BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 03:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] PÓŁKLATKA DO E30 COUPE
PostNapisane: 13 kwietnia 2007, 15:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
WItam wszystkich.Panowie bardzo bym prosil o jakies schematy wymiary co i jak gdzie mocowania dać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2007, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 344
Lokalizacja: GdaĂąsk
do czego CI ta klatka ?chcesz ją sam spawać? życie CI nie miłe ? im szybciej porzucisz ten pomysł tym lepiej ... jak chcesz miec klatke ... to tylko homologowaną !

_________________
e21 335 csi reconstruction in progess ;]
-------------------------------------------------------dyfer od e24 m635csi sprzedam ;] stan ideaÂł nowy olej
-------------------------------------------------------
zawiecha gwintowana i heble z 540i w e21 - projekt w przygotowaniu ;) niach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2007, 20:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Jaras E21 napisał(a):
do czego CI ta klatka ?chcesz ją sam spawać? życie CI nie miłe ? im szybciej porzucisz ten pomysł tym lepiej ... jak chcesz miec klatke ... to tylko homologowaną

a co robiosz homologowane i boisz sie konkurencji??? :rotfl:
a czym się rużni homologowana od niehomologowanej , zrobionej rozsądnie.
Jeśli tylko ktoś sie czuje na siłach to zrobić to czemu nie, wiadomo piekarz czy cukiernik sobie nie darady , ale ktos kto ma zmysł techniczny poradzi sobie na 100%.
Też sie nosze z zamiarem zrobienia bolida pod kjsy , rajdy z jakiejs e30 z dużym motorem np m30b25 wrzucenie jakiegos lekkiego turba i zrobienie klatki i napewno niedam nikomu na tym zarobić :D

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2007, 22:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Jaras E21 napisał(a):
do czego CI ta klatka ?chcesz ją sam spawać? życie CI nie miłe ? im szybciej porzucisz ten pomysł tym lepiej ... jak chcesz miec klatke ... to tylko homologowaną !


Ja się nie pytam czy mam zalozyc czy nie,czy warto czy nie warto, tylko proszę o jakies schematy :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2007, 22:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
chyba załącznik J do regulaminu FIA określa jak ma wyglądać homologowana klatka

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwietnia 2007, 22:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
ale w kazdym aucie sa inne wymiary a pytam bo moze ktos ma jakis schemacik do e30 coupe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, 06:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
no właśnie półklatka! też się całyczas zbieram do montażu tylko czasu brak, czy z taka półklatka bez homologacji i zamocowanymi do niej szelkami mozna poruszać się po mieście czy od razu dowud zabierają? jak to jest wogóle ktoś wie?. z tego co wiem to klatka zrobiona przez siebie gdzieś w piwnicy w komurce też może uzyskać homologacje tylko musi być zrobiona z załącznikiem j

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, 08:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
po pierwsze nawet klatka z homologacja na drodze nie ma prawa jezdzic.Homologacja przyda ci sie na rajdy tylko.po drugie za klatę od razu dowód leci.a szelki mam przymocowane do otworów po starych zapięciach pasów.Jesli sam zrobisz klatę wg zal J i bedziesz chcial uzyskać homologację to zaplacisz grubą kasę.Musisz jechać gdzieś na slask chyba i komisja rozpatrzy sprawę.Wiem ze kosztuje to tyle ze gra nie warta swieczki.lepiej gotową uzywke kupic.Ale mnie homologacjai tak jest nie potrzebna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, 13:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Dominator napisał(a):
po pierwsze nawet klatka z homologacja na drodze nie ma prawa jezdzic

coś chyba jesteś niedoinformowany :rotfl: ostatnio jak byłem na kjs-ie , to czytałem dokładny regulamin i w nim było między innymi napisane ,że w zawodach mogą brać udział tylko samochody dopuszczone do ruchu i z ważnym oc oraz przeglądem.
Więc powiec mi kolego skąd na tym rajdzie wzieły sie samochody z klatką skoro nie mają prawa poruszać się po drogach publicznych jak ty twierdzisz?????

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, 13:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
mcgiver napisał(a):
Więc powiec mi kolego skąd na tym rajdzie wzieły sie samochody z klatką skoro nie mają prawa poruszać się po drogach publicznych jak ty twierdzisz?????


może na badaniu technicznym były jeszcze bez klatki, a wspawano ją dopiero później .... są różne sposoby na to żeby pojazd który ie powinien przejść badań technicznych przed dopuszczeniem do ruchu jednak je przeszedł :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, 13:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
no tylko ze z pośród 60 samochodów około 1/3 była z klatkami :] więc napewno oni wszyscy nie kombinowali nic z przeglądem :D

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, 10:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
mcgiver napisał(a):
Dominator napisał(a):
po pierwsze nawet klatka z homologacja na drodze nie ma prawa jezdzic

coś chyba jesteś niedoinformowany :rotfl: ostatnio jak byłem na kjs-ie , to czytałem dokładny regulamin i w nim było między innymi napisane ,że w zawodach mogą brać udział tylko samochody dopuszczone do ruchu i z ważnym oc oraz przeglądem.
Więc powiec mi kolego skąd na tym rajdzie wzieły sie samochody z klatką skoro nie mają prawa poruszać się po drogach publicznych jak ty twierdzisz?????


za dużo czytasz ;) .ze mna sie nie musisz sprzeczać wyjedz z klata na ulicę i niech zatrzymaja panowie niebiescy. Łeb daję uciąć ze masz po dowodzie.domyslam sie ze na kjs poprzyjezdzaly samochody ktore nawet homologacji w wiekszosci nie maja na te klaty bo jej koszt wynosi wiecej niz auta w ktorych sa w wiekszosci przypadków (czyt. maluchy), a tak naprawde przy odrobinie checi mozna zalatwic przegląd prawie wszedzie na wszystko. :hyhy: .taka prawda.ale dosc juz o tym wolalbym zeby ktos moze jakies materialy wrzucil pomocnicze :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, 17:31 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
to w jaki sposob rajdowe samochody (z zamontowanymi klatkami bezpieczenstwa) moga byc zarejestrowane w polsce i poruszac sie po polskich drogach (chociazby na dojazdowkach) ?? cos sie twoje teorie kupy nie trzymaja .. :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, 17:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
no właśnie może ktoś nas oswieci jak to jest z tym poruszaniem sie na drogach publicznych z klatą/półklatą (bez homologacji)

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, 18:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
ogólnie sprawa wyglada tak:
w przepisch ruchu jest napisane ze w pojezdzie nie moze byc zamontowanego nic co moze zrobic krzywde podczas wypadku pasazerom i kierowcy,nic o ostrych krawedziach.Jesli trafi się na spoko policjanta co jest raczej zadkoscia to nie powinno byc problemu ale jak sie bedzie chcial czepic to sie czepi.byl jeszce przepis mowiacy ze osoba prowadzaca pojazd z klatka musi miec kask, ale nie wiem czy nadal jest to aktualne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, 19:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Dominator, dla mnie to co piszesz to jest poprostu gdybanie :kwasny: więc jesli coś tam wiesz lub wydaje ci sie , że wiesz to poprzyj to jakimiś paragrafami ew. linkami do takich przepisów. :zdegustowany: jesli bym nie był na żadnym kjs-e czy innym rajdzie to bym łykał to co twierdzisz , ale byłem i widziałem mase samochodów z klatkami które miały rejestrację i po imprezie wyjeżdżały na drogę jak by nigdy nic.
Jeśli by było tak że sprawa jest niejasna to gliniaze by sie czaili zaraz za rogiem aby takich delikwentów skasować na kase lub pozabierać im dowody, niesądzisz???

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 88
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
troche poszukałem w necie ale powiem szczerze ze gdzie nie zajrze to inne opinie na ten temat.ziomka mi kiedys skubneli niebiescy za klate bo jak stwierdzili jest to niestandardowe wyposazenie samochodu i po dowodziku :zdziwko: .chociaz powiem szczerze ze aspekty prawne tej sprawy mało mnie interesują poprostu potrzebuję schemat i juz :D Jesli ktos ma bardzo proszę zamiescic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Wawa
Witam widzę ,że nie dokońca jest to jasne . W jednej z moich dwóch e21 jest klatka firmowa z homologacją firmy OMP(czarna) w drugiej "samoróba" home made . Nie mam żadnych problemów z policją ponieważ na przeglądzie została zmienione dane do dowodu.Takie jak liczba miejsc siedzących na 2 nacisk na osie etc. Po takim zabiegu zmiany w dowodzie. A po tym policja nie ma prawa nic zrobić (choś klatka z nazwy nie wbita w dowód jak hak czy gaz) .Jeżdze i jednym i drugim i podczas kontroli nie miałem żadnych problemów Wdrugim (niebieskim) nic nie zmieniałem z danych w dowodzie i jeżdze i nie ma żadnego problemu poza zazdrością innych właścicieli plastików ;) i wieczny błędny wzrok kierowców "lanosów" chcących się scigać i sprawdzać swe maszyny :hyhy:
A oto one w pełnej krasie :hyhy:
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/pel ... 6f8e9.html

_________________
ObrazekObrazekObrazek
Alpina philosophy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, 22:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Lokalizacja: Wawa
Obrazek

_________________
ObrazekObrazekObrazek
Alpina philosophy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, 22:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
Anatol, no niezły dorobek 5 beemek :szok: .
Ile w sumie litrów utrzymujesz???, średnio licząc to conajmniej 11 :D

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL