BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 14 września 2010, 10:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
przyszly mi wczoraj regualtory i dzis chyba trza bedzie je wymienic, ale jestem zdziwiony ich rozmiarem ten dluzszy dlugosc prawie 80 mm czy takie maja byc czy cos tu nie gra? ze zdjec wydawalo mi sie ze sa o polowe mniejsze :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 14 września 2010, 12:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57
Zmierzyłem przed chwilą linijką, bo również będę zakładał w ciągu kilku dni. Czekają już w szufladzie :):)
Wymiary 75mm dłuższy, 55mm krótszy.

Pozdrawiam, Michał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 14 września 2010, 12:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Des3RT, no to chyba wszystko jest ok, juz sie wystraszylem ze sa jakies duze :) a jakie kupowales pastiki czy aluminiowe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 14 września 2010, 13:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57
Kupiłem regulatory z tworzywa sztucznego, zerknij:

http://allegro.pl/regulatory-swiatel-re ... 74507.html

Mam nadzieję, że będą dobre :):)

A ty jakie, gdzie i za ile nabyłeś swoje?

Pozdrawiam, Michał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 16 września 2010, 05:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Des3RT, aluminiowe po stowce, a trych nie widzialem na allegro tak pewenie te bym zakupil :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 21 września 2010, 06:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: BMW e39
Kod silnika: M57 2002r
Witam panowie.Jestem po wymianie regulatorow w lampach.Probowalem wymienic bez rozklejamia lamp ale :mur: porazka dluzszy tak bez problemow ale krotkiego nie dalem rady.Wiec opalarka 10 minut grzania i klosz zdjety wtedy dostep jest ok.Zlozylem na klej elastyczny VURTH i jak narazie wszystko jest git :super: :super: .Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 29 września 2010, 13:01 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 63
Moje BMW: e65 730d
Kod silnika: M57N2
Drodzy koledzy a ja mam do Was pytanie, w moim e39 2002 ro po Fl z oryginalnym xenonem, widze ze po wlaczeniu swiatel kiedy lampy sie powinny poziomiowac, lewea lampa robi minimalny skok z kolei prawa stoi i ani mysli sie ruszyc :-))))) czy sadzicie ze to tez moga byc te regulatory winne za to czy moze szukac innej przyczyny wszelkie wskazowki mile widziane :ok: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 30 września 2010, 09:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
u mnie obie robia minimalny skok a regulatory niby sa palamane bo soczewki drgaja podczas jazdy i nie idzie wogole lamp wyregulowac u diagnosty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 30 września 2010, 17:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 75
Lokalizacja: lubuskie
djbaldy napisał(a):
Drodzy koledzy a ja mam do Was pytanie, w moim e39 2002 ro po Fl z oryginalnym xenonem, widze ze po wlaczeniu swiatel kiedy lampy sie powinny poziomiowac, lewea lampa robi minimalny skok z kolei prawa stoi i ani mysli sie ruszyc :-))))) czy sadzicie ze to tez moga byc te regulatory winne za to czy moze szukac innej przyczyny wszelkie wskazowki mile widziane :ok: :hyhy:




albo regulatory albo silniczki regulacji. Po wlaczeniu swiatel powinny rownoczesnie zejsc na dol i sie podniesc. Stawiam na regulatory.. Sprawdz czy srodek lampy sie nie rusza.

_________________
summer meet :D http://youtube.com/watch?v=EO9NE68O-Go


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 7 października 2010, 06:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
wkoncu zabralem sie za wymiane regulatorow w 1 bez problemu a przy drugiej sie zalamalem :( okazalo sie ze jest wiekszy problem, polamana jest czesc oprawy soczewki do ktorej jest przykrecany uchwyt w ktory jest wciskany regulator, teraz nie obejdzie sie bez rozklejania i klejenia tego elementu, a moze ktos z foru ma wklad reflektora prawego po lifcie z soczewka?

lampa rozklejona i poklejona w srodku, wrocila juz na swoje miejsce w aucie :) wiec jak narazie wszystko gra, podziekowania dla mnowak za tutka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 11:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: f31
Witam, właśnie wymieniłem regulatory bez rozklejania lamp. Narzędzia jakie są potrzebne to imbus chyba 6, szczypce wąskie, długie castorama 9 zł, długi śrubokręt ala gwiazdka (nie wiem jak fachowo się nazywa), i kawałek drucika :), a jeszcze nasadka chyba 8. A teraz do roboty, odkręcamy lampę, ściągamy dekielek od góry, imbusem wkręcamy regulator do oporu do góry aby dociągnąć je jak najbliżej obudowy. Teraz bierzemy śrubokręt "gwiazdka" i odkręcamy plastiki w które wchodzą regulatory, od dłuższego sam mi wypadł a od krótkiego zaginamy drucik i go ściągamy przekręcamy lampę i wypadnie obok soczewki. Następnie czynność odwrotna imbusem odkręcamy regulację świateł regulatory się wysuną i je wyciągamy długi obok soczewki krótki otworem u góry lampy jeśli jest bardzo połamany a jeśli nie spychamy go pod klosz i podciągając soczewkę do góry wyciągniemy do od dołu analogicznie jak długi. Teraz wkładamy nowe regulatory ważne krótki wsadzamy otworem na górze lampy pod kontem kulką do dołu, bierzemy szczypce i go wkładamy na swoje miejsce, długi praktycznie sam wchodzi ważne aby teraz oba regulatory na maxa dokręcić imbusem do obudowy. Teraz wkładamy plastiki w które wchodzą regulatory zaczynamy od krótkiego przez górę szczypcami i ja sobie pomagałem drucikiem i od razu dokręcamy "gwiazdką" nie wkładamy regulatora - ważne.
Teraz długi szczypce i sam wchodzi, dokręcamy. Wkładamy regulatory w plastiki i gotowe, kolejność chyba nie ma znaczenia. Czas operacji 1,5 h, koszt regulatory 50 zł allegro, szczypce 9 zł, "gwiazdka" sąsiad 2 piwa :), wrażenia bezcenne.
Mam nadzieję że dość obrazowo wszystko opisałem w razie problemów pomogę. :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 13 grudnia 2011, 13:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E39 530D
Kod silnika: M57
Jeżeli któryś z szanownych kolegów jest zainteresowany kompleksową naprawą, tj. wymianą regulatorów, czyszczeniem soczewek, lamp od środka, naprawą wypalonych odbłyśników za soczewką - zazwyczaj są w połowie czarne i matowe, polerką kloszy oraz uszczelnieniem i udrożnieniem kanałów odpowietrzających, nasmarowaniem śrub do ustawienia poziomu zero oraz ustawieniem wysokości i kierunku świateł... to zapraszam do Olkusza między Krakowem, a Katowicami. Zakres i koszty należy partycypować :):)
Zdarza się, że uszkodzony jest także odbłyśnik, tym razem ten na rogu lampy - jego również wymieniałem.

Mogę również oczywiście doradzić, podesłać jakieś foty z moich przygód z lampkami z E39.
Nie moc będzie z Wami!

Pozdrawiam, Michał.

P.S. Wiem także jak wyczyścić zawory elektropneumatyczne (2 takie same - jeden steruje turbo, a drugi EGR). Ostatnio wymieniłem też odmę, olej w skrzyni manualnej, moście, simering skrzyni od wybieraka (od wału póki co ok), założyłem short shift.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 22 lutego 2012, 01:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
http://allegro.pl/wymiana-regulacje-reg ... 80168.html

ktoś już korzystał?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 22 lutego 2012, 10:02 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Niet, ja sobie sam poradziłem na jednej lampie. Teraz czekam aż przyjdzie kit na drugą i w weekend działam. Ok półtorej godzinki na spokojnie ;) Przy okazji polecam wyczyścić klosz i przetrzeć delikatnie odbłyśniki - kontrast między lampą zrobioną i oryginalnie nie otwieraną od 10 lat - zaje***szczy :hyhy:

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 10 września 2012, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 29
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Moje BMW: 528i e39
Kod silnika: m52b28
Klej w lampach po lifcie z początku produkcji jest zastosowany inny klej i rozkleja się pod wpływem temperatury. Lampy z końca produkcji są na innym kleju i w piekarniku ich normalnie się nie rozklei można grzać i grzać wtedy raczej czarny plastik obudowy robi się miękki, a nie klej i te są praktycznie nie rozbieralne, a bynajmniej już bez uszkodzeń jest ciężko rozebrać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 12 maja 2013, 12:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39-530d
Witam !
Szanowni koledzy(koleżanki) zabrałem się za wymianę regulatorów w lampach.
Wszystko pięknie ładnie jedna lampa zrobiona bez problemów....
Niestety w 2 ktoś już grzebał w niej kiedyś i inteligentnie skleił ją klejem do szyb :(
jak można rozkleić dany element ?
Czy jest na to sposób?
Ew. jak skutecznie i szybko wydłubać pozostałości po starym kleju w tych wąskich szczelinach ?
Dziękuję za pomoc

....chociaż czytając post kolegi z nade mną to już sam nie wiem na czym to jest sklejone ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 27 listopada 2014, 21:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 286
Lokalizacja: Olecko
Moje BMW: E46/ E39
Kod silnika: M54B30/ M57D30
Garaż: E46 330CI Coupe http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151304
E39 limo http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 94&start=0
Szukam kogoś, kto wymieniłby regulatory w poliftowych lampach, regulatory mam od użytkownika -lemo- z allegro...
Najlepiej jeśli byłoby to gdzieś w okolicy;) Gdzieś na mazurach;)
No ale jeśli nie to będę musiał wysłać.

_________________
Obecna E46 330CI Coupe http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151304

Obecna e39 viewtopic.php?f=6&t=105594

Była e46 http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=6908


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 21 grudnia 2014, 17:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57d25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 6&start=20
Jestem po wymianie regulatorów. Zajęło mi to 2h ściągnięciem i założeniem lampy plus w międzyczasie zjedzenie niedzielnego obiadu hehe :P . Jak na pierwszy raz to myślę, że to dobry czas.
Korzystałem tylko z tego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=K-1QXk5O ... ata_player


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 24 lutego 2016, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D30O0
mnowak, Cześć, Mógłbyś odświeżyć te zdjecia z wymianą regulatorów w lampach e39 mnowak, mnowak, po lifcie ? z Góry dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana połamanych regulatorów lamp (po lifcie)
PostNapisane: 17 października 2016, 16:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 29
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D30
Witam! Czy mieszka ktos w okolicach Miedzyzdrojow? Za nisko swieca mi swiatla,napewno polamane regulatory. Moglby mi ktos to ogarnac razem z polerka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL