BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 27 maja 2013, 10:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
kostek_ja, ehh... No właśnie zrozumiałem, że PU ma sens tylko do aut o sportowej charakterystyce. Kostek to napisz może do czego Ty byś wsadził PU? Będzie troche jaśniej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 27 maja 2013, 12:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: WML / WK
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M50B25
Przejeździłem dopiero około 1000km na poliuretanach (całe zawieszenie oprócz sanek) i jestem jak najbardziej zadowolony. Na początku wydawało mi się, że buda trochę dostaje, ale chyba było to spowodowane źle przykręconym wózkiem. Po dokręcaniu wszystkiego jest ok, nie ma żadnych niedogodności.

Mam najbardziej miękką wersje z Olkusza. Polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 27 maja 2013, 13:53 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
kostek_ja napisał(a):
waskii, to ty źle rozumiesz :) PU ma bardzo duży sens gdyż zachowuje swoje właściwościu dużo dłużej niż guma dzięki czemu tuleje dłużej żyją. Ważne tylko żeby się zastanowić gdzie to ma sens.

pryjom, ja bym wstawiał PU. Mój samochód jest rozebrany i do belki też wrzucam PU. Efekty zobaczymy, ale w teorii to bardzo dobre miejsce na PU.


No właśnie zależy mi na trwałości, ale nie chciał bym wsadzić czego co utwardzi mi samochód. Obecnie mam założone gumy(podkładki gumowe na i pod tulejami) w celu weryfikacji czy to te tuleje są uszkodzone (było opisywane na forum) i jest strasznie twardo jak dla mnie. Dlatego poczekam na relację po montażu tulei u Ciebie. W teorii ruch na belce jest minimalny, ori tuleje poza gumą mają jeszcze w środku olej w celu utwardzenia ich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 27 maja 2013, 17:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1805
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: M3 e46
Kod silnika: S54
waskii napisał(a):
kostek_ja, ehh... No właśnie zrozumiałem, że PU ma sens tylko do aut o sportowej charakterystyce. Kostek to napisz może do czego Ty byś wsadził PU? Będzie troche jaśniej

Pisałem na stronie wcześniej poczytaj ;) Ja ogólnie bym wszędzie zamiast gumy dał PU. Problem polega tylko na odpowiedniej twardości i konstrukcji. O tym też pisałem. Nawet do 750iL będę zakładał PU jak będę ją robił, chyba że z jakiegoś powodu w którymś miejscu nie będzie to miało sensu. Ewentualnie może da się zmienić wszędzie. Mam pewną koncepcję, ale muszę podjechać do Olkusza i wszystko przegadać na żywo.

pryjom, fakt, tuleje w belce są dosyć prostą konstrukcją, ale wszystko zależy od twardości. W moim przypadku sprawdzaliśmy twardość seryjnych gum i zwykłych Powerflexów które kupiłem. Powerflex jest miększy. Powerflex robi te same tuleje do zwykłych e46 i do M3, a M3 mają inny numer części więc podejrzewam że są twardsze, a więc prawdopodobnie Powerflex jest twardszy od tulei do zwykłej e46 o te 25% które podaje Powerflex, ale dalej jest miększy od M3. Dlatego zamówiłem Powerflex Black Series. W tym wypadku tuleje powinny być twardsze niż seryjne, co przy moim zastosowaniu i wzmocnieniu podłogi ma sens. Ty możesz zamówić w Olkuszu o podobnej twardości i nie odczujesz różnicy a będą żyły dłużej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 27 maja 2013, 18:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Właśnie taka opcja była by optymalna, ale jak sobie pomyślę 25% twardości więcej też tragedii nie powinno zrobić, przecież teraz jeżdżę na całkowicie utwardzonej tulei. Najbardziej odczuwa się to jadąc na tylnej kanapie (raz miałem okazję tam jechać i wtedy doszedłem do wniosku, że trzeba coś z tym zrobić) na fotelu kierowcy czuję, że twardsze, ale do przyjęcia jeszcze. To będę musiał przedzwonić do Olkusza, żeby zapytać o twardości.

Edit:
Dzwoniłem do Olkusza i powiedział mi facet, że to co mają wystawione na stronie to jest porównywalna twardość do stosowanych gumowych, na życzenie robią twardsze. Dają 2 lata gwarancji lub 70 tys km. Twierdził też, że taksówkarze je stosują i są zadowoleni z nich. Tuleja jest pełnym odlewem nie ma w niej żadnego oleju, i pracuje tuleja na PU a nie na metalowej tulei (ta konkretna do tylnego wózka).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 28 czerwca 2013, 22:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Tuleje założone, przy wkładaniu bardzo łatwo wchodziły i myślałem, że będzie się wózek po nich ślizgał, ale po dokręceniu musiały się rozprężyć i wszystko jest w porządku. Odczuciowo wydają się być trochę twardsze od gumy, ale bez tragedii, do tego poduszki na stabilizator i samochód lepiej idzie w zakrętach :D. Teraz jestem ciekawy ile wytrzymają przebiegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 14 września 2013, 16:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Panowie, jednak wózek mi się ślizga na tych tulejach, co robić? Wklejać? Czy reklamować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 26 września 2013, 16:05 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 770
Moje BMW: 740i, M3
Nie ma sensu wklejać moim zdaniem, na tym elemencie są za duże obciążenia. Na Twoim miejscu bym wymontował i wymienił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 27 września 2013, 18:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Dzwoniłem do firmy Deuter, bo u nich kupowałem i sam zapytałem o wklejenie, bo szczerze to nie miałem ochoty na reklamowanie i czekanie 2 tygodnie. Polecili mi wklejenie na silikonie szklarskim. Wszystkie 4 tuleje wkleiłem i zosawiłem samochód z kołami w górze na około 48 godzin. Jak na ten moment trzyma, zobaczymy jak długo. Bo jak to nie da rady to zostaje mi oryginał do zakupienia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 5 października 2013, 07:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: gorzow wlkp
Moje BMW: e36 coupe 18is
siema ja jakis miesiac temu załozyłem komplet pu i jestem z nich zadowolony jest twardo ;) ale wystapił mały problem siadły mi amory mts gwintowane wiec zamówiłem znacznie lepsze ale to nie ten problem przy ruszaniu mam straszne bicie dochodzace z tyłu auta i jak dojerzdzam do swiateł czy zwalniam to strasznie wali ,dzieje sie tak tylko jak jest na biegy auto dochodzi ten dzwiek jak by z dyfra albo most jak by miał luzy nie wiem co to jest moze miał ktos podobny problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 5 października 2013, 08:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
malolat43 napisał(a):
siema ja jakis miesiac temu załozyłem komplet pu i jestem z nich zadowolony jest twardo ;) ale wystapił problem przy ruszaniu mam straszne bicie dochodzace z tyłu auta i jak dojerzdzam do swiateł czy zwalniam to strasznie wali ,dzieje sie tak tylko jak jest na biegy auto dochodzi ten dzwiek jak by z dyfra albo most jak by miał luzy nie wiem co to jest moze miał ktos podobny problem


Most to masz w Żuku. Wsadziłeś poli też w mocowanie dyfra ?

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 5 października 2013, 09:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: gorzow wlkp
Moje BMW: e36 coupe 18is
no własnie nie dyfer został na starych gumach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 4 listopada 2013, 22:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
malolat43 napisał(a):
no własnie nie dyfer został na starych gumach

To odpowiedziales sobie sam ,
Wczesniej moze nie odczuwales tego bo inne gumy zawieszenia tlumily uderzenia, teraz jak piszesz ,ze wsadziles wszedzie PU a dyfer zostal na starych to dostaja po dupie ,

Pany ja z zapytaniem , bo chyba blad zrobilem . Zmieniam za niedlugo wszystko na tyle , myslalem nad seria z lemfo ,aczkolwiek na wozku chialem wlozyc PU czerwone , takie juz zakupilem . Pytanie czy to nie bedzie przenosic zbyd duzych drgan na karoseie?? ktos juz wkladal z Was PU tylko na wozek ?

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 5 listopada 2013, 19:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ja mam czerwone na wózku i jak siedzą i się nie ślizgają to są może trochę twardsze niż ori. Na większych dziurach czuć tylko że karoseria zadrży.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 5 listopada 2013, 21:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2597
Lokalizacja: D_S_W
Moje BMW: E 36 sedan
Kod silnika: M50b25v
Garaż: Posiada to , to
Czyli u mnie to juz odpadaja . Wg mnie ma byc komfort ..szkoda

_________________
...BMW...Bez Dwoch Zdan...
Obrazek

Byla -- viewtopic.php?f=6&t=86211
Obecna -- viewtopic.php?f=6&t=128243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 8 listopada 2013, 21:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: gorzow wlkp
Moje BMW: e36 coupe 18is
DaRo25 napisał(a):
malolat43 napisał(a):
no własnie nie dyfer został na starych gumach

To odpowiedziales sobie sam ,
Wczesniej moze nie odczuwales tego bo inne gumy zawieszenia tlumily uderzenia, teraz jak piszesz ,ze wsadziles wszedzie PU a dyfer zostal na starych to dostaja po dupie ,

Pany ja z zapytaniem , bo chyba blad zrobilem . Zmieniam za niedlugo wszystko na tyle , myslalem nad seria z lemfo ,aczkolwiek na wozku chialem wlozyc PU czerwone , takie juz zakupilem . Pytanie czy to nie bedzie przenosic zbyd duzych drgan na karoseie?? ktos juz wkladal z Was PU tylko na wozek ?

Juz wszystko ogarniete nic nie stuka nie puka ;) po prostu sruby od dyfra poluzowaly sie ale teraz siedzi sztywno polecam wszystkim co lubia sztywny zawias pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 24 maja 2017, 09:38 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Żeby nie zakładać nowego tematu... Czy ktoś kto wkładał już trochę poliuretanów podpowiedziałby czym to smarować i czy w ogóle smarować żeby nie skrzypiało ? Kupiłem komplet prawie do bmw ;) I nie chcę żeby to zostało źle zmontowane. Gdzieś czytałem że ponoć dobrym smarem jest xc80 czy jakoś tak, jakiś silikonowy. Ponoć nie ma tragedii z wciskaniem poliuretanów w gniazda, prawda ? W komplecie strongflex daje jakiś smar, ale też czytałem różne opinie z przewagą tych negatywnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 24 maja 2017, 11:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: m54b30
Smarować koniecznie i to zdrowo. Ja smarowałem sylikonowym (ale takim w tubce nie śpraju) albo ATE PLASTILUBE i oba dają rade jakieś 3 lata nic nie skrzypi w terenowce. Montuje sie poliuretany łatwiej niż zwykłe tuleje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 24 maja 2017, 17:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
SzatanCbr napisał(a):
Smarować koniecznie i to zdrowo. Ja smarowałem sylikonowym (ale takim w tubce nie śpraju) albo ATE PLASTILUBE i oba dają rade jakieś 3 lata nic nie skrzypi w terenowce. Montuje sie poliuretany łatwiej niż zwykłe tuleje.

Potwierdzam

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Guma czy poliuretan?
PostNapisane: 24 maja 2017, 20:04 
Nie polecam poli na przód w wahacz.
Przy większych prędkościach poli nie amortyzuje i wszystko przenosi się na magiel i kierownicę :dobani:
Wymieniłem je szybko na ori gumowe :super:
Drgania przenoszone na na magiel,uklad kierowniczy zniknęły od ręki.

Poli to na tor, nie do codziennej jazdy.


Ostatnio edytowano 24 maja 2017, 21:22 przez Waldek100581, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL