BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 13 września 2016, 16:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 touring 320d
Ok.Czyli rozumiem że nie posiada moje bmw modułu sterującego . A co z pedałem sprzęgła,powinien być tam jakiś czujnik? W weekend spróbuję to posprawdzać i dam znać co i jak. Dzięki za odpowiedz Sylwek_ch :ok: .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 13 września 2016, 16:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 touring 320d
Młody90, Posprawdzam jeszcze raz te przewody. A te czujniki znajdują się na pedałach? Jak one wyglądają?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 14 września 2016, 17:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 touring 320d
Witam. Przy pedale hamulca jest jakiś czujnik, a przy pedale sprzęgła nie ma . Nawet nie dochodzi żaden przewód elektryczny. :( Chyba lipa z tempomatu. Da się to jakoś dołożyć? Ten czujnik sprzęgła z przewodem.Czy to będzie przyczyną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 4 października 2016, 12:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46
witam mam pytanie , jezeli teraz mam zwykla 4 ramienna kierownice w 318i 2002 rok to czy podejdzie mi taka kierownica?Obrazek

i czy ewentualnie ktos z okolic Bielska moglby pomoc w jej montazu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 4 października 2016, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46
ktos moglby pomoc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 4 października 2016, 20:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 417
Lokalizacja: TSZ
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57X
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152614
remik83 napisał(a):
ktos moglby pomoc?

podejdzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 4 października 2016, 20:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: e46
ok dzieki wielkie , w takim razie ja biore , a czy ktos ze slaska pomoglby w montazu oczywiscie odplatnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 7 października 2016, 21:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 163
Lokalizacja: Kęty
Moje BMW: E46 320d
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142735
remik83

poszła PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 12 października 2016, 21:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E46
Kod silnika: M47N
Witam. W dniu dzisiejszym "dołożyłem" sobie multifunkcje, ale nic mi nie działa. Obstawiam, że w zieloną wtyczkę wpiąłem za duże wsuwki, bo ciężko wchodziły, a wtyczka. Nie chciała się domknąć. Czy przy wyjmowaniu tej wtyczki też muszę odłączyć akumulator? Oraz mam pytanie, czy bez podłączenia tempomatu guziki na kierownicy powinny świecić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 19 października 2016, 11:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 320
Kod silnika: M52b20
Witam, dołożyłem multi do swojego samochodu radio działa a tempomat nie. BMW e46 320i 1998r. Przeczytałem wszystkie 33 strony i ktoś tam pisał ze w tym roczniku trzeba aktualizować soft sterownika silnika. Może mi ktoś napisać czy jest taka konieczność ? Dysponuje pasoftem jak coś trzeba sprawdzić to jestem w stanie to zrobić. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 31 października 2016, 11:20 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Razor9103, to słabo czytałeś :) do twojego silnika potrzebne jest dodatkowe urządzenie przy przepustnicy, bo gaz masz na linkę i coś musi za tą linkę ciągnąć przy tempomacie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 31 października 2016, 16:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 320
Kod silnika: M52b20
do 318 trzeba dorbiać, w rzędowych 6 ponoć wszystkich jest wszystko co potrzeba do tempomatu, na szczęście już ogarnąłem, pin był zbyt luźny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 20 listopada 2016, 10:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 32
Posty: 1
Lokalizacja: Bruksela
Moje BMW: e46
Kod silnika: m43b19
Panowie, przeczytałem kilka stron i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanko, posiadam m43b19 00r i zamontowałem m-pakiet kiere, oczywiście brak podświetlania guzików oraz sterowania radiem a tylko na tym mi zależy, które to kabelki muszę podłączyć by działało to co chcę ? Nie chce wyjaśnienia od a do z ponieważ jest to dobrze wyjaśnione w 1 poście lecz nie mam tempomatu i nie chce mieć ale dłubać wszystkie kable jakie opisaliście jest dla mnie zbędne więc jeżeli jest ktoś tak uprzejmy to poprosił bym o podanie kolory kabli które są mi potrzebne do podpięcia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 18 grudnia 2016, 10:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Witam,
mam problem z moja multifunkcją. Mianowicie kupilem juz auto, w ktorym multi była dołożona przez poprzednegio właściciela i sprawa miala sie nastepująco. Tempomat działa, podświetlenei też a sterowanie radiem tylko na poczatku przez jakis czas, a potem sie wylaczalo i nie dzialala do czasu do kiedy nie zgasilem auta na dłużej i potem znowu działalo. Wymieniałem taśme, drugi komplet guzikow z kiery (zarowno te od lewej jak i profilaktycznie od prawej).Objaw ktory zauwazylem to ze podswietlenie keirownicy wlacza mi sie jak włącze światła - > wtedy działa sterowanie radiemv(tzn sterowanie radiem i tak dzialalo bez wlaczonych swiatle). Po czasie jak przestawalo działac sterowanie radiem, podswietlanie kiery wlaczalo sie juz na pierwszym przekreceniiu kluczyka - nie bylo koniecznosci wlaczania swiatel. Dziwne jak dla mnie. Patrzylem w zielona kostke. Zmienilem piny bo byly nieoryginalne i mogly zle stykac - kupilem ori ktore siedzą idelanie. Od tego czasu podswietlenei kiery wlacza sie juz na dzindobry od przekereceia pierwszego kluczykiem (nie wiem jak ma byc w koncu) i tym samym sterownaie radiem nie dziala od samego poczatku. Sprawdzałem podłaczenie do modułu światel - jest tak jak ma byc. Pin 9 do bialo, czerwono zoltego a pin 10 do filotowo żółtego (fioletowy dominujący). Podłączenia do kompa nie sprawdzałem ale chyba jest dobrze skoro tempomat dziala. Skrocilem nawet kable dołożone bo mysle sobie moze za dlugie, wiekszy opor i sygnal zanika ale bez zmian. I kiedyw koncu powinno sie wlaczac podswietlenie kierownicy? Auto to E46 330d z listopada 2001.
Macie jakies pomysly bo mi już brakuje a spędza mi to sen z powiek ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 4 stycznia 2017, 23:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW Z3
Kod silnika: M43TU
Witam,

Mam pytanie, otóż z czego zdążyłem zauważyć to w 3-ramiennej kierownicy z okrągłą poduszką od e46 są różne mocowania poduszki. Pytanie brzmi: Czy mimo różnych mocowań, każda okrągła poduszka będzie pasować? Czy w poduszkach też występują różnice?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 16 stycznia 2017, 18:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B20
Na początek chciałbym się przywitać z racji że jestem nowy tutaj. Sebastian, Koszalin autko E46 troszkę z przypadku ;-)

Po przeczytaniu całego tematu nie znalazłem odpowiedzi. Moje autko to e46 po lifcie 2.0 benzyna N42 i mam zwykłą kiere czteroramienną. J/w czytałem czytałem i nie znalazłem czy do mojej buni podejdzie kiera M-pakiet serducho np.e39 dwunabojowa /i adaptacja całej multifunkcji/

Na początku chciałem zwykła z multi trójramienną ale jakoś serducho mi się bardzo podoba. Prosiłbym o odpowiedź bo już nie mam pomysłu gdzie znaleźć info. pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 23 stycznia 2017, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B20
Widzę że nikt nie odpowie czy serducho podejdzie do e46 lift więc zmuszony jestem szukać trójramiennej która na 100% pasuje :/

Przepraszam za post pod postem ale jeszcze nie wiem jak tu się edytuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 7 lutego 2017, 18:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 318i E46
Kod silnika: N46B20
Czy może ktoś polecić osobę, która zamontuje mi kierownicę wielofunkcyjną z Wrocławia i okolic? Potrzebuję równocześnie aktywować tempomat. BMW 318i N46 2004 - E46. Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 8 lutego 2017, 01:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 318i E46
Kod silnika: N46B20
Czy ktoś korzystał z podobnych zestawów?

http://allegro.pl/bmw-e46-doposazenie-o ... 01370.html
http://allegro.pl/bmw-3-e46-multifunkcj ... 86285.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wymiana zwykłej kierownicy na multifunkcyjną
PostNapisane: 9 lutego 2017, 13:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: 320d E46
Kod silnika: M47N
Generalnie zestaw jest OK, na YouTube możesz poszukać filmiku jak gościu przy pomocy tego zestawu opisuje montaż multifunkcji. Jednakże, ja korzystając na przykładzie tego zestawu zrobiłem coś takiego sam, za koszt 15 złotych. Zestaw zrobiłem w domu, wszystko polutowałem a w samochodzie tylko po prostu wpiąłem i tyle. Tylko miałem problem z wsuwkami, zwłaszcza do komputera pod maską, więc poszedłem na szrot i dostałem taką samą wtyczkę za psi grosz i mam już wsuwki na zapas. I pamiętaj, że idą cieniutkie przewody, bo Ci się nie pomieszczą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL