BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 19 lutego 2015, 12:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 89
Lokalizacja: PTB
Moje BMW: E46,E36
Kod silnika: M54B30
Podepne sie pod temat, posiadam e46 z silnikiem n46b20 i chcialem sobie wymienic plyn chlodniczy, otóz spuścilem plyn i robilem metoda jak w ksiazce sam naprawiam, czyli dolewalem plyn na otwartych odpowietrznikach i wlaczonym zaplonie z ogrzewaniem. Zamknolem korki, uruchomilem silnik, przegazowalem poczym wylaczylem i dolalem znowu do pelna. Rozgrzalem aby termostat sie otworzyl i wlasnie o to chodzi ze temp. dochodzi do 105 i nagle spada do 83, sprawdzilem waz dolny cieply czyli puscil termostat tylko ze za duzo widocznie. Ogrzewanie jest, po czym znowu dobilem temp i znou spada o 20stopni, zaczol chodzic wentylator. Przed wymiana wszystko wporzadku bylo,strumien jest na wylaczonym ogrzewaniu. Jak otworze korek to wywala plyn na cieplym silniku. Robilem ksiazkowo ale nadal jest zapowietrzony. Wie ktos jak odpowietrzyc ten silnik?

_________________
[I love E46\\\3]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 1 marca 2015, 00:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 2001
Kod silnika: 330ci
Witam jestem nowy na forum.
I chyba mam ten sam problem co kolega wyżej
Mam mianowicie problem kupiłem e46 2001 330ci po dojechaniu do domu zorientowałem się ze wiatrak nie działa. Temperatura ok ale była trasa 300km bez korków średnia prędkość 130 . W trakcie wymiany wentylatora zobaczyłem że chłodnica jest jak banan wymieniłem na nową i pojechałem na test co2, który wykazał ze uszczelka pod głowicą jest ok. Zadowolony wróciłem do domu po tygodniu jazdy zaswiecila się kontrolka od stanu chłodzeni uzupelnilem płyn , odpowietrzylem jak trzeba. Znalazłem wyciek zbiornik wyrównawczych przeciekal wymieniłem na Nowy plus pompę wodną i termostat zalałem płynu odpowietrzylem system. Pojechałem na stację zatankowac 2km jak wjezdzalem na podjazd zaswiecila się kontrolka chłodzenia no nie znowu coś . Po otwarciu maski zobaczyłem ,że wypchalo przewód ten środkowy co chyba idzie do nagrzewnicy . Ok założyłem go spowrotem zaczynam odpowietrzac jeszcze raz , i tu się pojawią problem. Wszystko idzie ok do momentu otwarcia termostatu wtedy wyrzuca płyn z zbiorniczka wyrownawczego przy tym jeszcze jest para z zaworu bezpieczenstwa. Sprawdzam chłodnice ciepła u góry na dole zimna .
Pomocy sam już nie wiem co mam zrobić? Ma bagnecie brak mleka na korku od oleju delikatny biały osad ale robię trasy 7km . Jak przejade trasę 30km osad znika .
Ratunku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 1 marca 2015, 10:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 2001
Kod silnika: 330ci
Hej, jest ktoś kto może mi pomóc proszę post wyżej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 1 marca 2015, 22:15 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 2001
Kod silnika: 330ci
Hej udało się układ odpowietszony. Odpowierszalem 3razy .
Przejechałem 20km po rozgrzaniu silnika. Auto stało 4 godzinki postanowiłem wyskoczyć do sklepu. Wsadzam kluczyk ( pompa paliwa działa akumulator też ) auto zrobiło klik i tyle mię pali. Olej i płyn ok . Wsiadłem w drugie do sklepu skoczylem wróciłem i myślę a spróbuję jeszcze raz wsadzam kluczyk przekrecam i git.
Sam już nie wiem co mam robić jakieś rady OBD nie pokazuje żadnych błędów obroty między *700 a720


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 28 marca 2015, 21:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
Jak nagrzeje się auto to chłodnica na górze po stronie odpowietrznika i zbiorniczka jest cieplejsza niż po przeciwnej stronie, a na dole chłodnica jest chłodniejsza, kolejne spostrzeżenie jest takie, że wąż który idzie do góry chłodnicy jest cieplejszy i trwardszy niż ten dolny co idzie do dołu chłodnicy. Jak przygazuje i trzymam na obrotach to z wylotu odpowietrzającego co wpada do zbiorniczka płyn leci ciurkiem bez przerw, a na wolnych obrotach praktycznie w ogóle. W kabinie grzeje jak piekarnik. A temperatura na zimnym 16 stopni w środku jak ustwie to temperatura dochodzi do połowy między środkową a 3/4 kreski i dalej nie idzie.Wymieniony termostat, wisko czujnik temperatury. Co może być przyczyną


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 11 kwietnia 2015, 09:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52
Czy miał ktoś do czynienia z chłodnicami firmy THERMOTEC? w mojej e39 m52 chłodnica leje jak wściekła, patrząc na ceny i Niessena za 455 tańszym zamiennikiem jest właśnie thermotec za ok 315 zł, potrzebuje opinii na temat ich produktów, czy nie będę żałować po roku,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 16 kwietnia 2015, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43B19
Witam mam na imie Mirek i jestem nowy na tym forum. Kolego Robercie "robertbmw" jeżeli jest to możliwe to proszę o kontakt na mejla miromar61@interia.pl Mam cholerny problem z moją e46 M43/118km, po wymianie silnika osiąga zbyt dużą temperaturę i nie ma ogrzewania. To co przeszedłem z tym pojazdem w tym roku to mógłbym napisać książkę lub założyć nowe forum a na to już naprawdę nie mam siły. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 21 kwietnia 2015, 12:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
Witam, krótkie pytanie, czy dodatkowa pompa wody może być przyczyną wywalania płynu po nagrzaniu samochodu?
Inpa pokazuje auxliary water pump.
Przeleciałem już wszystko chyba co było możliwe, ciśnienie cylindrów 10,5 -11, termostat nowy, chłodnica nowa, wiskoza nowa, wskazówka w pionie, płyn czysty (bez oleju) , olej czysty (bez wody) , płynu nie ubywa, test co2 też przeszedł, wydają mi sie tylko zbyt twarde węże w porównaniu z drugim takim samym silnikiem, odpowietrzany wielokrotnie dwa pozostałe tym samym sposobem da się bez problemu więc raczej to nie zapowietrzenie zwłaszcza, że przy 2000 obrotach strumień w wyrównawczym ładny, to chyba i pompa wody ok.
e39 520i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 1 maja 2015, 17:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 54
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e36 compact
Kod silnika: M44B19
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2#p1714242
Lukaszenko napisał(a):
Czy miał ktoś do czynienia z chłodnicami firmy THERMOTEC? w mojej e39 m52 chłodnica leje jak wściekła, patrząc na ceny i Niessena za 455 tańszym zamiennikiem jest właśnie thermotec za ok 315 zł, potrzebuje opinii na temat ich produktów, czy nie będę żałować po roku,


Ja już 2 chłodnice nissensa reklamowałem... Nie polecam produktów tej firmy, bo okazują się zwykłym Chińczykiem...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 maja 2015, 06:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: Starachowice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
Moja też lała jak wściekła dorwałem używkę z gwarancją rozruchową i jest ok

_________________
Widzieć zazdrość sąsiada bezcenne
Było BMW E36 M40 CALYPSOROT


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 maja 2015, 09:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Witam i proszę o pomoc .\
BMW E36
M40
92 rok
B+G
Sekwencja Stag Eko
Codziennie z rana muszę dolewać 1 litr wody do zbiorniczka wyrównawczego .
Moje spostrzeżenia :
Przewody po nagrzaniu mocno twarde.
Duże ciśnienie po jeździe słychać syczenie spod korka.Ale płyn nie wycieka
Przewody szczelne nie ma wycieków.
Rano jak odkręcam korek , przewody nadal twarde . Po odkręceniu widać bulgotanie i resztki wody się podnoszą w zbiorniczku.
Olej silnikowy koloru brązowego(przezroczystko-brązowy)
Brak mazi na korku i bagnecie
Z tłumika wydobywa się biały dym tylko do momentu nagrzania silnika (wskazówka pionowo)
Problemy z odpaleniem na zimnym silniku najczęściej odpala za 2 , trzecim razem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 maja 2015, 17:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43B19
Najprawdopodobniej masz walniętą uszczelkę pod głowicą. Sprawdź kompresję, pamiętaj żeby silnik był zimny lub letni. Większego znaczenia nie ma wysokość ciśnienia- bo to jest zależne od przyrządu jakiego użyjesz. Ważne jest aby było równe na poszczególnych cylindrach, różnica nie może być większa niż 1,5atm. lub 1,5% źródła różnie podają ale można przyjąć 1,5atm-łatwiej przeliczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 maja 2015, 18:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Przyczyna rozwiązana , jednak uszczelka :wsciekly: .
Mój błąd polegał na tym że zawsze sprawdzałem korek i bagnet na rozgrzanym silniku i mazi nie było widać , Auto nie było odpalane od wczoraj i z nudów sobie sprawdziłem i jest biała maź na korku i bagnecie , :dobani:
A miałem wielką nadzieję że to będzie nieszczelny przewód .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 3 maja 2015, 18:38 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 90
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Witam podpowie mi jakie są opcję skąd może cieknąć płyn chłodniczy w moim e46 320d 136km skoro wyciek mam mniej więcej w tych okolicach ?
http://zapodaj.net/6388b4fe5c53e.jpg.html
http://zapodaj.net/6a624a23189dd.jpg.html
http://wrzucaj.net/image/KoE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 14:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 490
Lokalizacja: Sulechów
Moje BMW: e46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 37&start=0
Witam
Mam problem z M54B30 E46 330Ci z 2001
Problem polega na tym iz wyrzuciło dolny wąz z chlodnicy po okolo 100km jazdy z ciagła predkoscia okoł 150-160km/h

Przy "normlanej jezdzie" na krotszych odcinkach zero problemów czy jakis oznak awari.
20tys km temu wymieniony termostat, 5tys km chlodnica.
Wentylator sie załącza, ogrzewanie dziala, na wskazówke cały czas pion, węże nie twardnieją, płynu nie ubywa.

Wg mojego mechanika odpowietrzylem ja poprawie po ost awari, zmienilem tez odpowietrznik na oryginalny bmw bo wczesniej mialem tymczasowo zamiennik.

Jedynym niepokojącym objawem jest pojawianie strumienia w zbiorniczku dopiero od 1500 obr/min co dało nam do przemyślenia w jakim stanie jest pompa wody. Może macie jakies inne pomysły? Byc może winny był ten zamiennik odpowietrznika?
Pozdrawiam i prosze o pomoc

_________________
Zobacz moje BMW MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 37&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 27 września 2015, 02:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4
Moje BMW: e39
witam .
pilnie potrzebuje pomocy;c nie chce skrzywdzić swojej niuni jeszcze bardziej, a już na tym etapie czuje się jak masochista. problem wygląda tak: bez gadania, sami spójrzcie





Ps. mechanikom bankowo nie oddam, ostatnim razem po wymianie klamki wewnetrznej lewej, padła centralka, aku, a okno kierowcy otwiera sie na 7 cm tylko...
Prosze o jakiekolwiek wskazówki, w miarę możliwości postaram się opisać, nagrać potrzebne inf do nakierowania na zażegnanie problemu.
Z góry dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 27 września 2015, 07:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4
Moje BMW: e39
przepraszam, nie określiłem się zbyt jasno.
Otóż problem pojawił się 2 dni temu gdy wyjeżdżając z mostka zauważyłem, iż wskaźnik temperatury gwałtownie i do oporu poleciał na czerwone pole, ale mając to gdzieś, but i naprzód. Po kilku chwilach tem ustabilizowała się w normie.
Wróciłem do domu, odkręciłem korek dolałem wody, zakręciłem, zostawiłem..
Wczoraj już niestety nie spadała temp co widać na filmikach powyżej. zagotowałem kilkukrotnie, po odkręceniu korka od zbiorniczka i wciśnięciu górnego węża zaczęło szczelać i wyrzucać wodę za zbiorniczka..
dodam, że wszystko było ok na najniższej temp 16 stopni, do czasu aż koledze zrobiło się zimno i chciał się zagrzać....
moze pomogą te info..

_________________
http://zapodaj.net/3e08754c7a493.jpg.html
http://zapodaj.net/a9e559a8d0cc4.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 27 września 2015, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43B19
Te objawy mogą w najlepszym przypadku wskazywać na zapowietrzony układ, w najgorszym walnięta uszczelka pod głowicą lub termostat oraz inne. Trzeba kolejno to wykluczać. Nie radzę jeździć gdy temperatura jest podwyższona może to doprowadzić do rozerwania plastikowych końcówek lub przedmuchania uszczelki. W momencie gdy włączyłeś ogrzewanie płyn popłynął przez nagrzewnicę , przy źle odpowietrzonym układzie lub wcześniejszym drobnym wycieku może nastąpić gwałtowny wzrost temperatury. Zacznij od prawidłowego odpowietrzenia układu. Przy następnym poście podaj jaki masz silnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 28 września 2015, 23:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4
Moje BMW: e39
osobiście uważam, że przy akceptacji regulaminu powinna być dodatkowa pozycja dla impotentów intelektualnych, aby zapobiec dalszemu ośmieszania się.. :mur:
Otóż problem zatonął.. :zabawa:
Mianowicie do; mieszacz
dzięki za rady i opinie. Jakby nie patrzeć najlepsza czy najgorsza zakładana przez Ciebie opcja i tak dla mnie była czarnym scenariuszem. opis dogłębny i chyba nawet debil by połapał gdyby nie fakt, że mój układ był bardziej hmm. . zawodniony niż zapowietrzony..
dolałem dużO_o wody, odpowietrzyłem wg wytycznych i narazie wszystko hula jakby nigdynie było tematu. .
zastanawia mnie tylko dlaczego stało się to z dnia na dzień.
Przez myśl by mi nie przeszło nawet, że chłodnica jest niemal sucha. Wcześniej żadnych kontrolek, znaków, nie wiem...
Wrócę na weekend zobacze jeszcze na poziom płynu w zbiorniczku, ale nie wydaje mi się\nie zauważyłem przecieków, tylko, że padało ostatnimi czasy. .
Pytań mnóstwo, całymi seriami, a z rozwiązaniem jak algorytmów na matmie,,
Dałbym piwo, ale to raczej nie na miejscu.
Ogólnie jestem zadowolony z "buni"/Beti która miała być A6.
Spalanie trochę drastyczne do mocnego złotego i przy okzaji pytałeś o silnik. 2 litrowy,
benzyniak>? chłodziłem blok silnika parą wodną, więc wiesz,..
takie 2,8 brzmi pełniej. . Ale skoro obecnej dupci czasem nawet nie potrafię zatrzymać przy sobie, to na księżniczki chyba nie byłoby sensu się porywać. dodam, ze moje drugie autko, poprzednik eclipse 2g skończył pod tirem :przestraszony:
[takie tam przymyślenia]

_________________
http://zapodaj.net/3e08754c7a493.jpg.html
http://zapodaj.net/a9e559a8d0cc4.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Układ Chłodzenia - usterki i porady
PostNapisane: 12 listopada 2015, 11:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
Mam pytanie.czy tez tak macie ze odkrecicie korek od wlewu plynu (na zimnym) to wszystko jedt okej?ale jak dodatkowo odkrecicie korek od odpowietrznika to podnosi sie poziom plynu?? To dobrze?tak ma byc czy cos jest noe tak? Pompa nowa visco sprawne termostat tez.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL