BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 22:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] ROZRUSZNIK 520i
PostNapisane: 27 lutego 2008, 17:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: okolice Skawiny
Cześć witam mój problem jaki ostatnio opanowałem i chciałbym się podzielić to rozrusznik w 520ie39.Wsiadam rano do samochodu rozrusznik kręci się ale tylko sam jakby nie napędzał koła zamachowego.Maska w górę i pierwsza rzecz to lokalizacja , jest idealnie pod kolektorem ssącym, odłączam przewód "minus "od akumlatora i teraz mogę bezpiecznie pracować.Przykręcony dwoma śrubami typu "TORX" nr klucza 12 , nie próbujcie czym innym odkręcać mam na myśli klucze nasadowe spowodują obrobienie śruby i koniec.Wcześniej ściągam cały filtr od strony kierowcy by mieć swobodę działania i odkręcam , klucz musi pewnie być zamocowany śruba przykręcona jest dynamometrycznie mocno , po odkręceniu śrub [ 2szt ] rozrusznik mocno trzyma się w obudowie delikatnie pomiędzy obudowę rozrusznika wkładamy śrubokręt montażowy i rozpierając rozrusznik wychodzi z obudowy sprzęgła , musimy go tak obrócić by odłączyć przewody elektryczne .Rozrusznik na wierzchu rozbieram po kolei i co widzę stały temat uszkodzona przekładnia bieżna {taka zębatka plastikowa ] , no to sprawa jasna jadę do zakładu regeneracji rozruszników po części i tu zdziwienie przekładni brak. Dzwonie wszędzie gdzie to możliwe i kicha aż w końcu do producenta MAGNETI MARELI i jakież jest moje zdziwienie producent twierdzi iż nie produkuje części która jest sercem rozrusznika na tzw. AFTERMARKET czyli niema go nigdzie w sprzedaży w sieci Polskich dystrybutorów i co teraz rozrusznik MAGNETI MARELI trza wyrzucić do kosza[ stan części elektrycznej i łożysk idealna] za radą fachowców kupuje rozrusznik firmy BOSCH do których niema problemu z częściami polecam pana ANDRZEJA z WIELICZKI TEL 608 146 500 lub [kier 012] 278 31 88 zajmuje się używanymi częściami do BMW świetny doradca i fachowiec i niedrogo .Zamontowałem i jest oky jaki jest morał: z anim coś rozkręcimy dzwońmy gdzie się da a przede wszystkim najpierw do producenta czy taka część występuje na tzw. AFTERMARKECIE bo inaczej nasz mechanik przekręci nas na robocie o telefonach nie wspomnę , nawet renomowane firmy zajmujące się regeneracją nie zawsze miały pojęcie o sytuacji części MAGNETI MARELLI i myślę że mój przykład dotyczy nie tylko rozruszników ale też innych podzespołów które ta firma produkuje i tu brawo dla menadżerów firmy MAGNETI MARELLI produkują łopaty a sztyle trza uciąć w krzakach to tyle byłoby mojej przygody POZDRAWIAM WSZYSTKICH .


Ostatnio edytowano 13 października 2009, 18:12 przez maxx 107, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL