BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 22:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Tuning silnika m20b20 i m20b25 ...
PostNapisane: 9 marca 2006, 22:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 84
Lokalizacja: KĂŞty-MaÂłopolska
Jak w temacie , co można zrobić z tymi silnikami??
Niechodzi mi tu o turbo ...

Jakie np. filtry powietrza , kolektor , itd ...



*Niemam zielonego pojęcia co można zrobić z takimi silniczkami. Prosiłbym o szczegułowy opis kogoś kto zna sie na czymś takim jak "tjunnning silniczka" lub ma jakiekolwiek ciekawe artykuły , wiadomości.

O silniki mi chodzi w szczegulności w e28 i e30.

Z góry dzieki.

Pozdro. :wink:

_________________
German Style BMW e30 !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2006, 18:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: radom
Moje BMW: VW Passat B5 kombi
Kod silnika: AFN 110KM
lepiej wywalić ten silniczek i wstawić M30B35 taniej, lepiej i ładniej. silniki M20 szczególnie M20B25 lubią walnąć, więc zastosowanie do nich turbinki podniosoby ryzyko jeszcze bardziej. dla zainteresowanych mam FILMIK coprawda dotyczy on E12 ale do E30 też sie wkłada takie motorki.
pzdr

_________________
cieszę się, jeśli komuś pomogłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2006, 19:49 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
polecam sportowy kolekto,walki rozrzaadu,komputer i porzadny uklad wydechowy. w 2,5 taki zestaw dziala cuda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2006, 23:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: radom
Moje BMW: VW Passat B5 kombi
Kod silnika: AFN 110KM
Cytuj:
polecam sportowy kolekto,walki rozrzaadu,komputer i porzadny uklad wydechowy. w 2,5 taki zestaw dziala cuda

to prawda, taki zestaw czyni cuda, szczególnie w kieszeni. zacytowany zestaw będzie kosztować w granicach 4000pln, a przybędzie nie więcej niż 50KM, więc lepiej włożyć M30B35 co wyjdzie taniej, a w razie niedosytu będzie można coś jeszcze dłubnąć w motorku.
pozdrawiam

_________________
cieszę się, jeśli komuś pomogłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2006, 19:31 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
no ciekawe czy robiac wszytsko profesjonalnie,dostoswujac zawieszenie do 3,5 wyjdzie taniej.a cytowane graty dobrze sie kupuje na ebayu wcale nie za 4kk pln...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2006, 08:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: radom
Moje BMW: VW Passat B5 kombi
Kod silnika: AFN 110KM
kornelio każdy ma odmienne zdanie na takie rzeczy. jeżeli chodzi o mnie to nigdy nie kupiłbym auta z M20B25 z powodu ich głowic. dodatkowe obciążanie tych naprawdę wątłych elementów kończy się w zasadzie jednym. co innego silnik M30, tu można się pobawić. jeżeli chodzi o koszta to nadal twierdzę że M30B35 nawet ze zmianą zawiechy i hamulców wyjdzie taniej. trzeba pamiętać że nawet gdy ci sie tłumik przepali kupujesz nowy za grosze a co w przypadku rozwiązania preferowanego przez ciebie? ja napisałem jedynie co ja bym zrobił i co wg mnie wydaje sie korzystniejsze. wybór drogi podniesienia mocy należy do autora tematu.

Cytuj:
ciekawe czy robiac wszytsko profesjonalnie,dostoswujac zawieszenie do 3,5 wyjdzie taniej

czemu przekładkę chcesz robic profesjonalnie, a tuning nie? porównajmy w miarę sprawiedliwie obie przeróbki.
pozdrawiam

_________________
cieszę się, jeśli komuś pomogłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2006, 17:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 344
Lokalizacja: GdaĂąsk
hym ;] a nie lepiej i to i to ? ;> :D

widzialem wypowiedz ... "wlozyc m30 i wtedy cos podlubac... "

tylko to cos podlubac... to jest wlasnie problem ...
mam m30b35 w e21 ... jakos przez ta zime albo na przyszla wiosne bede zminial silnik ... na .. taki sam lub od m5 e28 lub m6 e24 jezeli znajde w db stanie i w ludzkiej cenie

ale jezeli bedzie to seria to co z nia zrobic... bo gdziekolwiek sie czlowiek zapyta to ludzie tylko czytaja z otwarta paszcza ...
na forum 6.com.pl tez nie wiele sie dowiedzialem a to jest tam najpopularniejszy silnik ...

mozliwosci i potencjal sa ogromne ...zdaje sie hartge wypuszczalo e28 gdzie ruszony byl wydech dolot i cos w kompie ... zamiast 218=>277km ?

na poczatek mam pytanie ;] czy barany od m30 zmieszcza sie razem z silnikiem w e21;] .. widizal ktos cos takiego ?

i drugie: czy glowice od m5 e28 z calym dolotem i osprzetem da sie wlozyc na blok od serii 535/635csi ...

i trzecie czy w takim razie dol od 535 e28(218ps?) i od m5 e28(286ps) sa zamienne jezeli nie to czym sie roznia :) ...

dodam ze ogladalem to w real oem ... i wygladaja na bardzo podobne ... blok od m5 powinein wejsc na miejsce zwyklego b35 bez przerabiania lap /mocowan ...


z gory dzieki za odp na dreczace mnie pytania :)

_________________
e21 335 csi reconstruction in progess ;]
-------------------------------------------------------dyfer od e24 m635csi sprzedam ;] stan ideaÂł nowy olej
-------------------------------------------------------
zawiecha gwintowana i heble z 540i w e21 - projekt w przygotowaniu ;) niach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL