BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 10:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Swap z bmw e36 compact 1.8 115 Km na 2.8 193 KM
PostNapisane: 3 marca 2020, 22:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M52B28TU
Witajcie ponownie. Zdecydowałem, że jednak chce BMW :DDD

Ale gotowego do jazdy.
Bez żadnych bajerów takich jak te szpery czy inne wyścigowe sprawy.
Silnik tylko 2.8 + LPG.

Kwestia budy. W grę wchodzi e36 compact i e46 compact.
Możecie mi napisać coś o różnicach pomiędzy budami?

Jak trochę poczytałem to znalazłem, że e36 jest sporo lżejsze + trwalsze.
Dodam, ze korzystam z dróg średniej jakości.

No i wiadomo indywidualna kwestia jak ktoś swapa przeprowadził, bo w obu budach 2.8 nie występował fabrycznie.

Oto przykładowe oferty które wpadły mi w oko.

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e36-compa ... DRGiv.html

https://www.olx.pl/oferta/bmwe46-CID5-IDDvqzc.html - tutaj jest taka cena bo jest szkoda parkingowa, swoją drogą nie wiem czemu nie ma jej na foto, znajomy powiedział, że 1k naprawa tej blachy.

I na ten moment w PL są tylko te 2 oferty. Obie na szczęście są dość blisko, bo do 200 km :)
Polecacie, któregoś z nich bardziej ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Swap z bmw e36 compact 1.8 115 Km na 2.8 193 KM
PostNapisane: 8 marca 2020, 00:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M52B28TU
Kupiłem dziś E36 2.8 z LPG. Nigdy wcześniej nawet nie jechałem rzadna rzedowka. Ba dopiero dziś zrozumiałem co to znaczy silnik rzędowy. Muszę przyznać że ten silnik w połączeniu z buda compact i skrzynia z oryginalnego 1.9 to prawdziwa bestia. To przy szerokich kapciach z tyłu wręcz podrywa przód a potem gubi trakcję i załącza się system kontroli trakcji. A jak go wyłączę to na jedynce moze sobie spokojnie mielić kołami i wyczuwam że silnik się za bardzo nie męczy przy tym.

W skrócie - spodziewałem się że ten silnik jest fajny ale przekroczył moje oczekiwania, możliwość posiadania auta z tym silnikiem to wielka radosc. To pokazuje że super frajda nie musi kosztować tak wiele. Mnie auto kosztowalo 8k. Wymaga poprawek to oczywiste ale myślę że w 2k ogarnę go mechanicznie na 100 procent, wnętrze ma ok, a zewnętrznie wymaga drugich 2k i będzie srogo.
Czyli 12k ale na ten moment już mogę jeździć i się cieszyć, wszystko co potrzebne działa. Polecam ten silnik każdemu kto się waha nad kupnem. Trzeba go mieć zanim wyginą.

Mam teraz kilka pytań. Mam alu 17. Opony mam bardzo słabe do wymiany są. Do tego mam alu 15 od starego kompota. Planuje alu 15 dać jako komplet zimowy a 17 albo odświeżyć albo sprzedać i kupić mniejsze np 16. No i co z oponami? Zależy mi na tym aby auto było ekonomiczne, nie musze być królem zakretow. Jednakże chciałbym znaleźć kompromis aby móc wykorzystać ta moc bo wiadomo jak założę za wąskie opony to nie pojeżdżę sobie za komfortowo autem o tej mocy. Opony o bardzo niskim profilu też na drogi po których jeżdżę raczej się nie nadaja, za bardzo będą skakac, a mi w sumie bardziej mi zależy na mniej awaryjnej jeździe niż na jakiejś wyczynowej. Nadmienie ,że alu 15 to w ogóle nikt nie chce kupić a są jak nowe. Myślałem że wsadzę w nie komplet opon zimowych. A na lato trzeba podjąć decyzję czy zostaje przy 17 czy może kupię sobie 16 a te 17 sprzedam. Czym to się różni w praktyce? Dodam że mam zawieszenie MTS w tym aucie i hamulce od 2.8.

Jaki kompromis polecacie? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL