BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 14 marca 2012, 20:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 162
Lokalizacja: Malechówko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Po kupnie bety, wymieniając olej, itd. wymieniłem również odme z obudową-komplet. Miałem parcianą i kupiłem taką sama. Teraz zmieniam sam wkład parciany co trzecią zmianę oleju. Żadne dziwne cuda się nie dzieją.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 27 marca 2012, 20:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 28
Posty: 1
Lokalizacja: Kościan
też jestem po wymianie odmy dzięki za instrukcje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 27 marca 2012, 20:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 879
Lokalizacja: Kościan
Moje BMW: E30 316+
Kod silnika: M52TUB28
Takie z nudów może się komuś przyda :) Niech mod przerzuci na pierwszą stronę :)

_________________
Dla Ciebie To Trzy Zwykle Litery, Dla Mnie Zaś Silnik I Koła Cztery
Pozdro dla maniaków

"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie".


Ostatnio edytowano 28 marca 2012, 08:48 przez Wentyl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 27 marca 2012, 21:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1560
Lokalizacja: Oberschlesier
Moje BMW: e91,e39
Super przyda sie napewno :padam: .

_________________
jacekmury1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 4 maja 2012, 15:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
Ja koledzy wymieniłem w sierpniu 2011r. filtr odmy. Oczywiście był cały zasyfiony. Rozebrałem też odmę i przeczyściłem ją całą . Nie wiem jak powinna chodzić ta cała pomarańczowa membrana lecz jak dmuchałem w nią to bez problemu przepuszczała drugim otworem powietrze. Dwa dni temu sprawdziłem ponownie filtr odmy i jak się okazało był cały w oleju. Dolna część odmy też była lekko zalana. Filtr wypłukałem w benzynie ekstrakcyjnej. Czy to normalne żeby filtr odmy tak szybko zachodził olejem ( przejechałem 10 tyś.km ) i czy nadmiar tego oleju gdzieś spływa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 2 października 2012, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Witam. Niestety panowie mam ten sam problem co większość :zly: "spadek mocy" Egr zaślepiony filtr z zaworu podciśnienia turbiny wyczyszczony. filtr odmy wymieniony. Już nie wiem co dalej mam poczynać . Po wyczyszczeniu filtra zaworu podciśnienia auto żwawe , ale tylko na pierwszym biegu. Teraz stawiam na przepływomierz . Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 3 października 2012, 05:37 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 39
Moje BMW: e46 320dA
Kod silnika: M47N
lasotaa napisał(a):
Witam. Niestety panowie mam ten sam problem co większość :zly: "spadek mocy" Egr zaślepiony filtr z zaworu podciśnienia turbiny wyczyszczony. filtr odmy wymieniony. Już nie wiem co dalej mam poczynać . Po wyczyszczeniu filtra zaworu podciśnienia auto żwawe , ale tylko na pierwszym biegu. Teraz stawiam na przepływomierz . Pozdrawiam ;)


hmm wydaje mi sie, żę większość jednak niema takiego problemu :P
a stawiać to możesz, ale :piwo: lepiej kolego podłącz auto pod kompa, zczytaj błędy i zobacz parametry pracy silnika podczas jazdy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 9 października 2012, 20:53 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 952
Lokalizacja: Piekary Śl.
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106547
Wentyl napisał(a):
Takie z nudów może się komuś przyda :) Niech mod przerzuci na pierwszą stronę :)



:padam: dzięki za tutorial dobry człowieku.

_________________
Obrazek <<--- Click


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 15 października 2012, 08:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1551
Lokalizacja: Kozienice
A ja mam takie pytano, czy to normalne by w części nr7 był olej który sobie tak leci do części nr4 a dalej turbo sobie ten olej dmucha dalej w dolot.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/S ... _silencer/
Częśc nr 7 jest połączona do króćca pod filtrem powietrza a dalej podejrzewam, ze to idzie z odmy.
Auto ogólnie równo chodzi, ale kopci na siwo biało i to konkretnie. Aha i oczywiście olej ubywa z silnika. Czy to może być przez odmę???
Turbo podobno było regenerowane jakies pół roku temu.
Ma ktoś numer tego plastikowego seperatora by zamienić go zamiast tego filcowego filtra?

_________________
Moja lalka E46
Zwiastun ///3ERFEST
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 15:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 31
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Jest to normalne i nienormalne. Jeśli filtr nie zbierze dobrze mgły olejowej, to olej leci na turbinę, inaczej się nie da tego zrobić (chyba, że założysz łapacz oleju i co jakiś czas będziesz zlewał buteleczkę oleju. Ja się do czegoś takiego ostatnio przymierzam). Mam pytanie: czy z odpowietrznika skrzyni korbowej (odmy) olej który się zbierze na filtrze spływa jakąś rurką z powrotem do silnika? Czy ta rurką potrafi się zapchać i czy łatwo pęka? Jak jest w wymianą? bym nie narobił sobie problemu? Ostatnio przepłukałem filtr odmy, ale raczej nie wiele to pomogło. Olej leci mi do turbiny i śmierdzi w samochodzie spalonym olejem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 15 stycznia 2013, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 54
Lokalizacja: Lubelskie [LJA]
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47DO1
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=125145
Temacik bardzo przydatny. Wlasnie przyszla mi nowa odma wiec niebawem biore sie za wymiane :)

_________________
Obrazek
|BMW E46 320D 150km | 330Nm | Silnik M47 | Manual 6|
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 21 stycznia 2013, 19:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 127
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: E46 320 CI
Kod silnika: M52TU
Witam czy ktos moze uzupelnic brakujace obrazki ktore powinny byc zamiast bialych kwadratow z napisem " Zdjecie Niedostepne " bo chce zmienic te elementy i wolal bym miec pewnosc ze dobrze robie na 100 % ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 21 stycznia 2013, 20:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
a co chcesz wymienić? To Ci wstawię nowe foty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 21 stycznia 2013, 20:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 127
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: E46 320 CI
Kod silnika: M52TU
filtr powietrza filtr przeciwpylkowy oraz odme :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 21 stycznia 2013, 20:25 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
Zdejmujesz plastik od dolotu powietrza do filtra. To elastyczne ramie idące do filtra.
Na czerwono masz zatrzaski od filtra, który jest pod podszybiem (przy m57, przy m47 chyba nie trzeba demontować). Musisz go i tak wyciągnąć, a następnie wykręcić ten stelaż, który jest przykręcony na 4 śruby aby móc odkręcić ostatnią śrubkę od osłony plastikowej silnika. Ogólnie to błaha wymiana więc zobaczysz sam, że to prościzna.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano 21 stycznia 2013, 20:51 przez szosti, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 21 stycznia 2013, 20:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 127
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: E46 320 CI
Kod silnika: M52TU
Dziekuje szosti jestes wpozadku ale to to samo co na pierwszej stronie chcialem ilustracje niedostepne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 1 lutego 2013, 16:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46
Witam:) mam pytanie związane z filtrem odmy w moim bmw e46 2.0d 136km 2001r a mianowicie co proponujecie?
1 cały razem z membramą z ASO za jakieś 150zł ale tu pytanie po co membrama jest dobra szczelna sprawdzalem
2 sam filtr z uszczelkami z ASO za jakieś 80zł?
czy 3 najtańsza wersja z alegro zamiennik za 40 zl z uszczelkami wygląda tak samo jak ten z ASO
proszę o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 1 lutego 2013, 22:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 46
Posty: 66
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: M47D20
Ja jestem dziś po wymianie odmy ale po kolei. Jestem posiadaczem BMW e46 318d z 2005 roku od pewnego czasu występowało lekkie przyduszenie przy 1700 obrotach i samochód był trochę mulasty ale myślałem, że ta wersja jest po prostu taka słaba (wcześniej miałem okazję kilka razy jechać 320d 136KM - od znajomego). Tak się złożyło, że od poniedziałku przez cały tydzień musiałem do pracy dojeżdżać prywatnym samochodem i jakie było moje zdziwienie jak samochód praktycznie nie przyspieszał w zakresie obrotów 1700-2200. Po poczytaniu forum padło podejrzenie na przepływkę bo samochód przy okazji zaczął więcej palić (na trasie Gliwice-Bielsko ponad 7 l). Pojechałem do servisu i bawarka została podpięta pod komputer, gdzie nie wyskoczyły żadne błędy i stwierdzono, że przepływka czy wtryski są w normie i to nie one są problemem. Mechanik zapytał, kiedy był wymieniany filtr odmy? a ja zonk! to trzeba wymieniać :wstyd: Po wymianie odmy (całej z obudową) i przy okazji psiknięciu jakimś specyfikę na cięgno od turbo (co też mogło mieć wpływ na przyduszenie silnika) to nie ten sam samochód. Poprawie uległy:
- brak przyduszenia silnika
- zmniejszenie zużycia paliwa o jakieś 1 l/100km
-zdecydowanie lepsze przyspieszenie zwłaszcza powyżej 3000 obr/min co wcześniej nie miało miejsca raczej słabł -teraz przyspiesza w zbliżony sposób jak 320d 136KM
- lepsza (płynniejsza) reakcja na dodanie gazu po prostu dziś, aż nie chciało mi się wychodzić z samochodu :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 2 lutego 2013, 06:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46
To ja miałem podobnie tak po wymianie filtru paliwa która trwała 2 minuty a mechanik chciał za nia 100 :D
jak wymienilem filtr to jak by 20koni odżyło :P
tylko moje pytanie nadal powraca nadal czy było konieczne całe wymienić jeśli tak to dlaczego:P:P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana: Odma, filtr powietrza i przeciwpyłkowy
PostNapisane: 2 lutego 2013, 11:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
Przemek1991 P T, a poczytaj na forum co się może stać z zaniedbaną odmą :hyhy: wtedy szybko dojdziesz do wniosku, że lepiej wymienić całość jak nie wiesz czy była wymieniana ostatnio, a przy następnej wymianie oleju wymienisz sam filterek. Nie na darmo zaleca się wymianę całej co drugi serwis olejowy!
A na temat zamieników z allegro to nie będę się wypowiadał :wstyd: jak chcesz eksperymentować bo stówki Ci żal to później nie pisz na forum, że ''podczas jazdy wywaliło olej silnikowy - skąd?'' :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL