BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Carly Tuning BMW (carly for bmw)
PostNapisane: 3 września 2017, 14:24 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Twórcy bardzo fajnej aplikacji carly for bmw idą dalej z tematem i przygotowali program do zabawy z samym sterownikiem silnika. Za pewne jest to jakaś baza gotowców, ale jak ktoś nie ma czasu latać po tunerach bądź ma samych co tylko umieją podpiąć boxa to można spróbować. Dokładnie co i jak to nie wiem , projekt z tego co widziałem dosyć świeży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://play.google.com/store/apps/deta ... ginetuning

http://www.mycarly.com/tuning/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Carly Tuning BMW (carly for bmw)
PostNapisane: 25 października 2017, 15:20 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 40
Posty: 515
Lokalizacja: Wrocław/Neuss
Moje BMW: E36 318i
Kod silnika: M43 B18
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131903
Program jest tylko dla Silników Diesel i gotowiec kosztuje ok 150€.

_________________
Jako oficjalny trener Carly oferuje tutaj kupon na 5€ zniżki przy zakupie modułu, adaptera lub aplikacji w wersji PRO:
3XD268
http://www.mycarly.com/trainer/?ref=mariuszkraus
Kod należy podać podczas płatności (będzie specjalne pole do wpisania kodu żeby dodać zniżkę). Opłaca się mieć legalna wersje, bo jest dość często aktualizowana o nowe możliwości i obsługę najnowszych wersji BMW:)
------------------------------------------------------------------
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/hellboy_e36/
GARAŻ: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131903
INTERFEJSY BMW MAPA https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=217929254550052471344.0004a4589c86f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Carly Tuning BMW (carly for bmw)
PostNapisane: 26 października 2017, 18:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
carly for bmw to knot. Jezeli ktos twierdzi inaczej to niech sprobuje zobaczyc w tej aplikacji dawke paliwa (czyli jeden z najwazniejszych parametrow pracy silnika).. niech sprobuje latwo bez palowania sie pod gorke zlogowac dane live data do pliku i otworzyc je w excelu
Przemek

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Carly Tuning BMW (carly for bmw)
PostNapisane: 26 października 2017, 20:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Zgadzam się z przedmówcą. Strach pomyśleć jak wyglądają modyfikacje przez nich przygotowane. Chciałbym się mylić, ale widziałem mody rzekomo renomowanej firmy ABT, które były nieźle "skopane", a co dopiero taki Carly.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Carly Tuning BMW (carly for bmw)
PostNapisane: 26 października 2017, 21:39 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
przemek4net, podejrzewam że dla jakiś 90% użytkowników carly to głównie kasowanie błędów i kodowanie funkcji. Pewnie mało kto się bawi live data bo to nie jest takie hop siup trzeba wiedzieć co jakie musi mieć parametry i dlaczego. Ja w obecnym klekocie to byłbym zielony gdyby nie techdoc w którym mam pięknie jak na dłoni wszystko rozpisane + procedury serwisowe jak co sprawdzać.
PS A z launchem x431 miałeś już jakiś kontakt ? Jestem ciekaw co byś powiedział tam na odczyty live data ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Carly Tuning BMW (carly for bmw)
PostNapisane: 27 października 2017, 07:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
Haj,
to z ich strony
Obrazek

Jak dla mnie to koopa kompletna jezeli chodzi o livedata
Brak jednego z najwazniejszych parametrow pracy silnika
Parametry sa opisowo przedstawone - czesto rozne parametry maja ten sam opis ale nie udostepniono podgladu nazw technicznych tych parametrow (wiec w efekcie mozesz widziec kilka "boost actual" - jezeli jest ... bo nie zawsze to udostepniono)
nie mozna utworzyc seta swoich parmetrow i go wybierac by nie palowac sie niewygodnym wyborem na ekranie komorki
pliku wynikowego nie mozna pogladnac na komorce - przepraszam mozna... trzeba go sobie przeslac mejlem z komorki i tego mejla odczytac na komrorce.. no ale ze format jest debilny wiec i tak nic nie zobaczymy
plik wynikowy jest w txt oddzielony tabulacjami - zeby uzywac go latwo w excelu, nalezy zamienic tabulacje na sredniki a rozszerzenie na csv i wtedy otwieramy to w excelu po 2clicku jak swyklego xsl

jest od za... i jeszcze troche viewerow CSV na androida - wiec gdyby gosc podrapal sie 10s dluzej po glowce i zmiast txt utworzylby plik wynikowy CSV, moznaby go podgladac na ekranie komorki bez uzywania PCta

Proponowalem gosciowi na mejla
- doloz w opcjach wybor formatu txt-csv
- doloz dawke paliwa!!!
- doloz wybor sposobu wyswietlania parametrow: opisowa/techniczna (np INJCTL_QCURR_WERT).. wiem wiem... nazwa ciezka, ale mamy byc jak pro wg sciemy marketingowej:D

opcjonalnie
- doloz zapis seta wybranych parametrow
- udostepnij dostep do pliku csv bez palowania sie z wysylaniem mejlem
Liczba zrealizowanych sugesti - ZERO

Niedawno carly probowalem robic livedata w BMW F10 313ps... nie znalazlem normalnych 2 parametrow pt "turbo zadane" turbo aktualne" ale jakies "boost deviation" - ale czy wartosc np 200 to 0,2 overboost czy 0.2 niedoladowanie - ch.. g wie

Poniewaz kupilem ten program jak i ten interface BT za niemale pieniadze, czuje sie oszukany i kazdemu odradza zakup tego knota. Jakby zaczeliby sprzedawac cieple skarpety na zime a ja mialbym tylko klapki basenowe, wolalbym marznac nic cos od nich kupic
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
launch, kts, ds150 to narzedzia uniwersalnie do wielu marek... carly/bmwhat to narzedzie do BMW. Przykladem narzedzia do VW jest vagcom czy vcsds i moge zapisywac wyniki (wraz z dawka paliwa) do pliku CSV, narzedziem do fiata jest np fial multi ecu scan (czy jakos tak) i takze moge logowac dawake paliwa i zapisywac ja do pliku (od narzedzia pod jedna marke oczekuje sie wiecej niz od toola na dziesiatki marek jak launch)

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL