BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 16:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e34] m50b25 wymiana uszczelek podstawy filtra oleju
PostNapisane: 21 kwietnia 2010, 20:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
Cześć!

Z problemem cieknącego oleju borykam się od początku posiadania samochodu (e34 m50b25 '91). Wymieniałem uszczelkę miski olejowej (opiszę samą wymianę w innym wątku) 3x (!!!) ale ciekło nadal. Dowiedziałem się że problemem może być uszczelka pod podstawą filtra oleju... Uszczelki są tam dwie, w ASO kupiłem za 35zl obydwie.

DEMONTAŻ:

- demontujemy alternator - najpierw pasek klinowy, potem 2x śruba mocująca z czego jedną po prostu wykręcany (górna) a druga na przetyk z nakrętką od tyłu alternatora - wszystko ma łby 16mm. Od tyłu alternatora odpinamy jego kable (nakrętki 10 i 13mm). UWAGA! Teogretycznie należałoby odłączyć akumulator - ja sam nie odłączałem ale trzeba cholernie uważać bo w tych kablach jest prąd. Jeśli nie odłączamy aku to trzeba zaraz pod odręceniu tych kabli zakleić taśmą izolacyjną przynajmniej sam plus.
- odkręcamy górne mocowanie pompy wspomagania - 2x śruba 13mm - sama pompa powinna zostać w tej pozycji w jakiej jest na sztywności przewodów i mocowaniu do miski olejowej.
- w międzyczasie odpinamy czujnik podłączony tuż obok filtra oleju
- odkręcamy podstawę filtra - kilka (8 sztuk?) śrub z łbem 13mm.
- zdejmujemy całą podstawę filtra.

I tu uwaga techniczna - w zasadzie powinno się spuścić olej z silnika albo przynajmniej upuścić go z połowę przed taką akcją. ja tego nie zrobiłem i zalałem sobie olejem trochę silnik. mało przeszkadza w sumie - kiedy olej zaczął już lecieć na szybko podlewarowałem auto z lewej strony żeby się przechylilo na prawo - i olej przestał uciekać. warto podlewarować samochód z lewej strony zawczasu :)

Otrzymujemy takie oto obrazki:

Obrazek
Obrazek


Moja uszczelka była tak zesztywniała ze starości że pękała w placach... Druga uszczelka jest pod wspomnianym czujnikiem - odkręca się go za pomocą klucza imbusowego 5mm - 3 śrubki. Założyć uszczelki na mokry olej i montujemy w kolejności odwrotnej. Na zdjęciu widać że mam zdjęty kolektor ssacy... Zdejmować go nie trzeba, ja zmieniałem u siebie i połączyłem te dwie sprawy.

Sprawa łatwa do ogarnięcia - po porady zapraszam na priv, w wawie i okolicach mogę w miarę możliwości czasowych wspomóc osobiście.

Pozdrawiam

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] m50b25 wymiana uszczelek podstawy filtra oleju
PostNapisane: 22 kwietnia 2010, 07:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 443
Lokalizacja: Szprotawa
Moje BMW: E34 525 Touring 92r
Kod silnika: M50TUB25 LPG/SEK
A mówiłem spuść olej!!!! Hehehe ale dobra nasza, grunt że przestało lecieć.
To mówisz że tych śrub było 8 sztuk ???? gdzieś mi musiało umknąć kilka hehehe ...żart.
Spoko opisik, na pewno nie jednemu się przyda.

Ja zaraz biorę się za wyminę sprężyn z przodu na H&R :hyhy: ...chyba też zrobię jakieś fotostory.
pozdrawiam

_________________
Jeśli pomogłem nie zapomnij o "Dziękuje"
V-max = 64,72 m/s


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e34] m50b25 wymiana uszczelek podstawy filtra oleju
PostNapisane: 22 kwietnia 2010, 15:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
nie wiem czy 8 - może 6 ;) klika w każdym razie....

patrząc na zdjęcia widzę miejsce na 5 - max 6 śrub ;) może i tyle było :D

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL