BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 kwietnia 2024, 00:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 23 czerwca 2012, 23:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 295
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e36
Kod silnika: m42b18
Garaż: m42b18 x2
dzieki to bedzie najwazniejsza czesc :)

jeszcze wyciagnelem przwody i zaczelem szukac co gdzie idzie
ale jesli mowisz ze sygnal z panelu idzie na dme a z tamtad sterowany masowo jest na kompresor

zastanawialo mnie takie cos ... kompresor ma 1pin w tej wiazce byly 3 na wtyczce z tego wlasnie ten jeden najwazniejszy idzie na mase ... czyzby byl inny kompresor ktory ma wiecej kabli? kompresory mam 2 i oba identyczne

jak ladnie opiszesz to nalezy sie tobie flaszka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 24 lipca 2012, 20:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
timi-91 napisał(a):
Pod pin 1 wentylatora dajemy Mase
Pod pin 2 czujnika temperatury dajemy mase
Pod pin 4 czujnika ciśnienia dajemy mase


Witam
Wkradł się mały błąd masę dajemy w czujniku ciśnienia pod pin 3 :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 27 lipca 2012, 21:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Zedytowane:) Dodałem coś od siebie a jutro dodam trochę zdjęć uzupełniających:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 9 sierpnia 2012, 22:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Kłodzko
Moje BMW: e36,316i
Kod silnika: m52b28
Witam.Mam problem z wentylatorem klimatyzacji. Sprawa przedstawia się następująco. Skończyłem właśnie swapa z 1.6 m43 na m52b28 ,podczas włączenia klimatyzacji wszystko chodzi bardzo ładnie lecz nie włącza się wentylator chłodnicy klimatyzacji.Kompresor osuszacz i chłodnica została z 1,6 zmieniłem tylko przewody i wentylator 100% sprawny. Spinałem przekaźniki ręcznie i oba biegi działają. Przeglądałem schematy umieszczone powyżej i widzę że jest różnica między 4 a 6 cyl ale szczerze to nie bardzo to ogarniam. Czy powinienem coś jeszcze zmienić ,dodać? Przed wymianą silnika wiatrak włączał się razem ze sprężarką. Co mam teraz zrobić? PROSZĘ O POMOC!

_________________
nowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 09:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Rozumiem że nie zmieniałeś wiązki do kompresora, osuszacza i czujnika temp w chłodnicy? Więc tak. Z przekaźnika wolnego biegu wentylatora (K21 żółty 1 od szyby) z pinu 5 wychodzi Ci przewód czarno/szary i idzie on do złącza X20 koło puszki bezpieczników do pinu 8. Musisz do wymontować i połączyć z przewodem czarno/szarym który idzie od czujnika ciśnienia klimy pin4 przez puszkę bezpieczników do złącza X20 w pin 5. Dla ułatwienia powinieneś mieć klaster łączący w puszcze bezpieczników i tam wsadzisz owy przewód z przekaźnika wolnego biegu. Następnie z czujnika temp cieczy chłodzącej z pinu 3 u Ciebie idzie przewód czarno/zielony przez puszkę bezpieczników do złącza X20 w pin 3. Musisz go wymontować, lub przeciąć w puszcze bezpieczników i poprowadzić w pin 8 Przekaźnika wolnego biegu wentylatora K21. Tylko się nie pomyl bo nie podaje Ci nr nóżek przekaźnika, ale nr pinu który jest umieszczony na obudowie przekaźnika. Kompresor Ci się załącza? Wg schematu to by było na tyle jeśli chodzi o wiatrak klimy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 14:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
Wiatrak klimy powinien chodzić caly czas na pierwszym biegu czy załączać automatycznie i wyłączać tak w kółko?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 14:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Cały czas na 1 biegu jak się klimę włącza.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 14:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
timi-91 napisał(a):
Cały czas na 1 biegu jak się klimę włącza.

No qr^%^$# to mam cos zepsute od kiedy auto kupowalem bo on wylacza sie potem wlacza tak w kolo powodujac spadki mocy i wiedzialem ze powinien caly czas chodzic na pierwszym biegu, co mam sprawdzic? A może tak powinno być że jak ochłodzi to się wyłączy?

Czy ma być tak, że po włączeniu klimy włącza się pierwszy bieg a potem co jakiś czas?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Kłodzko
Moje BMW: e36,316i
Kod silnika: m52b28
Kompresor się włącza. Spróbuję to dzisiaj podpiąć i dam znać.

_________________
nowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 15:23 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
mrcin86 napisał(a):
Czy ma być tak, że po włączeniu klimy włącza się pierwszy bieg a potem co jakiś czas?


Powinien chodzić cały czas na 1 biegu jeżeli silnik osiągnie 99' to załącza 2 bieg. Proponuje sprawdzić przekaźnik wentylatora, być może dioda już siada w przekaźniku:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 15:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
timi-91 napisał(a):

Powinien chodzić cały czas na 1 biegu jeżeli silnik osiągnie 99' to załącza 2 bieg. Proponuje sprawdzić przekaźnik wentylatora, być może dioda już siada w przekaźniku:)
czyli to będą przekaźniki 13 i 15?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 15:43 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Fioletowy to 2 bieg a jeden żółty to pierwszy bieg, zamień miejscami żółte i zobaczy czy będzie różnica, jeżeli tak to masz winowajce, jeżeli nie to trzeba patrzeć po kablach bo może gdzieś brakuje masy albo się kable pogięły:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 16:25 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
timi-91 napisał(a):
Fioletowy to 2 bieg a jeden żółty to pierwszy bieg, zamień miejscami żółte i zobaczy czy będzie różnica, jeżeli tak to masz winowajce, jeżeli nie to trzeba patrzeć po kablach bo może gdzieś brakuje masy albo się kable pogięły:)
Sprawdzałem wziąłem prąd od akumulatora podpiąłem w miejsce pod przekaźnik 13 i wiatrak szybciej kręcił, potem sprawdziłem wolnego biegu i się kreci wolno, a co do masy to jest w podstawce pod przekaźnik, a pogiętych kabli gdzie szukać?

A jak odpalę auto włączę ac załącza się pierwszy bieg chodzi minute i się rozłącza potem za jakiś czas się znowu włącza.

Zamiana miejscami zółtymi coś da?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 16:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
Powiedz mi jeszcze jedno tym wentylatorem steruje panel climatronica?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 18:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Nie czujnik ciśnienia klimy oraz temp cieczy chłodzącej. Jak zamienisz przekaźniki i nic się nie stanie to wykluczysz że padł przekaźnik. Chodź dziwne to jest bo wg schematu czujnik temp może całkiem wył wentylator. Czyli jeśli temp w chłodnicy spadnie poniżej 91c to wtedy wył całkowicie wentylator. Oczywiście ciśnienie czynnika musi być między 15a 18 bar. Więc wg mnie normalnie Ci pracuje wentylator. Jutro sam sprawdzę jak to jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Kłodzko
Moje BMW: e36,316i
Kod silnika: m52b28
Witam.Pytanie do Kris86. Bylem przy aucie i sprawa ma się następująco: z przekaźnika z pinu 5 wychodzi czarno-szary i idzie do pinu 8 w x20 czyli ok. Z czujnika ciśnienia z pinu 4 wychodzi czarno-brązowy(nie czarno-szary) idzie do pinu 5 w x20 ( klaster znalazłem tylko z czarno brązowym z czarno szarym nie ma) natomiast czarno-szary jest w pinie 2 w czujniku a w x20 jest w 14, co ciekawe we wtyczce wiązki silnika z m52 nie ma bolca w tym miejscu a w m43 jest.(może to jakaś podpowiedź)
Jeżeli chodzi o czujnik temp. cieczy to w pinie 3 jest przewód czarno-szary który idzie do pinu 5 w x20, natomiast czarno-zielony jest w pinie 2 czujnika a w x20 w pinie 3. Co mam teraz zrobić, sugerować się numerami pinów czy kolorami kabli? Co polecasz nie chciałbym czegoś zepsuć. POMOCY!

_________________
nowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 20:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
Kris86 napisał(a):
Nie czujnik ciśnienia klimy oraz temp cieczy chłodzącej. Jak zamienisz przekaźniki i nic się nie stanie to wykluczysz że padł przekaźnik. Chodź dziwne to jest bo wg schematu czujnik temp może całkiem wył wentylator. Czyli jeśli temp w chłodnicy spadnie poniżej 91c to wtedy wył całkowicie wentylator. Oczywiście ciśnienie czynnika musi być między 15a 18 bar. Więc wg mnie normalnie Ci pracuje wentylator. Jutro sam sprawdzę jak to jest.
Ok będę czekać :) i powiedz gdzie są te czujniki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 20:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Byłem u siebie zobaczyć. Na zewnątrz jest obecnie +15.5StC. Silnik miał temperature na niebieskim polu. Załączyłem klimę i wentylator wskoczył na 1 bieg. Jeździłem cały czas a wentylator chodził non stop.

mrcin86 napisał(a):
Powiedz mi jeszcze jedno tym wentylatorem steruje panel climatronica?


Steruje nim czujnik ciśnienia i czujnik temperatury. Ciśnienie 15Bar jest ciągle nawet jak kompresor się wyłączy.

Technicznie to wygląda tak. Nie używasz klimy ale przed chłodnicą wody jest chłodnica klimy czyli płynące powietrze od pędu auta nie schładza dokładnie chłodnicy i jak wzrośnie temperatura do tych 89/91StC to czujnik w chłodnicy się załączy na 1 bieg i stara się obniżyć temperaturę. Załączasz klimę to chłodnica klimy wytwarza bardzo duże ciepło więc wentylator MUSI chodzić ciągle.

Kod:
Zamiana miejscami zółtymi coś da?


Żółte są takie same jak się załączy i będzie chodzić to znaczy że przekaźnik się sypie i przerywa. Punkt masy dla wentylatora jest na bolcu koło lewej lampy:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 20:53 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
timi-91 napisał(a):
Byłem u siebie zobaczyć. Na zewnątrz jest obecnie +15.5StC. Silnik miał temperature na niebieskim polu. Załączyłem klimę i wentylator wskoczył na 1 bieg. Jeździłem cały czas a wentylator chodził non stop.
Moja mama w swojej też tak ma że chodzi non stop, nie wiem co jest naprawdę wkurzające jest to bardzo że wentylator klimatyzacji włącza i wyłącza tak w koło co powoduje spadek napięcia i auto czasem traci moc jak tak w kółko się załącza.

Zamiana przekaźnikami nic nie dała. Chłodnice tą dużą chłodzi wentylator napędzany na wisko, a przed chłodnicą ta mała klimatyzacji chłodzi wentylator klimatyzacji nie wiem co jest zepsute, aż mi wstyd bo ogarniam elektrykę samochodową ale z tym wentylatorem nie umiem sobie poradzić ;/

timi-91 napisał(a):
Steruje nim czujnik ciśnienia i czujnik temperatury. Ciśnienie 15Bar jest ciągle nawet jak kompresor się wyłączy.

Technicznie to wygląda tak. Nie używasz klimy ale przed chłodnicą wody jest chłodnica klimy czyli płynące powietrze od pędu auta nie schładza dokładnie chłodnicy i jak wzrośnie temperatura do tych 89/91StC to czujnik w chłodnicy się załączy na 1 bieg i stara się obniżyć temperaturę. Załączasz klimę to chłodnica klimy wytwarza bardzo duże ciepło więc wentylator MUSI chodzić ciągle.
Czyli wentylator klimatyzacji ten już za zderzakiem po włączeniu powinien chodzić na pierwszym biegu cały czas a w razie potrzeby włączyć drugi bieg?

Masa jest ok, bo wziąłem tylko plus z akumulatora ruszałem kabelkami masy i chodził cały czas. Może któryś z czujników do wymiany?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36]Montaż Klimatyzacji Automatycznej od 0 do fula
PostNapisane: 10 sierpnia 2012, 23:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
cinek7 napisał(a):
Witam.Pytanie do Kris86. Bylem przy aucie i sprawa ma się następująco: z przekaźnika z pinu 5 wychodzi czarno-szary i idzie do pinu 8 w x20 czyli ok

I ten przewód odcinasz od złącza X20i podłączasz go pod klaster gdzie schodzą się kable od czujnika ciśnienia z pinu 4 czyli czarno/brązowy.
cinek7 napisał(a):
Z czujnika ciśnienia z pinu 4 wychodzi czarno-brązowy(nie czarno-szary) idzie do pinu 5 w x20

Tam właśnie idzie poprzez ten klaster, lub jeśli go nie ma to po prostu zmostkuj przewody co napisałem. Powinny wg schematu u ciebie być wpiete 2 przewody i zostawione miejsce na 3 przewod
cinek7 napisał(a):
natomiast czarno-szary jest w pinie 2 w czujniku a w x20 jest w 14

Tu się zgadza ale w X20 pin14 nas nie interesuje.Taki sam kolor ale chyba od czegoś innego
cinek7 napisał(a):
Jeżeli chodzi o czujnik temp. cieczy to w pinie 3 jest przewód czarno-szary który idzie do pinu 5 w x20,

Tak z czujnika z pinu 3 wychodzi taki kabelek ale idzie on do złącza x20 do pinu3. Musisz go przeciąć i podłączyć pod przekaźnik 1 biegu pod pin8. Czyli od czujnika pin 3 do przekaźnika pin8
cinek7 napisał(a):
natomiast czarno-zielony jest w pinie 2 czujnika a w x20 w pinie 3

I tu musisz dobrze popatrzeć bo pod pinem 2 jest masa czyli brązowy więc może źle coś zauważyłeś.

Tylko pamiętaj trzymaj się numeracji, kolory są mniej istotne, ponieważ wiele kabli jest takich samych i łatwo się można pomylić. Dobrze jak Byś miał byle jaki miernik z funkcją sprawdzania ciągłości kabla. Miał byś pewność że masz poprawny kabel w ręku. Ale nie jest to trudne. Tylko ze spokojem czytaj krok po kroku i działaj.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL