BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 15:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 16 marca 2014, 21:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
dawidzio2233 napisał(a):
Panowie u mnie kiedy wlacze ogrzewanie tylnej szyby zapala sie kontrolka akumulatora i o co chodzi ? :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony:

Przyłączam się do pytania: Gdy odpalę silnik i pierwszy raz po uruchomieniu wcisnę ogrzewanie tylnej szyby zapala się kontrolka ładowania i znika po sekundzie. W chwili wciśnięcia guzika odnotowałem spadek napięcia na instalacji do około 11 V. Gdy wciskam kolejny raz nie ma tematu. Natomiast jeśli wyjmę kluczyk ze stacyjki a następnie uruchomię ponownie silnik sytuacja się powtarza. Gdzie szukać problemu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 27 sierpnia 2014, 21:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140502
Panowie podpowie ktos jak sie dostac do przekaznika i do tych Wave Trapow w Touringu?
Nie mam TISa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 25 września 2014, 05:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 99
kolego wszystko masz opisane w pierwszym poscie. czytamy ! :wstyd: :zabawa:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 29 października 2014, 18:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
U mnie także nie działa ogrzewanie tylnej szyby, bezpiecznik sprawdzony jest ok, ale na przekaźniku napięcie jest na czerwonym kablu a po włączeniu ogrzewania szyby nie pojawia się na czarnym. Na tych dwóch mniejszych kabelkach jest cały czas napięcie około 1v nie zależnie czy ogrzewanie włączone czy nie. Sprawdzałem jedynie na wyłączonym silniku na zapłonie, silnik musi być uruchomiony do testu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 29 października 2014, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 99
musi byc uruchomiony bo na zaplonie przeciez nie da sie go wlaczyc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 30 października 2014, 17:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TU
Problem rozwiązany, okazało się że dwa przewody masowe z oczkami były luźno dokręcone i nie było styku. Teraz grzeje aż miło. Dobrałem się przy okazji do wzmacniacza antenowego bo słabo mi stacje odbierają, niby wszystko wygląda ok ale nie działa, wie ktoś jak można to sprawdzić? Sądziłem że to będzie tez problem tych przewodów masowych ale problem radia nie znikł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 30 października 2014, 20:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N++
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=140502
Szersz napisał(a):
Cytuj:
Touring - przekaźnik w tym samym miejscu co sedan, wave trap 1 - pod lewej stronie zaraz nad szybą, wave trap 2 (nie ma wave trap 3) - po prawej stronie zaraz nad szybą.


Wave trap 1 w touringu
Obrazek

Wave trap 2 w touringu
Obrazek

Instrukcję demontażu znajdziesz w TIS, dział "repair instruction/body equipment(tour)/rear lid trim panel" (temat nr 5149007). Tylko nie wiem na 100% czy to trzeba zdemontować, bo tego na "żywo" nie widziałem. Najlepiej jakby potwierdził to ktoś, kto ma touringa i TIS'a.

Jeśli nie masz TIS, to napisz mi na PW maila, to ci wyślę ten temat w pdf.

Edit:
Po konsultacji z właścicielem Touringa wave trap 1 i 2 znajdują się nad szybą, a temat w TIS odnośnie demontażu plastików to 5149007 (punkt E).


Panowie,
Może ktoś podesłać PDF ?

Dziękuję z góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 27 listopada 2014, 13:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E46 325i 2003r.
Witam.

Panowie przejrzalem caly watek dla wiadomosci, zbey nie psiac zorb to skoro to juz zrobilem :).

W pierwszej kolejnosci zobaczylem ze mam przetarte sciezki prawie kazda z lewej i z prawej strony. Bardzo niechlujnie kilka razy to zamalowalem. Sa grube wartswy tego srodka ze srebrem. Myslalem ze problem zniknie. Ciagle niestety nie ma ogrzewania i przy wlaczonym ogrzewaniu szyby, radio zaczyna suzmiec.

Bardzo wazna informacja jest taka, ze jak wlaczam ogrzewanie to 3 sciezki (2 z lewej i jedna z prawej) odmrazaja. Cala reszta nie dziala. Jest to zatem jakis sygnal ze prad dochodzi.

Po pomalowaniu i nie dzialaniu calosci zabralem sie za poradnik (bycmoze ta farba przewodzaca ktora kupilem nie dziala, chociaz watpie, iz pomalowalem ok 15 linni zeby ani jedna nie zadzialala).
W bagazniku sprawdzilem ta kostke zilona czy jets napiecie. Przy wlaczonym silniku i ogrzewaniu jest ok 13-14V.
Nastepnie zdjalem oslonki z tylnego slupka prawego. Przeczyscilem wszytskie przewody. SPrawdzilem, napiecie jest. Pozniej napiecie na stykach przy szybie - jest (ok 13-14V). Sprawdzilem kazdy pasek i o dziwo na wiekszosci pokazuje jakies wartosci, wychodziloby zatem ze ta farba jednak cos przewodzi. Nie wiem jakie tam powinny byc wartosci, ale na niektorch jest w granicach 3-5V, a bodajze na tych co dzialaja ok 0,8V (nie jestem pewien, czy na 100% wiec tym sie nie sugerujcie).

Zdjalem zatem 2 boczek gdzie podobno maja byc 2 inne kostki, ktore sa masa i one moga nie dzialac. No i jak widzicie na zdjeciu (dalem zdjecie co sie dzieje po lewej i prawej stronie) jest tylko wzmacniacz sygnalu antenowego. Nie mam zadnych innych elementow o tkrocy jest mowa w temacie. Zajrzalem znow do bagaznika, poniewaz z tego wzmacniacza idzie jeden kabelek wlasnie w te strone. Wchodzi do jakiegos innego przekaznika. Przeczyscilem na wszelki wypadek kable nawet te, aczkolwiek problem ciagle jest.

Ogrzewanie tylnej szyby nie dziala - poza 3 nitkami (2 z lewej, 1 z prawej) + przy wlaczeniu ogrzewania radio gorzej dziala.

Jakies podpowiedzi gdzie jeszcze szukac i co zrobic?

ZDJECIA:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 29 listopada 2014, 20:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E46 325i 2003r.
Rozlozylem Wave Trap 1. Jest w stanie idealnym, nie trzeba bylo nic lutowac. Kupilem prepearat do czesci elektrycznych (czyszczenie, poprawianie przewodzenia itd). Przeczyscilem wszytskie styki. Ciagle ogrzewania brak, tylko w 3 nitkach. Podobnie z radiem. Nie mam juz pomyslow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 30 listopada 2014, 09:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 99
wymien szybe skoro tylko 3 nitki przewodza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 1 grudnia 2014, 00:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E46 325i 2003r.
Brawo dzieki. Masz u mnie browara.

A jakies madrzejsze podpowiedzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 1 grudnia 2014, 09:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 99
albo przewodzi calosc albo w ogole, skoro sa to 3 nitki a reszta nie grzeje tzn ze wiazka jest OK .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 1 grudnia 2014, 23:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E46 325i 2003r.
O tym wlasnie pisalem wyzej. Wydaje sie ze wszytsko jest ok a nie jest. Napisalem rowniez ze prawie na kazdej nitce jest napiecie. Na jednej mniejsze na drugiej wieksze, ale praktycznie (poza moze 2) wszedzie jest a nie grzeje. Kazda prawie musialem zamalowac tym preperatem do przewodzenia ze sreberem, bo wiele bylo wytartych minimalnie, badz calkowicie przerwana wiazka. Dlaje jednak nie dziala. Wstepnie z watku wyczerpalem pewnie wiekszosc rzeczy ktore mozna zrobic i po prostu czekam czy ktos nie mial podobnego przypadku, poniewaz to moze byc jakas pierdola o ktorej nie wiem i moze sie psuje najrzadziej i np wiekszosci pomoglo to co wczesniej ja juz zrobilem. Wymiana syzby jest najprostsza, ale nie o to w tym chodzi przeciez.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 10 grudnia 2014, 00:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 75
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E46 325i 2003r.
DObra temat troche rozwiazany.

Ze swojego aktulanego dowiadczenia podpowiem, zeby moze nie zaczynac tak jak mowi poradnik od konca, czyli bagaznik, zdejmowac c pillar itd, tylko zaczac od razu od sprawdzenia czy na styku kabli z szyba jest napiecie. Jesli tak to sprawdzac po kolei na kazdej nitce. Jesli nie to wiadomo ze to chodzi o nitki. Jesli nie ma na stykach z szyba wtedy zastosowac poradnik z pierwszej strony.

Ja wiedzialem ze mam przetarte wiazki, aczkolwiek nie wygladalo to w ten sposob, ze praktycznie kazda. Kupilem ta farbe ze srebrem. Pomalowalem i nic to nie dalo. Myslalem ze to wina czegos innego. Okazalo sie ze kupujac inna farbe (tansza) zadzialalo od razu. Jest to mega ciezkie jak sie nie ma kombi i otwieranej szyby. W sedanie jest nie do zrobienia w prosty sposob bez wyciagania szyby. Udalo sie polowicznie, wiekszosc wiazek dziala ale nie wszytskie bo nie dosiegnalem z malowaniem do tych najwyzzych. Nie wszystkie tez rowno grzeja, nie na wszytskich jets to samo napiecie.

Podpowiem tylko ze napiecie spada im dalej sie mierzy. Na poczatku w zaleznosci od wiazki jest nawet po 13 V, srednio kolo 9,5V. Po srodku jets kolo 6 V, a na koncach ok 2-3V. Co dziwne tam gdzie mialem nalozone grubiej farby nawet przy koncu odnotowalem ok 11 V, wiec poprawiajac fabryke, mozna troszke zaburzyc wartosci. Najwazniejsze ze dziala :).

Ostatecznie jak mnie bedzie to denerwowac to skonczy sie na wymianie szyby, ale to zobaczymy w przyszlosci. Poki co zima slaba i ogrzewania za duzo nie trzeba :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 10 grudnia 2014, 08:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 138
Lokalizacja: Suwałki
Moje BMW: E46 QP
Kod silnika: M52TUB28
Witam u mnie działa tylko do połowy ogrzewanie... :/ nitki całe. Gdzie szukać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 14 grudnia 2014, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 42
Lokalizacja: Bad Tolz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 8#p1461168
a co w przypadku gdy napiecie juz znika za przekaźnikiem, a do przekaźnika dochodzi , i po sprawdzeniu przekaznika cyka sobie wiec tak jakby byl sprawny

_________________
E46 320i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 24 stycznia 2015, 18:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 99
Witam.
8V na stykach po wyjeciu bezpiecznika, to dobrze?
Prad na dwoch kblach idacych do nitek jest 14v.
W kablach tez..zerknac na pilar po lewej stronie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 14 października 2015, 08:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e46
Kod silnika: n42b20
Szersz napisał(a):
Cytuj:
Touring - przekaźnik w tym samym miejscu co sedan, wave trap 1 - pod lewej stronie zaraz nad szybą, wave trap 2 (nie ma wave trap 3) - po prawej stronie zaraz nad szybą.


Wave trap 1 w touringu
Obrazek

Wave trap 2 w touringu
Obrazek

Instrukcję demontażu znajdziesz w TIS, dział "repair instruction/body equipment(tour)/rear lid trim panel" (temat nr 5149007). Tylko nie wiem na 100% czy to trzeba zdemontować, bo tego na "żywo" nie widziałem. Najlepiej jakby potwierdził to ktoś, kto ma touringa i TIS'a.

Jeśli nie masz TIS, to napisz mi na PW maila, to ci wyślę ten temat w pdf.

Edit:
Po konsultacji z właścicielem Touringa wave trap 1 i 2 znajdują się nad szybą, a temat w TIS odnośnie demontażu plastików to 5149007 (punkt E).



Panowie dobrze rozumiem że mam ten WAVE trap 1czyli kawałek gumy jakoś rozebrać? Jeżeli tak to jak to zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Naprawa ogrzewania szyby tylnej
PostNapisane: 25 października 2015, 10:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 14
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 320D
Kod silnika: m47
zakar napisał(a):
Szersz napisał(a):
Cytuj:
Touring - przekaźnik w tym samym miejscu co sedan, wave trap 1 - pod lewej stronie zaraz nad szybą, wave trap 2 (nie ma wave trap 3) - po prawej stronie zaraz nad szybą.


Wave trap 1 w touringu
Obrazek

Wave trap 2 w touringu
Obrazek

Instrukcję demontażu znajdziesz w TIS, dział "repair instruction/body equipment(tour)/rear lid trim panel" (temat nr 5149007). Tylko nie wiem na 100% czy to trzeba zdemontować, bo tego na "żywo" nie widziałem. Najlepiej jakby potwierdził to ktoś, kto ma touringa i TIS'a.

Jeśli nie masz TIS, to napisz mi na PW maila, to ci wyślę ten temat w pdf.

Edit:
Po konsultacji z właścicielem Touringa wave trap 1 i 2 znajdują się nad szybą, a temat w TIS odnośnie demontażu plastików to 5149007 (punkt E).



Panowie dobrze rozumiem że mam ten WAVE trap 1czyli kawałek gumy jakoś rozebrać? Jeżeli tak to jak to zrobić?


jak sprawdzić czy Wave trap 1,2 są sprawne ? na przekaźniku napięcie na czarnym grubszym przewodzie pojawia się po wciśnięciu przycisku ogrzewania szyby ale jednak nie grzeje, przetarte ścieżki są może 3/4 a nie grzeje żadna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL