BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 03:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Psująca sie elektryka swiatel, brak swiatel
PostNapisane: 22 maja 2008, 21:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: WoÂłomin
Witajcie

Chcialem opisac Wam moj problem z elektryka swiatel. Moze komus zaoszczedze tym czasu, nerwow i kasy. Od dlugiego czasu mialem problem z podswietleniem deski bo padal czesto bezpiecznik, potem zaczely mi swiatla rozne nagle gasnac i koniec a nastepnie doszlo do tego ze ze swiatel tylnych mialem tylko kierunki, jedno przeciwmgielne i jedno cofania, w srodku zadnego podswietlenia, z przodu brak pozycji.

Znajomy mowil mi zebym najpierw rozebral lampy i spojrzal czy w srodku ten wklad nie jest pognity bo podobno zdarza sie to. tak wiec od razu powrot do domu i rozbieramy. Wyjalem tylna lewa lampe poniewaz od niej zaczely sie problemy z tylnymi swiatlami i .... okazalo sie ze cos tam racji ma bo mialem dziwne naloty na blaszkach i lutach, tak wiec drobnym papierkiem poprzecieralismy z ojczulkiem te miejsca a nastepnie poprawilismy luty. zauwazylismy ze blaszki, ktore sa na tym wkladzie odstaja miejscami wiec goracym klejem porobilismy pare kroek by podoklejac je do czubkow, ktore powinny je trzymac. po zlozeniu lampy i sprawdzeniu okazalo sie ze jest poprawa i swiatla wracaja ale lipa dalej jednak byla.

po wielu probach i sprawdzeniach znalazlem z ojczulkiem ze gdy porusza sie klapa bagaznika to wywala znowu bezpieczniki tak wiec rozcielismy oslone wiazki lecacej po lewej stronie od bagaznika do blotnika. Zobaczylismy 3 rozerwane kable i dwa ktore ledwo sie trzymaly. Wszysto zostalo zlutowane, zalozone termokurczki, nastepnie elegancko owiniete izolacja. Wsadzamy bezpieczniki, sprawdzamy jeszcze miernikiem czy wszystkie zarowki sa ok i gdy mamy juz ta pewnosc odpalamy i ku naszej uciesze okazalo sie ze wszystko gra :)

tak wiec gdy zaczynaja sie Wam jakies podobne problemy ze swiatlami to radze zaczac od podobnej diagnozy

Mam nadzieje ze kiedys komus przyda sie ten maly opis

Jest to moj pierwszy taki opis wiec prosze o wyrozumialosc :)
EDIT CONDOR: Dziekujemy za opis. Psujaca sie brzmi lepiej niz Walaca sie ;)

_________________
________________________________________
ZwyciĂŞzcy nie oszukujÂą, a oszukaĂący nie zostajÂą zwyciĂŞzcami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2008, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: KrakĂłw-NH
I chwała Ci za to.Ja się doszukałem że mam podtopioną oprawę żarówki świateł mijania.Non stop mi pokazywało że spalona żarówka.Kupiłem nową w ASO i jest ok.Dobrze,że to opisałeś... :D

_________________
Absolutnie wszystkie czĂŞÂści do naszych autek w najniÂższych w Polsce cenach!!!Szukasz -pisz na PW!!!RĂłwnieÂż duÂże zniÂżki w ASO BMW!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2008, 20:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: ÂŻywiec
mi ostatnio w tej samej sekundzie spaliły się przednie żarowki w reflektorach, co się okazało... akumulator nie miał zbyt dobrze przykręconych klem i wzrosło napięcie w instalacji, dobrze że elektornika nie zwariowała.

_________________
Pierwsza moja Beemka :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwietnia 2009, 09:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 300
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: BMW E87
Kod silnika: M47N2
chlopie jestes BOGIEM!!! dzieki wielkie za tego manuala!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

UDAŁO MI SIĘ WRESZCIE!!!

wlaczyłem chyba z 3 miechy i w koncu przeczytalem Twoj opis... kable w klapie byly porozrywane i popekane... wszystko gites majonez :] stary skrzyne browarow Ci wisze hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2009, 11:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Krosno
:rotfl: Wielkie dzięki za wskazówkę.Męczyłem się z elektryką parę dni,po twoim poście strzał w 10.Kable przy przejściu z błotnika w klape bagażnika popalone i poprzerywane.Nawet autoelektrycy nie wiedzieli gdzie szukać przyczyny palonego bezpiecznika nr 37.Masz u mnie duży dług wdzięczności!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2009, 16:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: WoÂłomin
miło mi że mogłem komuś pomóc bo mój elektryk też się babrał i nic a potem usiadłem z ojczulkiem i problem się rozwiązał. od tamtego czasu bawiłem się już sam :)

pozdrawiam

_________________
________________________________________
ZwyciĂŞzcy nie oszukujÂą, a oszukaĂący nie zostajÂą zwyciĂŞzcami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 11:06 
Witam a może mnie ktoś by też mogł pomoc, mam nastepujacy problemy swieci sie kontrolka swiatel przednich w e46 a problem polega na tym i na wloczonych postojowych przednich swieci sie migacz od kierowcy a normalny postojowy od pasazera wiecie moze w czym problblem?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, 18:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 125
Lokalizacja: WoÂłomin
kolego napisz post w dziale z elektronika to moze predzej dostaniesz odp

_________________
________________________________________
ZwyciĂŞzcy nie oszukujÂą, a oszukaĂący nie zostajÂą zwyciĂŞzcami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2009, 10:05 
pawelmal1 napisał(a):
kolego napisz post w dziale z elektronika to moze predzej dostaniesz odp


Mam ten sam problem co barnaba86 i myślę że dział Mechanika, Elektryka i Eksploatacja jest bardziej odpowiednim działem do uzyskania pomocy niż dział Elektronika związany z car audio, navi itd.

Wracając: czy ktoś rozwiązał problem kolegi barnaba86?

Ja dopiero zacząłem się bawić światłami ale zauważyłem że jak się wyciągnie postojowe i porusza żarówką to przestaje świeci kierunkowskaz. styki są wyczyszczone - może to coś w plastiku zwiera?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2009, 11:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 425
Lokalizacja: KRAKÓW/chicago
Moje BMW: 2003 BMW 530i
Kod silnika: M54B30
poprzednia wlascicielka mojej buni miala to samo przyjechala z niemiec w idealnym stanie wlasnie z powodu tej awarii ktorej tez nie mogli dojsc a jej maz to byl elektromechanik i to zrobil ale tez musial sie naglowic :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Walaca sie elektryka swiatel, brak swiatel
PostNapisane: 14 grudnia 2009, 17:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e34 530i
Kod silnika: M60B30
Problem dotyczy E34 touring 530i
Witam, dziś samochód mnie zaskoczył, rano nie zapalił... akumulator kupiłem może 1,5 tygodnia temu.. poza tym samochód kręcił ale nie zaskakiwał, coś mi zaświtało, kanisterek i na stacje, wlałem piątke z oporami odpalił- stał dwoma kołami na krawężniku, w zbiorniku ok 20l paliwa... czy wiecie może czy czujnik poziomu paliwa może mieć wpływ na odpalanie? Czy jest tam jakieś zabezpieczenie przed zapowietrzeniem układu?

Druga sprawa, jak już odpaliłem, przejechałem parę kilometrów wywaliło mi błędy nieomal wszystkich tylnych świateł, a to że nie ma stopu, a to że świateł cofania nawet światełek od podświetlania tablicy. Nie pali żadnego bezpiecznika, po prostu komputer wysyła fałszywą informację o braku świateł- bo te wszystkie ładnie się świecą. Strach jeździć, wszędzie korki, a jak stop nie zadziała i ktoś się wbije w tył... Mam również wrarzenie że czasem gasną mi światła mijania, ale nie mogę tego sprawdzić bo jak staje to się palą... choć może to już przewrażliwienie, a przyzwyczaiłem się do xenonów w porzednim aucie.


Czy wyrwany kabelek od przeciwmgłowego z przodu, może mieć wpływ na informacje o tym co się dzieje z komputerem- jak samochód trochę odmarżnie w garażu to spróbuję to polutować, moźe się uda bez zdejmowania błotnika? Może ktoś miał podobne doświadczenia. Kabelek ten był oderwany juź wcześniej, ale nie było problemu, może pod wpływem wilgoci?

Wczoraj założyłem antenę do CB na dachu, ale elektryki nie ruszałem, przeciągnąłem kabel za tapicerką, radio wpięte jest w gnizdo zapalniczki, działa bez problemu, to chyba nie powinno mieć wpływu.

No i jeszcze jeden problem, juź nieco starszy, zbieram się do tego od dłuższego czasu- nie działają spryskiwacze, silniczki na zbiornika są nowe, po podaniu prądu działają a w samochodzie nie reagują na gałkę przy kierownicy, czy problem może leżeć w manetce, czy szukać raczej gdzieś w okablowaniu?

_________________
niie znam sie nie orientuje sie, a opinia moja jest wiecej niz cholernie subiektywna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL