BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 12:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 09:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŁĂłdz
Cytuj:
@biały
może i tak ale ja nie chciał bym nalewek nawet za darmo , dlatego kupuje zawsze nowe opony .


Też bym kupił sobie nowe lecz nie kazdego stać bo to spory wydatek :kwasny:


Cytuj:
@Kucharz nawet obecne nalewki to badziew i tyle


Dlaczego tak sądzisz ? opony nie sa produkowane w Polsce ,uwierz mi czytałem sporo na ten temat i rozmawiałem z człowiekiem który był w fabryce tych opon i zapewniam cię ze to nie jest badziew .Fabryka jest ogromna ,nie sądze zeby mogłi sobie pozwolic na produkcje badziweia z prostego względu ,firma by padła .To nie jest juz tak ze przerabiają kazdą opone ,są one dobrze sekekcjonowane żeby nie było niespodzianek :hyhy:

Cytuj:
@Przemek dla mnie to tak jak samochód po dzwonie konkretnym tylko zrobiony na sprzedaż, niby ładny a tam zonk :)


Tak mówisz samochód po dzwonie ,nie wiem czy wiesz ale wyjeżdzając z salonu nie masz 100% pewności ze auto jest nowe ,pogadaj z lakiernikiem w jakimś serwisie to zobaczysz co ci powie ;) jakie to nowe auta,ja raz kupiłem nowe auto (pierwszy i ostatni raz to zrobiłem) .Wracając do tematu ,ostatnio byłem na etapie kupna auta (normalne ze każdy szuka żeby nie było uderzone itd..) no to ci powiem ze ciężko o auto które ma powiedzmy okolo 10lat zeby coś tam nie było robione .


Cytuj:

@lolejko
Nie wiem jak to oni tam robią czy to się nadaje czy nie, ale ziomek miał take naleweczki z tymi wszystkimi gwarancjami i TUVami i jeszcze jakieś tam certyfikaty jakości! Pojeżdził pół roku i mało się nie zabił. Wszystko to co było nalewane, rozleciało mu się przy ostrym hamowaniu.



Pewnie , nikt nie twierdzi ze te opony sa doskonałe,nowa opona potrafi sie wykrzaczyć ,używane są ok jak się ma znajomego w wulkanizacji i ci odłoży coś normalnego a takto to sam śwaks.

Moim zdaniem nie ma co panikować z tymi nadlewkami ,no chyba że ktoś kręci baczki :rotfl: to pewnie guma odpadnie .Reasumując opona ma bierznik bodajrze MICHELINA na 2007 rok prawie jak orginał hahaha :rotfl: dzięki za spostrzeżenia .

pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 10:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 528
Lokalizacja: Ząbki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
Kontynuując OT :wstyd:
Można podczas hamowania (zblokowane koła) od prędkości około 90..100km/h tak przytrzeć oponę, aby później czuć że opona nie jest do końca okrągła? :zdziwko:
Dodam że nawierzchnia była mokra..

_________________
///M40
Wiesz jak wymontować i oczyścić lampy w E36? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 11:07 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
ptysiek napisał(a):
Można podczas hamowania (zblokowane koła) od prędkości około 90..100km/h tak przytrzeć oponę, aby później czuć że opona nie jest do końca okrągła? :zdziwko:


Tak nawet krótkie zblokowanie kół przy takiej prędkości zrobi takiego zonka :(

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 11:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: DW
Moje BMW: 323ti
Kod silnika: m52b25
wiekszosc nalewk jest do 190km/h sa wyjatki ze do 200km/h to jednak do BMW sie nie nadaje. a swoja droga 160km/h na nalewkach to chyba samobojstwo zwlaszcza w lecie jak asfalt ma 40 czy 50stopni do kadeta 1.6diesel to dobry wybor.ja tam wole dobre uzywki kupicte same pieniadze co nalewki ale napewno bezpieczniej.tylko uzywki nie moga byc za stare bo peka guma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 11:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 528
Lokalizacja: Ząbki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
Dobrze że sie teraz tego dowiedziałem.. a nie po wymianie na nowe :)

PS. Czyli ABS dodatkowo chroni przed takim zniszczeniem opon? :cool:

_________________
///M40
Wiesz jak wymontować i oczyścić lampy w E36? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 13:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŁĂłdz
To jest dokładnie ta opona tylko za 185zl szt. http://www.oponybieznikowane.com/index. ... ts=product

To co jest napisane na niej sugeruje prędkość V 240km/h nacisk na opone 91 (615kg/na oponę) ,wydaje mi się ze nikt by wody z muzgu nie robił pisząc takie parametry na oponie w koncu ktoś te opony produkuje i bierze za to odpowiedzialność ,musiały przejść testy dostać certyfikat ,ktos musiał to dopuścic do produkcji .Zgoda gdyby były produkowane w polsce to wszystkiego można się spodziewać :rotfl:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Indeksy prędkości

Kod:
Mając zamontowane opony z indeksem Q, nie należy przekraczać prędkości 160 km/h.

    * J - do 100 km/h                             
    * K - do 110 km/h
    * L - do 120 km/h
    * M - do 130 km/h
    * N - do 140 km/h
    * P - do 150 km/h
    * Q - do 160 km/h
    * R - do 170 km/h
    * S - do 180 km/h
    * T - do 190 km/h
    * H - do 210 km/h
    * V - do 240 km/h
    * W - do 270 km/h
    * Y - do 300 km/h
    * VR - powyżej 210 km/h
    * ZR - powyżej 240 km/h


Kod:
Dla indeksów prędkości VR, ZR, V, W, Y:

    * Dla opon kategorii VR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 210km/h.
    * Dla opon kategorii ZR maksymalne obciążenie podawane jest dla prędkości 240km/h.
    * Dla opon z indeksem V należy zmniejszyć obciążenie o 3% co 10km/h w zakresie od 210 do 240km/h.
    * Dla opon z indeksem W należy zmniejszyć obciążenie o 5% co 10km/h w zakresie od 240 do 270km/h.
    * Dla opon z indeksem Y należy zmniejszyć obciążenie o 5% co 10km/h w zakresie od 270 do 300km/h.


Kod:
Indeksy nośności

Jeśli nasz samochód ma dopuszczalną masę całkowitą (jest w dowodzie rejestracyjnym) 1900 kg, to każda z opon powinna mieć indeks nośności 82 (1900kg / 4 opony = 475 kg / na oponę).

    * 62 - 265 kg / na oponę
    * 63 - 272 kg / na oponę
    * 64 - 280 kg / na oponę
    * 65 - 290 kg / na oponę
    * 66 - 300 kg / na oponę
    * 67 - 307 kg / na oponę
    * 68 - 315 kg / na oponę
    * 69 - 325 kg / na oponę
    * 70 - 335 kg / na oponę
    * 71 - 345 kg / na oponę
    * 72 - 355 kg / na oponę
    * 73 - 365 kg / na oponę
    * 74 - 375 kg / na oponę
    * 75 - 387 kg / na oponę
    * 76 - 400 kg / na oponę
    * 77 - 412 kg / na oponę
    * 78 - 425 kg / na oponę
    * 79 - 437 kg / na oponę
    * 80 - 450 kg / na oponę
    * 81 - 462 kg / na oponę
    * 82 - 475 kg / na oponę
    * 83 - 487 kg / na oponę
    * 84 - 500 kg / na oponę
    * 85 - 515 kg / na oponę
    * 86 - 530 kg / na oponę
    * 87 - 545 kg / na oponę
    * 88 - 560 kg / na oponę
    * 89 - 580 kg / na oponę
    * 90 - 600 kg / na oponę
    * 91 - 615 kg / na oponę



pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, 20:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
zgadzam sie nalewki to do kadeta 1,6d. ale do bety i jeszcze w 17' to juz przesada. przeciez betami sie gania szybko!!! nie chciał bym gonic 220 i myslec czy sie bieżnik nie odklei. i wcale nie trzeba miec znajomego wulkanizatora poprostu ogladasz jak pasi to bierzesz bo niby z kąd on ma wiedziec czy opona była spox? co on jeździł na niej? pozdro!

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 08:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 58
Posty: 659
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36i Compact
Kod silnika: M43
byłem dziś na giełdzie na Żeraniu i kupiłem do swej Beti nowe opony firmy Toyo 225x45 felga 16 i uważam że nie wolno oszczędzać na oponach bo to jest nasze Bezpieczeństwo

Obrazek

pozdro.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŁĂłdz
Humi9 napisał(a):
byłem dziś na giełdzie na Żeraniu i kupiłem do swej Beti nowe opony firmy Toyo 225x45 felga 16 i uważam że nie wolno oszczędzać na oponach bo to jest nasze Bezpieczeństwo

Obrazek

pozdro.


To ile zapłaciłeś za 1szt. jeżeli można wiedzieć ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 12:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
uris napisał(a):
Wracając do tematu ,ostatnio byłem na etapie kupna auta (normalne ze każdy szuka żeby nie było uderzone itd..) no to ci powiem ze ciężko o auto które ma powiedzmy okolo 10lat zeby coś tam nie było robione .


dlatego nie kupuje sie opon które mają 10 lat i są nalewane :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2007, 13:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŁĂłdz
Przemek napisał(a):
dlatego nie kupuje sie opon które mają 10 lat i są nalewane :)


Ach @Przemek każdy wie swoje i ma swoją racje , :) ludzie jeżdzą i jakoś nie słyszałem zeby ktoś miał wypadek z powodu nadlewki ,moje BMW więcej niż 200km/h nie pójdzie ABS cię chroni przed przytarciem opon i czy to by była nowa czy nadlewka bez ABS chamując z prędkościa ponad 130km/h przytszesz każdą opone bo fizycznie nie ma takiej możliwosci żebyś nie przytarł .Ogulnie jeżdze i dobrze się jezdzi jak coś się stanie :kwasny: napewno napisze o tym ;) mało tego dodam zdjęcie :rotfl: jeżeli tylko będe mugł z fotografować .

pozdrawiam .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwietnia 2007, 08:28 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1551
Lokalizacja: Kozienice
Znalazłem felgi 17" tylko nie wiem czy je kupić bo mają rozmier 8,5" ET30. Nie będzie to obcierało o nadkola? A felgi ładne rancik polerka, czarny środek :hyhy: :hyhy: :hyhy:

_________________
Moja lalka E46
Zwiastun ///3ERFEST
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL