BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 14 kwietnia 2007, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa-GrochĂłw
Witam.

W kilku postach spotkałem się z kłopotami w pojazdach 2 drzwiowych (Coupe) z podnoszeniem szyb elektrycznych, niestety u mnie też do dziś był taki problem. Szyba przy zamkniętych drzwiach opuszczała się bez problemu, zaś niemożliwe było jej zamknięcie po jednokrotnym użycia przycisku sterowania, szyba zaczynała się cofać. Nie było takiego kłopotu przy drzwiach otwartych, jedynie przy podnoszeniu w końcowej fazie pracy podnośnika towarzyszył pisk (okolice klamki zewnętrznej), szyba nierówno się opuszczała i podnosiła przy otwieraniu i zamykaniu drzwi, pracowała tylko przednia jej część. Przyczyną tej usterki były przetarte / zużyte uszczelki szyb, głównie ta zaznaczona na fotce:

Obrazek

...uszkodzenie polega na zużyciu powłoki "misiowej" na powierzchnii uszczelki po której pracuje szyba - po stronie kierowcy (gdzie zwykle częściej używamy podnośnika), tego materiału wogóle nie było, jedynie już przetarta guma (która z resztą porysowała szybę). Komplet na jedne drzwi to koszt ok. 120 zł (detal ASO), który składa się z uszczelki zaznaczonej na zdjęciu, oraz uszczelki wewnętrznej szyby (między tapicerką drzwi a szybą). Cała naprawa odbyła się pod domem, polegała na wymianie zużytych części ale nie wymagała demontażu tapicerki drzwi.
Część o której mowa jest oznaczona nr.: 12 na http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=40
51328201065 uszczelka zaznaczone na zdjęciu i katalogu w/w
51218201063 uszczelka szyby
!!! Części dla strony lewej pojazdu !!!
Warto dodać że z prawej strony również podnośnik nie pracował poprawnie a uszczelka nie wyglądała na tak skrajnie zużytą jak to miało miejsce od strony kierowcy, jednak wymiana pomogła !

Po wymianie wszystko wróciło do normy, szyba pracuje bez problemów a silnik mechanizmu nie wykazuje żadnych oporów podczas zamykania szyby przy zamkniętych i otwartych drzwiach. Mam nadzieje że mój opis pomoże w usunięciu usterki w waszych Coupe

Pozdrawiam

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5542


Ostatnio edytowano 14 kwietnia 2007, 16:40 przez SN3, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2007, 16:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: słupsk
a co zrobic jak krzywo otwiera sie jak drzwi sie otwiera

_________________
bocian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2007, 10:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 401
Lokalizacja: Mszana Dolna/GĂłrna
bocian311, Mam Taki sam Problem jak oTwieram i zamykam Dzwi szyba mi sie do konca nie dosuwa i krzywo sie dosuwa. Ostatnio Jak otwarlem szybe nie moglem jej zamknac trzymalem przycisk i Ona sie opuszczała w dół! Co moze byc Przyczyna? Pozdrawiam

_________________
zobaczcie Moje Cudo http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=12574


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2008, 11:22 
Hej witam wszystkich. Mam problem z elektrycznymi szybami. Posiadam BMW E-36 coupe z 93 roku. Problem polega na tym, że przy zamykaniu i otwieraniu szyb silniczek tak jakby przerywa. zamyka i otwiera je po kawałju i musze za kazdym razem z 10 razy albo i lepiej wciskać włącznik żeby zamknąć lub otworzyć szybe. Nie znam sie na tym wogóle więc licze na Waszą pomoc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, 23:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 523
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m54b30
diabel188, mam to samo jakies rady??? jka auto postoi na sloncu caly dzien zaczyna byc ok tak jkaby smar sie rozpuszczal od temperatury ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: uszczelka szyby w drzwiach jak zamocowac
PostNapisane: 7 grudnia 2008, 23:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WrocÂław
Witam
Ostatnio tez próbowałem zlokalizować przyczynę tego psiku podczas domykania i uchylania szyby przy domykaniu i uchylaniu drzwi w E36 coupe sprawdziłem tylko te długie uszczelki pod katem stanu misiowatej powłoki teraz już wiem co to powoduje ten pisk .
ALE pojawił się inny problem po zamontowaniu długiej wewnętrznej uszczelki szyby w drzwiach podczas opuszczania i podnoszenia szyby uszczelka się rusza unosi i opada wcześniej tak nie było . Czy jest jakiś patent żeby utwierdzić ta uszczelkę żeby się nie ruszała może klej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2008, 23:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 197
Lokalizacja: KrakĂłw
diabel188 a nie zaczęło się to czasem dziać po kłopotach z prądem? Jakieś odłączenia aku itd?
Z tego co wiem po braku prądu trzeba od nowa nauczyć sterownik maksymalnych położeń prowadnic w szybach.
Prosty patent (w mercu ojca tak jest, nie wiem jak w bmw) otwierasz szybę trzymając przycisk do końca i potem jeszcze parę sekund go trzymasz. Potem w drugą stronę (zamykasz i trzymasz).
Sprawdź powinno pomóc.

[sry za odgrzanie kotleta, ale posta zostawie może komuś pomoże]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2009, 18:00 
siemka ja tez miałem ten problem z moją bryką i okazało sie ze przy module w drzwiach jest silniczek od szyb i trzeba go odkręcic i na tym trzpieniu co idzie do przekładni to jest taki pierścien i trzeba go przesunąc do pszodu no i powinno byc ok


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 8 lutego 2010, 12:31 
witam.mam problem z elektryka w drzwiach od strony kierowcy.. podnosnik nie dziala prawidlowo... zymontowalem silniczek ale jest dobry. szyba teraz nie domyka mi sie do konca... zostaje z 10 cm szpary... ktos wie o jest nie tak


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 8 lutego 2010, 13:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 429
Lokalizacja: Zamosc
Moje BMW: E46 328i ,
Kod silnika: M52TUB28
Jak Ktoś ma problem z Krzywą szybą, albo otwiera/zamyka się niesymetrycznie, to problemem są Slizgi szyby które umieszczone są wewnątrz prowadnic.
Slizgi wykonane są z plastiku i najzwyczajniej ulegają zuzyciu.
Obrazek

_________________
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 13 lutego 2010, 14:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 138
Lokalizacja: Stalowa Wola / Podkarpacie
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m42b18
u mnie objawy były takie, że szyba się opuszczała, a nie podnosiła, trzeba było ręcznie pomóc silniczkowi, bo jakby "nie miał siły"... w moim przypadku na przykład przyczyną problemów z szybą był/jest gumowy pierścień, tzw. sprzęgło w ślimaku... najzwyczajniej się wyrobił ten kawałek gumy i rozpruł na kawałki... wymieniłem na nowy, dwa miesiące później znów to samo :/ auto na zimę poszło do garażu, ale z przyjściem wiosny wracam do walki z tym :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 19 lutego 2010, 18:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Lokalizacja: IRL
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: M44B19
Hej , mialem taki problem ze szyba chodzila mi w jednym kierunku, pomogla zmiana silnika.
Ale teraz szyba podnosi sie do gory tylko gdy przytrzymam guzik. Automatycznie podniesc sie niechce, co chwile staje, jakby czujnik oporu ja zatrzymywal.

Wszystkie prowadnice przesmarowane, nowe slizgi, uszczelki spoko. Dzieje sie tak nawet gdy reka probuje wspomoc szybe ! Takze problem napewno nie jest mechaniczny.

A silnik zalozony z uzywki.

_________________
AvusBlue 318iS Coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 23 lutego 2010, 22:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 138
Lokalizacja: Stalowa Wola / Podkarpacie
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m42b18
Ka///M, miałem podobnie, rozwiązanie okazało się dość proste - obudowa silnika (ta z magnesem) była założona odwrotnie, przez co polaryzacja silnika się odwróciła i sprzęt głupiał

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 26 lutego 2010, 18:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 270
Lokalizacja: IRL
Moje BMW: e36 Coupe
Kod silnika: M44B19
niebiesky napisał(a):
Ka///M, miałem podobnie, rozwiązanie okazało się dość proste - obudowa silnika (ta z magnesem) była założona odwrotnie, przez co polaryzacja silnika się odwróciła i sprzęt głupiał

Hej :) . wydaje mi sie ze odwrocenie obudowy spowoduje jedynie odwrocenie kierunku pracy tzn. po nacisnieciu guzika w dol szyba pojedzie w gore i vice versa

_________________
AvusBlue 318iS Coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 28 lutego 2010, 13:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 138
Lokalizacja: Stalowa Wola / Podkarpacie
Moje BMW: E36 QP
Kod silnika: m42b18
Ka///M, to swoją drogą, zapomniałem zaznaczyć :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 22 sierpnia 2010, 22:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Czy jak szyba po podniesieniu do gory lata na boki moze byc to wina slizgow czy raczej prowadnic?
Po ile powadnice w intercarsie ktos wie ? mniej wiecej?

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 2 września 2010, 01:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: E36
Kod silnika: 1.8is
Hej witam wszystkich. Mam problem z elektrycznymi szybami. Posiadam BMW E-36 coupe z 93 roku. Problem polega na tym, że przy zamykaniu i otwieraniu szyb silniczek tak jakby przerywa. zamyka i otwiera je po kawałju i musze za kazdym razem z 10 razy albo i lepiej wciskać włącznik żeby zamknąć lub otworzyć szybe. Nie znam sie na tym wogóle więc licze na Waszą pomoc.

_________________
TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX - PO CO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W PIZ...Ę !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 17 listopada 2010, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M43
Witam ,
Kurcze tyle problemów jest z tymi szybami, że nie wiem już który mnie dotyczy :D
a więc tak przy wyłączonym silniku szyby normalnie się otwierają i zamykają ale w czasie jazdy szyby się elegancko otwierają ale zacinają się w przy zamykaniu, dziś jeszcze sprawdzę jak działają przy otwartych drzwiach. Wiecie może co się z tymi szybami dzieje ?
piekne bmw a szyby się nie chcą za każdym razem zamykać :P :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 21 listopada 2010, 14:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 346
Lokalizacja: Niepołomice
Moje BMW: E91
Kod silnika: N47D20
Kamil1014 napisał(a):
Witam ,
Kurcze tyle problemów jest z tymi szybami, że nie wiem już który mnie dotyczy :D
a więc tak przy wyłączonym silniku szyby normalnie się otwierają i zamykają ale w czasie jazdy szyby się elegancko otwierają ale zacinają się w przy zamykaniu, dziś jeszcze sprawdzę jak działają przy otwartych drzwiach. Wiecie może co się z tymi szybami dzieje ?
piekne bmw a szyby się nie chcą za każdym razem zamykać :P :(


Mam tak samo z szybą pasażera :kwasny: Na wyłączonym silniku zamyka się sama po mocniejszym naciśnięciu przycisku, natomiast na zapalonym muszę trzymać wciśnięty przycisk dopóki szyba się nie zamknie (inaczej w połowie się zatrzymuje i cofa o około 2cm) :wstyd:

_________________
Było sobie E46 330i touring SMG...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Coupe Podnośnik elektryczny szyb
PostNapisane: 26 listopada 2010, 13:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M43
Hym... o tyle masz lepiej, że tylko szyba pasażera się przycina :D jak kiedyś dowiesz się czegoś o naprawie tej dolegliwości do napisz na forum, ja zrobię tak samo jak się czegoś dowiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL