BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] FAQ popsuta Elektryczna Przednia Lewa Szyba-Naprawiona
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 00:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 422
Lokalizacja: Olsztyn / Kętrzyn
Moje BMW: e30/e36
Kod silnika: m20b20/m52b20
W niedzielne piekne popoludnie zajelem sie posuta szybka 8)

szyba pewnego razu spadla poprostu i niechciala dzialac bylo tylko slychac zgrzyt przy wcisnieciu guzika :cry:

meczylem sie z nia 2 godziny wiec daje wskazowki jak w razie czegos mozna naprawic taka usterke :wink:

przyczyna zepsucia bylo odkrecenie sie 3 srub trzymajacych silnik (na rysunku zaznaczone na czerwono) sterujacy ramionami krzyzaka powod 14 letnie drgania i zamykanie i otwieranie drzwi :P

a wiec w takiej kolejnosci:

- sciagnac ramke od klamki(podwazyc i pociagnac w lewa strone zeby nie polamac [-X )
- odkrecic 3 sruby od uchwytu do zamykania drzwi (dwie na dole jedna pod guzikami od elektrycznych lusterek)
- odlaczyc kostke od guzikow sterujacych lusterkami
- odkrecic rygielek od zamka
- wyciagnac tapicerke z drzwi podwarzajac zatrzaski zaczynajac od dolu, potem boki na koniec sciagnac z uchwytow przy uszczelce podnoszac do gory
- odkleic folie zabezpieczajaca przed wilgocia i woda (na fotkach nie widac bo dopadlem sie juz do mechanizmow :D i bylem zajety juz grzebaniem i kombinowaniem)

-odkrecic caly silnik tak aby nie byl przykrecony do drzwi
-potem nalezy odkrecic lewa dolna skosna szyne i jesli jest powyginanana koncach tak ze nie moze wejsc rolka nalezy ja doprowadzic do stanu fabrycznego tak aby rolka od lopatki krzyzaka weszla w nia i chodzila luzno
- nasmarowac wszystkie 3 szyny jakims smarem
-i teraz takwsadzic 2 gorne rolki w 2 gorne szyny umocowane na samym dole szyby (szyba musi byc opuszczona troche jakies 5 cm)
-przykrecic lekko jedna srubemocujaca silnik tak zeby mozna bylo nim jeszcze ruszac na boki
-nastepnie wsadzic trzecia szyne na lewa dolna rolkei przykrecic szyne do drzwi jedna lewa sruba poniewaz prawa ma regulacje
-dokrecic silnik na sztywno zeby sie nie ruszal
-zamknac szybe i opuscic
-wyregulowac prawa sruba od skosnej nie dokreconej do konca szyny tak aby szyba rowno zjezdzala po prowadnicach

i finito skrecic tak jak sie rozkrecilo i dziala jak noweczka 8)

PONIZEJ DAJE FOTO " ZROB TO SAM" JAK TO ZROBIC WIDAC NA OBRAZKU KTORY SPORZADZILEM

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


DZIEKUJE ZA UWAGE :mrgreen:


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2006, 02:42 przez kem44, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2007, 17:14 
mam pytanko.jak moge zmienic klamke w 336 coupe.rozkrecilem zamek no i stoje bo mi szyba przeszkadza.musze ja wyjac czy co????.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, 12:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 422
Lokalizacja: Olsztyn / Kętrzyn
Moje BMW: e30/e36
Kod silnika: m20b20/m52b20
szczerz Ci powiem ze nie pomoge w tej kwestii bo nigdy nie wymienialem klamki w zadnym samochodzie :] ale rzycze Ci powodzenia. Mysle jednak ze zeby wyciagnac klamke nie trzeba bedzie wyciagac szyby. Jak sie uporasz z problemem to jesli mozesz to napisz jak ci poszlo i jakie kroki zrobiles

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL