BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Potrzebuje rady ... Chce odmienic swoje E36
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 15:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 263
Lokalizacja: Pruszcz GdaĂąski
Witam. Mam kilka problemow poniewaz tak w połowie lutego moja bunia idzie do lakiernika ( nie cała tylko pare elementow bo mam przytarty bok ) i przy okazcji chciałbym cos zmienic w jej wygladdzie, tzn tak pierwsze pytanie.
1. Czy Lepjej wyglada bunia z pomalowanymi pod kolor listwami bocznymi i na zderzakach?? Mam kolor ten Czarny Metalik .
2. Czy ma ktos usuniety znaczek na masce bo chciałbym zobaczyc jak to wyglada ??
3. I czy jesli mam te Wloty ( zeberka) na około Niklowane czy tam malowane nie wiem czy da rade je przemalowac w kolor lakieru tak zeby farba nie schodziła ??

Mam nadzieje ze mie doradzicie cos, nie chce zadnych body kitów tylko ładna oryginalna BMW E36 dlatego pytam co mozna jeszcze zrobic przy okazji malowania jej:) pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 18:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1746
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 M3 + E60
Kod silnika: S54 + M54
Zostaw autko takie jakim jest. Pomijając kwestię gustu tych przeróbek, przy ewentualnej odsprzedaży te malowane listwy czy grill będą odstraszać kupców. Jak szukałem Buni to z daleka omijałem takie auta, bo wiedziałem, że mniej lub bardziej były bite, a potem ktoś korzystając z okazji pomalował sobie i listwy, i klamki i Bóg wie co jeszcze.

Zostaw oryginał ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2007, 00:43 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Nie szpachluj tylko znaczków bo jak widze takie BMW bez znaczków to na wymioty mi się zbiera :zdziwko: co ludzi widzą w tym to nie wiem,to tak trochę jak by się wstydzili że jeżdzą BMW i ładują szpachle,jak dla mnie żenada!

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2007, 12:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: Warszawa
mpower007, niektórzy maja szpachlę niektórzy zaspawane :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2007, 15:12 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Lokalizacja: AugustĂłw
Staraj sie tak żeby wygladała jak orginał,bo jak coś nacudujesz to bedzie lipa no chyba ze chcesz sie znią ochajtać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2007, 18:37 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 587
Lokalizacja: kwidzyn obecnie Nederland
Moje BMW: bmw e36
Kod silnika: m52b20
siemcie czytam wasze wypowiedzi i macie racje co do pseudo przeróbek typu zaszpachlowanie znaczka,czy lakierowania listew 9odstrasza to potencjalnego kupca przy sprzedaży ) orginał to orginał jedyne co mi sie widzi to ewentualnie zderzaki,lusterka,klamki w kolor i delikatny spojler na klape i to max na tyle pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2007, 10:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6181
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Ja uważam że jeżeli ktoś robi rasowego germana (mniam) no to usunięcie znaczków jest ok. W każdym innym przypadku nie podoba mi się to..

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2007, 12:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 149
Lokalizacja: Chojnice
Pułkownik ma rację, gdyż jeżeli miałby to być kompleksowy i profesjonalny tuning całego wozu to można dodatkowo na to pójść, ale w innym przypadku to szkoda elementów.
Po zaszpachlowaniu za jakiś czas, kiedy będziesz zatrzaskiwał maskę, zrobi ci się na lakierze okrągła obrysówka, a odnośnie zaspawania to już lepszy sposób, ale blacharz zaznaczył, że jak masz prostą maskę to po ingerencji spawarki trzeba będzie więcej szpachlu nałożyć bo pod wpływem ciepła trochę się odkształci.
Co do malowania listew, grila itd. to się zastanów bo pomalować wszystko się da, ale kosztem dobrych środków, gdyż do plastikowych elementów trzeba dodać elastiku, a lakiernicy często to pieprzą, a potem płatami odchodzi.
Decyzja należy jednak do Ciebie.

_________________
a oto foty mojej gabloty http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=26770


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 15:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: WrocÂław
ja robie to samo co Ty. mam najbiedniejszą E36. będą malowane klamki lusterka z adapterami, wszystkie listwy, zderzaki i progi. grill zostawiam seryjny bo będe miał od wersji po lifcie. jeśli malujesz listwy to powiedz lakiernikowi żeby nie spaprał , dodam jeszcze żę jesli malujesz oba boki to kupił bym lustra M3 z kierunkami a te kierunki z błotników był wywalił a rowy po listwach zaszpachlował na gładko:) będzie ładniejsza


[mod-edit] biały. nie przeklinaj na forum, tym razem poprawiłem :zly:


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, 15:56 przez misssiaq6, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 17:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Padre325 napisał(a):
ale blacharz zaznaczył, że jak masz prostą maskę to po ingerencji spawarki trzeba będzie więcej szpachlu nałożyć bo pod wpływem ciepła trochę się odkształci.
to zależy kto i czym spawa.... :hyhy:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 17:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1746
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 M3 + E60
Kod silnika: S54 + M54
Nigdy w życiu nie montuj lusterek z kierunkami. Tandeta jakiej mało. Zakładałem kiedyś koledze na VW Golfa bo się uparł :wstyd:

Usuwanie listew to też głupi pomysł. Pomijająć kwestię wyglądu, nie chciałbym spawać ani szpachlować zdrowych drzwi. BMW to nie jakiś pikuś, żeby nie wiadomo jak przerabiać. Delikatne drobiazgi i koniec. Wszystko z głową ,a będzie dobrze ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL