BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 15:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
Witam,

Chciałem zrobić dużą zmianę w hamulcach w sowim aucie. Auto mam granatowe więc chciałem mieć hamulce BMW Performance których żółty kolor ładnie by kontrastował z granatowym kolorem auta.
Jednak znalazłem tylko oferty na przód:
http://www.individual-cars.com/xshop/pr ... s-E46.html

Pytałem się czy mają podobną ofertę na tył ale niestety dostałem odpowiedź, że nie pasują do tylnych osi.

Zanim zupełnie zarzucę temat chciałbym się zapytać czy może ktoś robił coś w takim kierunku żeby zrobić hamulce BMW Performance także na tył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 15:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Tr0n napisał(a):
Pytałem się czy mają podobną ofertę na tył ale niestety dostałem odpowiedź, że nie pasują do tylnych osi.

Zanim zupełnie zarzucę temat chciałbym się zapytać czy może ktoś robił coś w takim kierunku żeby zrobić hamulce BMW Performance także na tył.


Tyl jest problematyczny ze wzgledu na hamulec reczny, pamietaj, ze tylne tarcze posiadaja wewnatrz szczeki hamulca recznego, dlatego w wiekszosci przypadkow producenci oferuja tylko big brake kity na os przednia, a jezeli oferuja rowniez zestaw na tyl, to eliminuje on kompletnie funkcjonalnosc recznego.

Co do samych hamulcow pomysl nad K-Sportem (z firm dostepnych w Polsce), oferuja zestawy na os przednia i tylna w kilku roznych srednicach. Sama konstrukcja zaciskow i tarcz tez jest w tym wypadku lepsza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
Vermilion napisał(a):
Tr0n napisał(a):
Pytałem się czy mają podobną ofertę na tył ale niestety dostałem odpowiedź, że nie pasują do tylnych osi.

Zanim zupełnie zarzucę temat chciałbym się zapytać czy może ktoś robił coś w takim kierunku żeby zrobić hamulce BMW Performance także na tył.


Tyl jest problematyczny ze wzgledu na hamulec reczny, pamietaj, ze tylne tarcze posiadaja wewnatrz szczeki hamulca recznego, dlatego w wiekszosci przypadkow producenci oferuja tylko big brake kity na os przednia, a jezeli oferuja rowniez zestaw na tyl, to eliminuje on kompletnie funkcjonalnosc recznego.

Co do samych hamulcow pomysl nad K-Sportem (z firm dostepnych w Polsce), oferuja zestawy na os przednia i tylna w kilku roznych srednicach. Sama konstrukcja zaciskow i tarcz tez jest w tym wypadku lepsza.


Zastanawiałem się nad innymi opcjami ale stwierdziłem, że albo uda się zrobić BMW Performace (w końcu są opcje dla BMW 1 czy BMW 3 E90) i wtedy jestem w stanie zapłacić ileś więcej za wygląd albo pójdę tylko w stronę poprawy właściwości hamowania i przestanę kombinować z wyglądem. Myślałem że może ktoś rozpoznawał w kierunku tych hamulców. Wcześniej widziałem jakieś próby robione przez firmę z UK ale potem zniknęła ona z sieci (może próby nie wyszły ;) ) i dostępny jest tylko pakiet na przód.

W kwestii wyglądu chciałem zrobić właśnie te żółte hamulce BMW Performance, zrobić auto (folią) na granatowy matt i założyć felgi 19" od CSL - ale biorąc pod uwagę problem z tymi hamulcami chyba nic z tego nie będzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 19:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Tr0n napisał(a):
Zastanawiałem się nad innymi opcjami ale stwierdziłem, że albo uda się zrobić BMW Performace (w końcu są opcje dla BMW 1 czy BMW 3 E90) i wtedy jestem w stanie zapłacić ileś więcej za wygląd albo pójdę tylko w stronę poprawy właściwości hamowania i przestanę kombinować z wyglądem. Myślałem że może ktoś rozpoznawał w kierunku tych hamulców. Wcześniej widziałem jakieś próby robione przez firmę z UK ale potem zniknęła ona z sieci (może próby nie wyszły ;) ) i dostępny jest tylko pakiet na przód.


Pewnie daloby rade dopasowac zaciski z jakas tarcza do E46, moze nawet caly zestaw przeznaczony dla E90. Ciezko jednak tak gdybac.

Tr0n napisał(a):
W kwestii wyglądu chciałem zrobić właśnie te żółte hamulce BMW Performance, zrobić auto (folią) na granatowy matt i założyć felgi 19" od CSL - ale biorąc pod uwagę problem z tymi hamulcami chyba nic z tego nie będzie


Pomysl dobry, ale felgi z CSL nie beda pasowac do zwyklego E46. Jezeli szukasz czegos podobnego z lepsza wklesloscia popatrz na nasze Consilium.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 21:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
Vermilion napisał(a):
Pewnie daloby rade dopasowac zaciski z jakas tarcza do E46, moze nawet caly zestaw przeznaczony dla E90. Ciezko jednak tak gdybac.


Bardziej bym liczył na dopasowanie elementów z serii 1, ale wolałbym nie pchać się w ciemno bo jak się nie da to szkoda kasy. Anglicy zanim zniknęli z sieci pokazywali zdjęcia zrobionej tylnej osi ale pisali, że jest to bardziej skomplikowane niż w wypadku przodu.

Vermilion napisał(a):
Pomysl dobry, ale felgi z CSL nie beda pasowac do zwyklego E46. Jezeli szukasz czegos podobnego z lepsza wklesloscia popatrz na nasze Consilium.


Nie będą pasowały w sensie technicznym czy w sensie wyglądu?
http://www.individual-cars.com/xshop/pr ... --E46.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 22:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 154
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Coupe & Touring
Kod silnika: M54B30 & M47D20
Ja mam zaciski BMW Performance z 135i pasują prawie p&p do 330ci. Fotki w tym wątku http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88578&start=0 Przerabiając jarzmo można zamontować z tarczą od CSL-a.

_________________
Sponsored by Hydrotransfer Hydrografika Warszawa
Obrazek
Mistrz klasy Profi Plus Street OPP WST 2008
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 22:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Tr0n napisał(a):
Nie będą pasowały w sensie technicznym czy w sensie wyglądu?
http://www.individual-cars.com/xshop/pr ... --E46.html


Tylne felgi maja zbyt niskie ET, bez wyciagania nadkoli nie da rady ich zamontowac w zwyklym E46.

respect napisał(a):
Ja mam zaciski BMW Performance z 135i pasują prawie p&p do 330ci. Fotki w tym wątku http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88578&start=0 Przerabiając jarzmo można zamontować z tarczą od CSL-a.


Przod to zaden problem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 22:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
VMR robi repliki csl i kilka innych ciekawych wzorow

ktos tu w angli na forum juz mial takie i chyba dalej ma

rabia do m3 i do zwyklych coupe


Obrazek :super: :super: :super: :super:

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 23:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
respect napisał(a):
Ja mam zaciski BMW Performance z 135i pasują prawie p&p do 330ci. Fotki w tym wątku http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88578&start=0 Przerabiając jarzmo można zamontować z tarczą od CSL-a.

Na zdjęciach jest przód i to nie jest problem. Mi natomiast chodzi o tył - robiłeś też tył z BMW Performance?


starscream napisał(a):
VMR robi repliki csl i kilka innych ciekawych wzorow

ktos tu w angli na forum juz mial takie i chyba dalej ma

rabia do m3 i do zwyklych coupe


:super: :super: :super: :super:


Nie, nie - jeżeli BMW nie będzie oferowało 19" do e46 330Ci zostanę przy 18". Założenie jest takie - kombinuję jedynie z częściami od BMW. Jak BBK to tylko BMW performance, jak felgi 19" to tylko BMW i w dodatku z epoki mojego auta. W innym przypadku rezygnuje z mojego pakietu "design" i zajmę się jedynie właściwościami jezdnymi (dobre hamulce, szpera, ewentualne ECU) lub jeszcze muszę poczytać co było kombinowane w wersji ZHP na rynek USA.

edit: edytuj posty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 maja 2011, 23:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 154
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Coupe & Touring
Kod silnika: M54B30 & M47D20
Tr0n napisał(a):
respect napisał(a):
Ja mam zaciski BMW Performance z 135i pasują prawie p&p do 330ci. Fotki w tym wątku http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88578&start=0 Przerabiając jarzmo można zamontować z tarczą od CSL-a.

Na zdjęciach jest przód i to nie jest problem. Mi natomiast chodzi o tył - robiłeś też tył z BMW Performance?


Tyłu nie tykałem, najprościej było by zaadoptować z M3 lub CSL-a. Można by pokombinować z czterotłoczkami od subaru lub evo zostając przy oryginalnej tarczy.

_________________
Sponsored by Hydrotransfer Hydrografika Warszawa
Obrazek
Mistrz klasy Profi Plus Street OPP WST 2008
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 17 maja 2011, 09:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
Z tego co znalazłem na E46Fanatics była firma w UK która ten problem rozgryzła. Do tyłu używali 2 tłoczkowego zacisku BMW Performance. Niestety zanim wprowadzili ten produkt na rynek to z niego wyparowali. Obecnie mogę znaleźć jedynie gotowe rozwiązania na przód.

W moim przypadku nie mogę bawić się w żadne niefabryczne rzeczy (wyłączając jedynie wymianę tarcz i klocków hamulcowych). Przeglądy rejestracyjne mam bardzo restrykcyjne i np przy zmianie felg na inne niż BMW muszę przedstawić certyfikat TUV na badania tych felg na takim modelu auta lub muszę takie badania zrobić co kosztuje zbyt dużo żebym chciał się w to bawić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 17 maja 2011, 17:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
a zaciski od e38???
ponoc tarcza m3 odpowiada srednica i gruboscia.


santino zaklada zaciski alpiny i zamawia tarcze custom.

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 18 maja 2011, 15:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
starscream napisał(a):
a zaciski od e38???
ponoc tarcza m3 odpowiada srednica i gruboscia.


santino zaklada zaciski alpiny i zamawia tarcze custom.


Alpina miała jakieś lepsze zaciski?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 18 maja 2011, 15:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Tr0n napisał(a):
Alpina miała jakieś lepsze zaciski?


Tez Brembo, tak jak BMW Performance.

A co do samego tematu, jezeli potrzebujesz TUV, zainteresuj sie czy zestaw Brembo GT ma TUV, Brembo produkuje zestaw na przod i tyl do E46 330i/Ci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 stycznia 2012, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
Wracam ponownie do tematu hamulców. Podsumowując informacje które zebrałem to:

1. Alpina B3 3.3 używała hamulców od 330i z innymi klockami. Informacja z ASO Alpiny i dodatkowo TUTAJ
2. Hamulce BMW Performance na przód można zamówić TUTAJ
Koszt 1600 Euro - koła minimum 18"
i tutaj ciekawostka od BMW
W przypadku serii 1 zmiana hamulców na Performance dotyczy przodu i tyłu, natomiast w przypadku serii 3 tylko przodu. Gość sprawdzał w komputerze i dał mi też komputerowy konfigurator Performance. Podobno tyłu w 3 nie trzeba zmieniać - ewentualnie jak się robi BBK na przód to na tył można dać lepsze tarcze i klocki - ale czy tak jest w rzeczywistości?

Jak to jest z tymi hamulcami, czy zakładając na przód BMW Performance a tył zostawiając bez zmian albo tylko z lepsza tarczą nie zmieni się balans auta przy hamowaniu? Czy tył nie będzie bardziej podatny na skręty przy hamowaniu?

Jako ciekawostkę przy dyskusji facet pokazał mi przykład nowej M5 gdzie z przodu są potężne niebieskie zaciski a z tyłu "takie standardowe" (czyli nie takie ładne monobloki) pomalowane na niebiesko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 stycznia 2012, 23:13 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 36
Posty: 2261
Lokalizacja: Pomiechówek
Moje BMW: E91 318d LCI
Kod silnika: N47
Garaż: E91 318d LCI + F20 118d LCI + F82 M4
Zaciski bmw performance tyl/przod to hamulce zywcem wziete ze 135i tyle ze w innym malowaniu, dlatego tez tylne pasuja tylko do 1er, a do 3er nie jest opracowany zestaw takich pasujacych zacisków na tył, stad też pewnie tlumaczenie ze w 3er "nie trzeba" zmieniac tylu.

Mozesz dać z przodu zaciski performance w E46, a z tylu pozostac przy 100% serii . Balans nie bedzie zakłucony, a bynajmniej nie na tyle zeby miało to wpływ na drogową jazde. Ja osobiscie nie czulem nic niepokojacego jezdzac z przodu na bmw performance a z tylu na 272mm litej tarczy z malutkim zaciskiem 1 tloczkowym ;) (w z3).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 16 stycznia 2012, 23:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 154
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Coupe & Touring
Kod silnika: M54B30 & M47D20
Ja też nie wyczułem różnicy w balansie auta podczas hamowania a testowałem niejednokrotnie auto na torze. Po zamontowaniu zacisków performance mogę bardziej opóźnić hamowanie na torze w porównaniu do serii.

_________________
Sponsored by Hydrotransfer Hydrografika Warszawa
Obrazek
Mistrz klasy Profi Plus Street OPP WST 2008
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 17 stycznia 2012, 10:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Tr0n napisał(a):
1. Alpina B3 3.3 używała hamulców od 330i z innymi klockami. Informacja z ASO Alpiny i dodatkowo TUTAJ

to prawda dlatego ja kupilem zaciski od B10s
Obrazek

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 11:18 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 82
Moje BMW: E46 M3
Kod silnika: S54
Santino napisał(a):
to prawda dlatego ja kupilem zaciski od B10s


Przód i tył czy tylko przód?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330Ci - hamulce BMW Performance
PostNapisane: 18 stycznia 2012, 11:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
przod jest 4ro tloczkowy, dlatego tyl zostawiam serie i tak jest 300mm

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL