BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 21:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Czujnik ciśnienia układu klimatyzacji opis
PostNapisane: 2 września 2012, 21:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
Panowie zakładam właśnie klimatyzacje do swojego bmw E36 2.5 TD. Przewody jakie otrzymałem posiadają jeszcze stary czujnik ciśnienia klimy ( 4 piny nie razem obok siebie a dwie oddzielne wtyczki jedna koloru białego druga czarnego ( poniżej linki do fotek )

http://zapodaj.net/d3ea876e77216.jpg.html
http://zapodaj.net/94f0cc47d362b.jpg.html

zgodnie ze schematem
pod pin 1 czujnika dajemy kabel z 9 pinu czarnej kostki przy nagrzewnicy
pod pin 2 dajemy 85 pin przekaźnika 2 biegu wentylatora
pin 3 masa
pod pin 4 pin 85 przekaźnika 1 biegu wentylatora razem z DDE pin 24

Tylko teraz pytanie który kabel odpowiada danemu pinowi nowego czujnika

mam cztery kable wychodzące z czujnika
<kostka czarna> 2 kable ( czarny , czarno czerwony)
<kostka biała> 2 kable ( brązowy [pewnie masa wiec pin 3] , czarno szary [pewnie pin4] )

gdzie który podłączyć ??( który kabel odpowiada danemu pinowi nowego czujnika ??) pozdrawiam ciepło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 2 września 2012, 21:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Więc tak w 1 kostce to będzie kabel brązowy czyli pin3(masa)
czarno/szary pin2(idzie na przekaźnik wysokiego biegu oraz czujnik temp chłodnicy)
następna kostka to jak Byś nie połączył jeśli będzie ciśnienie w układzie to załączy obwód. A nie mogę bardzo znaleźć. A na kostce jeśli poszukasz na pewno masz opis pinów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 2 września 2012, 21:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
na kostce jest owszem :P

biała kostka pin 1 i 2
czarna kostka pin 1 i 2 ( tak jak by nie mogli dać numeracji od 1 do 4 i było by po problemie )


hehehe czyli oki

< kostka czarna > ( kabel czerwono czarny , oraz czarny ) <== nie ma znaczenia gdzie podepniemy i tak załączy ( dde 24 jeden wraz z wolnym biegiem , lub kostka od nagrzewnicy pin 9 ) jeden do jednego i powinno śmigać
< kostka biała > ( kabel brązowy [masa] oraz kabel szaro czarny który dajemy do przekaźnika 2 biegu wentylatora oraz CTC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 2 września 2012, 21:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Tak w teorii powinno Być. Polukam jeszcze po schematach i może coś znajdę, bo za piernika nie mogę znaleść Twoich kolorów. Dziwne że nie napisali po ludzku, tylko jakoś tak nie wiadomo jak. Ale w kostce czarnej możesz zrobić tak pod pin1 co jest oznaczone na kostce czarnej daj pod wyjście z klimy przez pin 9 a ten pin 2 z kostki czarnej daj do kompa pod pin 24. Bo pewnie 1 to wejscie, a 2 wyjście w kostce.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 2 września 2012, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
Załatwione jutro działam dalej z lutowaniem . Dzięki wielki !! Pozdrawiam przez wielkie P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 12:42 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
Panowie co jest nie tak ... po dość trudnych zakupach ... skompletowałem wszystkie części do założenia klimy . Pora na lutowanie. Otrzymałem poprawny schemat podpięcia


K21 pin 85 --- > dde 24 i pin 4 czujnika cisnienia
K21 pin 86 ---> F16/5A
K21 pin 30 ---> F41/30A
K21 pin 87 ---> pin 2 wentylator

K22 pin 85 ---> pin 2 czujnik termperatury + pin 2 czujnika cisnienia
K22 pin 86 ---> F16/5A
K22 pin 30 ---> K21 pin 87a
K22 pin 87 ---> 3 pin wentylator

Przekaznik kompresora pin 85 ---> dde 9
pin 87 ---> kompresor
pin 86 ---> F16/5A
pin 30 ---> F39/7,5A

czujnik cisnienia 3 ---> gnd
1 ---> pin 9 czarna kostka przy nagrzewnicy

wykonałem poprawnie, na oryginalnych przekaźnikach. Czas na próbę ( spięcie na krótko ) i KASZANKA kompresor nie ruszy, ( spinam kabel od nagrzewnicy z kablem idącym z 24 pinu dde) i nic ... 3 razy lutowałem ( myślę może gdzieś się pomyliłem) ale niestety po 3 dniach już mnie krew zaczyna zalewać i powoli nie wiem gdzie co szukać ... jaka może być przyczyna ... czego się tyknąć żeby to to poszło

co prawda nie przykręciłem kompresora do silnika ale i tak podpiąłem mu masę i kostkę z przekaźnika , no nie załączy go za grosz .....

dodam jeszcze BMW E36 2.5 TD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 14:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Nie mam teraz schematu przed sobą, ale jeśli dobrze zrozumiałem to nie chce Ci pójść + na kompresor tak? 1 zasada uruchomiłeś silnik? bo komp musi dostać inf o ciśnieniu w układzie klimy(wystarczy zmostkowac piny) oraz o obr silnika czy wogóle pracuje. Wieczorem dokłądnie opisze wg schematu, chyba że kolega timi będzie pierwszy :D
Ps chyba że trochę namieszaliśmy z tym czujnikiem ciśnienia:))

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 8 września 2012, 18:43 przez Kris86, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 15:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
dokładnie nie daje plusa ... . Tak tak testuje przy zapalonym silniku. Zwieram piny i nic ni w deche. Schemat na pewno jest dobrze sprawdzone przez kmx-a z nim właśnie debatujemy co i jak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 17:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Hmmm kabel z panela climy podłączyłeś pod dde pod pin44(złącze x20 pin 6)? A co się dzieje jak dasz ręcznie masę na pin 5 przekaźnika kompresora? Pstryka przekaźnik? O ciągłość przewodów nie pytam bo pewnie sprawdzałeś. Sprawdzałeś czy panel climatronik daje syg masowy przewodem fioletowo-szary(pin 8 w czarnej kostce) do dde pin 44?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 18:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
No i sprawdziłem bo czasu nie miałem u mnie wentylator włącza i wyłącza się razem z kompresorem, więcej nic nie mogę znaleźć bo wszystko podpięte i sprawne mam już dość tego wiatraka że nie chodzi cały czas na 1 biegu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 18:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
mrcin86,
U Ciebie ja już się poddaje brak mi pomysłów. U mnie po nabiciu tez się okazało że pomimo że kompresor co jakiś czas się wyłącza to wiatrak pracuje cały czas na 1 biegu by schłodzić czynnik :suchy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
Kriss86
aaaa widzisz już chyba mamy psa pogrzebanego . Prawdopodobnie nie doprowadzili mi do DDE pod pin 44. Niby kable w skrzynce były wszystko super cacy a okazało się że nie doprowadzili ich do 24 i 9 pinu DDE sam dopiero doprowadzałem... . Osobiście na śmierć zapomniałem o pinie 44... . Pin 8 z czarnej kostki połączyć z pinem 44 DDE tak ? ... na pewno tutaj będzie pies pogrzebany ..... Daje sobie rękę uciąć że nie jest doprowadzony do kompa tak jak i poprzednie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 20:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
szakir9971 napisał(a):
Pin 8 z czarnej kostki połączyć z pinem 44 DDE tak ?

Tak przewód fioletowo szary wychodzi z wtyczki climatronika pin10 idzie przez czarną kostkę pin8 do złącza X20przez pin6 i w końcu trafia do dde2 pin 44. To cała droga tego przewodu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 20:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
wyszedłem i sprawdziłem ( nie dawało mi spokoju ) wychodzi z czarnej wtyczki ( X10054) pin 8 dalej do X20 i tam koniec nie pociągnięty dalej do DDE... Czyli już wiemy co jest .... w poniedziałek wpinam w kostkę DDE i będziemy widzieć co w trawie piszczy ! :P a raczej co w BMW chłodzi :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 20:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Więc sprawa mniej więcej rozwiązana :ok: Mam nadzieję że tylko to będzie problemem., ale jak coś będziemy dalej kombinować :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 8 września 2012, 20:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
Kris86 napisał(a):
mrcin86,
U Ciebie ja już się poddaje brak mi pomysłów. U mnie po nabiciu tez się okazało że pomimo że kompresor co jakiś czas się wyłącza to wiatrak pracuje cały czas na 1 biegu by schłodzić czynnik :suchy:
Ja jeszcze odstawie to poddawania się poszukam gdzieś w swojej bibliotece sam naprawiam i posprawdzam czujniki czy mają odpowiednie wartości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 10 września 2012, 15:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
jestem po lutowaniu właśnie i kaszanka nadal .... pociągnąłem kabel fioletowo szary pin 8 z kostki nagrzewnicy do 44 pinu komputera . podłączyłem sam przekaźnik kompresora do niego 9 pin z DDE , + z zapłonu , plus stały no i wyszedłem kablem do kompresora . złączyłem kabel z nagrzewnicy wraz z pinem 24 dde
i niestety kompresor sie nie załączy ... po daniu masy na pin 85 przekaźnika spokojnie sie załączy . Pomierzyłem prądy i tak nagrzewnica pin 8 daje + wartość do kompa tak samo pin 9 . gdzie co szukać panowie

ps teraz troszke zmieniłem i połączyłem pin 24 z masą (wcześniej łączyłem kompa z wyjściem do nagrzewnicy i nic) teraz zaskoczyło !! czy czasami nie tak to powinno być spinane na krótko ??

teraz działa jak włączę śnieżynkę sprężarka zapięta , wyłączę nie chodzi .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 10 września 2012, 21:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
szakir9971 napisał(a):
Pomierzyłem prądy i tak nagrzewnica pin 8 daje + wartość do kompa tak samo pin 9

Dziwne bo sterownik steruje tzw masą a nie plusem. więc powinien lecieć syg minusowy. a z jakiej racji leci tam plus??
szakir9971 napisał(a):
złączyłem kabel z nagrzewnicy wraz z pinem 24 dde

A co to za przewód z klimy? Jaki to nr?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 11 września 2012, 00:00 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 16
Lokalizacja: Miechów
Moje BMW: 325 TD
moje próby polegały na zwarciu kabla lecącego z pinu numer 24 DDE wraz z kablem lecącym od nagrzewnicy pin 9 ( dalej do czujnika ciśnienia ) <-- próba nie skutkowała załączeniem sprężarki .

Dopiero po złączeniu pinu 24 DDE z masą czujnika ciśnienia u mnie kabel brązowy lecący od czujnika do kostki zaczęło trybić . ( Na zapłonie nie załączy dopiero po zapaleniu i odczekaniu jakiś 5 sekund od uruchomienia silnika sprężarka zaczyna pracować) czyli chyba tak jak powinno być >??

Jutro zmierzę prądy jak poprawnie działa, może wtedy zmienia się na minus po oszukaniu DDE.



do kostki czarnej kabel czarno czerowy ( wyjście z klimy pin 9) i kabel czarny ( wyjście z kompa pin 24 )


Ostatnio edytowano 11 września 2012, 08:14 przez szakir9971, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej +(Przewietrzanie)
PostNapisane: 11 września 2012, 08:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Jest tu ewidentna jakaś wina przewodu wychodzącego z climatronika przez pin9. Bo musi to zatrybić, nie ma bata. A powinna iść nim masa. Nie masz możliwości włożyć 2 panelu climatronic? Może to głupie, ale sprawdź jeszcze czy ten przewód pin9 czarna kostka idzie do pinu 11 przy niebieskiej kostce w panelu klimy.
szakir9971 napisał(a):
( Na zapłonie nie załączy dopiero po zapaleniu i odczekaniu jakiś 5 sekund od uruchomienia silnika sprężarka zaczyna pracować) czyli chyba tak jak powinno być >??

Tak dokładnie tak to powinno wyglądać.
Jeśli dobrze myślę to nie może absolutnie iść tym przewodem plus bo będzie zwarcie w kompie. To musi być masa jak nic. Bardzo dziwna sytuacja hmmm

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL