BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 maja 2024, 01:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] zamiana silnika 2.0 na 2.5 w coupe
PostNapisane: 27 listopada 2007, 18:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Gdynia
Mam E36 coupe 2.0 i chcialbym wymienic silnik na 2.5.
Czy to jest wymiana z cyklu wyjmuje stary, wkladam nowy i gra muzyka ? Czy trzeba wymieniac most, skrzynie biegow, komputer itd
Jesli ktos jest zorientowany w temacie to prosilbym o dokladny opis ktore czesci nalezy wymienic zeby nie zdarzyla sie sytuacja ze np zmieli sie most ;)

Jesli byl podobny post to przepraszam ale nie moglem znalezc i prosilbym o linka ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 19:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
zultur napisał(a):
Jesli byl podobny post to przepraszam
było dziesiatki taki postów. wpisz w szukajke swap

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 19:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 666
Lokalizacja: WGR
Moje BMW: ciemne coupe
dla leniwych :
http://www.bmw-sport.pl/search.php?mode=results

_________________
Bokiem Można Wszędzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 19:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Mikołaj:
1. Most i skrzynia pewnie są te same. Komputer już nie bardzo.
2. Lepszy byłby 2.8 (M52 bodajże).
3. Nie wiem, czy taniej nie wyjdzie kupić 325i. No chyba że Twoje E36 jest w idealnym stanie i nie chcesz trafić na coś gorszego.

Wpisz w wyszukiwarkę "swap" i na drugiej stronie wyników znajdziesz coś ciekawego - np:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... light=swap
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... light=swap
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... light=swap
Ale przeszukaj całe forum, a nie tylko dział "Tuning"

Arek:
Linki z wynikami tak nie działają ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 19:46 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 666
Lokalizacja: WGR
Moje BMW: ciemne coupe
:znudzony: :znudzony: ouuuch racja ale mimo wszystko tyle o tym było na forum że wątpię że nie mogłeś znaleźć o ile wogóle szukałeś , co do swapa to jeśli masz kase i nie chce ci się grzebać i przysparzać sobie kłopotów to oddaj to jakieś firmie która robi swapy

_________________
Bokiem Można Wszędzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 21:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Gdynia
Sek w tym ze moje autko jest w stanie idealnym i gdyby nie z lekka slaby silnik to nie narzekalbym ;) Gdybym mial kupowac cale 325i to w zasadzie nie wiadomo na co trafie. Teoretycznie cala zamiana nie powinna mnie zbyt duzo kosztowac bo musze tylko kupic "czesci" a robocizne bede mial za darmo w zaprzyjaznionym warsztacie (nie myslcie ze gdzies w stodole ;)). Jedyny problem jest taki zeby kupic silnik w dobrym stanie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 22:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Jedna z ciekawszych opcji to kupić (w kraju lub u sąsiadów) rozbite 325 (lub nawet 328), przełożyć silnik, a resztę sprzedać na części. Przy odrobinie szczęścia wyjdziesz na 0 lub nawet na plus.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2007, 16:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Gdynia
Chcialbym sie jescze dowiedziec czy jak w obu silnikach chlodzenie jest takie samo czy trzeba cos zmieniac ? Aha, i jeszcze czym sie roznia wizualnie oba silniki ?

[ Dodano: 5 Grudzień 2007, 16:50 ]
Dowiadywalem sie troche na temat przekladki silnikow i chcialbym przedstawic teraz troche bardziej precyzyjne informacje niz "powinno wszystko dzialac".
Zamieniajac sillnik z 2.0 na 2.5 w E36 faktycznie nie trzeba niczego zmieniac, wszystko pasuje, nawet komputer... Ale jesli chce sie naprawde profesjonalnie zabrac do sprawy to trzeba:

1. Wymienic most, ten z silnika 2.0 bedzie tez pasowal ale na dluzsza mete w koncu go zmielimy, ten z 2.5 ma inne katy nastawow zebatek przez co jest trwalszy i nie zrobimy mu krzywdy :)
2. Sprzeglo owszem, tez pasuje ale po kilku ostrzejszych startach spali sie i bedziemy mieli wydatek. Trzeba wiec wymienic na mocniejsze
3. Komputer, na upartego nie trzeba wymieniac ale wtedy nasz silnik 2.5 nie osiagnie swojej mocy 192 KM ale jakies 160... Poza tym jesli ktos nie ma silnika z Vanosem a zamieni na wesrje z takowym, niestety nie bedzie wspolgral. Logiczna jest wiec wymiana
4. Polosie, jak sie bedzie spokojnie jezdzilo to moze wytrzymaja ale w takim razie po co wymieniac silnik na mocniejszy... Dla spokojnej jazdy ? ;)

Podsumowujac, prawda jest, ze mozna wymienic sam silnik (nawet bez kompa) ale wszystko bedzie dobrze dzialalo prawidlowo jedynie przez krotki czas. Predzej czy pozniej jakas czesc sie zuzyje i tak czy inaczej bedziemy musieli ja wymienic.
Zastanawiacie sie jeszcze pewnie skad mam takie wiadomosci...;) Pytalem sie o to osobe ktora pracowala 15 lat w serwisie BMW... Mysle wiec ze sa to wiarygodne informacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL