BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 6 lutego 2011, 21:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Miałem okazję zmieniać poduszki pod silnikie wczoraj i chciałem opisać zarys wymiany, bo na robienie zdjęć nie było szans niestety;).

Zabieramy się do roboty:
- ściągamy pokrywy wygłuszające silnik z góry (przednia i środkowa, do tego dolot do filtra powietrza)
- jak się okazuje później dolot sciagneliśmy aby zobaczyć ze z góry prawej nie odkręcimy;)...
- lewą odkręcamy z góry z paroma przedłóżkami do grzechotki i jest ok... Trzeba niestety troszkę się śruby naszukać, bo jest schowana między wężami...
- prawą niestety musimy odkręcać od dołu i dosłownie jest tam 1 cm na ruch;), najlepiej płaskim oczkowym (oczkowy z grzechotną to już lux)...
- dolne mocowania poduszek odkręca się normalnie, bez większych problemów;)
- poduszki wyciągamy poprzez podniesienie silnika do góry, niestety trzeba go podnieść prawie ze na maxa możliwości, uwżać nalezy czy coś się nie dzieje i żeby nie oprzeć za bardzo o ściane grodziową, nam udało się podnieść na maxa ale to nic nie dawało i trzeba było bujnąć silnikiem żeby wyciągnąć raz jedną raz drugą poduche
- następnie podmieniamy poduchy, lepiej zrobić to w opcji jedną wyciągamy, jedną wkładamy żeby nie pomylić która gdzie była;)
- jedna różni się od drugiej ale podejrzewam że tylko i wyłącznie twardością czy innymi parametrami, bo mocowania są identyczne.

Teraz po co wymieniamy poduszki?
U mnie jak się okazało jedna była wyrwana, tzn. górne mocowanie do łapy silnika było oderwane od gumy i objawiało się to większym drganiem na kierownicy, a przede wszystkim na fotelach. Jednak mnie zależało na zmniejszeniu drgań rury wydechowej, przez co pękała po wspawaniu nieoryginalnego złącza elastycznego wydechu. Teraz rura stoi w miejscu, a gdy się ją dotknie to czuć delikatne mrowienie. Natomiast jeśli chodzi o bujanie silnikiem przy odpalaniu i gaszeniu to przy odpalaniu zastanawiam się czy już odpaliłem czy jeszcze nie:), a przy gaszeniu przy wduszonym sprzęgle prawie nie ma bujnięcia, a przy nie wduszonym czuć bujnięcie ale znacznie mniejsze. Rada - gasić na wduszonym sprzęgle;).

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 11 lutego 2011, 00:28 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
spoko opis.. :ok:

też niedługo mnie to czeka.. :kwasny:

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 11 lutego 2011, 15:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Zanim kupicie pierwsze lepsze poduszki z brzegu polecam firmy FEBI. Kolega z !_nie_reklamujemy_! mi je polecił, bo podobno w pudełku jest i tak Corteco (oryginał w bmw) tak samo jak w lemforder, wiec nie było sensu przepłacać 20 zł więcej i wziąłem febi. Zobaczymy jak będą się spisywały. Same poduszki wyglądają identycznie jak oryginał, nie mają tylko znaczka bmw;).

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 15 marca 2011, 14:11 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 65
Lokalizacja: kuj-pom Z.K.
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47D20
Garaż: Szukam E60 530i
Właśnie jestem po wymianie poduszek na oryginalne BMW. Moje stare poduszki wyglądały dobrze nie były wcale popękane ani ewidentnie zużyte. Fakt że poprzedni właściciel wymienił chyba tylko jedna bo różniły się kolorem tej blachy jedna była srebrna a druga taka brązowawa. Po całej operacji samochód całkiem inny pod względem odpalania gaszenia i co mnie najbardziej cieszy to to że przy hamowaniu nie trzęsie kabiną a miałem taki objaw i myślałem że to krzywe tarcze albo nie daj Boże dwumas a to gumy :) Tak więc operacja udana :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 15 marca 2011, 14:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Witam, ja również dzisiaj wymieniałem poduchy pod silnikiem, powiem szczerze że roboty na ok 2-3 godziny... tak robiłem tak jak kolega wyżej opisał, z tym że najpierw odkreciłem dolne mocowanie poduszek, następnie podniosłem silnik i prawą jak i lewą odkręcałem od góry, tylko wystarczy wszystkie osłony pościągać, i dobrze ustawić podnośnik, silnik jak podniesiesz z 7cm to wszystko :) i również jestem zdanie żeby wymieniać pojedynczo by mógł się oprzeć na jednej poduszcze.
U mnie objawy były idento jakby padał dwumas... szarpało przy ruszaniu na zimnym silniku, na postoju telepało całą budą... no i strasznie rzucało przy gaszeniu..
Okazało się że jedną poduszke mam zerwaną :szok:
Po wymianie objawy ustały... silnik pod maską tak nietelepie, jeździ się jak w benzyniaku także problem z głowy :)

i do wymiany niepotrzeba wielu rzeczy :) kanał, klucze, i podnośnik (wymieniałem na zwykłym lewarku, tylko płaskim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 15 marca 2011, 15:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 4135
Lokalizacja: POznań
Moje BMW: e65
Kod silnika: N62
Garaż: 3er http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=89854

7er http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100011&start=0
Ja musze zobaczyc w jakim moje sa stanie, moze jej nowe zarzuce:)

A gdyby ktos byl chetny to mam nowe poduchy do tds`a bo kupilem a wymienic nie zdazylem bo auto sprzedalem.

_________________
125p PRL-RWD viewtopic.php?f=55&t=130919

e65 745i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=127319
e38 http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116406&start=0

"To jest Polska stary, tu się ciężko oddycha..."

brak zgody na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 21 marca 2011, 15:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Też mam zamiar wymieniać poduszki pod silnikiem i przy okazji może pod skrzynią. W związku z tym mam trzy pytania:
1) W jaki sposób podnosiliście silnik? Od góry (wyciągarka itp.) czy od spodu (np. za pomocą lewarka).
2) Czy przy wymianie poduch silnika trzeba cokolwiek luzować przy skrzyni (aby łatwiej silnik podnieść)?
3) Nie wspominacie nic o zdejmowaniu dolnych osłon silnika, czyli rozumiem że nie ma takiej potrzeby?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 21 marca 2011, 15:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 132
Lokalizacja: Augustów
Moje BMW: E65 730d
Kod silnika: M57N
Nie zawracaj sobie tym głowy jedź do warsztatu to tobie wymienią.Dzisiaj też wymieniałem koszt operacji 40zł i 45 min roboty :)

_________________
Krystos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 21 marca 2011, 20:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Jeżeli nie znajdę wolnego czasu to pojadę z tym na warsztat. Jednak lubię czasami pogrzebać przy aucie i samodzielna naprawa daje mi największą satysfakcję :D Co do moich, powyżej zadanych pytań, to sam sobie już "odpowiedziałem". Dla potomnych zamieszczam link do podobnego tematu na zaprzyjaźnionym forum BMW . Mamy tam dokumentację fotograficzną całego zabiegu wymiany poduszek pod silnikiem. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 22 marca 2011, 08:23 przez Rottar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 21 marca 2011, 23:42 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Rottar napisał(a):
Też mam zamiar wymieniać poduszki pod silnikiem i przy okazji może pod skrzynią. W związku z tym mam trzy pytania:
1) W jaki sposób podnosiliście silnik? Od góry (wyciągarka itp.) czy od spodu (np. za pomocą lewarka).
2) Czy przy wymianie poduch silnika trzeba cokolwiek luzować przy skrzyni (aby łatwiej silnik podnieść)?
3) Nie wspominacie nic o zdejmowaniu dolnych osłon silnika, czyli rozumiem że nie ma takiej potrzeby?


1. lewarkiem
2. nietrzeba
3. trzeba zdjać odłony silnika, to chyba logiczne żeby wymienić poduszki to trzeba wsyzstkie osłony silnika pościągać, inaczej niebędzie dostępu do poduszek a od góry będzie silnik blokowany przez te osłony

czytaj uważnie.... napisałem to wszystko 3 posty wyżej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 8 kwietnia 2011, 21:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 43
Lokalizacja: Góry / Sanok
Moje BMW: 330
Kod silnika: M57N
Garaż: BMW e46 Coupe 2003

będę tu ....
ja też wymieniłem poduch w swoim aucie i jest dużo ciszej i nić nie skrzypi :hyhy:

_________________
Obrazek

Plany na 2010:
-renowacja skóry zrobion3
-lusterka m3 e46 replik zrobion3
-splittery m-pakiet zrobion3
-felgi 18 cali ??
-chip ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 10 kwietnia 2011, 12:02 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Fajnie, że taka prosta sprawa pomogła tylu ludziom;)... Dodam jeszcze, że wczoraj wstawiłem drugi łącznik wydechu, bo ten co wstawiłem jako 1 zamiast oryginalnego był zdecydowanie za twardy... Teraz po bujaniu przy gaszeniu sinika zostały już tylko złe wspomnienia, obecnie panuje cisza, spokój, silnik gaśnie o wiele bardziej gładko, przy minimalnym poruszeniu budą (w końcu to diesel)... Zauważyłem też jeszcze, że gałka od biegów w ogóle nie drży, wcześniej drgała minimalnie.

PS. Tak przy okazji, w sumie nie ten temat, ale zanim dołożyłem drugie złącze elastyczne wydechu pękała mi rura wydechowa i czuć było ze coś jest nie tak, bo dźwięki spod samochodu przypominały kończące się elementy zawieszenia na dziurach, dziś samochodzik jak funkiel nówka z salonu:). Jak już pisałem - czasem najprostsze rzeczy zawodzą, nie trzeba zaraz pół samochodu wymieniać;).

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 19 kwietnia 2011, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 42
Lokalizacja: krakow
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Moze ktos bedzie wiedzial czy poduszka firmy lemforder prawa numer lemfordera 2495601 z wersji 150km bedzie pasowala do 136km ? Sprzedajacy na allegro podaje numer orginalu ale z wersji 150km. I teraz sie zastanawiam czy mu zaufac ze napewno bedzie pasowalo do mojego 136km ?
-numer orginalu jaki podaje sprzedajacy to 22 11 6 771 362
-wedlug mnie orginal dla mnie to 22 11 6 779 972
Pytanie czy lemforder robi takie same dla 136 i 150km ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 07:12 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
siloos napisał(a):
Moze ktos bedzie wiedzial czy poduszka firmy lemforder prawa numer lemfordera 2495601 z wersji 150km bedzie pasowala do 136km ? Sprzedajacy na allegro podaje numer orginalu ale z wersji 150km. I teraz sie zastanawiam czy mu zaufac ze napewno bedzie pasowalo do mojego 136km ?
-numer orginalu jaki podaje sprzedajacy to 22 11 6 771 362
-wedlug mnie orginal dla mnie to 22 11 6 779 972
Pytanie czy lemforder robi takie same dla 136 i 150km ??



są takie same, jednak prawa strona od lewej różni się(wyglądają tak samo ale twardością się różnią), stąd ta rozbieżność w numerach orginału :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 13 lipca 2012, 10:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 61
Lokalizacja: ElblÂąg
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Wlasnie jestem po po wymianie u siebie poduszek silnika i skrzyni. Teraz gdyby nie dzwiek klekota to bym wogole nie czol ze silnik pracuje. Zerowibracji na kierownicy czy pedalach. Gaszenie silnika rowniez calkiem inna bajka :)
Zaluje tylko ze tak dlugo z tym zwlekalem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 14 lipca 2012, 20:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
hammet1 napisał(a):
- ściągamy pokrywy wygłuszające silnik z góry (przednia i środkowa, do tego dolot do filtra powietrza)
właśnie wróciłemz garażu , poduszki załozone i cały czas zastanawiam sie podo zdejmujecie górne osłony silnika , przecież one w niczym nie przeszkadzają

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 19 lipca 2012, 07:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Ja ściągałem, żeby mieć lepszy widok z góry, ale jak kto woli;). Hehe...

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 20 lipca 2012, 00:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 952
Lokalizacja: Piekary Śl.
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106547
kazio1919 napisał(a):
hammet1 napisał(a):
- ściągamy pokrywy wygłuszające silnik z góry (przednia i środkowa, do tego dolot do filtra powietrza)
właśnie wróciłemz garażu , poduszki załozone i cały czas zastanawiam sie podo zdejmujecie górne osłony silnika , przecież one w niczym nie przeszkadzają



Bo Ty jesteś super, a my mamy problemy więc rozbieramy pół samochodu ;)

_________________
Obrazek <<--- Click


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2012, 17:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 47
Moje BMW: e46
cZYLI JAKA FIRMA JEST W MIARE DOBRA I ZA DOBRA CENE BO JUTRO MUSZE KUPIC I NIE WIEM KTORE :( chcialbym to zrobic w miare tanio ale nie z dziadostwem... prosze o pomoc. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 6 sierpnia 2012, 19:34 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 3397
Lokalizacja: Kraina BMW
Kod silnika: MXXBXX
Garaż: E36 Coupe Black Bitch http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 9#p1307309

FunPage E36 Coupe Black Bitch http://www.facebook.com/e36bbcosmos/
wisnia777 napisał(a):
cZYLI JAKA FIRMA JEST W MIARE DOBRA I ZA DOBRA CENE BO JUTRO MUSZE KUPIC I NIE WIEM KTORE :( chcialbym to zrobic w miare tanio ale nie z dziadostwem... prosze o pomoc. pozdrawiam
W miarę Meyle, pod oryginał Lemforder.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL