BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 15:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 10 października 2009, 11:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Witam
Zastanawiam sie nad obnizeniem mojego auta, prosze o jakies rady
Jak sadzicie czy amortyzatory bilstein b6 beda dobrze wspolgraly ze sprezynami eibach 35/20 ? Czy do tak obnizonego auta lepiej zastosowac bilstein b8 lub zestaw b12
Czy ma moze ktos z was auto obnizone za pomoca takich sprezyn ?
Jesli tak to poprosze o fotki, dzieki.
Czy ma ktos moze doswiadczenie z zestawem bilstein b12 ?
Prosze o ewentualne opinie i sugestie.
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 19:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Witam ponownie.
Jesli ktokolwiek ma e46 sedan obnizone w proporcja 40/20mm lub 35/20mm (eibach pro) to bylbym bardzo wdzieczny za dolaczenie zdjec jak to wyglada i jak takie obnizenie sprawuje sie na seryjnych amortyzatorach.
Z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 20:04 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 40
Posty: 1464
Lokalizacja: SjZ
Moje BMW: VW
Kod silnika: tsi
Bilsteiny b6 smiało mozesz zastosowac z takim obnizeniem :) b8 sa juz amorami o skroconym skoku,wiec bardziej z zastosowaniem przy wiekszym obnizeniu,do 35/20 nie ma sensu ładowac b8 (bo tanie nie sa) i b6 w zupełności wystarcza.Takie jest moje zdanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2009, 21:17 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 589
Lokalizacja: Południe
Moje BMW: przeróżnie
tu masz jak wyglada -60/40

Obrazek
Obrazek
Obrazek

B12/B14 to juz zacny sprzet :)

_________________
Garaż pełen wynalazków...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: re
PostNapisane: 11 października 2009, 01:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 1904
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Moje BMW: E92 335i, Z3 2,8 FL
Kod silnika: N54B30, M52TUB28
Tak oto wyglada moje E46 qp z amorami Sachs Advanced(odpowiednik Sachs booge M-tech, bo przyszedł juz czas na zmianę amorków) i springami Eibach Pro Kit:

Obrazek

Obrazek
Idealny kompromis wygladu i komfortu, choć są nieco twardsze niż standardowe M-techniki (chodzi mi o springi)

Jeśli pomogłem to kliknij ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, 22:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
skoro chcesz zmienić springi na pro-kit eibacha to czy nie lepiej zastanowić się nad całym kompletem pro-system 8) .... wyjdzie taniej niż pro-kit + bilstainy

a tak poza tym to wg. producenta to do takiego obniżenia (przybliżone do standartowego m-pakietowego) zalecany jest zamiennik bilstain b8 (b6 jest to wersja wzmocniona amora o standartowym skoku).... no ale prawda jest taka, że i na b4 to to jeździć będzie ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, 22:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Dzieki za fotki
Czy ten zestaw eibach pro kit ktory jest zalozony w twoim aucie jest to obnizenie -35/20mm ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2009, 22:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Znalazlem gdzies info na temat bilstein b8 ze zalecane sa do obnizenia o ok 30-40
Tyl planuje obnizyc max. 20mm
Z drugiej strony znalazlem info na temat zestawu b12 (ktory podobno sklada sie z b8 +sprezyny), ze obniza tyl ok 10 mm a przod ok 20mm....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: 2 kwietnia 2012, 21:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 331
Lokalizacja: Wars&Sawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113367
sabbath napisał(a):
Tak oto wyglada moje E46 qp z amorami Sachs Advanced(odpowiednik Sachs booge M-tech, bo przyszedł juz czas na zmianę amorków) i springami Eibach Pro Kit:

Obrazek

Obrazek
Idealny kompromis wygladu i komfortu, choć są nieco twardsze niż standardowe M-techniki (chodzi mi o springi)

Jeśli pomogłem to kliknij ;)

Witam,
tak myślę kupić Eibach Pro kit, ale patrząc na Twoje auto jakoś nisko siedzie na tych sprężynach. Jakie koła masz na nim? Jaka jest wysokość tak od podłoża do nadkola?

_________________
Także tego.

Byłe E46 2.2 Mystic Blau/Hellbeige
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, 21:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Na moim aucie mam sprezyne Eibach Prokit, obnizaja one auto ok 30/35 mm przod i 15/20mm tyl, musial bys sprawdzic dokladnie na stronie producenta
Ponizej zdjecia auta na tych sprezynach, amortyzatory ma standardowe bilstein b4
Obrazek
Obrazek
Ogolnie polecam ten produkt, uzytkuje ten produkt od ok 3 lat i raczej nie narzekam na komfort
Wczesniej mialem auto obnizone o 40mm przod i tyl i bylo to za nisko jak dla mnie, byl to produkt tanszej firmy i bylo to czuc...


Ostatnio edytowano 3 kwietnia 2012, 21:12 przez mistrz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, 21:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
Ja mam zestaw Bilstein b12 i jest lepiej niz dobrze :ok: polecam wszystkim ten zestawik. Ludzie straszyli ze bedzie beton. Ale ten zestaw nie ma z betonem nic wspolnego. idealnie kleji drogi i super wybiera dziury. Polecam

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, 21:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
B12 to zestaw sprezyn i amortyzatorow, zastanawialem sie nad zakupem takiego zestawu ale cena byla dosyc wysoka...
mysle ze ten produkt powinien jak najbardziej poprawic prowadzenie na dobrej drodze
niestety ale obnizanie auta w warunkach polskich wiazac sie bedzie (przynajmniej w moim przypadku) z wymiana w zawieszeniu wachaczy/tuleji/lacznikow/drazkow itd...
ile kosztowal sie taki zestaw ?
O ile obnizyl twoje auto ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, 21:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E92
Kod silnika: 335d
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=56077
zestaw b12 to nic innego jak amory bilstein b8 i sprezyny eibach pro kit lub sportline. Najlepiej kupic amory osobno i sprezyny osobno - wyjdzie taniej. :)
eibachpolska.pl - ja stad kupowalem

_________________
Zapraszam do galerii mojej 335d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 14:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 331
Lokalizacja: Wars&Sawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113367
widzę, że odświezyłem temat :) i dobrze :)

Już zdecydowałem i wybrałem sprężyny Eibach Pro kit, teraz mam H&R 55/35 i jest zdecydowanie za nisko, szczególnie zimą na mniejszych kołach. Dlatego w dziale 'Giełda/Wyposażenie i cześci" szukam części - prawe nadkole, ten element przyczepiany do zderzaka :/. Nawet nie wiem kiedy to się stało - został mi tylko element przy nadkolu, przy zderzaku od spodu jest dziura :)

H&R mimo, że tak już kupiłem to widać, że ma się dobrze, ale to jest klasowa firma. Trochę za twardo jak dla mnie, liczę, że na Eibachu będzie lepiej.

Też zamawiałem przez eibach.pl (przekierowuje na tą samą stronę) - 5 lat gwarancji plus zestaw idzie prosto z DE :D

_________________
Także tego.

Byłe E46 2.2 Mystic Blau/Hellbeige
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 5 kwietnia 2012, 16:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Myślę ze powinienes byc zadowolony z tych eibachów, przy tym obnizeniu samochod nabierze znowu uzytecznosci, mi udaje sie wjechac nawet na krawezniki, zimą nie szoruje sie po lodzie/zaspach. Przy codziennym uzytkowaniu auta obnizenie to wg mnie jest to max co mozna zrobic, nizsze ustawienia wg mnie zabierają radość z jazdy na codzień po zwykłych drogach. Podziel się z nami opinią o tym produkcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 14 kwietnia 2012, 09:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 331
Lokalizacja: Wars&Sawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113367
póki co nie jestem pewien czy otrzymałem odpowiedni produkt, ale o tym w innym pościehttp://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=2&t=114362:

_________________
Także tego.

Byłe E46 2.2 Mystic Blau/Hellbeige
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 07:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 186
Lokalizacja: olkusz
Moje BMW: e91 320d
Kod silnika: --
żeby nie zakładać kolejnego tematu odnośnie zawieszenia i sprężyn.....http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-bmw ... 31294.html firmę jak najbardziej kojarzę....ale cena?? dość atrakcyjna...??? i pytanie do znawców gdyż ja nowy w dziedzinie BMW, dobry wybór pod BMW kombi ze sportowym przystosowaniem zawieszenia?? z góry dziękuje wszystkim chętnym za odpowiedź..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 30 kwietnia 2012, 22:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 151
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57
Cena jest rzeczywiście atrakcyjna (moje eibachy kosztowaly ponad drugie tyle...). Produkt jest markowy, jednak nie spotkałem się z opiniami na temat sprężyn firmy sparco. Jesli masz fabryczne mpakietowe zawieszenie to twoje auto jest juz obnizone w stosunku co do seri o ok 20 mm.
Doradzam znalezienie produktu ktory bnizy przod auta bardziej niz tył, jest to związane ze stylistyką auta. Optycznie w e36 , e46 tylne kolo wyglada na bardziej schowane w nadkolu niz kolo przednie, obnizajac auto rownomiernie i z przodu i z tylu tylne kolor bedzie zbyt schowane w nadkole, bedzie to wygladalo jakby ''coś się popsuło'' Obniżając przód o ok 15- 20mm więcej niz tył osiągniesz wg mnie lepszy wizualnie efekt. Auto nie będzie wygadało jakby np. bagaznik byl pełny bagażu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 1 maja 2012, 00:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
masz rację z tymi sprężynami tylko doczepię się do

mistrz napisał(a):
Optycznie w e36 , e46 tylne kolo wyglada na bardziej schowane w nadkolu


nie "wygląda" tylko jest, to nie złudzenie optyczne ;) ... w e46 dla standardowych sprężyn różnica między wysokościami rantu błotnika przedniego i tylnego wynosi aż 34mm (wartość z TISa)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wybor sprezyn i amortyzatorow
PostNapisane: 1 maja 2012, 05:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 186
Lokalizacja: olkusz
Moje BMW: e91 320d
Kod silnika: --
mistrz napisał(a):
Cena jest rzeczywiście atrakcyjna (moje eibachy kosztowaly ponad drugie tyle...). Produkt jest markowy, jednak nie spotkałem się z opiniami na temat sprężyn firmy sparco. Jesli masz fabryczne mpakietowe zawieszenie to twoje auto jest juz obnizone w stosunku co do seri o ok 20 mm.
Doradzam znalezienie produktu ktory bnizy przod auta bardziej niz tył, jest to związane ze stylistyką auta. Optycznie w e36 , e46 tylne kolo wyglada na bardziej schowane w nadkolu niz kolo przednie, obnizajac auto rownomiernie i z przodu i z tylu tylne kolor bedzie zbyt schowane w nadkole, bedzie to wygladalo jakby ''coś się popsuło'' Obniżając przód o ok 15- 20mm więcej niz tył osiągniesz wg mnie lepszy wizualnie efekt. Auto nie będzie wygadało jakby np. bagaznik byl pełny bagażu.


dziękuje za poradę, też właśnie nie spotkałem się z opiniami na temat sprężyn a sama nazwa sparco i cena to nie wszystko....w poprzednich samochodach miałem zawieszenia składające się ze sprężyn eibacha i jeździło mi się na tym bardzo dobrze więc chyba będę w kolejnym samochodzie wierny marce...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL