BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 14:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
Dragonik napisał(a):
Robiłem u "chłopaczka" z TC i nie jestem zadowolony
skasował 4 stówki za 16km i nie pamietam ile już nm (twierdził że dograł 25km ale na hamowni wyszło 15 [jeździłem sam na hamownie bo on wgrywał bez hamowni] )
była gadka że to niby na razie lekki program żeby sprawdzić jak auto będzie się zachowywać a potem dogranie lepszej mapki już w cenie tych 400 aby było 220km z serii 184
niestety po wgraniu tej pierwszej mapki kontakt zanikł i tyle tego było
pisałem do UK ale nic to nie dało


Kiedy to było?! Chyba dawno :)
Jest tyle form kontaktu, mail, tel, FB, wizyta osobista. Przy natłoku pracy mogłeś się im zapodziać w ich grafiku ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 14:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 440
Lokalizacja: Ełk
Moje BMW: E46 330d+ E60 530xd+
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896
MaTiMa napisał(a):
Dragonik napisał(a):
Robiłem u "chłopaczka" z TC i nie jestem zadowolony
skasował 4 stówki za 16km i nie pamietam ile już nm (twierdził że dograł 25km ale na hamowni wyszło 15 [jeździłem sam na hamownie bo on wgrywał bez hamowni] )
była gadka że to niby na razie lekki program żeby sprawdzić jak auto będzie się zachowywać a potem dogranie lepszej mapki już w cenie tych 400 aby było 220km z serii 184
niestety po wgraniu tej pierwszej mapki kontakt zanikł i tyle tego było
pisałem do UK ale nic to nie dało


Kiedy to było?! Chyba dawno :)
Jest tyle form kontaktu, mail, tel, FB, wizyta osobista. Przy natłoku pracy mogłeś się im zapodziać w ich grafiku ;)


kilka lat temu, pisałem @, dzwoniłem i nic. Grafiku... podejrzewam że nawet coś takiego nie istniało u tego faceta. Wizyta osobista nie wchodzi w grę bo to było na zasadzie "reprezentuje TC, przyjadę do ciebie, zgram mapę, za klika dni przyjade i wgram nową" i tyle
odpuściłem sobie to bo szkoda było mojego czasu i nerwów

_________________
ObrazekObrazek
było E36 1,8IS ...........................................................................................jest E46 330D
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106436.........http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 15:36 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 340
Moje BMW: BMW F10
Kod silnika: 530D
Waldek100581 napisał(a):
Sizi napisał(a):
Gdybyś pobył przy nim i zobaczył ile i jak "klepie" taki gość, który kilka aut dziennie robi to grubo byś się zastanowił czy mu zapłacić choć połowę tych pieniędzy, których się domaga.


Rozjebałeś system :super:

Jak narazie to jesteś jedyną osobą w tym temacie co zna ten temat od podszewki.
Masz rację,ci wszyscy tunerzy mają gotowce do wielu modeli aut i z nich korzystają.
Wklepie opracowany soft,zgarnie jak za zboże a kierowca szczęśliwy.
Te softy powinny być tańsze,bo im się już w dupach poprzewracało.


Powiem Ci dlaczego tak jest , bo nikt nie bierze pod uwage jakie koszta ma profesjonalna firma , korzystająca z licencjonowanego sprzętu oraz oprogramowania oraz ile kosztowało zdobycie tej wiedzy nie mówiąc już o pieniądzach ale też poświęconym czasie. Posiadamy 4 licencje na oprogramowanie do obróbki , IDA PRO disassemblacja , praktycznie każdy możliwy sprzęt do tuningu ( przypomne że tylko jeden CMD full to koszt ponad 50 tys zł netto ) , mamy takich sprzętów kilka , kilkanaście , za każdy trzeba płacić ponad 1000 euro rocznie samych subskrypcji , każdy jest updatowany aby zapewnić klientom najwyższy możliwy poziom uslugi , jeśli jeden sprzęt z jakiś powodów nie chce odczytać sterownika , mamy drugi albo 3 albo 4 ty , aby osoba która jedzie przez pół Europy nie została odesłana z kwitkiem z tego powodu . Na tą chwile posiadamy 5 hamowni , w tym 2 szt obciązeniowe w LODZI ( taka hamownia 4x4 synch to koszt ponad 220 tys zł NETTO ) , wszelkie inwestycje są pokrywane z naszej kieszeni co kosztowało nas kilka lat wyrzeczeń . wszelkie dokumentacje techniczne , pliki A2L to kosztuje naprawde sporo pieniądze w przypadku nowych sterowników nawet ponad 1000 euro za jeden A2L , lub dokument gdzie bez poświeconego czasu , który ktos poświeci na przeczytanie 10 tys stron , to dalej będzie tylko bezużyteczny dokument .
Więc jesli ktoś twierdzi że to takie wszystko proste i przyjemne to zawsze może otworzyć swoją firmę i zostać MILIONEREM ... :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 19:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
TC-PERFORMANCE napisał(a):
wszelkie inwestycje są pokrywane z naszej kieszeni co kosztowało nas kilka lat wyrzeczeń .

Wiedziałem, że w końcu pojawi się jakiś profi i wyleje żale jakie to koszta. Nie ma co robić scen. Wszyscy klienci składają się na nie :) Wątek dotyczy modyfikacji zwykłego EDC16C31, a nie przygotowań i kosztów z tym związanych jakiejś firmy, która chce być gotowa, by móc zmodyfikować każdy samochód jaki jeździ po ziemi.
TC-PERFORMANCE napisał(a):
Więc jesli ktoś twierdzi że to takie wszystko proste i przyjemne to zawsze może otworzyć swoją firmę i zostać MILIONEREM ... :super:

Tak, to jest proste i przyjemne modyfikować ten sterownik, bez zawracania sobie tyłka zakładaniem jakiejś firmy zajmującej się tzw. chiptuningiem, bo wtedy znika wszelka pasja i radość związana z tą zabawą (dla niektórych jak się okazuje cięzką pracą). Najlepsza jest końcówka z tym MILIONEREM :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 12:41 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 340
Moje BMW: BMW F10
Kod silnika: 530D
tak a Ty wiesz już lepiej kto co robi z pasją lub nie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 15:47 
TC-PERFORMANCE napisał(a):
Więc jesli ktoś twierdzi że to takie wszystko proste i przyjemne to zawsze może otworzyć swoją firmę i zostać MILIONEREM ...


Prowadzenie DG proste nie jest lecz samo wklepanie gotowych softów lub z lekką korektą do trudnych raczej dla was nie należy :)
Biorąc to wszystko pod uwagę,myślę że jest za drogo jak za taką usługę.
Bez spiny :ok:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 17:42 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 340
Moje BMW: BMW F10
Kod silnika: 530D
oczywiście że masz prawo mieć swoje zdanie , nikt tego nie neguje . tylko zauważ że kazdy biznes przechodzi ewolucje lub nie , w zależności od popytu na dane usługi , i każda usługa czy to w tym sektorze czy innym znajdzie grupę docelową .
Większość bmw która do nas przyjeżdża to STAGE 2 , 3 , 4 i przy takich projektach można zobaczyć na ile dana firma potrafi sobie poradzić ze sterownikiem . Znać mapy które wystarczą do podniesienia mocy w aucie to nie jest to samo co znać funkcje wewnętrze danego sterownika , które to stają się coraz trudniejsze . Wtedy taki wszystkowiedzący amator zaczyna szukać na forach dlaczego moc nie idzie , no i tu przychodzą firmy które zajmują się developmentem rozwiązań dla innych firm . Więc przepraszamy wszystkich że nie oddajemy swojej wiedzy za free ale też nie mamy nic przeciwko jak ktoś inny to robi .Do dentysty tez nie musisz chodzić może Ci leczyć zęby kolga lub zrobisz to sam , tak samo postawienie domu nie musisz zlecać firmie z zarejestrowaną działalnościa , wszelkim możliwym sprzętem dodatkowo legalnym tylko może Ci wybudować kolega pasjonat z forum . Zawsze wybór nalezy do Ciebie i nikt na to nie wpłynie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 18:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Autor wątku chce stage 1, więc z tego co piszesz nie jest to grupa docelowa Twojego biznesu. Zdumiewające jest ile czasu poświęcasz na tym jakże amatorskim dla Ciebie forum na wyjaśnienia jak działa... ten interes. Tyle hamowni, sprzętu, ludzi, inwestycji. Zaledwie kilka lat od "wszystkowiedzącego amatora" do prężnie działającej firmy. Tylko gratulować pasji, chęci, ale przede wszystkim PR-u!
Wracając jednak do wątku. Nie kwestionujesz chyba, że w okolicach Rzeszowa znajdzie się osoba (bądź tuzin osób), które prawidłowo wykonają stage 1 dla tego silnika i najzwyczajniej zbędnym wydatkiem będzie koszt paliwa na trasie Rzeszów-Łódź-Rzeszów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 18:44 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 340
Moje BMW: BMW F10
Kod silnika: 530D
to jest mój czas i mogą go wykorzystać jak chcę i nic Ci do tego , ile czasu spedzam na tym forum czy innym
nie mam pojęcia na temat pracy innych firm , dawno przestało mnie to interesować .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 25 stycznia 2017, 05:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Sizi napisał(a):
Wracając jednak do wątku. Nie kwestionujesz chyba, że w okolicach Rzeszowa znajdzie się osoba (bądź tuzin osób), które prawidłowo wykonają stage 1 dla tego silnika i najzwyczajniej zbędnym wydatkiem będzie koszt paliwa na trasie Rzeszów-Łódź-Rzeszów.




Nikt zainteresowanego nie pcha do Łodzi na siłę... zadał pytanie zostały przedstawione propozycje a co z tym z robi to już jego indywidualna sprawa :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 16:03 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
po co jechać do Łodzi, przecież można kupić kabel na allegro za 50 czy 90 zł z 1000 gotowych wsadów, wgrać i cieszyć się :super:
mam drugie auto od TC, dwa lata i żadnych problemów, cena jaką zapłaciłem to tak i tak połowa ceny którą zaproponowano mi min. w EcuProject, Adt ( czy jakoś tak) czy JetTronic z Wrocławia. A auto też mam popularne i już 10-letnie e91 318d.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 18:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
rashkiet13 napisał(a):
... cena jaką zapłaciłem to tak i tak połowa ceny którą zaproponowano mi ...

Skoro w TC performance robią za 300 - 400 zł. to może i warto pyknąć te 700 km. jak ktoś sam nie ogarnia sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 19:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
w firmach o których pisałem w 2015 roku w styczniu chcieli 2.5 tyś zł , ok z montażem down pipe kupionym oczywiście przeze mnie, odejmijmy za montaż nawet 200 zł, to wychodzi 2300 pln-ów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 20:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Połowa ceny to 1150 w takim razie. W Rzeszowie znajdziesz za 600... Wygląda na to, że opłaca się, ale przyjechać z Łodzi do Rzeszowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 21:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 678
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy
Moje BMW: F30
Kod silnika: N55B30
Garaż: Moje 510hp:
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=173040
robisz za 600 a potem chodzi opinia "te auta po czipie to kopcO" :rotfl: a w sofcie wszystko +20% i hejaaa

_________________
"If in doubt, flat out" - Colin McRae


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 21:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Gdyby wszystko 20% podnieść to by nie kopcił... ale turbinę by zmieliło szybko :) Widziałem "robotę" za 600 (nie z Rzeszowa akurat) i bez zarzutu było. Wszystko ładnie policzone. Nie wiem czy to ich własny "wykon" czy gifty ze wsparcia technicznego dostarczyciela sprzętu, ale wszystko z głową plus hamownia 4WD.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 22:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 619
Lokalizacja: Przemyśl/Wrocław
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168198
Sizi napisał(a):
Połowa ceny to 1150 w takim razie. W Rzeszowie znajdziesz za 600... Wygląda na to, że opłaca się, ale przyjechać z Łodzi do Rzeszowa

mniej więcej.
Znajomy w Krk robił civca ufo 2.2 za 500 zł. potem 3 razy jeździł na poprawki bo się tym jeździć nie dało.
Bądź co bądź, pieniądze które ja zapłaciłem za moje auto uważam za uczciwe na tle konkurencji ( już nie pamiętam czy było to 1150 czy 1175 a możę 1127,39 pln-ów),bo co innego pan mietek z laptopem ( który wcale nie musi robić źle) a co innego firma która jest zarejestrowana, płaci podatki, kogoś tam zatrudnia itp. ( tak zresztą jak było wytłumaczone wyżej ). każdy robi jak uważa, i ma prawo zrobić auto gdzie mu się podoba. Jeden będzie tankował na orlenia drugi na shell, trzeci bedzie zalewał olejem z Kauflanda a czwarty np. LM.
Znasz kogoś kto robi za 500 albo za 400 to go poleć bo o tym był temat.
Compacta miałem zrobionego w TC ale to jeszcze jak była akcja wysyłania kabla itp, za 300 zł w sumie. chodził jak wściekły, nie dymił, ma już trzeciego właściciela po mnie a nic się z nim nie dzieje, turbo wtryski oryginał ( przebieg pod 300 tyś km), więc i za trzy stówki można mieć dobrze zrobione.
peace :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 23:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Świetnie. Nic tylko pisać do TC, żeby reanimowali dział "wysyłanego kabla" za 300 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 28 stycznia 2017, 15:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Ja mam za 300 i jest bardzo dobrze napisany, sprawdzane u innej osoby mającej też warsztat zajmujący się elektroniką, więc się da

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 28 stycznia 2017, 21:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
CHEMIK211 napisał(a):
Ja mam za 300 i jest bardzo dobrze napisany, sprawdzane u innej osoby mającej też warsztat zajmujący się elektroniką, więc się da



Może i tak rzeczywiście jest ale zapewne nie jeden tuner by Twoją mapę sporo poprawił :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL