BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 20:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ E36 ] Wydech hybryda 325ti E46
PostNapisane: 7 sierpnia 2016, 23:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 22
Moje BMW: 1998 323ti
Kod silnika: M52B25
Witam

Ostatnio zakupiłem część przednią wydechu z katalizatorami od E36 328. Drugą częścią jest sam tłumik którego ze względu na zbyt duże wymiary nie zamontuje do mojego 323TI. Jak wiadomo w E36 328 idą dwie rurki od kolektorów wylotowych po sam końcowy tłumik. Wiadomo, że 323 jest dławiony przez swój pojedynczy wydech i zakładając wydech od 328 można M52B25 nieco oddławić. Jednakże mam problem właśnie z tylnym tłumikiem który u mnie ma wejście na pojedynczą rurę. Z powodu braku tłumików z wejściem na podwójnej rurce od BMW Z3 2.2 i 3.0, które by pasowały to mego 323TI w zasadzie bez większych przeróbek pomyślałem nad tym by zrobić taki wydech jak jest w kompakcie 325TI E46. Wydech ten idzie prawie przez całą swą długość dwiema rurkami i dopiero przed końcowym tłumikiem schodzi przez Y-pipe na rurę pojedynczą wprost do tłumika dając fabrycznie 195 KM dla silnika M54B25, czyli pojemnościowo takiego samego jakiego mam w 323TI. Chciałem się zapytać jak widzicie taką hybrydę czyli przednia część wydechu od 328i polączoną z końcowym tłumikiem od 323TI. Czy będe w stanie poprawić przebieg momentu obrotowego na takim wydechu czy też nie w porównaniu do tego co mam obecnie w serii w 323Ti?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E36 ] Wydech hybryda 325ti E46
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 19:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
Katsumoto napisał(a):
Witam

Ostatnio zakupiłem część przednią wydechu z katalizatorami od E36 328. Drugą częścią jest sam tłumik którego ze względu na zbyt duże wymiary nie zamontuje do mojego 323TI. Jak wiadomo w E36 328 idą dwie rurki od kolektorów wylotowych po sam końcowy tłumik. Wiadomo, że 323 jest dławiony przez swój pojedynczy wydech i zakładając wydech od 328 można M52B25 nieco oddławić. Jednakże mam problem właśnie z tylnym tłumikiem który u mnie ma wejście na pojedynczą rurę. Z powodu braku tłumików z wejściem na podwójnej rurce od BMW Z3 2.2 i 3.0, które by pasowały to mego 323TI w zasadzie bez większych przeróbek pomyślałem nad tym by zrobić taki wydech jak jest w kompakcie 325TI E46. Wydech ten idzie prawie przez całą swą długość dwiema rurkami i dopiero przed końcowym tłumikiem schodzi przez Y-pipe na rurę pojedynczą wprost do tłumika dając fabrycznie 195 KM dla silnika M54B25, czyli pojemnościowo takiego samego jakiego mam w 323TI. Chciałem się zapytać jak widzicie taką hybrydę czyli przednia część wydechu od 328i polączoną z końcowym tłumikiem od 323TI. Czy będe w stanie poprawić przebieg momentu obrotowego na takim wydechu czy też nie w porównaniu do tego co mam obecnie w serii w 323Ti?

Pozdrawiam :)

Można bez problemu zrobić dwie rury w kompocie :)
Ja mam u siebie końcowy z s50b32. Szczerze powiedziawszy to zastanawiam się nad sprzedażą całości na rzecz czegoś ciekawszego. W tej chwili mam kolektory m52, katy m52TU (chyba, bo wejście na sondy) i końcowy m3
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E36 ] Wydech hybryda 325ti E46
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 22
Moje BMW: 1998 323ti
Kod silnika: M52B25
Dzięki za zdjęcia. Wygląda, że się jakoś ten tłumik od 328 może zmieścić u mnie w kompocie. Mam pytanko o to jakie u Ciebie odczuwalne zmiany zaszły po wymianie seryjnego wydechu na ten który Ty masz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ E36 ] Wydech hybryda 325ti E46
PostNapisane: 13 sierpnia 2016, 01:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 2953
Moje BMW: nie lubi znaków :(
Kod silnika: mityczny
Garaż: in progress
Katsumoto napisał(a):
Dzięki za zdjęcia. Wygląda, że się jakoś ten tłumik od 328 może zmieścić u mnie w kompocie. Mam pytanko o to jakie u Ciebie odczuwalne zmiany zaszły po wymianie seryjnego wydechu na ten który Ty masz?

Moja opina nie będzie obiektywna, bo wydech robiłem od razu po zmianie budy po wypadku, więc za dużo nowych czynników doszło jak krótszy dyfer, nowa pompa paliwa itp. Dodatkowo w poprzedniej budzie miałem przedmuchy na łączeniu więc było głośno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL