BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 22:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 00:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 245
Lokalizacja: Lublin
MareczeK_750 napisał(a):
Ja chce wszystkie jednakowo :) A co do białej E32 to kozak felgi :hurra: Tył ciemniej niz przód jesli chodzi o szyby to mi sie nie podoba... a powiedzcie mi jedno... w jaki sposób wyjac szybe z drzwi ?? :wstyd: Ewentualnie jakby mi ktos dał opis jak je wszystkie wyjac zeby je przyciemnic to bylbym wdzieczny :)


Jak chcesz zdemontować tapicerkę, to musisz najpiejr zdjąć drewienka z drzwi. Podważasz po zewnetrznej stronie drewienko śróbokrętem. Drewienko odskakuje na zatrzaskach. Potem masz dwie śróby trzymające rączke po jednej i po drugiej stronie (rozmiar klucza 8, dobrze mieć nasadkowy). Potem cała tapicerka trzyma się na takich kołakch plastikowych. Najlepiej spokojnie wkładać śrubokręt pod tapicerkę (zacznij od dołu) i odciągać. Potem na środku trzyma się tapicerka na jedym mocowaniu zatrzaskowym i na górze przy chromach na takich spinkach. Ja je podwazałem śrubokrętem (między chrom a boczek i odpychasz do zewnątrz), ale potejżewam, że można szarpnąć i pójdzie do góry. Nie zapomnij o rygielu do drzwi (odkręca się). Potem dwie chyba kostki i cięgno do klamki. To środkowe mocowanie to trzeba CIĄGNĄĆ DO GÓRY
Przy przednich dzwiach pamiętaj o elektryce lusterek. Podważ śrubokrętem wyciągnij i rozczep kostek. Co do tylnych drzwi i el. szyb to ja wyciagałęm przycisk, ale kabel jest na tyle długi, że możesz zdemontować boczek, a potem rozpiąć kostke.

Żeby wyjąc szybe trzeba pewnie demontować siłownik, ale tego nie robiłem wiec niech ktoś inny podpowie.

Edit: To dużym drukiem to zmiana jaką dokonałem. Środkowy zaczep (jak jest ten uchwyt od zamykania drzwi to na dolnym mocowaniu) wyciąga się do góry. Nie można ciągnąć do siebie, bo się go połamie, co prawda pewnie będzie można go reanimować, ale już On tak trzymać nie będzie.


Ostatnio edytowano 15 stycznia 2007, 22:50 przez Piotr_Ł, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 00:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Ok :) Dzieki za porade jak zdjac tapicerke :) Czekam jeszcze na to jak zdemontowac szybe :)

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 10:13 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
MareczeK_750 napisał(a):
Ok :) Dzieki za porade jak zdjac tapicerke :) Czekam jeszcze na to jak zdemontowac szybe :)


Po co się będziesz męczył jedź do firmy która się tym specjalizuje i wykonają to bardzo dobrze bez wyjmowania szyb (u mnie tak zrobili) koszt od 300-360zł i bedziesz zadowolony wybierzszesz rodzaj folii oraz przyciemnienia.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 11:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 245
Lokalizacja: Lublin
mpower007 napisał(a):

Po co się będziesz męczył jedź do firmy która się tym specjalizuje i wykonają to bardzo dobrze bez wyjmowania szyb (u mnie tak zrobili) koszt od 300-360zł i bedziesz zadowolony wybierzszesz rodzaj folii oraz przyciemnienia.

Jak mogą przyciemnić szyby boczne bez ich wyciągania ?? To jakieś partactwo. Szybę się wyciąga potem okleja docina do wszystkich krawędzi. Do góry szyby powinno się zostawić ok 3-5mm czystej szyby, dla bezpieczeństwa, ale stylistycznie wole aby było do rantu dociente. Przecież z boku szyba chodzi ci w prowadnicy jak dotniesz na zamnotowanej to napewno bedziesz miał tam prześwit).
Nie wyjmuje się tylko szyb klejonych, czyli tójkąciki i tylna szyba.
I przyciemnienie szyb chyba troche drożej niz 300-360 w LBN ok 500, 600 zł. wykonanie pierwsza klasa i warto dać, a nie samemu sie bawic. Dla ciekawosci powiem, że folia do przyciemniania skórcza się tylko w jedną stronę. Oczywiscie pod ciepłym powietrzem (opalarka).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 12:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
Bryka jest naprawde super ale....BMW white735 troche przesadziłeś z tymi kosteczkami na lusterkuu wstecznym. To jest BMW a nie POLO COUPE GT, tudziesz KALIBRA :rotfl:

_________________
zanim sie zastanowisz pomyÂśl o tego konsekwencjach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 14:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: TomaszĂłw Mazowiecki
Ja przyciemniałem szyby w zakładzie który zajmuje się tym profesjonalnie i niewyjmowali mi szyb z samochodu,jedyne co robili to pozdejmowali wszystkie plastiki z dzrzwi i boczki, wyjeli tylne siedzenia i półkę.Niema zadnych śladów ani zadnych niedociągnięć.Skoro tym się zajmują to najlepiej wiedzą jak to zrobić najlepiej,a pozatym jesli zakładasz folię w firmie to masz na to gwarancję i umawiasz sięz nimi ze jesli coś będzie nie tak to mają to naprawić.

_________________
WWW.BLASK-FELG.PL
POLEROWANIE FELG, ram motocyklowych , czĂŞÂści aluminiowych. 512 115 237

jawor_85@go2.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 19:02 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Jak mogą przyciemnić szyby boczne bez ich wyciągania ?? To jakieś partactwo. Szybę się wyciąga potem okleja docina do wszystkich krawędzi. Do góry szyby powinno się zostawić ok 3-5mm czystej szyby, dla bezpieczeństwa, ale stylistycznie wole aby było do rantu dociente. Przecież z boku szyba chodzi ci w prowadnicy jak dotniesz na zamnotowanej to napewno bedziesz miał tam prześwit).
Nie wyjmuje się tylko szyb klejonych, czyli tójkąciki i tylna szyba.
I przyciemnienie szyb chyba troche drożej niz 300-360 w LBN ok 500, 600 zł. wykonanie pierwsza klasa i warto dać, a nie samemu sie bawic. Dla ciekawosci powiem, że folia do przyciemniania skórcza się tylko w jedną stronę. Oczywiscie pod ciepłym powietrzem

U mnie szyb nie wyjmowali! rozkręcili tylko boczki i poluzowali na prowadnicy wszystko idealnie przylega,czy widzisz aby u mnie było coś spartaczone,po drugie zrobiła to firma która zajmuje się takimi bajerami od 1994r,na montaż mam 1 rok gwarancji a na folie 7 lat! Gwarancja sama mówi za siebie,a takie ceny przyciemniania szyb jak są u ciebie to chyba z kosmosu wzieli sobie :zdziwko:
Nic tylko jechać do Lublina i przyciemniać za 400zł to będą ludzie mieli taniej i jeszcze się nieźle na tym zarobi :hyhy:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 22:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Hmm.... co do przyciemnienia chciałbym to sam zrobić :) Po 1 ze zajmuje sie tuningiem samochodowym i nagłasnieniem CAR-AUDIO wiec przyciemnic szyby to bedzie pikus, pod warunkiem ze je wyjme, ale jak to zrobic to niewiem, a niechce zakladac nowego temat :wstyd:

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2007, 11:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 245
Lokalizacja: Lublin
mpower007 napisał(a):
Nic tylko jechać do Lublina i przyciemniać za 400zł to będą ludzie mieli taniej i jeszcze się nieźle na tym zarobi :hyhy:


Czy ja napisałem, że w Lublinie przyciemnisz szyby za 400 zł ?? :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2007, 15:12 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Piotr_Ł napisał(a):
mpower007 napisał(a):
Nic tylko jechać do Lublina i przyciemniać za 400zł to będą ludzie mieli taniej i jeszcze się nieźle na tym zarobi :hyhy:


Czy ja napisałem, że w Lublinie przyciemnisz szyby za 400 zł ?? :zdziwko:


Nie napisałeś że u ciebie ok 500-600zł,to ja na to, że jak się by w Lublinie robiło szybki za 400zł to więcej niż u mnie i można by nieźle zarobić a mniej niż u ciebie Konkurencją bym był skoro 500-600zł wołają :rotfl:

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 06:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 387
Lokalizacja: Ryki
To jest kwestia gustu, ale jesli przyciemniac, to wszystkie równo. I nie za mocno!

Ja nie jestem jednak zwolennikiem przyciemniania. Czysta, nie porysowana szyba, bez odprysków (przednia) wyglada bardzo ładnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 12:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 245
Lokalizacja: Lublin
Tutaj ujęcie boczne mojego auta. Szyby są przyciemnione chyba najjaśniejszą folią. Tak mi się wydaje, bo to nie ja przyciemniałem.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2007, 15:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Hmm.... moze jednak z seryjnymi moja bedzie ladniej wygladac... Juz sam niewiem.. Jak mam rozkrecac wszystko to jestem chory ;) A te seryjne zaczely mi sie podobac :P

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2007, 16:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: DW
Moje BMW: 323ti
Kod silnika: m52b25
przyciemniiac szyby bo z autka robi sie pelna bryła i wyglada zajefajnie .ja u siebie mam 7szyb na 75% a 2szyby przod na 25%.tylko z psami jest kino czepiaja sie... http://img480.imageshack.us/img480/9385/imag0052zq8.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2007, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mnie się moja bardzo podoba na "seryjnych szybkach" :) , ale...

... już najwyższa pora na zmiany :hyhy: .

Kolor lakieru to Lachssilber Metallic -- i sam się zastanawiam w jaki sposób przyciemnić szyby żeby to dobrze wygladało :oczami:

Obrazek
(wiem że słaba fotka :wstyd: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2007, 22:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 245
Lokalizacja: Lublin
BMW_Zbyszek napisał(a):
... już najwyższa pora na zmiany :hyhy:
Kolor lakieru to Lachssilber Metallic -- i sam się zastanawiam w jaki sposób przyciemnić szyby żeby to dobrze wygladało :oczami:


Jeżeli przyciemnisz na czarno, to będziesz miał jednolitą powieszchnie boczną ograniczoną chromami wokół drzwi (bo słupki dzwiowe masz w czarnym kolorze), jezeli natopmiast walniesz srebrne szyby, to będą one ładnie zgrywać, się z kolorem twojego auta. Są dwa sposoby, pierwszy: zabawa w Photoshop-ie i próbowanie róźnych kolorów szyb. Drugie: to zaufanie doświadczeniu ludzi zarabiających na chleb przez przyciemnianie szyb i danie im wolnej ręki w doborze koloru szyb (dobierz tylko intensywność przyciemnienia).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2007, 23:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
A co sądzisz o chromoniklowych bo ja chce takie do mojej
Obrazek

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 00:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Twoje E36 z takimi szybami moze ładnie wygladac, ale do tego rodzaju "przyciemnienia" policja sie bardziej czepia niz do ciemnego... Przynajmniej u mnie w miescie..

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 10:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Marek ale ja nie mam E36 :wstyd:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 12:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Ups.. :wstyd: Niezwróciłem uwagi....

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL