BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 25 kwietnia 2018, 06:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
YAQB napisał(a):
wychodzi, że albo każdy inaczej mierzy albo mamy słabe miarki

Czasami jest tak że nie tylko sprężyna wpływa na wysokość.
Stopień wyeksploatowania amortyzatora i większości elementów gumowych, rozjeżdża sie geometria, stąd rozne mogą wychodzić wyniki. Tak, że tabela z miarką to słaby pomysł na porównanie.
Najlepiej jest z fotkami.... Lecz wszystkie padły i temat wg mnie na smietnik.

Odkąd sięgam pamięcia dla przeciwników gwintow a milosnikow gleby, optymalnie było 60/40, nizej to już auta zlotowo-lawetowe.
Dla miłośników obnizenia ze smakiem, większosc poleca eibahy.
Wg mnie optimum dla e36 to 40/40

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 25 kwietnia 2018, 18:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
A jaka sprężyna od Eibaha jest najczęściej wybieraną? Czym się sterować kupując ją? Wysokością, sprężystością czy może jej kolorem? Sprawdzić jaką długość mają moje i po prostu kupić wyższą? Wątpię żebym coś na nich tam wyczytał. Może pochodzą od M Technica bo z taśmy auto wyjechało z M Technic albo z gwintu HSD w komplecie. Mechanik zalecił mi kupno sprężyn od M Technica skoro mam już gwint i podnieść dupkę żeby równo to stało w poziomie bez chowania się tyłu ala Citroen i się pobawić ale na allegro obecnie używka za 100zł nie wiem czy się ładować a nówki sztuki oryginał to wyniesie mnie pewno krocie także nie dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 27 kwietnia 2018, 08:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
OBOLUK napisał(a):
A jaka sprężyna od Eibaha jest najczęściej wybieraną? Czym się sterować kupując ją? Wysokością, sprężystością czy może jej kolorem? Sprawdzić jaką długość mają moje i po prostu kupić wyższą? Wątpię żebym coś na nich tam wyczytał. Może pochodzą od M Technica bo z taśmy auto wyjechało z M Technic albo z gwintu HSD w komplecie. Mechanik zalecił mi kupno sprężyn od M Technica skoro mam już gwint i podnieść dupkę żeby równo to stało w poziomie bez chowania się tyłu ala Citroen i się pobawić ale na allegro obecnie używka za 100zł nie wiem czy się ładować a nówki sztuki oryginał to wyniesie mnie pewno krocie także nie dziękuję.


Na oko to można sobie nakrętkę do koła dobierać, a nie sprężyny. Masz jak byk w katalogu eibacha do wyboru albo pro-kit (czarne) albo sportline (czerwone) i w detalach znajdziesz ile niżej sama sprężyna obniża auto. Co do twardości to pro-kit twardsze od serii, ale jeszcze nie taboret.
https://eibach.pl/search.html?search_type=catalog&marka=3&model=78&product_line=296
A jeżeli ma być twardo to sportline (czerwone), ale zmienia też pozycję auta (docelowo bardziej obniża przód).
https://eibach.pl/search.html?search_type=catalog&marka=3&model=78&product_line=297

Raczej ludzie idą w pro-kit, bo nadaje się do codziennej jazdy, a sportline to już dla pasjonatów twardej gleby, bo i bez gwintu auto będzie stać przodem bardzo nisko. Ja w E60 na pro-kit muszę jeździć zygzakiem przez śpiących policjantów i jakieś strome podjazdy, a jakbym miał przód jeszcze 1-2 cm niżej to pewnie gdzieniegdzie w ogóle bym nie wjeżdżał. Skoro masz gwint to na pro-kit też możesz sobie postawić przód niżej. Jeżeli fura ma być jak gokart to sportline.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 9 czerwca 2018, 16:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Zamówiłem dwie sprężyny i doszły do mnie takie jak na zdjęciu poniżej. Wg. polskiej dystrybucji Eibach 2033-140 z linku powyżej a potem składnik 2 na tył i te numery co tam piszą zgadzają się z tymi na springach. Sprawdzałem u globalnego Eibacha na stronce i wychodzi na to, że te sprężyny są dobre. Oddałem auto do mechanika na wymianę i mówi, że złe sprężyny, 7 zwojów mają. Auto z fabryki wyjechało z S704A M Sports suspension. Czy ja czasem nie potrzebuje innych sprężyn np. tych od M3?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 9 czerwca 2018, 16:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Zapomniałem dostarczyć fotkę.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 16:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Ktoś coś? Autko u mechanika stoi i nie wiem co teraz... czy jest tak jak on mówi, że nie pasuje coś w środku tej sprężyny żeby osadzić ją (tak mi to tłumaczył albo tak to zrozumiałem) i potrzebuję sprężyn do M3 a jeśli tak to do jakiej, bo są dwie... do M3 3.0 i 3.2.

Potrzebuje pomocy troszkę na gwałt bo auto stoi na warsztacie i nie wie co dalej... czy zakładać stare popękane czy czekać i kupować drugi raz Pro Kit od Eibacha, lecz tym razem zamiennik od Mki.


Ostatnio edytowano 11 czerwca 2018, 13:09 przez OBOLUK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 20:36 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Dobre będą. Niech zakłada

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 21:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Jakie dobre będą jak mechanik przymierza i mówi, że nie podchodzą :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 12:51 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
OBOLUK, jak nie podchodzą, włożyć nie umie? zwoi niech nie liczy, każda marka sprężyn sobie robi pod siebie i pod swoja twardość, mocowanie mają wszystkie takie same, więc niech wkłada. A jak nie to sam sobie włożysz w pół godziny jak odbierzesz samochód

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 13:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Tak wygląda stara sprężyna pod autem i odpowiedź mechanika

Cytuj:
Tu widać tulejke i sprężyna ma za mały otwór żeby ja objąć z zewnątrz


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 13:15 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
OBOLUK, ktoś wczesniej robił tu jakieś cuda, tej śruby w środku nie powinno tam być. Tym niech się nie sugeruje, tylko niech wywala to wszystko , zakłada nowe gumy pod sprężyny i te sprężyny co masz

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 11 czerwca 2018, 13:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Dziękuję bardzo za pomoc bo już włosy wyrywałem z glowy i się zastanawiałem ile cała operacja będzie mnie kosztowała skoro sprężyny "nie pasują".

Zamawiam cztery nowe gumy w takim razie i zobaczymy co wtedy. Nie wiem co to za rzeźba była robiona ale to już robota poprzedniego właściciela.

Sylwek_ch, wiesz może jakie te gumy powinny być do tych sprężyn? Widzę na realoem, że na górę są w 3 różnych rozmiarach. Warto dodać może, że moja bejca niemiec.

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... Id=33_0386


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 12 czerwca 2018, 11:29 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
OBOLUK, grubość zakładasz jaką chcesz :) to zależy jak bardzo chcesz tył opuszczać, kup 5mm na razie, jak będzie za nisko to dasz grubsze

patrz jak wygląda miejsce na sprężyny, wytłoczona blacha z kołnierzem żeby sprężyna się nie przesuwała. Na to idzie guma żeby nie stukało o to wszystko. Na to się nasadza sprężynę i to wszystko, niczym innym się tam nie mocuje
Obrazek

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 12 czerwca 2018, 19:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Dziękuję jeszcze raz. Jakiś dżepetto to strugał. Jutro zamawiam gumy i wezmę 7.5mm albo 5 w zależności co będzie i niech mi to zmontuje i na cacy ogarnie. Nie cierpię fuszerki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 18 czerwca 2018, 21:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 23
Posty: 2668
Lokalizacja: PIASECZNO
Moje BMW: E36 2fab 4you
Kod silnika: M57 ruleZ
Garaż: E36 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144075
Polecam zmianę mechanika... Dziwne że cisniesz temat skoro po 10min w Google byś zauważył że nie ma w zawieszeniu tej śruby...
Ps. Mi zmiana sprężyn tył zaimuje 30min...
Aha no i na przyszłość nic do zawieszenia nie kupuj z M3

_________________
Obrazek
E36 330 TURBO
tuned TC-PERFORMANCE swap AIE serwis Andrew Performance mod RST
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 75&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 25 czerwca 2018, 23:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Czy mechanik lipa to się okaże. Mam mieszane uczucia co do niego ale czas mnie goni. Dopiero w czwartek ma wolny termin i oddaje do niego auto jeszcze raz bo zabrałem z powrotem z braku miejsca na warsztacie chociaż nie powiem, że dziwne, że nie wiedział, że tam jakaś rzeźba była z tymi sprężynami. Nie spotkałem się jednak jeszcze z osobą, która by źle o nim pisała a było sporo tych osób i opinii i to nie żadne boty internetowe czy fejki.

Zabrał bym się za to gdybym miał większe możliwości i więcej miejsca do takich napraw, stalowe nerwy i opłacało by mi się brudzić. Wymiana sprężyn to nie jest jedyna rzecz, którą mam zamiar mu zlecić.
Mam zamiar podjechać po jego robocie na stację diagnostyczną i niech dokładnie sprawdzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 26 czerwca 2018, 11:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 379
Lokalizacja: Górny Śląsk
Moje BMW: E46 330CI / E39 520i
Kod silnika: M54B30
Jakie amortyzatory zastosowalibyście do e36 sedana m50 ze sprężynami h&r 60/30, przeznaczenie góry, drift, trackday? Nie, nie chce mtsów, ta smietniksów itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 26 czerwca 2018, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
bilstein b8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Obnizanie, wymiana zawieszenia Fotki
PostNapisane: 12 lipca 2019, 17:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Panowie, byliście w błędzie odnośnie mojej sprawy z złymi sprężynami Eibacha i Mirkiem mechanikiem.
Teraz, po roku czasu jak jestem w trakcie generalnego remontu samochodu i zająłem się zawieszeniem to widzę, że w moim gwincie ta śruba (zdjęcie nieco wyżej) powinna jednak tam być fabrycznie. Poniżej wrzucam zdjęcie jak to wygląda w HSD DualTech... chyba czeka mnie lektura odnośnie tego zawieszenia, konserwacji i ustawienia...

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL