BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 09:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 1 lutego 2020, 22:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
Cześć. Rok temu zrobiłem swap z m54b22 na b30 z e60.

Przełożyłem wiazke bo e60 była na innym sterowniku . Tak czy owag auto jeździło na sofcie z b22 I sterowniki Siemensa ms43 rok I wszystko śmigalo na lpg stag 300 I na pb.

Wczoraj wziąłem się za flashowanie w końcu I wgralem Soft pod b30 bez ews. Wszystko ładnie pięknie auto. Odpala na strzal jak odpalalo jest elastyczniejsze I doszło koni no jest jak być powinno teraz Ale niestety po chwili wyrzuca komunikat engine failsafe program. Auto traci moc I zapala kontrolę DSC choc check engine się nie pali. Zgasze , odpale I jest okej na jakiś czas. Natomiast inpa wywala 2 bledy. Jeden który nie mówi nic A drugi o problemie z czujnikiem krokowym.

Po skasowaniu momentalnie wraca błąd I komunikat na desce. Po niewykasowabiu błędu tylko zgaszeniu I odpaleniu silnik pracuje gładko I w zasadzie zrobiłem 50km I ponownie nienwyskoczyl tryb awaryjny Ale błąd jest A ja nie lubię jak coś jest nie tak.

Robiłem adaptacje wszystkiego po flashowaniu

Jeśli przed było okej to krokowym jest raczej w porządku

https://zapodaj.net/39285f64478c4.jpg.htm

https://zapodaj.net/18279530982b1.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 2 lutego 2020, 09:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Czym wgrywałeś soft? Siemens MSS5x Flasher Tool potrafi strzelić takiego babola. Z czasem dochodzę do wniosku że JMgarageflascher jest jednak najlepszy do tych rzeczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 2 lutego 2020, 22:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
wgrywałem JMflasherem wlasnie chetnie przejrzał bym wiazke bo moze od wycigania sterowniak jakis kabel moze zagiąlem czy cos ale ktos ma schemat ktore odpowiadaja od krokowego? co by nie szukać po kabelku

i jak mowie auto nie faluje nawet jak wyskoczy engile failsafe program. tyle ze obcina moc i trzeba go wylaczyc i wlaczyc zeby ja przywrócić. dzis 100km trasa i było okej, pozniej po godzine odpalam i za 2km wyskakuje, trafia mnie to


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 3 lutego 2020, 08:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Skasowałeś wszystkie warianty adaptacji? Jaki jest ten pierwszy błąd w inpie co nie podałeś opisu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 3 lutego 2020, 11:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
https://iv.pl/image/GrrChOe

Ten co w linku

Taki sam błąd ktoś miał w temacie o simenesie ms43 na pierwszej stronie po wygraniu Soft z 6stego pliku Ale nikt mu nie nie odpisał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 3 lutego 2020, 11:56 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Ja bym wgrał raz jeszcze , taki błąd pojawia się czasami w sterownikach po wgraniu softu programem siemens MSS5x Flasher tool. Są jakieś różnice w elektronice sterowników i nie na każdym będzie działać lunch contrlol jak i poprawnie wgra się nowy wsad. Tyczy to starszych sterowników z przed 2000r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 17 maja 2020, 14:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
temat nadal aktualny,czasem po 50km czasem po kilku km 2x z rzędu wywali engine safemode program i trzeba wylaczyc i właczyc silnik, choć wiem ze to po aktualizacji softu z b22 na b30 to jednak pierw przełozyłem silnik krokowy z 22, usunalem adaptacje i niestety to samo, nadal błąd krokowego, wczoraj wgralem ponownie soft 056 tyle ze nie jgmflasherem a simesnem bo nie chcialo mi sie sterownika otwierac i nie pomogło, ale dzwne ze juz jak tylko sie połączyl ze sterownikiem i zacząl flasować to na zapłonie wywalił engine safemode program i zapalila sie kontrolka DSC i tak doszlo do 100% wiec albo cos z przewodami moze albo sterownik cos szwankuje, jak sie wkurze to chyba go wywale i wyłacze całkiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 28 lipca 2020, 19:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
ok temat powraca a ja rozkładam ręce, wgrywałem różne softy bez z ews virgin ito i na kazdym po paru km eywala Engine failsafe program i błąd krokowca a auto traci moc. Ostatnio dzieje się to bardzo często. Zawsze gdy obrotmniejsze niż 2tys rpm i na małym obciążeniu. Jako iz krokowiec wymieniłem to juz dzis wkur... sieglo zenitu i kupilem drugi sterownik MS43 bo obstawiałem już zimne luty. Bo wgraniu do niego najpierw softu od m54b30 ruszyłem 1km w drogę i to samo. Masakra. To juz zostaje albo wiązka tylko jak ja sprawdzić albo te softy wszystkie nie podchodzą dobrze. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze prócz troche benzyny i zapalka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [M54b30] engine failsafe program po flashowaniu sterownika
PostNapisane: 2 sierpnia 2020, 07:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Jedyne co przychodzi mi do głowy, to wgrać do sterownika oryginalny soft przez botowanie, a potem uaktualnić do żądanej pojemności przez WinKFP.
Druga sprawa to auto po swapie, przepływomierz i kolektor masz pod odpowiednią pojemność?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL