BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 24 marca 2013, 10:32 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Było dużo podobnych tematów, ale zacznij od dobrego odpowietrzenia układu chłodzenia, po drugie należało by sprawdzić czy w płynie chłodzącym nie ma spalin, podjechać na warsztat samochodowy sprawdzą to odpowiednim urządzeniem- to pozwoli ocenić czy przypadkiem nie ma problemów z głowicą lub uszczelką pod głowicą, a trzecie co może być powodem to niesprawna pompa wody.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 4 maja 2013, 12:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36 2,5td
Witam,mam problem z moją Bemką e36 2.5td
Jeździłem nią po torze i niestety zagotowałem płyn chłodniczy i mi wyleciał,prawdopodobnie przez korek lub taki mały wężyk który jest montowany na górze przy korku, dolałem wodę do pojemnika odpaliłem auto następnego dnia i jak stoi to dochodzi do połowy temperatura ale jak przejechałem sie z 100 metrów to zaraz dochodzi wskazówka do czerwonego punktu. i zorientowałem się ze w chłodniczy i wężach jest gorąca woda a w zbiorniku zimna. coto za usterka może być? mam nadzieje ze to nic z uszczelką pod głowicą:( wody nie ubywa. mam tu krótki filmik z zbiornikiem i tym wężykiem nie wiem czy on gdzieś powinien być podłączony.Prosze o pilną odpowiedz.
http://www.youtube.com/watch?v=2molhz7U0qk <-- filmik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 5 maja 2013, 07:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
A po dolaniu odpowietrzyłeś układ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 5 maja 2013, 08:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e36 2,5td
Nie.niestety nigdy tego nie robiłem,nie znam się w ogóle na mechanice.kurde stoi moje auta już któryś dzień,a by mi sie przydało bardzo. dodam jeszcze ze jak auto sie rozgrzeje to dmucha zimnym powietrzem a nie ciepłym jak ustawiłem dmuchawę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 5 maja 2013, 08:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 1476
Lokalizacja: WG
Moje BMW: E-36/E-46
Kod silnika: M50B20 S2/M54B30
Garaż: Blaszany
Więc zaprowadź do mechanika na odpowietrzenie układu skoro się nie znasz. Bo wszystko co opisujesz wskazuje na zapowietrzony układ, jak już kolega wyżej napisał.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 30 lipca 2013, 12:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 330d
Witam, mam problem z układem chłodzenia
pacjent e39 525d
problem polega na tym, że podnosi się temperatura na wysokich obrotach- jak jadę ok 3 tyś przez ok minutę, np. na autostradzie. Jak zwolnię po chwili wraca do normy, ale jak zjechałem to brakowało dobry litr płynu. Jak jadę do 2,5 tyś obr. jest ok, jak chwilowo dochodzę do 3 też jest ok (np. przy wyprzedzaniu ), ale zapala się
kuhlwasser prufen (sprawdz poziom płynu )choć wówczas płynu nie ubywa!?
Mogę stać w korku godzinę i wskazówka nie drgnie, a trochę przycisnę na autostradzie i gotuje- wydaje mi się, że wówczas nie słyszę wisco (ale nie pałuję jej wtedy,żeby ostygła) w korku przy ruszaniu słyszę jak załącza visco...
mam nowe visco Behr, pompa daje strumień przez przelew, była zmieniana 2 lata temu- stara lekko puszczała. chłodnica rozszczelniła się zaraz po wymianie pompy- wymieniona na nową behra.
Wygląda mi na to jak by dostawał ciśnienie w układ, tylko co jeszcze sprawdzić, wg mnie węże trochę za bardzo twarde, mechanik spec. BMW mówił, że ok.
a i ostatnio wymieniłem kruciec układu chłodzenia pod kolektorem, sączyło tamtędy, ale po wymianie bez zmian...
czujnik poziomu płynu sprawdzony
obawiam się najgorszego...
ale płynu w oleju brak, oleju w płynie też niema


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 30 lipca 2013, 19:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Poszukaj jakiejś nieszczelności w układzie, następne będzie może korek od zbiornika wyrównawczego, może za wysokie ciśnienie trzymać a ostatecznie uszczelka pod głowicą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 30 lipca 2013, 19:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 330d
Robiłem testy, bmka stała na silniku ponad pół godziny.
Strumień w zbiorniczku przy otwartym korku robił małe, minimalne wahnięcia tak co 2 sek, rytmicznie.
Stałem na klimie- czy wiatrak ma się włączyć od razu czy przy jakiejś temp. bo jak zamknąłem maskę to się załączył od razu(ten od klimy)a tak to pół godziny nie włączył się nawet jak temp w pionie.
Trochę mnie dziwi, że temp w pionie,a dolny przewód chłodnicy ledwo ciepły, bez porównania z górnym, który ciężko dotkąć... (czy tak ma być z teromostatem?)
Nie doszedłem do 3 tyś, robiłem przegazówki na ciepłym tak max do 2,5- przewody normalnie twarde, wskazówka w pionie.
Ma ktoś pomysł, jak sprawdzić ew wycieki? Boję się przegazować do 3 żeby go nie zagotować na postoju, a możliwe, że dopiero wtedy coś się pojawi. Niestety nie mam kanału, więc od spodu za dużo nie zobaczę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 31 lipca 2013, 10:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e36
witam mam taki problem chodzi o bmw e36 za wysoka temperatura skazówka jest na pozycji 3/4 co robic i czego jest to przyczyna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 31 lipca 2013, 11:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Zacznij od przeczytania tego tematu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 31 lipca 2013, 18:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Czapa napisał(a):
Robiłem testy, bmka stała na silniku ponad pół godziny.
Strumień w zbiorniczku przy otwartym korku robił małe, minimalne wahnięcia tak co 2 sek, rytmicznie.
Stałem na klimie- czy wiatrak ma się włączyć od razu czy przy jakiejś temp. bo jak zamknąłem maskę to się załączył od razu(ten od klimy)a tak to pół godziny nie włączył się nawet jak temp w pionie.
Trochę mnie dziwi, że temp w pionie,a dolny przewód chłodnicy ledwo ciepły, bez porównania z górnym, który ciężko dotkąć... (czy tak ma być z teromostatem?)
Nie doszedłem do 3 tyś, robiłem przegazówki na ciepłym tak max do 2,5- przewody normalnie twarde, wskazówka w pionie.
Ma ktoś pomysł, jak sprawdzić ew wycieki? Boję się przegazować do 3 żeby go nie zagotować na postoju, a możliwe, że dopiero wtedy coś się pojawi. Niestety nie mam kanału, więc od spodu za dużo nie zobaczę...

Termostat powinien dopuszczać płyn z chłodnicy i powinna być różnica w temperaturze, a sprawdzałeś temperaturę silnika w ukrytych testach? Może okazać się, że masz cały czas temperaturę na granicy wychylenia się wskazówki. Na włączonej klimie wiatrak powinien co jakiś czas się włączyć, zależy od temperatury otoczenia, prędkości wentylatora w środku temperatury wewnątrz samochodu itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 2 sierpnia 2013, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 330d
Testy postaram się zrobić- Mam mało pikseli, więc narazie nie próbowałem, ale może coś zobaczę....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 sierpnia 2013, 16:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Jak masz inpę albo kogoś kto ogarnia to tam możesz obejrzeć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: 330d
Bemeczka trochę postała i piksele lepiej wyświetlaja...
Więc tak- jak stoję, jadę spokojnie to mam ok 88 więc myślę., że ok
natomiast jak dam mu do 2,5 przez chwilę to wzrosło do 94 i wyskoczyło
Kuhlwasser... Wbiłem szybko znow w testy, temp znów poniżej 90...
Później dałem do 3 tys temp wzrosła do 95 dość szybko, zwolnilem i znów
spadla, nie wybilo plynu.
może termostat jednak nie puszcza? nie napisałem wcześniej, że Egr termostat
wymieniłem jakieś dwa lata temu, jeśli to ma coś do tematu...
A i jeszcze przy tych 95 stopniach nie słyszałem visco, fakt że temp.
Podskoczyła na chwilę i visco nie zdążyło zareagować?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 14:16 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
witam mam problem z układem a mianowicie chłodnica sie nie nagrzewa...po przeczytaniu tego :
Chłodnica się nie nagrzewa.
- zapowietrzony układ, górny lub dolny wąż,
- brak strumienia z wylotu odpowietrzającego,
- nieotwierający się termostat,
- uszkodzony wirnik pompy wody,
- mocno bijąca kompresja,

powiem tak :
-Układ mam odpowietrzony
-strumień leci z wylotu
-termostat nowy sprawdzałem i jest OK
-pompa raczej dobra bo jak przygazuje leci taki strumień ze muszę rękę przykładać
-kompresja nie widzę żeby była gdyż nie widzę jakis bąbelków u płynie
-visco zmieniłem
juz nie wiem co moze byc przyczyna.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 10 stycznia 2014, 22:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Bo chłodnica ma chłodzić czyli oddawać ciepło. Obecnie są niskie temperatury i na 100% używasz ogrzewania i na nagrzewnicy ucieka częsć ciepła z silnika więc sama chłodnica może nie być nawet trochę ciepła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 16 stycznia 2014, 22:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
Cytuj:
4. Poziom płynu mamy w normie, strumień jest właściwy i powinna się zacząć nagrzewać chłodnica. To jest końcowe zachowanie się układu po właściwym odpowietrzeniu. Ale nieoznacza to zakręcenie korka i zamknięcia maski. Obserwujemy cały czas co się dzieje do momentu aż chłodnica zacznie być cała gorąca. Pomijamy ten temat przy świadomości sprawnego visca.


Co masz na myśli mówiąc "pomijamy temat przy świadomości sprawnego visa"?
Bo nie wiem co jest z moim układem...Strumień mam w zależności od utrzymywania obrotów ogólnie wszystko jak jest napisane w Twojej instrukcji ale dolny wąż od chłodnicy jest zimny, nie mogę wyczuć żeby chłodnica się nagrzewała a ogrzewanie w samochodzie działa dopiero przy utrzymaniu wyższych obrotów.
Nie wiem w, którym kierunku mam uderzyć bo układ odpowietrzyłem krok po kroku więc nie jest już zapowietrzony temperatura cały czas utrzymyje się w pionie i nie wiem czy z tym ogrzewaniem to wina termostatu czy elektrozaworów ogrzewania.

Proszę o wskazówki

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 22 stycznia 2014, 13:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Zrobiłem swapa z m40b18 na m50b25, przy składaniu auta zapomnialem gdzie który wąż od nagrzewnicy podłączyć, podłączyłem wg uznania. Chłodnice mam z 328i ze zbiorniczkiem na boku, brak wiskozy - z przodu chłodnicy elektrowentylator. Sprawa jest następująca, na wolnych obrotach nie widać strumienia z wylotu, musze dopiero troche przygazować (znacznie powyzej tych 1200 obr, niestety nie wiem ile dokładnie ponieważ nie podłączyłem jeszcze właściwie obrotomierza) aby strumień się pojawił, jak przygazuje mocniej to wylatuje płyn na zewnątrz - poprostu silny strumień. Nowy termostat, węże podokręcane, posprawdzane. Otóż jaki jest problem? Brak strumienia na wolnych obrotach, nie działające ogrzewanie ( jak auto stoi na wolnych obrotach ogrzewanie jest, jak ruszam to znika) oraz temperatura która wychodzi delikatnie poza pion. Wydaje mi się też, że jak kolejny raz odpowietrzam to temperatura stoi w pionie, a po jakimś czasie (kilku dniach) znów delikatnie wychodzi poza. Myślałem o pompie wody, lub co chwile zapowietrzającym się układzie, gdzie szukać nieszczelności?

P.S pragnę dodać, że z chłodnicy nie czuć spalinami, nie ma masła pod korkiem oleju ani nie idą bąbelki z zbiorniczka chłodnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 29 stycznia 2014, 15:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 133
Lokalizacja: Rybnik
Moje BMW: 330CI
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 70&start=0
Witam
Mam taki problem że ogrzewanie działa mi dopiero od 3 tyś obrotów :zly: odpowietrzyłem ostatnio układ i dalej tak samo... temperatura w teście trzyma się 93 - 94, Dolna rura od chłodnicy jest cały czas zimna i dopiero nagrzewa się na wyższych obrotach. Jest możliwe że pompa wody będzie już na wykończeniu i nie robi już takiego obiegu ? :zly:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 29 stycznia 2014, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
mihmehme napisał(a):
Witam
Mam taki problem że ogrzewanie działa mi dopiero od 3 tyś obrotów :zly: odpowietrzyłem ostatnio układ i dalej tak samo... temperatura w teście trzyma się 93 - 94, Dolna rura od chłodnicy jest cały czas zimna i dopiero nagrzewa się na wyższych obrotach. Jest możliwe że pompa wody będzie już na wykończeniu i nie robi już takiego obiegu ? :zly:


Kolego ja dziś właśnie odebrałem samochód z naprawy po takich samych objawach.
W moim e39 winowajcą była dodatkowa elektryczna pompa wody, teraz ogrzewanie na wolnych obrotach i na postoju mam już cacy.
Nie wiem czy w Twoim e46 też taka jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL