BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 22 lutego 2018, 22:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 174
Lokalizacja: SPS
Moje BMW: f36 435d
Kod silnika: n57z
Witam
Temat dla osób ktore mają NIE seryjny wydech w m57
Chciałbym się dowiedzieć jak u was z głośnoscią w środku, jaką macie średnice i ile tłumników
Ja mam 3" za turbiną kata euro2 i na śrudku jeden tłumnik
Niestety występuje u mnie buczenie wydechu najbardziej przy 2 tys, jak się jedzie delikatnie i turbo nie pompuje. Jest to wkurzajce bardzo wydech cichnie powyżej 3 tys obrotów .Moze jest tu jakis znawca od wyechów i doradzi co mam zrobic żeby wyeleminiwać "buczenie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 23 lutego 2018, 08:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 168
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: F31 320d
Kod silnika: N47T
E46 330d M57N - downpipe 2,5", następnie wyrzucone te 2 małe katalizatory i wspawane na ich miejsce rury , tłumik środkowy seryjny, tłumik końcowy RM Motors.
Przy jeździe w okolicy 2-2,2k obrotów też mam to buczenie, w innych zakresach obrotów jest ok. Najbardziej uporczywe na 6 biegu. Nawet myślę o wymianie tłumika końcowego na inny.
Myślałem też o wygłuszeniu wnęki na koło zapasowe, ponoć można w ten sposób pozbyć się częściowo tego efektu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 23 lutego 2018, 10:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Miałem NIE seryjny wydech w M47n a tak naprawdę w dieslu dźwięk wydechu zmienia się na tej samej zasadzie - gazy wylatuje z turbiny w oryginale są tłumione, po modyfikacji mają wolną drogę do smrodzenia i obijąc się o ścianki wydechu generując "dźwięk".
Według mnie w 330d efekt ten można powiązać z nastawieniem geometrii w tym zakresie rpm przy niskim doladowaniu - zapewne "otwiera" się i spaliny mają luźną drogę. Trochę jak pierd - słychać dopiero jak wyleci z dziury i ma luźno - nie zaciśnie się odpowiednio :rotfl:

Za duża średnica wydechu i mała ilość spalin? Bo wiele aut w PL z różnymi pojemnościach i paliwem posiadają taki efekt, np. Syfik 1.6 i wydech 2.5" przy mocy 160 koni... 3" wydech w doładowanej benzynie obrabia ponad 800 koni gdzie ilość spalin jest naprawdę potężna :)

Wykres z pewnej książki - napisanej co prawda wiele lat temu:
Obrazek

Z ciekawostek, u mnie mialem 2,25 czyli seryjną średnice tylko wycięte niestety ekologię i inny wydech końcowy - przy 256 koniach w zaden sposób nie był restrykcja, w innym 320d na duuuużej turbinie były próby pomiaru na dwóch wersjach - 1m downpipe 2,75 kończący się pod autem vs stock wydech z wywaloną ekologią i generalnie tu i tu było tyle samo koni (coś koło 240).

Żeby pozbyć się tego efektu najłatwiej było by założyć tłumik z klapką - tak aby do 2,5k rpm była zamknięta a tłumik był zdławiony. W dieslu dało by się wystarować to na seryjnym ECU - wykorzystując wyjście na sterownie klapkami kolektora ssącego, kwestia modyfikacji mapy działania tego zaworka.

Finalnie - buczenie wiązałbym z dużym rozprężeniem spalin i jak chcesz się tego pozbyć, trzeba coś wstawić na koniec tej rynny. Lub na przyszłość korzystać z dobrodziejstw projektantów BMW którzy w starszej wersji - e46 330d 204KM zrobili wydech 2,75" ale na dwóch rurkach - i nawet po wycięciu ekologii i tłumika aż tak nie buczało :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 23 lutego 2018, 14:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 174
Lokalizacja: SPS
Moje BMW: f36 435d
Kod silnika: n57z
Za wózkiem mam rozgałęzione z 3 na 2x2,25" zatkanie jednej strony nic nie zmienia, dalej buczy.
Wiem że 535d bez kata i dpf bez środkowego tłumnika ale za to z seryjna puchą z tyłu nie ma takiego problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 23 lutego 2018, 15:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Dani0, czyli jeszcze większe rozprezenie gazów, ktore nie ma co wytłumić, nie chce mi sie liczyć pola ile ma 2,25". No to jest "dźwięk "diesla" po prostu. Wrzuć cos na koniec, ale nie cos takiego najtanszego z allegro bo niestety one sa z założenia potegujące buczenie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 24 lutego 2018, 20:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
W prawdzie e39 ale m57 , katy wywalone dp 3cale do polowy auta reszta seria czyli tylko tłumik końcowy cisza nic zero buczenia, póżniej wywalony tłumik i rura 2,75cala, buczenie przy około 2tyś,obr, z rozmową gościa od tłumików co się zajmuje budą tych układów wynika że tłumik przelotowy na środku i końcu i sprawa będzie załatwiona, a że wybieram się zagranice to będzie kat euro3 i tłumik ostatni przelotowy zobaczymy co wyjdzie z tego

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 25 lutego 2018, 13:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1199
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: X6
35d mniej buczy ale za to bardziej gwiżdże ;)

_________________
Otwarcie Sezonu Makowice 2k18
1 runda Pucharu BKS - 1/4 mili
Drift - Drift Taxi - Show&Shine - Car Audio

Facebook: https://www.facebook.com/events/1631229490297519/
Forum: viewtopic.php?f=13&t=166017

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wydech M57 330d 335d
PostNapisane: 25 lutego 2018, 15:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 174
Lokalizacja: SPS
Moje BMW: f36 435d
Kod silnika: n57z
Gwizd swoją drogą , wcale mi nie przeszkadza ale buczenie np przy 140 na autostradzie to tragedia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL