BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 5 stycznia 2017, 14:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Też chcę dołożyć takie lampki (nawet już je kupiłem), ale przyznam szczerze, że przydałyby się dodane przez Was fotki, a nie chcą mi się wyświetlić :niepewny:
Czy mogę kogoś poprosić o te fotki? Mogą być na priv. Z góry wielkie dzięki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 5 stycznia 2017, 14:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
I oczywiście wszystkiego najlepszego w nowym roku :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 6 stycznia 2017, 13:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 132
Moje BMW: E46 320d sedan 04'
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152743
Zapomiałem, że imgur się wypiął. Reup:
zielo napisał(a):
Na życzenie kolegi Jacka ;)

Jeśli nie posiadamy oświetlenia na nogi w naszych e46, a chcemy to zmienić, to zaopatrujemy się w 2 szt. lampek, najlepiej od razu z wtyczkami i kablami. Nr. nowej części 63 31 6 962 040 (goła lampka 29 zł w ASO za szt.) lub jeśli używki z allegro, to również 63 31 8 360 588 (prod. zakończona, ale jako używka nadaje się w zupełności).

Obrazek

Mnie cały komplet kosztował 25 zł. Do tego jakieś 2 metry kabla dwużyłowego na położenie instalacji, 0.3mm wystarczy. Wykonując całość jak w poniższym opisie, nie powinno to zająć dłużej niż 1-1.5 h.

Z lewej strony zdejmujemy schowek kierowcy (2 śrubki) i od wewnątrz wkładamy lampkę:

Obrazek

Obrazek

Kable kładziemy za drążkiem kierownicy i dalej za konsolą na drugą stronę. Wcześniej od strony pasażera również wyjmujemy schowek (6 śrubek). Od razu znajdziemy miejsce montażu drugiej lampki. Teraz należy wysunąć kasetę bezpieczników, na której umocowany jest rozdzielacz (zdjęcie zapożyczone od kolegi zdeniu, może się nie obrazi):

Obrazek

Wypychamy go od siebie, w stronę przodu auta. Jest wsunięty na ala szynach i wyjdzie bez problemu. Teraz pozostaje połączyć brązowe kable z masy naszych lampek do brązowych kabli w rozdzielaczu i podobnie uczynić z kablami czerwono-niebieskimi. Tak wyglądają końcówki w rozdzielaczu:

Obrazek

I tu uwaga: w rozdzielaczu są dwa rodzaje kabli czerwono-niebieskich, musimy się wpiąć w te z wtyczki na samej górze (na fotce strzałka niebieska, ja pierwotnie wpiąłem się w te oznaczone strzałką czerwoną i straciłem dobrą godzinę na rozkminkę, co jest nie tak, zanim zwróciłem uwagę na tą drugą schowaną wiązkę):

Obrazek

Po połączeniu kabli całość od razu działa i nie ma żadnych problemów. Nie trzeba również ciągnąć instalacji do lampki sufitowej czy stosować innych zabiegów. Teraz całość wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Efekt bardzo fajny, jak na taniego i szybkiego moda. Teraz musimy tylko pilnować, żeby nie wsiadać do auta z dziurawymi skarpetami, bo od teraz nic się już nie ukryje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 6 stycznia 2017, 17:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Dziękuję :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 19:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Garaż: https://mojebmwe36.blogspot.com/
Moje pytanie, jak odpala się to oświetlenie:
a) z otwarciem drzwi
b) po kluczyku
c) po światłach (w czaie jazdy świeci)

Dziękuję, a dlaczego pytam, albowiem mam już moduły LED pod siedzeniami i miałem w projekcie podłączenie ich po protu pod zapalniczkę od spodu, ale z wyłącznikiem na +, dodam że wyłącznik miał być dołożony guzik ASC, ale tutaj też problem, czy da sięzaadaptować org. ASC jako on/off mam 4 kable i nie wiem jak je podłączyć, aby przerywało + (pludsa).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 06:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Zapala się w tym samym czasie co oświetlenie wnętrza, czyli mówiąc inaczej razem z "sufitówkami".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 08:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Garaż: https://mojebmwe36.blogspot.com/
Szanowni koledzy i koleżanki a macie jakieś propozycje podłączenia aby działało w trakcie jazdy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 11 stycznia 2017, 08:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 51
Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
shoponik napisał(a):
Szanowni koledzy i koleżanki a macie jakieś propozycje podłączenia aby działało w trakcie jazdy ?

To może znajdź "+" po stacyjce, albo zamontuj dodatkowy wyłącznik i wtedy będą świeciły się kiedy chcesz...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 13 października 2018, 16:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: N42B20
zielo napisał(a):
Na życzenie kolegi Jacka ;)

Jeśli nie posiadamy oświetlenia na nogi w naszych e46, a chcemy to zmienić, to zaopatrujemy się w 2 szt. lampek, najlepiej od razu z wtyczkami i kablami. Nr. nowej części 63 31 6 962 040 (goła lampka 29 zł w ASO za szt.) lub jeśli używki z allegro, to również 63 31 8 360 588 (prod. zakończona, ale jako używka nadaje się w zupełności).

Obrazek

Mnie cały komplet kosztował 25 zł. Do tego jakieś 2 metry kabla dwużyłowego na położenie instalacji, 0.3mm wystarczy. Wykonując całość jak w poniższym opisie, nie powinno to zająć dłużej niż 1-1.5 h.

Z lewej strony zdejmujemy schowek kierowcy (2 śrubki) i od wewnątrz wkładamy lampkę:

Obrazek



Obrazek

Kable kładziemy za drążkiem kierownicy i dalej za konsolą na drugą stronę. Wcześniej od strony pasażera również wyjmujemy schowek (6 śrubek). Od razu znajdziemy miejsce montażu drugiej lampki. Teraz należy wysunąć kasetę bezpieczników, na której umocowany jest rozdzielacz (zdjęcie zapożyczone od kolegi zdeniu, może się nie obrazi):

Obrazek

Wypychamy go od siebie, w stronę przodu auta. Jest wsunięty na ala szynach i wyjdzie bez problemu. Teraz pozostaje połączyć brązowe kable z masy naszych lampek do brązowych kabli w rozdzielaczu i podobnie uczynić z kablami czerwono-niebieskimi. Tak wyglądają końcówki w rozdzielaczu:

Obrazek

I tu uwaga: w rozdzielaczu są dwa rodzaje kabli czerwono-niebieskich, musimy się wpiąć w te z wtyczki na samej górze (na fotce strzałka niebieska, ja pierwotnie wpiąłem się w te oznaczone strzałką czerwoną i straciłem dobrą godzinę na rozkminkę, co jest nie tak, zanim zwróciłem uwagę na tą drugą schowaną wiązkę):

Obrazek

Po połączeniu kabli całość od razu działa i nie ma żadnych problemów. Nie trzeba również ciągnąć instalacji do lampki sufitowej czy stosować innych zabiegów. Teraz całość wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Efekt bardzo fajny, jak na taniego i szybkiego moda. Teraz musimy tylko pilnować, żeby nie wsiadać do auta z dziurawymi skarpetami, bo od teraz nic się już nie ukryje ;)



Czy można prosić jeszcze raz o wrzucenie fotek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 19 października 2018, 13:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E46
Kod silnika: M62B44
Również bym prosił o te fotki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 27 stycznia 2019, 20:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Można prosić o aktualizacje zdjeć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 27 stycznia 2019, 20:04 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
zielo, Witam, mogę prosić o wrzucenie jeszcze raz opisu z zdjęciami montażu oświetlenia na nogi w E46?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Montaż oświetlenia na nogi
PostNapisane: 27 stycznia 2019, 20:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 338
Lokalizacja: Pomorze
Moje BMW: E84 20d xdrive
Kod silnika: N47
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71167
Koledzy, na moje fotki nie ma żadnych szans. Imageshack padł swego czasu i wszystko poszło. Wraz z galeriami i całym cennym dorobkiem.
Ale jak się czyta uważnie opis, to bez problemu założycie te lampki. Może ktoś nawet pstryknie pól fotki, żeby było dla pozostałych.
Jest też fotorelacja na fanaticsie: https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=339009


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL