BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 25 listopada 2010, 21:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 777
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46 Sedan 5.0 v8
rafal_13, No ciekawe az jutro sprawdze ladowanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 14:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 7
Lokalizacja: Piaseczno
Moje BMW: E46 320D '03r
Kod silnika: M47TU
Witam,
u mnie sprawa wygląda tak, że działają tylko dwie górne linie ogrzewania.
Wszystko byłoby ok.. zastosowałbym się do instrukcji @Vanduch tylko, że auto które kupiłem miało już przyciemnione szyby. Jak teraz łatwo dostać się do tych linii? E46 Touring (otwiera sie sama tylna szyba).

_________________
czułem się jak autsajder i miałem frajdę!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 4 grudnia 2010, 15:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 188
Lokalizacja: Konin
Domcio napisał(a):
Właśnie jestem po diagnozie uszkodzony włącznik ( a dokładnie któraś z nitek na układzie )po połączeniu za pomocą mostka w kosteczce od włącznika przekaźnik się załącza.
Pozostaje rozejrzeć się za panelem :kwasny:

Jedna diagnoza zła wymieniłem panel i nadal jest to samo :( JAK ZMOSTKUJE TO PRZEKAŹNIK SIĘ ZAŁĄCZA A Z PRZYCISKU NA PANELU NIE O CO CHODZI ?

Jeszcze śmieszniej na wyłączonym zaplonie po zmostkowaniu przełacznik sie załącza i ogrzewanie dziala, natomiast po wlaczeniu zapłonu przelacznik nie działa ( i co dziwne na kablu masowym pojawia sie napięcie) kto rozwiąże zagadke ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 6 stycznia 2011, 12:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 217
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Vanduch napisał(a):
Simoniak, kupujesz taki lakier elektroprzewodzący (coś w rodzaju lakieru do paznokci żony), http://allegro.pl/item852938128_ogrzewa ... dzacy.html, albo http://allegro.pl/item853544206_klej_el ... ronic.html
bierzesz szpatułkę i tam gdzie ścieżka przerwana to lakierujesz i grzeje.
Tylko wiadomo odtłuszczasz to miejsce rozcieńczlnikiem ekstrakcyjnym :hyhy: .
Prosta robota.



A czy po naprawie takim lakierem nie trzeba powtarzać tego co jakiś czas? Ja słyszałem że ten środek jest nietrwały i że trzeba go stosować od czasu do czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 6 stycznia 2011, 18:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
trupek007 napisał(a):
A czy po naprawie takim lakierem nie trzeba powtarzać tego co jakiś czas? Ja słyszałem że ten środek jest nietrwały i że trzeba go stosować od czasu do czasu.

A znasz lepszą metodę? ;)
Ja znam, ale wymiana szyby na nową to kiepskie rozwiązanie :)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 10 stycznia 2011, 21:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 279
Lokalizacja: SJZ
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B20
Koledzy a może ktoś wie jak sprawa wygląda w e39? Mój problem polega na tym że z dnia na dzień cała szyba przestała grzać. Bezpieczniki dobre a prądu przy szybie nie ma.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 11:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 208
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46, Sedan
Kod silnika: M47
Też zacząłbym od sprawdzenia przekaźnika. Przekaźnik w e39 jest w bagażniku po prawej stronie. Czarne 9-cio pinowe złącze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 24 lutego 2011, 19:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 157
Lokalizacja: Sieradz
Moje BMW: 320d Touring
Kod silnika: M47N204D4
Domcio napisał(a):
Domcio napisał(a):
Właśnie jestem po diagnozie uszkodzony włącznik ( a dokładnie któraś z nitek na układzie )po połączeniu za pomocą mostka w kosteczce od włącznika przekaźnik się załącza.
Pozostaje rozejrzeć się za panelem :kwasny:

Jedna diagnoza zła wymieniłem panel i nadal jest to samo :( JAK ZMOSTKUJE TO PRZEKAŹNIK SIĘ ZAŁĄCZA A Z PRZYCISKU NA PANELU NIE O CO CHODZI ?

Jeszcze śmieszniej na wyłączonym zaplonie po zmostkowaniu przełacznik sie załącza i ogrzewanie dziala, natomiast po wlaczeniu zapłonu przelacznik nie działa ( i co dziwne na kablu masowym pojawia sie napięcie) kto rozwiąże zagadke ?


Nie wiem czy to pomoże, ale ogrzewanie tylnej szyby załącza się tylko gdy uruchomiony jest silnik (przynajmniej u mnie). Na zgaszonym silniku, załączonym zapłonie - owszem, kontrolka na przycisku od szyb się świeci, jednak przekaźnik nie jest wysterowany.

Ja mam natomiast pytanie, co to za tasiemka wychodzi na dole szyby w Touringu? Wychodzą z niej dwie nitki i łączą się z pozostałymi? Jak widać na fotkach, również czeka mnie naprawa ścieżek. To częsta dolegliwość tej wersji, zbyt słabo zabezpieczone są na styku z uszczelką.

Obrazek


Obrazek

_________________
Audio w budowie :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 24 lutego 2011, 20:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 217
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Dziwne, z tego co widzę masz turasa po lifcie, ja też ale u mnie tej taśmy nie ma...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 24 lutego 2011, 20:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 157
Lokalizacja: Sieradz
Moje BMW: 320d Touring
Kod silnika: M47N204D4
Problem w tym, że nawet WDS nie pokazuje tej tasiemki. :/

Obrazek

_________________
Audio w budowie :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
Witam,mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby,a mianowicie postępowałem zgodnie z instrukcją przedstawioną w tym temacie i okazało się ,że mam padnięty wave trap 1 :( jeśli ktoś wie jak to naprawić to proszę o odpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 20:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
flyboy napisał(a):
Ja mam natomiast pytanie, co to za tasiemka wychodzi na dole szyby w Touringu? Wychodzą z niej dwie nitki i łączą się z pozostałymi?

Ta tasiemka jest podłączona do wzmacniacza anteny tylnej szyby - nr 2 - http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... fg=30&hl=2 , więc wydawać się może, że to nie jest powiązane z ogrzewaniem :niepewny:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 3 lutego 2012, 17:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 233
Moje BMW: e46 330d
u mnie tez występuje takie problem przeczyściłem styki, uzyłem nawaet specialnego środka poprawiającego przewodzenie prądu, jednak po właczeniu orzewania radio zakłuca szyba nie grzeje, dodam że podczas włączenia przycsku ogrzewania szyby słychać (z tyłu) pstryknięcie, co to może być? auto oczywiście e46 kombi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 4 lutego 2012, 11:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
koledzy a ja mam inny problem niż te które Wy opisaliście.

a więc
z wave trap 1 wychodzi napięcie na nitki szyby, natomiast gdy podłączę przewody między szybą a urządzonkiem to na jednym końcu napięcie jest, natomiast na drugim nie ma. Pomyślałem sobie przerwany przewód doprowadzający napięcie na szybę lecz przedzwoniłem miernikiem i przejście jest. Co może być przyczyną?? z drugiej strony jest przejście między nitkami a masą.
autko to e46 sedan


udało się zrobić. rozebrałem ten wave trap 1 gdzie dochodzi + z przekaźnika. Wszystko wyglądało ładnie lecz po lepszym obejrzeniu zauważyłem że luty od bolców wtyczek nie trzymają dobrze. Po poprawieniu szyba grzeje aż miło. Postanowiłem to napisać ponieważ ktoś może mieć podobne objawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 27 listopada 2012, 18:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46 320i 99r. Sedan
Kod silnika: M52B20
Witam

Mam taki sam problem jak kolega Domcio tylko że u mnie podgrzewa dolną część szyby a górnej nie. Czy to też będzie się wiązało z wymianą panela?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 28 listopada 2012, 21:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 208
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46, Sedan
Kod silnika: M47
Wydaje mi się, że jeżeli nie ma ogrzewania na górnej lub dolnej części szyby to problemem jest któryś z "Wave trap" (swoją drogą wydaje mi się, że jest to jakiś filtr). Nie pamiętam już jak wygląda sama szyba i wyprowadzenia, ale z "Wave trap 1" wychodzą dwie nitki (zdjęcie z pierwszego postu), i zdaje się, że jedna z nich odpowiada za ogrzewanie górnej części szyby, a druga dolnej (w wolnej chwili postaram się to zweryfikować).

Proponuję zrobić jak kolega chojny90 zrobił - rozebrać to ustrojstwo, przelutować styki i wtedy zobaczyć co się będzie działo.
Jeśli nic nie pomoże to trzeba by również sprawdzić "Wave trap 2" oraz "Wave trap 3" które są zakończeniem układu i jeśli moje rozumowania są poprawne to jeden z nich to połączenie górnej części szyby z masą, a drugi dolnej części.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 28 listopada 2012, 23:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46 320i 99r. Sedan
Kod silnika: M52B20
Przeczyściłem styki w przekaźniku wave trap 1 i panel z wyłącznikiem oczyściłem trochę sprężonym powietrzem (w okolicy tego małego wentylatora, bo kurzu nałapał) poskładałem wszystko jak było i szyba podgrzewa się cała teraz, nie wiem który z tych zabiegów pomógł, ale działa. Zobaczymy jak długo ;)

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 29 listopada 2012, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Kolego Vanduch, czy po naprawie przetartych nitek w tylnej szybie zabezpieczałeś jakoś miejsce w którym uszczelka dotyka do szyby? Nie wiem, np. jakąś folią czy czym tam żeby uszczelka nie wytarła ponownie nitek ogrzewania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 18 stycznia 2013, 23:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e36 2,5TD
Pytanko mam oddzielone kabelki szyby od przelacznika czy moze ktos na fotce pokazac jak powinno wygladac prawidlowe podlaczenie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 7 lutego 2013, 00:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 5
Kod silnika: M62B44
Jest specjalny klej na bazie srebra ,koszt około 25 zł.

_________________
PozdrawiamOla1kr1a


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL