BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wymiana amortyzatorów przednich dla aut z przed 06/92'
PostNapisane: 3 września 2009, 22:27 
Witam. Jeśli ktoś ma auto z przed 06/1992r i czeka go wymiana przednich amortyzatorów to polecam ten temat.
Mianowicie, posiadam auto z 10/1991r i miałem troche problemów z wymianą amortyzatorów, a wszystko przez te nieszczęsne stare poduszki górnego mocowania amortyzatora, a dokładniej chodzi o koszta, bo amorki na ten stary typ są 2 razy droższe.

Postanowiłem zaryzykować i kupiłem bilstena na nową poduszke dedykowanego do auta po 06/92r. no i byłem bardzo miło zaskoczony, poniewaz te amorki też pasuja na stary typ poduszki.
Jedyna różnica jest w wysokości i zakładajac seryjna sprężyne auto stoi znacznie wyżej, ale z tym też sobie poradziłem zakładajac niższe utwardzone springi, efekt jest naprawde cacy no i w kieszeni 300zł zostało.

A poniżej pare fotek jak to wygląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2009, 10:00 
franus_ napisał(a):
ale z tym też sobie poradziłem zakładajac niższe utwardzone springi


podpowiedz jakie, o jakim obniżeniu i jak się to obniżenie ma do wysokości sprzed wymiany? np. po założeniu springów -40 po wymianie auto jest niżej od poprzedniego staniu -25 czy coś......

aa i jeszcze jedno, na przyszłość nigdy nie odczytuj, albo nie rób fotek suwmiarki, lub innego przyrządu pod kątem, jeśli chcesz komuś pokazać dokładną wartość, bo popełniasz błąd paralaksy ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 13:54 
właściwie to niewem ile te spreżyny obniżaja, pisało na nich VA110, wiem że były znacznie niższe od seryjnych, auto stoi tak jak przed wymana. a o co chodzi z tą paralaksą?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2009, 15:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 528
Lokalizacja: Ząbki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
W metrologii, czyli w nauce o pomiarach, paralaksa jest zjawiskiem błędnego odczytu wskazania przyrządu pomiarowego, wynikającym z nieodpowiedniego kąta patrzenia człowieka na to urządzenie, skutkiem czego linia wzroku przechodząc przez element wskazujący (wskazówka w mierniku wychyłowym, słupek cieczy w termometrze cieczowym lub pipecie miarowej) pada na znajdującą się za tym elementem skalę odczytu w niewłaściwym miejscu. Różnica pomiędzy odczytem rzeczywistym a wartością odczytu poprawnego nazywana jest błędem paralaksy.

_________________
///M40
Wiesz jak wymontować i oczyścić lampy w E36? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL