BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 19:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 2.8ci układ wydechowy
PostNapisane: 22 stycznia 2019, 22:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52b28tu
Witam! Mam wyciete katy i kolektory od 2.8 ale na 2 sondy, końcowy wydech ultera, dźwięk jest basowy, a chciałbym, żeby był bardziej agresywny, środkowego wydechu w ogóle nie ruszałem, można coś jeszcze przy nim pogrzebać (jeśli tak to co), czy to mija sie z celem i po prostu zainwestować w lepszy końcowy ? Wydech środkowy od m3 byłby w czym lepszy, czy nawet to nie podejdzie? Dodam ze wydech jest dedykowany do e46 ale 1.6, 1.8 i mimo tego ze chodzi spoko, to boje sie ze bardziej moze szkodzic, anizeli pomagac ;p...

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8ci układ wydechowy
PostNapisane: 23 stycznia 2019, 08:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Ulter ci buczy. Wstawiajac cokolwiek innego bedzie wiele ciszej.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8ci układ wydechowy
PostNapisane: 23 stycznia 2019, 15:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b28tu
To znaczy ze chodzi dobrze czy zle w takim razie :D czy to już kwestia gustu? I wiesz może jak sprawa wyglada ze środkowym wydechem? Da się coś innego tam wstawic żeby było głośniej, ale żeby NM nie ucierpiały na tym.
Ewentualnie jakiś lepszy wydechu końcowy zamiast ultera do 500zl, coś polecicie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8ci układ wydechowy
PostNapisane: 23 stycznia 2019, 15:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Miałem w e46 328, kolektory bez katów, srodkowy bastucka + rezonator ori i koncowy supersprinta, praktycznie seryjnie brzmiał wydech. Może z małym pomrukiem, dla laika niezauważalnym.

Ulter to szit nie z tej ziemi, zwykła przelotówa, to sa wydechy robione chyba specjalnie dla klienteli z r4 pod maską by zagłuszyć marną pracę silnika. Tylko głowę męczy.
Podobnie jest z tłumikami RMmotors, które to mają tylko fajne końcówki. Chyba, ze sie oststnio poprawili, ale w tym budżecie ,wątpię.

W e46 r6 zrobić fajny dźwięk wydechem jest stosunkowo ciężko.
Dobry wydech robi sie od początku do końca z "baranami", wtedy potrafi zadrzeć fajnie. Jak ktoś nie chce wydawać kroci to można zamówić jakichs końcowy w np mg motorsport, ale czy znowu bedzie super ekstra. Słyszałem te ich budżetowe tlumiki i szału nima (dla mnie)

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.8ci układ wydechowy
PostNapisane: 23 stycznia 2019, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b28tu
Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki :) To jeśli nie będę wymieniał kolektorów na barany , to warto zmienić ten końcowy i środkowy (środkowy w ogóle warto dotykać czy więcej można spieprzyc ?) Tragicznie nie chodzi, ale masz racje ze bardziej buczy, nie ma takiego pazura jak wydechy firmy Np eisenmann, tylko wtedy to sama końcówka już około tysiąca...:P

Myślałem żeby przerobić ten środkowy i końcówkę zmienić na jakas normalna, jest sens się bawić bez wymiany tych kolektorów czy raczej nie? Nie chce już dotykać tych kolektorów bo trochę się namęczyła żeby wymienić do go*wno ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL