BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 12:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Witam.

Forumowicze gdzie najlepiej ogarnąć Chiptuning do e46 330d automat? Przymierzam się do tego i chce żeby to było zrobione fajnie, sprawnie, przyjemnie dla kierowcy i bezpiecznie dla samochodu.
Możecie polecić kogoś kto zna się na rzeczy, albo kogoś odradzić z własnego doświadczenia? Zastanawiam się nad TC Performance Łódź tyle że jestem z okolic Rzeszowa no i pytanie czy warto tyle drogi gnać do nich, może ktoś u nich był i ma swoją opinie na ich temat? :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 13:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: TSZ
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57X
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152614
Dawid90 napisał(a):
Witam.

Forumowicze gdzie najlepiej ogarnąć Chiptuning do e46 330d automat? Przymierzam się do tego i chce żeby to było zrobione fajnie, sprawnie, przyjemnie dla kierowcy i bezpiecznie dla samochodu.
Możecie polecić kogoś kto zna się na rzeczy, albo kogoś odradzić z własnego doświadczenia? Zastanawiam się nad TC Performance Łódź tyle że jestem z okolic Rzeszowa no i pytanie czy warto tyle drogi gnać do nich, może ktoś u nich był i ma swoją opinie na ich temat? :)

Pozdrawiam.

Ja byłem i polecam jak najbardziej :) , a z Rzeszowa do Łodzi to nie wyprawa na księżyc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 13:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 240
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47 --> M57+
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=qczy+e46
Ja do TC z Gdańska będę odbywać pielgrzymkę więc kwestia umówienia się na konkretną datę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 14:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Możesz się jeszcze wybrać do Rogera do Nysy, kilometrowo podobnie.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 18:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Lub zapraszam do krk mój znajomy robi programy normalnie w firmie nie jakieś gotowce ,zrobił u mnie i jest rewelacja

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 19:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Daj spokój, żeby tyle km cisnąć by zrobić prosty mod w edc16c31. Takie rzeczy to pewnie dziesiątki ludzi ogarniają w okolicy Rzeszowa. Różnica będzie tylko w ilości zrobionych km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 21:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
W TC dostaniesz upust dla forumowicza a przy tym będziesz mieć perfect robotę wykonaną ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 21:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 678
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy
Moje BMW: F30
Kod silnika: N55B30
Garaż: Moje 510hp:
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=173040
CHEMIK211 napisał(a):
Lub zapraszam do krk mój znajomy robi programy normalnie w firmie nie jakieś gotowce ,zrobił u mnie i jest rewelacja


coś sugerujesz?

_________________
"If in doubt, flat out" - Colin McRae


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 17 stycznia 2017, 06:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
KrisC napisał(a):
CHEMIK211 napisał(a):
Lub zapraszam do krk mój znajomy robi programy normalnie w firmie nie jakieś gotowce ,zrobił u mnie i jest rewelacja


coś sugerujesz?



CHEMIK211 zapewne ma na myśli to iż jego znajomego również robi program od podstaw a nie wrzuca gotowy soft i po sprawie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 17 stycznia 2017, 22:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Czy coś sugeruje hmm nic, piszę tylko jak jest robi to od postaw a nie tak jak niektórzy gotowiec mała korekta od siebie i jazda

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 17 stycznia 2017, 23:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
CHEMIK211 napisał(a):
Czy coś sugeruje hmm nic, piszę tylko jak jest robi to od postaw a nie tak jak niektórzy gotowiec mała korekta od siebie i jazda

Jeżeli to robi od podstaw to znaczy, że nie robił nigdy tego silnika. W "gotowcu" nie ma nic złego jeśli jest zrobiony zgodnie ze sztuką i znajomością funkcjonowania danego ECU. Nałożenie takiego gotowca najzwyczajniej przyspiesza pracę i pozwala na szybsze przystosowanie parametrów pod widzimisię użytkownika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 16:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Muszę cię zmartwić ale on nie robi na gotowcach, a co do twojej teorii mogę się zgodzić bo to dużo skraca czas roboty

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 19:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Tuner ma zadanie ogarnąć program tak by autko odpowiednio podawało a czy zrobi korektę czy też program od podstaw to On Sam powinien wiedzieć najlepiej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 20:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
CHEMIK211 napisał(a):
Muszę cię zmartwić ale on nie robi na gotowcach, a co do twojej teorii mogę się zgodzić bo to dużo skraca czas roboty

Nie zmartwiłeś mnie. Myślę, że źle rozumiane jest tu pojęcie "gotowca", więc spróbuję wyjaśnić co ja mam na myśli. Przyjeżdża do "tunera" człowiek powiedzmy wątkową E46 330d 204 KM i zamawia bezpieczną modyfikację, która odczuwalnie poprawi parametry jego auta. Po sprawdzeniu okazuje się, że jest to zadbany egzemplarz, który nadal trzyma fabryczne parametry. "Artysta" po południu bierze się do roboty i rzeźbi mapa po mapie (jak już je namierzy i nałoży faktory), limiter po limiterze, kalkuluje, oblicza i następnego dnia gdy już jest pewien, że niczego nie pominął i nie spartaczył wgrywa swe dzieło do auta. Mierzy, loguje i okazuje się, że wszystko zgodnie z obliczeniami. Trójka wypluła 260 KM i 520 Nm. Właściciel auta po przejażdżce nie potrafi przestać się uśmiechać i w takim stanie odjeżdża swoim starym-nowym autem. Po paru tygodniach zjawia się znowu zdrowe e46 z pytaniem o program. Mocny, ale bezpieczny. Tym razem kombi i inny kolor, ale po sczytaniu sterownika okazuje się, że to ten sam nr SW...
I tu właśnie pojawia się pytanie
: Co robi tuner? Twój znajomy, czy ktokolwiek inny. Znowu poświęca popołudnie, wieczór i noc na wyszukiwanie i modyfikowanie map czy korzysta z gotowego rozwiązania nad którym już tyle pracował?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 20:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Szczurek1986 napisał(a):
Tuner ma zadanie ogarnąć program tak by autko odpowiednio podawało a czy zrobi korektę czy też program od podstaw to On Sam powinien wiedzieć najlepiej :)

I tu masz rację bo tak naprawdę to trzeba by być przy nim jak on coś tak klepie w tedy by było wiadomo może co on robi

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 21:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Gdybyś pobył przy nim i zobaczył ile i jak "klepie" taki gość, który kilka aut dziennie robi to grubo byś się zastanowił czy mu zapłacić choć połowę tych pieniędzy, których się domaga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 18 stycznia 2017, 22:00 
Sizi napisał(a):
Gdybyś pobył przy nim i zobaczył ile i jak "klepie" taki gość, który kilka aut dziennie robi to grubo byś się zastanowił czy mu zapłacić choć połowę tych pieniędzy, których się domaga.


Rozjebałeś system :super:

Jak narazie to jesteś jedyną osobą w tym temacie co zna ten temat od podszewki.
Masz rację,ci wszyscy tunerzy mają gotowce do wielu modeli aut i z nich korzystają.
Wklepie opracowany soft,zgarnie jak za zboże a kierowca szczęśliwy.
Te softy powinny być tańsze,bo im się już w dupach poprzewracało.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 08:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Waldek100581 napisał(a):
Te softy powinny być tańsze,bo im się już w dupach poprzewracało.
dokładnie,ale kazdy sie chce nachapać :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 19 stycznia 2017, 10:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 34
Moje BMW: e46
Kod silnika: M57N
Widzę że dyskusja się nakręciła :D Dzięki wszystkim za odpowiedzi i za wyjaśnienie co jest czym :) uważam że wgranie gotowca i indywidualna modyfikacja pod hamowany samochód to nic złego, skoro ktoś to stworzył, pracował nad tym, i ma to sprawdzone i to hula w wielu przypadkach to po co dodawać sobie roboty :) to tak jak z moja branżą, skoro projekt domu jest ładny, funkcjonalny i cieszy klienta to po co z każdym zleceniem zaczynać od "pustej kartki"? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Chip e46 330d
PostNapisane: 21 stycznia 2017, 11:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 440
Lokalizacja: Ełk
Moje BMW: E46 330d+ E60 530xd+
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896
Robiłem u "chłopaczka" z TC i nie jestem zadowolony
skasował 4 stówki za 16km i nie pamietam ile już nm (twierdził że dograł 25km ale na hamowni wyszło 15 [jeździłem sam na hamownie bo on wgrywał bez hamowni] )
była gadka że to niby na razie lekki program żeby sprawdzić jak auto będzie się zachowywać a potem dogranie lepszej mapki już w cenie tych 400 aby było 220km z serii 184
niestety po wgraniu tej pierwszej mapki kontakt zanikł i tyle tego było
pisałem do UK ale nic to nie dało

_________________
ObrazekObrazek
było E36 1,8IS ...........................................................................................jest E46 330D
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106436.........http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131896


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL