BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E3x] turbo do m50
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 18:05 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 1901
Lokalizacja: Siedlce
Moje BMW: e53
Kod silnika: m57
Przeglądałem dzisiaj ebay.de i wpadła mi w oczy ta oferta http://cgi.ebay.de/BMW-6-Zyl-E36-320-32 ... dZViewItem

cena przystępna gotowy kolektor pod 6 cylindów to też duży plus.
potrzeba jeszcze

większe wtryski
odpężającą podkładkę pod głowicę
blow off
wydatniejsza pompa pewnie
i intercooler

no i zdrowy motor ;)


są gotowe zestawy za 1500 euro, ale to chyba dużo. Tylko jeden plus że wszystko jest nowe.

http://cgi.ebay.de/BMW-E36-Turbokit-6-Z ... dZViewItem

Co Wy na to?

_________________
www.facebook.com/wyscigzlomow


Ostatnio edytowano 26 grudnia 2006, 18:08 przez kaamilalfa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 18:08 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
cena wysoka nie jest jezeli to ma byc naprawde kompletny kit to jest to raczej promocja.wachlarz potrzebnych czesci zalezy od cisnienia doladowania i spodziewanych efektow. po montazu i odpaleniu dolicz obowiazkowo 1-1,5k za strojenie silnika i napsianie nowych map...

duzo prostszym i wymagajacym mniejszych ingerencji jest napewno montaz kompresora...
do teho mocniejsze sprzeglo,hamulce,zawiasik i wydeszek i jest pieknie...

kuzyn montowal turbinke do swojego autka i niestety ale samo dolozenie turbinki i strojenie silnika to 30% calej inwestycji.bez wymiany w.w elementow samochodu nie dalo sie tym jezdzic...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 20:43 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
a ile km to daje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 20:50 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
lego przed kupnem turbinki,wtryskow,tlokow,korbowodow itd itp sam musisz okreslic jaka moc po modyfikacjach ciebie interesuje.dopiero wtedy mozna ustalic liczbe niezbednych czesci do przeprowadzenia modyfikacji...

inaczej sprawa wyglada gdy chcesz ze swojego 2.0 150ps zrobic 200ps gdzie lista niezbednych "teili" jest minimalna a zupelnie inaczej gdzy chcesz miec juz 250 czy 300ps.wtedy z silnika zostanie niewiele oryginalu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Zabrze
Zestaw oki - ale drogo. Ja jestem w trakcie uturbiania (zbieranie części). Kolektor mam wyspawany przez vtg do tego turbo t3/t4 i jeszcze pare gratów. Myslalem ze to szybko poskładam (wiekszość cześci mam od roku), ale to nie takie proste. Odpręzanie uszczelką ( nawet metalowa) na dłuzszą mete nie zdaje egzaminu. Lepiej toczyc tloki lub np wsadzic z 1.8is, do tego oringowanie bloku. Strojenie silnika to tez spory wydatek + jakas swinka. licząc dalej wydech, downpipe,ic, orurowanie, przydałaby sie chłodnica oleju i zaraz nowa pompa. Sprzegło, jeśli nie masz to moste ze szperą i wiele innych rzeczy które wyjda dopiero w praniu. Zrobienie tego z głową od zera to wydatek mysle minimum 10 tys. 3mam kciuki za projekt turbo ........


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL