BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 30 stycznia 2013, 20:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 433
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e39 530dA
Kod silnika: M57
Garaż: Jest:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151632

byłe e46 Touring:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118988

byłe e91:
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135344
gdyby taki poradnik z opisana wymiana spreżyn z przodu sie trafił to bylo by mega.. jakos nic nie widze...

warto robic zdjecie, po zdjeciu dla potomnych... :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 13 marca 2013, 18:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 381
Lokalizacja: RZE
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47 D20TÜ
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=120259
ja mam do wymiany odbój i mam pytanie czy przed odkręceniem amorka nie trzeba nic podstawiać pod wahacz ? nie spadnie to na dół i sprężyna nie wyleci ? pytam teoretycznie bo jeszcze tam dokładnie nie zaglądałem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 13 marca 2013, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 285
Lokalizacja: Wlkp Rokietnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Lipton_Rze napisał(a):
czy przed odkręceniem amorka nie trzeba nic podstawiać pod wahacz ? nie spadnie to na dół i sprężyna nie wyleci ?

Nic tam nie wyleci i nic nie musisz podstawiac, śmiało możesz odkręcic amor.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 26 lipca 2013, 22:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 320d touring
Kod silnika: M47
Bardzo pomocne, dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 19 października 2013, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: e46
ja dziś wymieniłem tylnie amory nie jest tak żle ale mi też udało się bez rozcinania wygłuszenia ale troche wiecej roboty ale myślę że warto za drugim razem już bez problemu bym podszedł do tematu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 9 marca 2014, 17:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 23
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: e46 Touring 330xi
Kod silnika: M54B30
Witam,

Trochę odświeżam temat. Padł mi amortyzator - dziwna sprawa bo rozleciał się na pół. I dzisiaj zacząłem rozbierać bagażnik wg. poradnika. Natomiast poległem na odkręceniu śrub mocujących uchwyty rolety bagażnika. Dwóch nie da się odkręcić na domiar złego jedna mi się całkowicie obrobiła.

Czy ktoś może doradzić jak sobie z tym teraz poradzić. Wydaje mi się, że nawiercanie spawanie nie wchodzą w grę bo jest to zbyt blisko szyby.

W podanym niżej linku jest to śruba nr. 13.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=51&fg=60

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46 touring] Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 15 maja 2014, 17:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 320
Kod silnika: M47N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 8#p1723528
Ogromny szacun dla kolegi prokot!!! :padam: sam musiałem zająć się wymianą amortyzatorów w swoim turasie i chciałem zrobić DIY na szczęście coś mnie tknęło wpisałem w kochaną wyszukiwarkę hasło a tu wypluwa mi taki piękny opis. Mistrzostwo świata krok po kroku. nie wyważałem drzwi które kolega Prokot tak ładnie otworzył jeszcze raz dzięki wiszę ci browara bo zaoszczędziłeś mi czasu w zastanawianiu się "czy tam jest tylko ta spinka czy może jeszcze śruba trzyma" hehe tak więc :piwo: dla ciebie i jeszcze raz dzięki!!!

_________________
Galeria E46-->320d
DYI e46 320d wymiana drążków kierowniczych + końcówki
DYI e46 320d wymiana tarcz hamulcowych przód
DYI e46 320d wymiana tarczobębnów klocków i szczęk ham


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Toruing - Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 19 lipca 2015, 09:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 320d
Kod silnika: M47N
Super temat i fotorelacja z wymiany. Tak dla sprostowania to nie trzeba zdejmować koła aby odkręcić amortyzator, wystarczy podnieść auto na lewarku ( i pamiętajcie o zabezpieczeniu przed zsunięciem się lewarka i żeby auto nie opadło). Aby dostać się do mocowania górnego amortyzatora to trzeba zdemontować sporo elementów, lecz nie wszystkie trzeba jak to jest pokazana z fotorelacji np: ostrożnie z osłonami pasów zdjęcie nr 21( u nie nikt wcześniej tego nie rozbierał i dlatego do końca nie zeszło, ale dostęp do śrub był). Na pewno nie trzeba zdejmować boczka tylnej kanapy i osłony słupków. ten element zdjęcie 46 nie trzeba odkręcać wystarczy lekko podważyć. Co do nacinania tego wygłuszenia to zdjęcia 54 to bardzo po polsku, wystarczy odkręcić głośnik i lekko unieść wygłuszenie i bez nacinania jest możliwy dostęp> Ci polscy mechanicy to pewnie tną wygłuszenie, a wystarczy pomyśleć.

operacja pobiegła pomyślnie, stare amory przestały działać a ja szukałem problemu w tulejach gumowych ( i nawet byłem na diagnostyce gdzie gość nie wpadł na pomysł żeby spr. amory) Miałem jedynie problem z kupnem amorów , mam zawieszenie Sportowe M-Pakiet i to tego zawieszenia nie produkują już amortyzatorów. Założyłem Sportowe amory MTS po 120 zł za szt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Toruing - Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 16 października 2015, 07:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Znów mnie dopadła wymiana tylnych amorów.Trochę czasu na to stracę.Dzisiaj zakładam amory Kayaba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Toruing - Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 16 października 2015, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Już wymienione.Robiłem na dwa sposoby.Jedną stronę z demontażem wszystkiego jak podane jest w opisie z pierwszego posta a drugą stronę robiłem bez demontażu osłony słupków,boczka tylnej kanapy,mocowania rolet i bez plastiku ze zdjęcia 48,48.Natomiast odkręcałem nakrętkę ze zdjęcia 33,34,35.Da się w ten sposób zdjąć boczek ale jest to trochę ryzykowne ponieważ przy zdejmowaniu plastiki trochę trzeszczą i przy odrobinie pecha może się coś połamać.Uważam że lepiej zdemontować wszystkie elementy tak jak podane jest w pierwszym poście mimo że trwa to trochę dłużej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Toruing - Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 1 listopada 2015, 17:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 42
Lokalizacja: krakow
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Witam mam problem z odkreceniem mocowania rolety tzn obrobila mi sie jedna sruba i nie wiem jak ja odkrecic. Moze ktos z kolegow cos podpowie ? Nie wiem jak sie dalej do tego zabrac rozwierac wiertarka ? jestem w stanie zniszczyc ten uchwyt rolety aby to wykrecic tylko on jest na podstawie aluminiowej i nie wiem jak najlepiej sie do tego zabrac :/

kolega wyzej pisal ze da sie zdjac boczek bez odkrecania mocowania rolety tylko w jaki sposob ? w gornej czesci boczka jest kostka ktora trzeba dosc wysoko uniesc aby zeskoczyla a wlasnie caly boczek trzyma blokuje mi mocowanie rolety.
Druga sprawa czy mocowanie rolety bedzie sie trzymalo na jednej srubie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Toruing - Wymiana tylnych amortyzatorów
PostNapisane: 7 lipca 2017, 17:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E-46
Kod silnika: M47DO1
Witam mógłby ktoś napisać jak zamontować amortyzator dołem z jednej strony jest tulejka a z drugiej wystaje prostokąt metalowy .
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL