BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 8 lutego 2012, 16:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: M62b22
To tak dla ciekawych. Wymiana samego panelu (manual na climatronik) powoduje zimą nawiew zimnego powietrza na naogi. Latem nie ma różnicy. Klima działa, a że dmucha równomiernie wszędzie a nie tylko na nóżki czy berecik, to chyba nie ma znaczenia wiekszego :super:

_________________
KONTIBOX budujemy dla ciebie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 12 lutego 2012, 00:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Nie prawda. Po jakimś czasie - trudno określić po jakim, o dzieje się to wybiórczo, nawiew zaczyn świrować, nie da się np. ustawić nawiewu na szybę bo wówczas dmucha w twarz, a to już jest minus totalnie dyskwalifikujący taką zamianę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 21 lutego 2012, 12:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Kod silnika: M62b22
Faktycznie może i tak jest. Po przejechaniu 7tysi kilosów nic się nie zmieniało u mnie, ale faktycznie jak by się temperatura zewnętrzna zmieniła może coś by zaczęło fixować.
Nie ważne bo naprawdę wielki szacun dla Jasonosa. Fajnie że są ludzie którzy poświęcają swój czas dla innych(potomnych hi).
Ja właśnie wczoraj się za to zabrałem. W 4h nie dałem rady bo pomalutku dłubałem i podpowiem wam coś jeszcze.;

Na filmie tego nie widać dokładnie, ale okrągłą poduszkę w kierownicy trójramiennej ściąga się tak że przez otwory w ramiakach od tyłu kierownicy należy wsadzić śrubokręt poprzecznie do kolumny. Należy pchnąć drut sprężyny która blokuje ząbki zatrzasków klaksonu. Pchać należy w kierunku kolumny). Wskazane jest drugą ręką próbować wyciągać ku górze klakson(poduszkę). Walczyłem z tym godzine metodą prób i błędów, a to nie jest wcale łatwe za pierwszym razem.

Czerwone półksiężycowe zębatki widoczne na stronie 1 na zdjęciu 10 licząc razem z filmem. Bez problemu i użycia większej siły można je przekręcić do góry tak że powstanie luz miedzy zębami i można wtedy bezproblemowo zazębić odpowiednio półksiężyce tak aby gruby ząbek trafił na swoje miejsce.

Czujnik nasłonecznienia. W oryginale ma wtyczkę, którą można rozebrać i wyciągnąć oryginalne piny. Pasują one idealnie do wtyczki tej którą opisuje Jansonos (największa w panelu). I tak jak opisał czerwony kabel do pinu nr 1 a czarny do pinu 17.

Ogromne PODZIĘKOWANIA dla was koledzy. Mam climatronika za 180zł z kosztami wysyłki, moim wysiłkiem i waszą ogromną pomocą
:hurra:

_________________
KONTIBOX budujemy dla ciebie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 22 lutego 2012, 20:47 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 952
Lokalizacja: Piekary Śl.
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106547
Obrazek


Numerek dwa. Za co odpowiada ten mechanizm ? Muszę to wiedzieć ! :D Jak wymieniałem jeża, ten czarny trzpień po prostu upadł na moje ręce i nie wiedziałem co z nim zrobić aż do dzisiaj.

_________________
Obrazek <<--- Click


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 23 marca 2012, 00:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 205
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46
[quote="SzouekNumerek dwa. Za co odpowiada ten mechanizm ? Muszę to wiedzieć ! :D Jak wymieniałem jeża, ten czarny trzpień po prostu upadł na moje ręce i nie wiedziałem co z nim zrobić aż do dzisiaj.[/quote]

Żeby Cie nie skłamać, to o ile dobrze pamętam do tego mocuje sie ciegno od pokrętła, które jest miedzy dwoma środkowymi nawiewami na - że się tak wyraże - twarz :)

Pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 23 marca 2012, 19:46 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 952
Lokalizacja: Piekary Śl.
Moje BMW: e46 2002
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106547
To można je śmiało wyj**ać, jest zbędne. Hahehahehaeh... Przetestowałem wszystkie funkcjie w climatronicu i wygląda na to, że to coś jest tam nie potrzebne lub nie sprawia różnicy.

_________________
Obrazek <<--- Click


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 24 marca 2012, 13:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 893
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
Ktoś mi powie czym się różnią te dwa panele pokazane na filmie?
http://www.youtube.com/watch?v=c3o60ae8 ... ure=relmfu

Widać że jeden jest znacznie większy od drugiego tak jakby miał więcej elektroniki...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 24 marca 2012, 14:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
kuruś napisał(a):
tak jakby miał więcej elektroniki...

albo miał ją znacznie starszą i zdecydowanie większą, zobacz jakie w 98 roku były telewizory skąd jest ten większy panel a jakie były w 2005 skąd jest ten mniejszy panel (postęp i minimalizacja)
poza tym murzyn mówi:
że przyciski ładniej wyglądają
bardziej podoba się mu ergonomia nowego panelu
osobny przycisk +/- działa znacznie wygodniej
i stary panel nie zawsze miał funkcje auto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 24 marca 2012, 14:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 893
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
I do tego chodzi ogólnie że przy opcji z navi jest ciasno z miejscem i ten mniejszy bardziej tam podchodzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 8 września 2012, 04:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 56
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54
Koledzy pytanie,
Czy z anglika komplet climatronica zamontuję w e46?
Wydaje mi się, że powinno pasować. Mam dawcę.

_________________
Always in pressure...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 21 listopada 2012, 13:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 161
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW: e90 320i
Kod silnika: n46
Niech mnie ktoś oświeci.
Czym różni się nagrzewnica od klimatyzacji manualnej a klimatyzacji automatycznej. W obu nagrzewnicach są silniczki sterujące klapami nawiewu. Panele klimy w obu tych przypadkach posiadają identyczne podłączenie. Jak to się dzieje, że jednym działa bez problemu tylko podmianka panelu? Czy nie wystarczy przesterować w jakiś sposób panelu aby wysyłał sygnał o odpowiedniej częstotliwości do silniczków? mowa tutaj o zamianie panelu z pokrętłami na automatyczny.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105373


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 5 grudnia 2012, 11:58 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 6
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43 B19 TU
Garaż: w budowie ;)
Witam ;) zrobiłem taki zabieg u siebie przy okazji reanimacji jeża ;) na części wydałem 171zł (nagrzewnica kompletna z wiązkami kabli 70zł, AUC 20zł, czujnik nasłonecznienia 20zł, dodatkowe wiązki gratis, Panel climatronica 30zł, przesyłki 31zł). Czas 4 godzinki na loozie. Wszystko śmiga aż miło :) dziękuję za tak dokładny opis ; )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 19 kwietnia 2013, 21:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E87,E83
Kod silnika: N47,N47N2
Kolego Jasonos wysłałem do Ciebie maila w sprawie przeróbki. Piszę o tym tutaj bo koledze kilka postów wcześniej nie odpisałeś bo wpadła ci wiadomość do spamu, może teraz też tak jest więc stwierdziłem że warto napisać i tutaj :)

Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 19 września 2013, 20:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 598
Lokalizacja: Grójec
Moje BMW: 330ci
Kod silnika: m54b30
Garaż: Obecne E46 Coupe 330ci-->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149926

Byłe E46 Coupe 323ci-->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142836&p=1860214#p1860214

Byłe E36 Coupe -->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123217

E39 Sedan -->http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138381
szymonoo, Dołożenie czujnika AUC to nie problem, nie ma najmniejszego sensu wyrywać całą wiązkę. Niech ci handlarz bądź ktoś na złomie, odetnie kostki tylko, przy czujniku pod machą i przy panelu. Te 4 kabelki to tylko wystarczy polutować i puścić koło orginalnej wiązki prościutko do środka.

_________________
Kliknij na zdjęcie i Zobacz moje 330ci


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 28 lutego 2014, 12:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 2202
Moje BMW: e92
Garaż: Jest - E92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158707
Było - E91 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147240
Bylo - e46 330d
Lato sie zbliza, czas na wymiane pokretel :)

_________________
320 km / 650nmm by TC :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 23 marca 2014, 06:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 161
Lokalizacja: Kozienice
Moje BMW: e90 320i
Kod silnika: n46
Witam

Jestem kolejnym cieszącym się użytkownikiem klimatronika. Całość operacji zajęło mi 5,5h do otwarcia browara, wszystko robiłem sam. Wielkie dzięki za ten tutorial bez niego bym się nie odważył. Jestem ""na gorąco" więc jeśli ktoś by potrzebował pomocy służę wszelką radą i pomocą.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105373


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 1 maja 2014, 19:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M52B20
Witam. Otóż dzisiejszego pierwszomajowego dzionka dołączyłem do posiadaczy klimatronika. Koszt 135zł z czujnikiem AUC, którego jeszcze nie podłączyłem. Kompletna nagrzewnica z klimatronika 55zł, panel 40zł, czujnik 40zł. Wymiana dość prosta, ściągnąłem samą deskę bez metalowego stelaża w środku. Trochę ciasno ale jedna śruba z kolumny była z zerwanym łbem, taka jak montuje się w stacyjkach. Instalacja która wchodzi do środka nagrzewnicy obcięta i w to miejsce wstawiona/wlutowana z świeżo zakupionej nagrzewnicy. Wszystkie kolory kabli się zgadzają oprócz jednego gdzie w starej jest niebieski, a nowej szary. Uznałem że to właśnie ten i nie myliłem się. W instrukcji odcinają o ile się nie mylę siłownik z lewej strony. Jednak w oryginalnej nagrzewnicy jest on podłączony. Powiem tak zacząłem o 12.00 skończyłem o 19.00. Do tego przerwy na papierosa więc dla nie palących krócej. Gdyby ktoś miał jakieś pytania zapraszam. Jutro podepnę AUC jeżeli będę miał chęci ale tak szczerze coraz bardziej się z niego leczę. Reasumując w końcu w Małej Czarnej w środku nie trąci 20 wiekiem. Pozdrawiam wszystkich

_________________
Boże błogosław BMW za tylni napęd :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 2 maja 2014, 17:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M52B20
Panowie jeszcze jedno pytanie. W po podłączeniu kompa wyświetla mi dwa błędy AUC Sensor, AUC Heating, Solar sensor or Latent heat storage system Temperature sensor, Auxiliary Water Pomp. Wszystkie są spowodowane brakiem tych czujników. Ja za to nie mam już chęci ich montowania. Czy ktoś wie w w jakim miejscu je dezaktywować poprzez NCS ? Będę wdzięczny za podpowiedz w jakim protokole i co zmienić aby panel nie wyszukiwał, a zatem nie wywalał błędów. Dzięki z góry za pomoc

_________________
Boże błogosław BMW za tylni napęd :)


Ostatnio edytowano 4 maja 2014, 20:24 przez Tomek/SZ, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 4 maja 2014, 20:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: E46 320Ci
Kod silnika: M52B20
Koledzy nikt nie pomoże z tym kodowaniem ? Doszedłem do tego że moduł to powinno być IHK ale co zmienić na nicht_aktiv nie mam pojęcia. Wkurzają mnie te błędy jak cholera i chciałbym aby się nie pokazywały :)

_________________
Boże błogosław BMW za tylni napęd :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] DIY Przeróbka klimy z Manual na Climatronik by Jasonos
PostNapisane: 25 marca 2015, 13:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 228
Lokalizacja: Drezdenko
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witam. Kupiłem sobie e46 z problemem klimatyzacji. W aucie była manualna klima ktoś przełożył na climatronic wymieniając nagrzewnice i panel ale coś najeb..e jest z podłączeniem bo porównałem wtyczki do panelu i przy białej dużej brakuje wyprowadzenia do czujników auc i sensora to jest 6 kabelkow i przy tych mniejszej białej i czarnej wtyczce jest po 1 kabelku więcej. A problemem jest że dmucha mi cały czas na przód nie działa nawiew na szybe i nogi i wydaje mi się że ustawienie temperatury nie odpowiada tej w aucie. Podłączałem inne panele 4sztuki i na wszystkich to samo. Z tego opisu nie ogarniam podłączenia nowej wtyczki :-P może ktoś wyjaśnić jak krowie na rowie co z czym? I w instalacji tylko do wymiany jest ta duża biała wtyczka? Tych mniejszych nie wymienia się?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL