BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 15 lutego 2011, 14:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E 34
Witam! ja tez mam problem z odpaleniem swojej bumety E34 1989.. tylko u mnie bylo tak... wczoraj postawilam na parkingu z prawie pusta butla gazu... dzisiaj wsiadlam odpalilam na benzynie przerzucilam na gaz i zdechla... chcialam odpalic drugi raz to nawet na benzynie nie idzie, zalalam benzyny i tez nic... POMOCY!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 15 lutego 2011, 14:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E 34
a pompa jest sprawna... moze cos z wtryskami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 24 sierpnia 2011, 07:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 22
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Koledzy, przy pompa powinna pracować na samym zapłonie? Ponieważ zdjąłem przewody z pompy i po przekręceniu kluczyka w pozycję "2" nic się nie dziele, paliwo nie leci, mimo, że słychać, że pompa się załącza.

_________________
[kiss the future]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 24 sierpnia 2011, 12:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 187
Lokalizacja: świętokrzyskie
Moje BMW: BMW E46 320d
Kod silnika: M47N
pika napisał(a):
Koledzy, przy pompa powinna pracować na samym zapłonie? Ponieważ zdjąłem przewody z pompy i po przekręceniu kluczyka w pozycję "2" nic się nie dziele, paliwo nie leci, mimo, że słychać, że pompa się załącza.

Od pompy masz przekaźnik, podczas rozruchu załącza pompę. Nie wystarczy tylko przekręcić kluczyk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, 16:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 320d touring
Kod silnika: m47n
Witam niewiem czy jeszcze moge sie podpiąc ale chodzi o przekaznik pompy paliwa w 320 d po lifcie .Potrzebuje go wymienic kupic .czy są jakies parametry tego przekaznika ? opis schemat czy pasuje jakis inny czy moze mozna go zamienic z jakims innym ? A moze ktos ma do sprzedania taki przekaznik chetnie kupie byle sprawny:-) pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, 18:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 241
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
nr 2
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=61&fg=25


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, 19:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 320d touring
Kod silnika: m47n
Witam . Spoko zerkałem juz wczesniej na ten schemat tylko mi jedno nie pasuje mam bardzo podobny schemacik na którym pompa paliwa(FUEL PUMP (WHITE-GREEN)) opisana jest jako numer 3 a numer 2 opisany jest jako EMISSION AIR PUMP(SALMON) u mnie jest blado zielony pierwszy u góry z lewej (chyba)
pozdro i dzieki za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 07:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 22
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
Pompka w baku nie dawała mi spokoju i wczoraj zabrałem się za jej sprawdzenie i wymianę. I powiem wam, że jest prosty sposób, żeby sprawdzić czy owa pompka w baku działa czy nie (ale chciałbym, żeby ktoś obeznany potwierdził moje przypuszczenia).
Otóż poczekałem, aż będzie w baku paliwa w okolicach rezerwy, po czym włączyłem TEST nr 6 na zegarach, który pokazuje ilości paliwa w poszczególnych bakach.

Obrazek

W kolejnym kroku, kilka razy przekręcałem kluczyk na zapłon, żeby sprawdzić czy pompka przepompowuje paliwo i czy coś się zmieni. Okazało się, stan na TEŚCIE nr 6 pokazywał cały czas to samo. Więc pompkę wyjąłem zamontowałem nową i po raz kolejny kluczykiem kilka razy na zapłon, coby pompka popracowała. Okazało się, że przy kolejnym włączeniu TESTU 6 wskazania paliwa w bakach diametralnie się różniło. Zdjęcia nie zrobiłem ale wskazanie było następujące 0.0 / 13.4 / 13.4. Czyli całe paliwo zostało przepompowane do drugiej komory, z której ciągnie pompa progowa.

Wydaje mi się, że sposób jest prosty i łatwo można stwierdzić awarię pompki w baku.

_________________
[kiss the future]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, 14:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 320d touring
Kod silnika: m47n
Witam. JA swoją pompe wymieniłem bo okazało sie ze cieknie ale problem z włączaniem pozostał. A po czasie udało sie naprawic . na początek zamieniłem przekaznik pompy z przekaznikiem klaksonu i zadziałało a potem poprostu kupiłem przekaznik i wymieniłem nowy u P.Sikory ok 90 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 15 września 2012, 07:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 316
odgrzebie temat. witam mam problem także z przekażnikiem, pompa chodzi na krótko,wszystkie bezpieczniki całe, przekażnik podmieniałem z innym i nic dalej cisza. mam nieszczelną całą tą pokrywke na bezpieczniki i łudze się że to deszcz jest sprawcą tego całego zamieszania. miał ktoś taki przypadek? bo brak mi już pomysłów.aha przekaznik od pompy jak wkładam w gniazdo na wyłączonym zapłonie to cyka. czy to normalne? auto to e36 316.
aha próbowałem takze zwierać piny 87 i 30 kabelkiem. także nic to nie dało. brak mi już jakichkolwiek pomysłów na to auto. :cenzura:
edit podłączyłem teraz osobne aku pod pompe zacząłem kręcic nic zamieniłem przekazniki auto odpaliło odłaczyłem pompe rzecz jasna zgasło, spróbowałem 2 raz w ten sposób już nie odpali. zdjałem obudowe z przekażnika wychodzi na to że jest dobry bowiem blaszka odskoczyła przy wyłączeniu zapłonu. a pompa nie chodzi. nic juz z tego nie rozumiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 15 września 2012, 12:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 316
zrobiłę przed chwilką zworke pinów jak jest napisane( pomijajac ze mam całkowicie inną kolorystyke kabli przy przekażniku niż przy pompie :zakrecony: ale słychać cykanie jak zwieram te 2 piny gdzieś w komorze silnika cholera jasna teraz wie czy jest jeszcze jakis przekażnik pod drodze bo słychac cykanie jakby to był jakiś przekaznik.jeszcze dzisiaj popajacuje sam a w poniedziałek wzywam jakiegos elektryka bo juz nie mam siły do tego niemieckiego wynalzku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 8 stycznia 2013, 13:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 316
sprawa została rozwiazana okazało sie ze przepalił sie gdzieś kabel w kabinie po drodze od przekażnika do pompy. puszczona nowa wiązka i auto śmiga aż miło :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 13 grudnia 2013, 19:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 17
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: 525 TDS E34 Touring
Kod silnika: M51D25
Witam, jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie..
Posiadam BMW E34 2.5 TDS 1995r Touring i mam problem z odpaleniem samochodu..
Wymieniłem pompę paliwa a jest nadal tak samo jak ze starą pompą, a dokładniej jak jest mniej niż 20l ropy w baku albo auto odpala za drugim/trzecim razem bądź w ogóle nie odpala, albo odpala i gaśnie w końcu..
Jest to moje pierwsze BMW, nie mam zamiaru pozbyć się tego samochodu a taka usterka jest dość męcząca..

_________________
Aktualnie: Mercedes-Benz W220 3.2 CDI '01 197KM | BMW E34 2.5 TDS Touring '95 143KM
Poprzednio: Honda Civic 1.5 '90 140KM | Seat Toledo 1.8 B+G '91 90KM| VW Golf MK4 1.9 TDI '02 174KM | VW Passat B5 FL 1.8T Sport '02 270KM | VW Passat B5 1.9 TDI '98 115KM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 5 października 2015, 11:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
witam podepne sie pod temat posiadam bmw e46 330xi wczoraj normalnie sobie jechalem a nagle obroty zaczely spadac i niereagowala na pedal gazu i zgasla ,zachwile odpalielm ja i do domu niestety dzis keci a nie odpala czy to moze byc pompka paliwa ,czy ona po odpieciu przewodu paliwowego i zakreceniu silnikiem powinna dac paliwo/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 5 października 2015, 22:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 29
Posty: 44
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Po samym przekręceniu na zapłon powinna przez chwilę podać paliwo.

_________________
Pozdrawiam, Macfok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 7 października 2015, 14:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
witam wymienilem pompke paliwa i samochod juz smiga tylko ze bylo pol baku benzyny a pokazuje prawie caly ,gdy podlaczalem pompke zeby sprawdzic zauwazylem ze przepompowalo paliwo wlasnie do tej komory prawie pod te uszczelki czyli na ful aha i znalazlem przewod elektryczny kolo pompki z kostka jak do glosnikow czy czegos moglem niepodlaczyc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Zepsuta pompa paliwa? może nie tym razem
PostNapisane: 10 sierpnia 2016, 20:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 525Turing
Kod silnika: M51tds2,5
Ja w 525tds turing tez mam chyba walnieta pompa w zbiorniku ponizej 15 litrow paliwa nie idzie wiec mam zawsze ponad polowe zbiornika i tak pali (od strzala) na cieplym i zimnym a fachowcy w BMW(ITALIA) twierdza ze to przelew paliwa w dwukomorowym zbiorniku paliwa dla lepszej stabilnosci jazdy poniewaz ponizej pewnego poziomu (15-20l)pozostaje w jednej komoze a pompka przetlacza go do drugiej dla wyrownania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL