BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 23:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] H1 czy H7?
PostNapisane: 7 lipca 2007, 15:28 
Ok, tylko proszę się nie śmiać. Moja becia to mój pierwszy samochód i całkowicie nie znam się na mechanice samochodowej :wstyd:

Na czym polegam różnica między lampami z żarówkami H1 a H7? Chciałbym sobie sprawić nowe, ale teraz mam dylemat ,bo dostać można takie i takie. H7 lepiej świecą ,czy może okablowanie jest inne i np. nie będę mógł takich podłączyć wymieniając lampy ,które działały z H1? Planuję też założyć xenony ,więc czy w takim wypadku w ogóle to będzie miało znaczenie?
Z góry dzięki za info.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2007, 16:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 344
Lokalizacja: GdaĂąsk
h7 napewno generują wiecej ciepła jeśli lampy masz pod h1 to mozesz miec ózne nieporżadane efekty zwiazane z topieniem sie żólknieciem itd ...

ja bym dał takie jakie zaleca producent !

_________________
e21 335 csi reconstruction in progess ;]
-------------------------------------------------------dyfer od e24 m635csi sprzedam ;] stan ideaÂł nowy olej
-------------------------------------------------------
zawiecha gwintowana i heble z 540i w e21 - projekt w przygotowaniu ;) niach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2007, 16:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 738
Lokalizacja: O-ka
Moje BMW: e60 LCI
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112028
Nie jestem pewien ale z tego co pamiętam to H1 jest na jedną wsówke a H7 jest na dwie wsówki. Kupuj pod taką jak masz orginalnie.

_________________
Moja była e39 viewtopic.php?t=4023 strona 5
Obecna e60 viewtopic.php?f=6&t=112028


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, 00:46 
Rozumiem. Sam nieco się pogubiłem z tymi żarówami. W manualu do samochodu jest napisane ,że powinny być stosowane H7. Pogrzebałem dziś w lampach ,patrzę ,a tam co? Oczywiście H1. Lampy chyba były wcześniej wymieniane ,bo widzę ,że DEPO je robił. Tak jak pisał Jaras znalazłem pare pożółkłych i tyci podtopionych miejsc. Podejrzewam ,że kolo wpierw wpakował H7 ,a później się zreflektował ,że kupił lampy innego rodzaju?

A tak z innej beczki. Jak się ma ten sam problem do zestawów ksenonowych? :D Co by się stało gdybym podłączył zestaw na H7 do lamp na żarówki H1? W aucie mam zamontowany taki zestaw ,ale nie mogę znaleźć na przetwornicy na jakie żarówki jest przeznaczony. Wiecie może gdzie taka informacja jest ukryta?

Cienki ,pisząc o wsuwkach masz na myśli jedno lub dwa wejścia jakie żarówka ma na końcu ,do których się podłącza zasilanie?

I na koniec jeszcze jedno pytanie :D Żarówki D2S i zestawy xenonowe na nie. Istnieją specjalne reflektory na nie ,czy to tylko jakaś super żarówka ,którą można dać do każdej lampy przedniej?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2007, 07:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
SwallowTheSun napisał(a):
Istnieją specjalne reflektory na nie ,czy to tylko jakaś super żarówka ,którą można dać do każdej lampy przedniej?
chcesz wsadzić palnik ksenonowy do zwykłego reflektora ? :mur:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lipca 2007, 03:14 
No dlatego się pytam, a jak mówią kto pyta nie błądzi ,ale czasem durnia z siebie może zrobić hehe :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2007, 22:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
To nie xenon a pseudo-xenon z allegro za 500zl do samodzielnego montazu w miejsce oryginalnej zarowki... Takie chinskie "cos" nigdy nie bedzie mialo porownania do prawdziwego xenonu.... Tego nie powinni sprzedawac w ogole...a policja powinna zabierac dowody za takie swiatla, brak slow... :dobani:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2007, 12:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Witam
A ja w swoim Compakcie mam lampy na żarówki typu HB3(9005), HB4(9006) o temperaturze barwowej 4000 K...
I jak jest różnica miedzy H7?????
Wiem że inne mają zaciski... a czy jest różnica w świeceniu? Czy to tylko taki "chwyt marketingowy..." :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2007, 14:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 263
Lokalizacja: Neverland
adikbmw napisał(a):
To nie xenon a pseudo-xenon z allegro za 500zl do samodzielnego montazu w miejsce oryginalnej zarowki... Takie chinskie "cos" nigdy nie bedzie mialo porownania do prawdziwego xenonu.... Tego nie powinni sprzedawac w ogole...a policja powinna zabierac dowody za takie swiatla, brak slow...
co ty pleciesz kolego ja mam u siebie wsadzony taki zestaw 6000K w zwykle ref. soczewkowe i przebijam nim na jezdni eske w220 na seryjnych bixenonach mojego ojca nie wspominajac o wygladzie i jasnosci ktory wyglada o niebo lepiej niz niektore seryjne xenony w innych autach a u siebie nie mam chinskiego zestawu tylko niemiecki. Ani razu nie zdarzylo mi sie zeby ktos mi mrugal z przeciwka ze go oslepiam a dodatkowo mimo ze nie mam spryskiwaczy to moje lampy sa czystsze od innych w autach ktore je maja - bo zdecydowana wiekszosc tych co maja to spryskiwacze uzywaja sporadycznie bo im to rybka nikt przeciez nie wlepi im mandatu za brudne lampy natomiast ja latam ze szmatą regularnie zeby sie ten ktos przypadkiem nie czepil i nie zabral dowodu, zreszta powrotna zamiana na zwykle zarowki zajmuje dwie minuty wiec nie rozumiem jaki to problem zawsze mozesz powiedziec ze takie juz kupiles i pojecia nie miales o przepisach (sprawdzone przez przyjaciela). Wczesniej na zwyklych zarowkach kompletnie nie bylo jazdy a jak popadalo to jazda byla po omacku dlatego wstawilem HIDy. A odnosnie samopoziomowania to wnikliwie je przetestowalem w w/w bryce ojca i podczas jazdy nie zauwazylem praktycznie zadnej roznicy. Jesli moje auto jest obciazone znizam strumien pokretłem i jest jak nalezy. Przeciwnikow w tym temacie jest tyle co zwolennikow..w przepisy nie wnikam bo uwazam ze nie w kazdym przypadku sa one wlasciwe. Zreszta Ci ktorzy pozakladali te zestawy, porzadnie wyczyscili lampy i ustawili poziom moga sie wypowiedziec w swoim imieniu i nie wydaje mi sie zeby znalazl sie ktos kto by zalowal tego zakupu. A policje zostaw niech sie zajmą powazniejszymi sprawami.

_________________
do licha them new model cars, we ridin' old school ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: jakie dokładnie żarówki?
PostNapisane: 19 września 2007, 20:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Kwidzyn
mam BMW e36 COMPACT z 1997 roku jakie żarówki wchodzą do przednich lamp? Chodzi mi o światła mijania h7? czy h1? bo sie pogubiłem! Prosze o krótką zwięzła odpowiedz! DZIEKI

_________________
Po prostu BMW

KVINEK (Marienwerder)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2007, 21:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
bowwer wystarczy że wyjmiesz żarówke i na niej masz napisane jaki to typ... ( najpewniej H7)

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2007, 21:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Kwidzyn
a wy jakie uzywacie do COMPACT e36 97 rok?

_________________
Po prostu BMW

KVINEK (Marienwerder)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 21:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Lokalizacja: Myszków
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M54B22
Ja w swojej mam H1 Philips Blue Vision:polecam :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2007, 23:57 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2588
Lokalizacja: Dziki ZachĂłd
Moje BMW: 323i
Kod silnika: M52TuB25
szebart napisał(a):
ja latam ze szmatą regularnie


ja codziennie

szebart napisał(a):
Wczesniej na zwyklych zarowkach kompletnie nie bylo jazdy a jak popadalo to jazda byla po omacku


dokładnie tak mam, w nocy jak cos jedzie z napzeciwka to już kompletnie nic nie widać i celuje w prawą stronę światła które na mnie jedzie... :dobani:

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2007, 09:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 108
Lokalizacja: Kwidzyn
dziś sprawdziłem jakie mam żarówki w E36 Compact wychodzi że są to H7 ale jedno mnie martwi jest tam wsadzana sama żarówka bez tej metalowej końcówki sama żarówka jakby wyjęta z tej obudowy całej. Jak to teraz jest bo za bardzo nie kumam tego! dzieki

_________________
Po prostu BMW

KVINEK (Marienwerder)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL