BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] wymiana żarówki panelu ogrzewania
PostNapisane: 13 lutego 2007, 23:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
ja zastosowałem inna technike bez zdejmowania linek...heheh..żarówka jest jedna taka malutka...a jak sie dostać tam ciezka sprawa metoda prób i błedów mi pomogła...popielniczka tez jest podswietlana...wyjąłem radio i zegarek i wysunąłem przycisk od ogrzewania tylnej szyby..nastepnie wysunąłem panel od ogrzewania na tyle zeby od srodka zobaczyc srubki które śa umiejscowione na tylnej stronie panela włozyłemw otwór po radiu srubokret i heja odkrecilem srubki(trza sie nagimnastykować..nastepnie łebki od suwaków ogrzewania zdjąłem kombinerkami(recznie ciezko schodza)najlepiej chwycic przez materiał bo sie porysuja...i wtedy panel mi zszedł...wymiana żarówki to juz pikuś...wszystko ładnie poskrecałem i jak ta lala ..hehe..teraz moge sie cieszyc podswietlonymi pokretłami i popieliczką....pozdro...naprawdę taka mała niewinna żarówka a tyle włoznonego wysiłku!!!!


Ostatnio edytowano 14 lutego 2007, 00:09 przez marecki530, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lutego 2007, 23:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
a jaką masz klime ??manual ?? ,bo u mnie nie ma żadnych linek itp ;/ a mam spalone 2 żarówki do podświetlania i strasznie mnie to irytuje.
rozebrałem to ale te 3 żarówki sa chyba przylutowane ;/;/;/;
a jakie mogą być tam żarówki ??

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2007, 10:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
słuchaj ja nie mam klimy...mam zwykły panel do ogrzewania dwustrefowy(inny temepratura na kierowce inna na pasażera)...w moim przypadku jak i wielu bez klimy jest tylko jedna mała żarówka ona znajduje sie dokladnie pod pierwszym pokretłem od ustawiania nawiewu ciepło zimno...malutka 12v żaróweczka(podobna do tych zaroweczek choinkowych..tylko znacznie mniejszy łepek..bez oprawek taka wciskana...a linki te ktore sa z tyłu słuza do otwierania kanałow z ciepłum i zimnym powietrzem...ja ich nie zdejmowałem...wyjąłem panel ogrzewania..osiwtliłem wziałem lusterko zeby zobaczyc co jest od tylnej strony panela i dopatrzyuem sie srubek które odkreciłem i w ten sposób po zdjeciu jeszcze suwaków po lewej stronie panela odpowiedzialnych za ustawiania wylotu powietrza (na szybe pasażera badz na nogi)..zdjałem te przednia częsc panela...jak sie zdejmie te częsc panela to widac tam jedna ta mała żaróweczke która jest przyczynkiem do tak żmudnej pracy........zaznaczam ze wymiana nie jest tak prosta jak w e36....w e34 cięzko sie to robi..pozdro!!! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2007, 10:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
chyba że vanos piszesz o tych zarówkach które sa w suwakach od ustawiania miejsca ogrzewania(szyba pasazer badz nogi)..te suwaki są trzy i maja 3 zaróweczki tzw .diody i one sa przylutowane..hmm...wiem tylko tyle a jak z ich wymiana to nie wiem..u mnie swieca wiec nie brałem sie za to...wiec nie pomoge :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2007, 12:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
marecki525 napisał(a):
chyba że vanos piszesz o tych zarówkach które sa w suwakach od ustawiania miejsca ogrzewania(szyba pasazer badz nogi)..te suwaki są trzy i maja 3 zaróweczki tzw .diody i one sa przylutowane..hmm...wiem tylko tyle a jak z ich wymiana to nie wiem..u mnie swieca wiec nie brałem sie za to...wiec nie pomoge :niepewny:

zobacz tutaj vanos
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=42608


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2008, 19:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Lokalizacja: Tomaszew
W mojej E34 jak wymieniałem żarówki od podświetlania włącznika świateł to też się okazało że są przylutowane... :kwasny: nie ma co się bać...trzeba je po prostu wlutować i dokupić takie same i wlutować. bynajmniej ja tak zrobiłem z tymi od włącznika świateł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2008, 23:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 71
Lokalizacja: CMG
piotr3 napisał(a):
W mojej E34 jak wymieniałem żarówki od podświetlania włącznika świateł to też się okazało że są przylutowane... :kwasny: nie ma co się bać...trzeba je po prostu wlutować i dokupić takie same i wlutować. bynajmniej ja tak zrobiłem z tymi od włącznika świateł.


Czy możesz opisać jak dobrać się do tej zarówki? Czy w e34 powinny świecić pokrętła przy środkowych nawiewach (tych nad radiem...)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 grudnia 2008, 19:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Lokalizacja: Tomaszew
U mnie są podświetlane regulatory temperatury, pokrętło od nawiewu i suwaki sterujące strumieniem powietrza. a jeśli chodzi o wymianę żarówki przy włączniku to nie ma problemu. Bierzesz śrubokręt płaski nie za duży i podważasz przełącznik od prawej lub lewej strony (już nie pamiętam) powinien bez większego oporu wyjść z tapicerki. następnie odłączasz przełączki i zabierasz go do domu. W domu za pomocą małego śrubokręta podważasz zatrzaski i wyjmujesz osłonkę w raz z przełącznikiem....a dalej to już sobie bez problemu poradzisz....wylutowujesz starą żarówkę i wlutowujesz nową a następnie składasz w odwrotnej kolejności. POWODZENIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL