BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 05:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Czy to fajny pomysÂł?
Bardzo fajny, odrazu montowałbym u siebie 0%  0%  [ 0 ]
Ciekawy, ale wolałbym to najpierw zobaczeć jak wygląda 31%  31%  [ 4 ]
Bezsensu ! 69%  69%  [ 9 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Światła mijania x4
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 16:57 
Co sądzicie aby przerobić tak reflektor aby światła mijania były w obydwuch lampach?
Ma ktoś jakieś pomysły? Myślałem o wstawieniu w miejsce długich takiej samej soczewki jak jest w krótkich i podłączenie tam jakimś sposobem żarówki H4. Możliwe to jest? I jak by było z dopuszczeniem do ruchu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 17:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 521
Lokalizacja: PĂą
Kumpel miał tak zrobione w dużym fiacie i długo nie pojeździł :) Policja mu nie dała spokoju mimo,że mówił że to są mijania to dowodzik poleciał .... cyt.policjanta "Tak Fiaty nie miały w serii " :)

_________________
TOURING SPRZEDANY
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6245&hl=pl
http://www.youtube.com/watch?v=1BTQljELTgk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 22:59 
No właśnie zastanawiam się co z prawnego punktu widzenia.. Jest tu ktoś z drogówki? :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 00:40 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 553
Lokalizacja: Jelenia Gora ( Dolny Slask)
Moje BMW: e61 530xd LCI
Kod silnika: m57tu2
Jezeli swiatla ustawione sa prawidlowo, nie swieca w niebo itp to nie powinienes miec zadnego problemu. A zabranie komus dowodu " bo tak nie mial w serii" raczej nie powinno miec miejsca, wiele osob ma swiatla inne niz seryjne z przodu i z tylu i problemow niet.

Tylko pamietaj najlepiej w serwisie zrob dokladna regulacje i najlepiej " na wszelki wypadek" popros o wystawienie ci opinii na temat swiatel i po sprawie :D

_________________
OFICJALNY PARTNER BMW AG
Diagnostyka,kodowanie, aktualizacja, doposażanie.
F-ra VAT 23%
Tel. 790-465-462


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 00:49 
Też mi się wydaje że policji jak pokaże się długie to nie powinni mieć na to paragrafu. Dobra Panowie jakieś propozycje wykonania ?? :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 01:36 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
dziqsek napisał(a):
Jezeli swiatla ustawione sa prawidlowo, nie swieca w niebo itp to nie powinienes miec zadnego problemu. A zabranie komus dowodu " bo tak nie mial w serii" raczej nie powinno miec miejsca,


Policjant to nie diagnosta nie stwierdza uchybień, tylko wątpliwość. Zabranie dowodu to nie kara. Kara to mandat. Zabierają dowód, bo mają wątpliwość, którą rozwieje diagnosta. Różnica jak między aresztowaniem i skazaniem. ;)

Mi się pomysł nie podoba i uważam że nie ma sensu. Lepiej wstawić sobie mocniejszt postojówki, albo puścić mniejsze napięcie na długie, żeby tylko wypełniały światłem lampę... ale nie robić 4szt. mijania.... Ja bym Ci dał po długich.... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 02:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
moje zdanie zaznaczone w ankiecie: bez sensu

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 08:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żyrardów
Moje BMW: E30 sedan
Kod silnika: M40B16
Ogólnie rzecz biorąc to jest jeszcze chyba taki przepis, że lampa musi mieć homologację. A jak jej nie ma to dowodzik może polecieć. Później Pan diagnosta stwierdzi że lampa jakaś samoróba i musisz ją wymontować. Kwestia tego na jakiego policjanta trafisz ;) jeden się przyczepi, inny nie...

_________________
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wulkanizacja
607 275 281


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 14:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
mi się ten pomysł jak na razie nie podoba. nie za mocno by to świeciło ? ja rozumiem że samochody z naprzeciwka oślepiają ale to chyba dosyć normalne się nawet wydbocze jest dziurawe w dodatku jest wąsko...;/ nie chciał bym żeby ktoś z naaje. zdarza mi się jechać po drodze gdzie nie ma świateł i pasów a poprzeciwka mi wyskoczył takim bolidem! pozatym gdzie byś miał światła długie ? nie lepiej po prostu dokupić Xenony, wydaje mi się że efekt był by lepszy i bezpieczniejszy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 14:24 
misssiaq6, czytałem 2 razy co napisałeś i albo się spieszyłeś albo wypiłeś ze 3 browary :D Przyznaj się bez bicia :P

Długie światła były by w żarówce 2 włuknowej chyba to jest H4 ale nie jestem pewny. Mniejsza o to. Widzę że pomysł ludziom się raczej nie podoba. Bezpiecznie to by było bo ja dbam o to by światła były dobrze ustawione i nie miałem tak że ktoś mi kiedyś długimi strzelił za źle ustawione światełka. Jak przeworze coś w bagazniku ciężkiego na dłuży odcinek to się fatyguję i jade do znajomego i obniżam max w dół - taki ze mnie pedant :P Tutaj bardziej cel zamierzony przeze mnie to STYLING niż praktyczne doświetlenie drogi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 14:29 
yeahman napisał(a):
to się fatyguję i jade do znajomego i obniżam max w dół - taki ze mnie pedant


:?: :zdziwko: nie działa Ci regulacja wysokości po lewej stronie do ustawiania??

yeahman napisał(a):
Tutaj bardziej cel zamierzony przeze mnie to STYLING niż praktyczne doświetlenie drogi.


Mi się wydaje, że to nie będzie wyglądać...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 14:37 
No właśnie się wacham. Może ktoś by zrobił VT ? :D Obniżanie to nic nie da jak wsadzisz np silnik od motorówki :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2007, 17:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
hehe. komputer taki mam :D lol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL