BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Kolektor pod gtb2056 do e46 m57n
PostNapisane: 1 sierpnia 2020, 12:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: m57n
witam poszukuje kogos kto wyspawa kolektor ,, tzw baranek ,,pod gtb 2056 do m57n juz taki mod był robiony na forum jednak nie znalazlem info gdzie cos takiego mozna wykonac aktualnie gtb siedzi juz pod maska, polaczylem je z kolektorem zeliwnym z m57tu2 231km problem jest taki ze moge teraz zapomniec o klimatyzacji bo nie zmiesze w oryginalne miejsce kompresora klimy moze ktos zna magika ktory robil juz takie cuda i chcialby powtorzyc wyczyn
ogolnie project fajny bo kupilem w e46 2005 z zajechanym motorem po kaluzy z niemca za pare groszy wsadzilem juz slupek i wtryski 219tki z e60 535d skrzynia i sprzegło od e92 turbo od f10 problem tylko z tym kolektorem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kolektor pod gtb2056 do e46 m57n
PostNapisane: 1 sierpnia 2020, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: 520i 535iA
Nie wiem w czym widzisz problem,każdy ogarnięty spawacz i mowie o gościu co ma kwalifikacje formalne i spawa np . armature przemyslową .

Są firmy tuningowe co mają spawacza na etacie np FTWL Motorsport. Ale tu ekstra marża bedzie ale i gwarancja.

Taki kolektor należny odpuścić i splanować flansze od runerow i pociac ja co kazdy cyl.(jesli szpilki od głowicy pozwalaja-powinny byc dwie na cyl./runer).

Moja rada to materiał ori "bmw classik" lub armatura stalowa min, 3 mm grubosci.

p.s żeliwo/staliwo też się spawa i to z dobrym skutkiem wiec może wystarczy przerobić stary kolektor.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kolektor pod gtb2056 do e46 m57n
PostNapisane: 2 sierpnia 2020, 11:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 28
Posty: 101
Moje BMW: E46 330D Touring
Kod silnika: M57N eu4 470/937
Jakie dokładnie masz to turbo? Bo w f10 siedziało gtb2260 a ty piszesz gtb2056. 2056 nie opłaca się zakładać bo na nim wyciśniesz mniej niż na seryjnym gt2260.
Pierwszego "barana" do M57 w PL robił Doktor X-Haust. Jednak jego konstrukcja moim zdaniem jest mniej niż optymalna :P Każdy ambitny spawacz powinien się tego podjąć, ale miejsca jest mało więc musi być ogarnięty majster
Zakładałeś słupek od e92? skoro masz sprzęgło i skrzynie od e92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kolektor pod gtb2056 do e46 m57n
PostNapisane: 3 sierpnia 2020, 23:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: m57n
U mnie jest kilku gosci co spawa takie tematy ale zaden nie chce sie podjac bo duzo roboty bo sie nie oplaca widdzialem na forum jak gosciu pospawal takie cos bardzo profesjonalnie i chcialem kontakt na taka fuche apropo kolegi co pytal ze 2056 a nie 2260 dowiedzialem sie tu i uwdzie ze to najlepsza turbosprężarka jaka mozna zastosowac oczywiście w seri bo jak wszystko bedzie banglac to zrobie hybryde z tego slupek jest 535 e60 skrzynia od e90 sprzeglo i dwumas rowniez


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL