BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 13:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Ksenony
PostNapisane: 20 kwietnia 2008, 20:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: PoznaĂą
Witam. Chcę w swojej E34 zainstalować zestaw ksenonów. Na allegro jest tego od grama i już sam nie wiem co kupić i od kogo, Doradźcie. Interesuje mnie zestaw o barwie światła 6000k


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2008, 20:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
ja kupowałem te i jestem zadowolony. mam barwe 8000K ale z chęcią bym zamienił na 6000K
http://moto.allegro.pl/item344932065_xe ... a_dhl.html

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2008, 21:06 
poszukaj zanim zapytasz


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2008, 21:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: bydgoszcz
Witam!
Podpinam się pod ten temat. Mam pytanie odnośnie zestawów typu "allegro" ksenonów, takich jak np. kolega czesiio wspomniał, mianowicie czy montaż takich zestawów jest bezpieczny dla reflektora? czy montaż może odbywać się na lapmie bez soczewki?czy szkło reflektoru musi być gładkie? Sporo pytań ponieważ mam spore wątpliowści,że to takie proste zafundować sobie ksenony w tak niskiej cenie, chodzi mi o to, czy faktycznie można to zamontować do każdego samochodu i czy spełnia to swoją funkcję nie oślepiając dajmy na to innych użytkowników dróg?
Może ma ktoś doświadczenia w tym temacie w e39 touring?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2008, 21:53 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 35
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno (Śląsk)
Ja dodam coś od siebie - jak już chcesz Xenon, to nie więcej jak 6000K, wyżej to już się dyskoteka zaczyna...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, 11:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
było sporo na temat xenonów. Ja mam 8000K i jestem zadowolony chociaż teraz wolałbym 6000K lub 5000K. Jeśli chodzi o montaż to jest to banalne. W e36 najwiecej problemu sprawia włożenie żarników z powodu braku miejsca. Xenony dużo lepiej świeca niż zwykłe żarówki a żeby nie oślepiać innych to trzeba je dobrze ustawić. W e39 jeśli dobrze pamiętam są żarówki H7. A jeśli chodzi o montaż w lampach nie soczewkowych to trzeba najlepiej spytać sie sprzedającego. W orginalnych żarówkach ksenonowych wiem tylko że są żarniki do lamp soczewkowych i tych co soczewek nie posiadaja i różnią sie oznaczeniem.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, 13:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: PoznaĂą
W mojej e34 będzie jakiś problem z montażem???Posiadam lampy soczewkowe.Jak reguluje sie ze żarniki???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, 19:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1320
Moje BMW: e46 COUPE+COMPACTe36
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94308
czesiio napisał(a):
żeby nie oślepiać innych to trzeba je dobrze ustawić.
michalxt22 napisał(a):
Jak reguluje sie ze żarniki???


czesiio, mial na mysli regulacje swiatel calych lamp zarnika sie nie reguluje jedziesz do pierwszej lepsze stacji diagnostycznej i tam ci wyreguluja pozdro

_________________
Obrazek
KTO CHCE SZUKA SPOSOBU, KTO NIE CHCE SZUKA POWODU
http://reklamywydruki.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2008, 22:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: bydgoszcz
czesiio napisał(a):
było sporo na temat xenonów. Ja mam 8000K i jestem zadowolony chociaż teraz wolałbym 6000K lub 5000K. Jeśli chodzi o montaż to jest to banalne. W e36 najwiecej problemu sprawia włożenie żarników z powodu braku miejsca. Xenony dużo lepiej świeca niż zwykłe żarówki a żeby nie oślepiać innych to trzeba je dobrze ustawić. W e39 jeśli dobrze pamiętam są żarówki H7. A jeśli chodzi o montaż w lampach nie soczewkowych to trzeba najlepiej spytać sie sprzedającego. W orginalnych żarówkach ksenonowych wiem tylko że są żarniki do lamp soczewkowych i tych co soczewek nie posiadaja i różnią sie oznaczeniem.


dziękuję, już coś więcej wiem i co ważne od kogoś kto sam montował:) chyba też się skusze:)
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2008, 06:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 137
Lokalizacja: PoznaĂą
Zastanawiam sie jeszcze na jednym, jak montuje sie żarniki w kloszach??? każda żarówka niezależnie od rodzaju ma jakieś wytłoczenia i "ścięcia" dzięki którym ma swoje jedyne położenie w kloszu, oprócz tego jest zatrzaśnięta metalową spinką. Przy tych ksenonach z neta nic takiego nie ma.Jak to wygląda w praktyce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2008, 07:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Lokalizacja: K-ce
michalxt22 napisał(a):
Zastanawiam sie jeszcze na jednym, jak montuje sie żarniki w kloszach??? każda żarówka niezależnie od rodzaju ma jakieś wytłoczenia i "ścięcia" dzięki którym ma swoje jedyne położenie w kloszu, oprócz tego jest zatrzaśnięta metalową spinką. Przy tych ksenonach z neta nic takiego nie ma.Jak to wygląda w praktyce?


Kolego odpowiem ci ale mnie wkurzasz bo nawet na allegro wszystko pisze i to 2 min czytania :cenzura: nie wiem czy ci sie nie chce czy jak.... na allegro mozesz kupic zarnik pod odpowiednia zarówke,czyli jak kupujesz to podaj ze masz taka i taka zarówke

_________________
LoÂża szydercĂłw :mad: :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL