BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 04:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 86  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 23 lutego 2014, 22:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: LUBLIN
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b20
Witam mam dziwna opcje ze światłami po aktywacji drl w swojej e39 z 98r. Drl działają super ale jak wyłączę zapłon i wcisnę kierunek prawy bądź lewy nie włączają mi się pozycyjne odpowiednio na stronę na jaka właczę kierunek. Dodam ze wcześniej przed aktywacja drl działało mi to jak brałem lewy kierunek na wył. światła w pozycji "0" świeciła strona lewa przd tyl pozycja, jak na prawy kierunek świeciła strona prawa. Co zrobić żeby to działało jak kiedyś??? Czy aktywacja drl wyłącza tę funkcję???


Ostatnio edytowano 26 lutego 2014, 18:10 przez gelu1986, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 25 lutego 2014, 19:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Podczas aktywacji DRL w E39 polift dochodzę do punktu nr 6 i jest problem, przypomnę może jak brzmi ten podpunkt
Cytuj:
6 Wybierz ECU do komunikacji, ja wybieram ALSZ

Przy E39 nie ma ALSZ ale są inne moduły, np. EWS i próbuje się przez nie połączyć. Przez żaden z tych 3 rzeczy nie idzie i wyskakuje mi taki błąd:

VIN is faulty
COAP-2000: EDIABAS or SGBD error
SYS-0005: OBJECT FILE NOT FOUND

Brakuje mi jakiegoś pliku przy ediabas? W folderze EDIABAS nie mam pliku związanego z nazwą SGBD.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 2 marca 2014, 12:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134922
koledzy ja mam nieco inny problem. zrobiłem wszystko jak na 1 stronie. Niby wszystko jest ok bo pisze coding ended zadnego błędu jednak DRL nie działa, a gdy odczytam ponownie konfiguracje ALSZ to wszystko jest jak było przed kodowaniem...

Samochód to e46 coupe polift z bixenonem skretnym, jeśli to ma jakieś znaczenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 4 marca 2014, 20:03 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: www.sjnet.pl
tomek76 napisał(a):
I znów sam sobie odpowiem, bo chętnych widze brak do pomocy. Powrót do ustawień fabrycznych dzięki pustemu plikowi MAN udał się, mam dalej zamykanie drzwi po przekroczeniu predkości, odprowadzanie do domu światlami itp, więc nic nie skasowało się.
Ponownie aktywowałem światła DRL , tylko na włączonym zapłonie, tak jak przeczytałem na innym forum i udało się.


zamykanie drzwi jest w innym module gm5 odprowadzanie do domu też z tego co pamiętam
więc nie ma się co dziwić że te ustawienia nie wróciły do stanu fabrycznego

blackfly napisał(a):
koledzy ja mam nieco inny problem. zrobiłem wszystko jak na 1 stronie. Niby wszystko jest ok bo pisze coding ended zadnego błędu jednak DRL nie działa, a gdy odczytam ponownie konfiguracje ALSZ to wszystko jest jak było przed kodowaniem...

Samochód to e46 coupe polift z bixenonem skretnym, jeśli to ma jakieś znaczenie.


jesteś pewien że wszystkie punkty z 1 postu przechodzisz ? każdy punkt jest ważny i bez jego wykonanie nic nie zadziała


MarcinE30 napisał(a):
Przy E39 nie ma ALSZ ale są inne moduły, np. EWS i próbuje się przez nie połączyć. Przez żaden z tych 3 rzeczy nie idzie i wyskakuje mi taki błąd:

VIN is faulty
COAP-2000: EDIABAS or SGBD error
SYS-0005: OBJECT FILE NOT FOUND

Brakuje mi jakiegoś pliku przy ediabas? W folderze EDIABAS nie mam pliku związanego z nazwą SGBD.


u Ciebie natomiast widać że nie łączy się w ogóle z samochodem więc powodów może być parę
po 1 inpa działa ?
jak tak to kabel ok
czy przy instalacji inpy zaznaczyłeś żeby zainstalował pełną wersję nsc ?
czy skonfigurowałeś profil w nsc?

_________________
Oceń :)
Obrazek
www.sjnet.pl usługi informatyczne dla sektora prywatnego i dla firm
www.sjbud.pl Remonty domów mieszkań od A do Z
www.ania.sjnet.pl Biżuteria na każdą okazję
Mapy 2017, Softy do nawi , programy,
hasło: bmw
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 5 marca 2014, 00:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
serfer napisał(a):
u Ciebie natomiast widać że nie łączy się w ogóle z samochodem więc powodów może być parę
po 1 inpa działa ?
jak tak to kabel ok
czy przy instalacji inpy zaznaczyłeś żeby zainstalował pełną wersję nsc ?
czy skonfigurowałeś profil w nsc?


Inpa łączy się bez problemu z różnymi modułami.
Zaznaczałem żeby instalował się NCS, nawet ściągałem innego z neta i też ten sam bład.
Profil konfigurowałem zgodnie z punktami 1-6 z instrukcji na pierwszej stronie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 5 marca 2014, 09:24 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Cytuj:
Witam
Czy w E90 z maja 2005 roku można włączyc swiatła dzienne w halogenach? Jeżeli tak ,to czy jest ktos w pobliżu Jastrzebia Zdroju ,Wodzisławia Śl. kto mógłby mi to włączyć. Nie chcę tylko ,żeby się ktoś dopiero na moim aucie uczył,tylko ktoś kto to juz robił i ma temat opanowany. Inpe to ja mam ale nie chce nic spieprzyc bo nigdy tam nie wchodziłem a spartolić to podobno jest chwila-moment. Podobno w E90 jest inaczej niż w E46, E39 itd.
Pozdrawiam Miras

Dzienne włączysz w światłach drogowych.
Nie widzę opcji związanych z przeciwmgielnymi

W nowszych modułach FRM da się włączyć postojówki(ringi) razem z dziennymi.

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 5 marca 2014, 14:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 117
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134922
Cytuj:
jesteś pewien że wszystkie punkty z 1 postu przechodzisz ? każdy punkt jest ważny i bez jego wykonanie nic nie zadziała


tak robie wszystko jak w pierwszym poście. do tego nie wyrzuca żadnego błędu. plik .man mam wyedytowany, umieszczony w c:\ncs...\work\fsw_psw.man czy jak to tam idzie. podczas wgrywania wszystko jest niby ok a efekt jest taki, że gdy odczytam ponownie to mam znowu starą konfiguracje.

wchodzę przez ALSZ zarówno za podczas pierwszego wyboru modułu jak i drugiego.

jakieś pomysły? dziś będę drugi już 3x próbował bo chciałbym to aktywować (wcześniej miałęm ringi więc tego nie używałem) teraz mam ori lampy i chciałbym zeby to jakoś działało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 19 marca 2014, 19:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: e46 2003 318d
Witam
Mam pytanko dotyczące legalności tych świateł. Mam e46 po faceliftingu (aktywowane DRL) i ostatnio zatrzymała moją żonę policja i zakwestionowała legalność tych świateł. Mandatu nie dostała tylko pouczenie ale kazali włączyć normalne światła bo następnym razem będzie 200pln mandatu. Tłumaczyła im że są to światła do jazdy dziennej ale władza powiedziała żonie że to są świtała pozycyjne. Proszę o opinie oraz wasze relacje ze spotkania z policją. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 19 marca 2014, 20:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
BzdurA !!! nasza policja nie zna przepisów mnie zatrzymali ostatnio i 2 "pajaców" patrzyło się na światła jak ciele w malowane wrota . można jeździć . tak kupiłeś auto i tak masz koniec. ja u siebie mam us style jutro jadę na przegląd i tylko niech diagnosta coś mi powie na ten temat to nie wytrzymam :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 20 marca 2014, 13:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
Ja tez mam us style i do tego sie nie przyczepia bo swiatla pozycyjne musza miec barwe zblizona do zoltej lub bialej.
Natomiast odnosnie DRL przepisy reguluja to juz troche bardziej. Przede wszystkim lampa musi kiec wybita homologacje DRL, ktorej zadne e46 nie ma :-) ja tez bym sie klocil, ale w swietle przepisow jak najbardziej moga wystawic mandat. Poza tym taka sama sytuacja jest np w audi c6, b7 itp. One maja nawet mozliwosc wlaczenia drl z poziomu obc lub pokretelkiem przy wlaczniku swiatel ale DRL na lampach nie ma ;-) a jeszcze nie slyszalem, zeby ktos za to mandat dostal.
Generalnie to juz naprawde upierdliwy i nadgorliwy policjant musial byc jesli specjalnie dlatego zatrzymal samochod do kontroli... ja u siebie tez po zimie wlaczylem juz DRL i mam zamiar tak jezdzic ;-)

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 20 marca 2014, 18:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: e46 2003 318d
Właśnie o to chodzi!!! Same światła spełniają wszelkie wymogi (np. załączanie się po przekręceniu stacyjki, jasność światła, kąty świecenia itp. ) ale niestety nie ma na lampach homologacji :( . Więc jak najbardziej upierdliwy (i doinformowany) policjant może nam dać mandat. Napisałem maila do BMW Polska, ciekawe jak oni ( i czy w ogóle) mi odpowiedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 24 marca 2014, 08:55 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Po pierwsze to nawet ISTA podaje, że jest to US DRL, a więc na rynek amerykański

W europie jedyna legalna opcja to Tagfahrlicht, realizowane jako standardowe światła

W nowszych modułach świateł, m.in. chyba w E46 jest opcja, żeby to mijania świeciły jako dzienne(AL_als_DRL)

Jest też opcja Dauerfahrlicht, włączająca światła(standardowe, nie dzienne) po odpaleniu silnika

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 28 marca 2014, 09:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: e46 2003 318d
Ja mówię tu tylko o długich na 30% jako jedyne źródło światła, po przekręceniu stacyjki (bez żadnych świecących się cały czas kierunkowskazów)

Oto odpowiedź ze strony BMW Polska:
"SŁUŻĘ POMOCĄ

Szanowny Panie Michale,


dziękuję za Pana zgłoszenie z dnia 19 marca.

W odpowiedzi informuję, iż w celu weryfikacji, czy światła w Pana BMW są legalnym sposobem podróżowania po polskich drogach zachęcam do wizyty w autoryzowanym punkcie serwisowym.

Lista autoryzowanych serwisów znajduje się na stronie internetowej: http://www.bmw.pl/pl/pl/general/dealerl ... _list.html

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.


Z poważaniem,

Maciej Królak


CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA BMW

Tel.: 800 269 269 (800 BMW BMW)
GSM: 885 269 269 (885 BMW BMW)
e-mail: info.bmw.pl@bmw.com"


a tutaj odpowiedź z BMW Polska na facebook'u:
"Witaj. Z tego co nam wiadomo - tak, jest to legalne. Ale nie mamy na to potwierdzenia pisemnego od "władz" więc może zdarzyć się sytuacja, że policjant to zakwestionuje. Ale z tego co czytamy na forach i fanklubach BMW, nie zdarza się to praktycznie nigdy. Pozdrawiamy, Zespół BMW Polska na Facebooku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 28 marca 2014, 22:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ostatnio przy okazji przeglądu okresowego pytałem diagnosty i powiedział, że:
"przepis jednoznacznie mówi, że musi być oznaczenie RL na lampie", nawet jak sugerowałem mu przykład Audi czy choćby powiedzenie prawo nie działa wstecz i tak podtrzymywał, że nie ma RL to nie jest to legalne. Więc kwestia interpretacji policji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 28 marca 2014, 23:53 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
meto napisał(a):
Ja mówię tu tylko o długich na 30% jako jedyne źródło światła, po przekręceniu stacyjki (bez żadnych świecących się cały czas kierunkowskazów)

Ja też.
Wg BMW są to światła dzienne na rynek US, nie ECE.

Prosty przykład.
Dopisywałem klusz FA $896, odpowiadający za światła dzienne w wielu autach.
W Europejczykach włącza to funkcję tagfahrlicht w module świateł, czyli opcja gdzie zostawiamy włącznik na światłach mijania i po wyłączeniu zapłonu wszystko gaśnie.

W E65 US po dopisaniu tego klucza, włączyły się DRL o których mowa w tym temacie

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 29 marca 2014, 18:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52B28
Witam jest ktoś kto jest w stanie aktywować mi światła w e39 z Tarnowa lub okolic...woj małopolskie. jeśli tak proszę na priw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 13:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 109
Lokalizacja: Lubelskie, BP
Witam,

Czy w e46 po lifcie(2004rok) jest mozliwosc zakodowana DRL tak aby nie świeciły sie odrazu po przekręceniu zapłonu(przełącznik w pozycji 0) tylko odpalac je manualnie przekręcając przełącznik w pozycje 1.

W tej chwili mam tak ze odpalam auto i drl swiecą, nie ma mozliwości aby po odpaleniu auta żadne światło nie swieciło (np grzejąc sie w aucie w ciemnej uliczce ;).... nie potrzebuje drl itp a silnik musi być odpalony)

Mam tak:
Na 0: drl
Na 1: drl + postojówki
Na 2: xenon + postojówki

Potrzebuje czego takiego:
pozycja przełącznika na 0: nic nie swieci
pozycja na 1: swiecą drl + ewentualnie postojówki
pozycja na 2: xenon + postojówki

Proszę o pomoc. Dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 13:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Nie ma takiej możliwości. Już nie jeden szukał i nie znalazł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 3 kwietnia 2014, 12:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
To bardzo słabo szukali. Oczywiście, że jest taka możliwość. Można dowolnie konfigurować które światła w jakiej pozycji włącznika LZSa w kombinacji z położeniem stacyjki mają świecić. Podobnie jak można bez najmniejszego problemu wyłączyć przednie przydymione kierunki w trybie DLRów na długich, świecące z pozycją i światłami mijania. PASoft i zmiany wartości komórek bezpośrednio w EEPROMie. Cały czas mówimy o LZSach przedliftowych E46 i E39.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Światła do jazdy dziennej - aktywacja
PostNapisane: 3 kwietnia 2014, 18:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
Tylko zeby tak eeprom przeprogramowac to juz trzeba wiedziec co i do czego... latwo cos popsuc. Zdecydowanie za malo user friendly zeby sie w to bawic.

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 86  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL