BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 23 października 2011, 19:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Gardor napisał(a):
Wiec nie wiem czy wd-40 jest odpowiednie do smarowania wiec oprócz niego zastosować jakiś smar dodatkowy w sprayu ?


Najlepiej rozbierz to zastosuj jakiś towot albo smar miedziany, to by było najlepsze, a roboty naprawdę 15 minut z tym :ok:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 26 października 2011, 15:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 192
Lokalizacja: ZS
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
smar do łożysk - taki zielony :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 24 stycznia 2012, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 39
Moje BMW: E46 320TD M-Pakiet
Kod silnika: M47N
w Compact zastosowalem podobny zabieg ale wycieraczka nadal nie dziala... pewnie wiazka kabli albo silniczek padl, ale raczej to pierwsze bo spryskiwacz rowniez nie dziala

heh wycieraczka ostatnio mi zadzialala na ulamek sekundy a wiec siniczek dziala wiaska w klapie tez i jedyne co mi zostaje to przelacznik przy kierownicy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 12 grudnia 2012, 11:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Pozwolę sobie odgrzebać temat.
Niestety przeglądałem forum i nie znalazłem podobnego problemu w żadnym temacie dotyczącym tylnej wycieraczki w e46 bądź tylnej szyby.
Otóż problem polega na tym, że w momencie włączania tylnej wycieraczki, otwiera się tylna szyba, a wycieraczka i tak nie chodzi. ze spryskiwaczem na tą samą szybę jest jeszcze śmieszniej bo raz na jakiś czas się włączy i sobie psika... bez reakcji ze strony samej wycieraczki.

Byłbym wdzięczny za jakąś pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 17 grudnia 2012, 13:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Moje BMW: e46 330xd
Kod silnika: m57
miałem identyczne problemy.

Odnośnie wycieraczki co sama psika to trzeba wymienić silniczek jej(zawiera moduły sterujące ktore swirują z czasem), lubia tez przetrzeć sie kable w gumowej izolacji klapy bazaznika na zgiecu.

Odnośnie czasem samo otwierającej sie szyby tylnej to wyrobiony przycisk otwierania

co do ciezko chodzacej wycieraczki to po kiego grzyba młotem pukać wg tego poradnika... jeszcze szyba pęknie lub gwint zaklepiecie
wystarczy odkrecic ta duza nakretke, zdemontować przycisk szyby, wyciagnac caly mechanizm wycieraczki, potem nakręcic tą duża nakretke na gwint spowrotem, wziąć sciagacz do łożysk, zaprzeć jego łapy za nakrętke i wycisnąć (wczesniej odbezpieczyc pierscien segera) ten ruchomy swozen. Metoda najlepsza i najszybsza


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 19 maja 2013, 12:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Czesc,odgrzebuje zeby nie zasyfić forum.

Wziałem sie dzisiaj za naprawe wycieraczki która wykonywała jeden obrót,po czym zwalniała,zwalniała i stawała na srodku szyby przy powrocie. Gdy ruszyłem ją lekko ręką wracała do normalnej pozycji ale przy kolejnym włączeniu problem sie powtarzał. Wyczysciłem wszystko tak jak na zdj lecz dalej nic nie działało. Rozebrałem wszystko i naprawiłęm przy okazji dysze spryskiwacza od której odłączył sie przewód i woda lała sie od spodu klapy a nie z dyszy. Po wszystkich zabiegach przy włączeniu tylnej wycieraczki słychac metaliczny dzwięk,wycieraczka lekko drga i czasami spryskiwacz zaczyna walić wodą jak szalony. Ponadto zapaliła sie kontrolka od spryskiwaczy,dolałem płynu ale dalej nie gaśnie, mógłby ktoś pomóc? Brak mi już cierpliwosci. Dodam ze bezpieczniki są ok.

Póki co ładuje akumulator bo padł (za długo grało radio :P ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 19 maja 2013, 15:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: parczew
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47do1
koledzy ja przy okazji tego ze mam zrypane otwieranie klapy guzikiem to podczas proby znalezienia usterki rozkreciłem wszystko i tam w polifcie na oske zakłada sie gumowy oryng i dopiero idzie podkładka O i pozniej zabezpieczenie C


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 3 września 2013, 13:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46 318d
Witam

Widzę, że podobny problem miało wielu z Was.
Doradziłby ktoś co tu jeszcze muszę ściągnąć i w jaki sposób?
Chodzi mi o ten przycisk, który niby pęka - on jest przyklejany, czy na jakieś zatrzaski? Na zdjęciach allegro szukałem to jest raczej gładki.
Druga sprawa to ten gwint (aluminiowy chyba) on schodzi z przyciskiem, czy to osobna część? U mnie to wszystko nawet nie drgnie, mimo że wszelkie gumki podkładki raczej zdjąłem.

Widać coś ze zdjęcia?
Tu większe:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 10 września 2013, 18:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: dukla
Moje BMW: E53 X5
Kod silnika: m57
witam
miałem ten sam problem z wycieraczką i dzięki waszym poradom wreszcie wycieraczka działa
dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 21 października 2013, 11:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5
Moje BMW: e46 kombi
Kod silnika: m47
witam , ja z kolei mam problem ze wycieraczka sama sie uruchamia, i wariuje, chodzi na najwyzszysz obrotach i sam sie wlacz spryskiwacz co moze byc przyczyna ? dodam ze sprawdzilem kabelki w peszlu w klapie, do tego zmineilem przekaznik pod maska i nadal to samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 18 lutego 2016, 10:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46 touring
Witam. Znalzłem ten temat wiec nowego nie zakładam. Mój problem polega na tym ze wycieraczka tylna działała bardzo dobrze niestety po zimie zaczęła zwalniac az wkoncu przestała chodzic . Bezmyslnie przed zajrzeniem do internetu zamówiłem silnik tej wycieraczki. Tylko po przeczytaniu tego tematu mam obawy ze moze to byc zatarta ośka. Jak to sprawdzic czy na otwartej szybie wycieraczka powinna dac sie ruszyc ręka czy nie ? Bo przy zamknietej ani drgnie . druga sprawa jak sprawdzic działanie silnika przy otwartej szybie ?Ma ktos jakies sugestie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 18 lutego 2016, 11:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
szymek199214 napisał(a):
Jak to sprawdzic czy na otwartej szybie wycieraczka powinna dac sie ruszyc ręka czy nie ?

Ramię wycieraczki ma się lekko obracać.

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] naprawa tylnej wycieraczki
PostNapisane: 20 lutego 2017, 12:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Moje BMW: e46 330d touring
Mam patent na wyjęcie trzpienia. Zacząłem myśleć dopiero jak solidnie połamałem aluminiową obudowę. Całość trzeba nagrzać nad palnikiem gazowym (nie chłodzić, jak to przeczytałem wyżej). lekko, nad palnikiem w kuchni, rozproszony ogień. Obudowa się rozszerzy i wtedy lekko puknąć w trzpień i wyjdzie. Nawet się farba na obudowie nie spali. Potem smarujemy i składamy. Żadne WD ani Cocacola nie da rady. Róbcie to bez zwłoki, bo padnie silnik. Mi padł i teraz jego próbuje reanimować.
Mario.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL