BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Diagnostyka podgrzewania lusterek zewnetrznych
PostNapisane: 21 października 2009, 15:29 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Walkowalem dzis temat lusterek bo cos mi nie chca grzac i wyglada to nastepujaco (E39 przed liftem, watpie aby po lifcie cos sie zmienilo poza ksztaltem lusterek):

Podgrzewanie lusterek jest sterowane z komputera na podstawie odczytu z czujnika temp. zewnetrznej. Zasilanie jest podawane impulsowo w 4 wariantach zaleznie od temperatury zewnetrznej:

>25C - brak zasilania (lusterka nie sa podgrzewane)
25C do 15C - 25% zasilania (krotki impuls, ok 1s co ok 4s)
15C do 0C - 50% zasilania (2s co ok 2s)
0C do -10C - 75% zasilania (3s co ok 1s)
<-10C - 100% zasilania (zasilanie ciagle)

Nie ma zadnej mozliwosci recznego sterowania podgrzewania. Jezeli czujnik temp. zew. jest odpiety badz uszkodzony i komputer pokazuje temp. zewnetrzna -40C wtedy lusterka sa grzane ciagle.

Jezeli napiecie akumulatora spadnie ponizej 11.4V podgrzewanie lusterek zostaje wylaczone w celu oszczedzania energii i zostaje ponownie wlaczone gdy napiecie wzrosnie do ok 12.2V

Jak sprawdzic lusterka (NIE FOTOCHROMATYCZNE/SAMOSCIEMNIAJACE!!!): wklady sa zamontowane na 4 zatrzaskach. Nalezy doprowadzic lusterko do temperatury pokojowej, aby nie polamac zatrzaskow. Nastepnie wyciagamy wklad lusterka. Ja to robilem ustawiajac usterko w skrajne polozenie i wkladajac dwa palce za lusterko i delikatnie je wypychajac z jednej strony a nastepnie z drugiej. Jezeli do lusterka polaczone sa 2 kabelki masz lusterka podgrzewane, jezeli nie sa podlaczone ale sa luzem w obudowie lusterka to mozesz podlaczyc lusterka ogrzewane (chyba w kazdej E39 mozna takie podlaczyc). Aby sprawdzic dzialanie ogrzewania lusterek nalezy odpalic samochod a nastepnie do kabelkow w lusterku podpiac voltomierz lub ew. zarowke. Jezeli temp. zew. wskazywana przez komputer bedzie ponizej 25C zobaczymy okresowo (zgodnie z tabelka) na wskazaniu voltomierza wartosc ok 12V po czym znow ok 0V po czym znow 12V. W przypadku zarowki (12V) bedzie ona okresowo zapalac sie i gasnac. Jezeli to dziala, to znaczy ze uklad podgrzewania lusterek powinien dzialac prawidlowo i nalezy sprawdzic/wymienic wklad lusterka z mata grzewcza.

Wazna uwaga!: Lusterka fotochromatyczne/samosciemniajace i bez tej funkcji sa inne i NIE WYSTARCZY sama wymiana wkladow. Fotochromy sa inaczej montowane i posiadaja jedno zlacze wiecej do sterowania przyciemnieniem z czujnikow z lusterka wewnetrznego.

Mam nadzieje, ze teraz temat jest jasny.

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E39] Diagnostyka podgrzewania lusterek zewnetrznych
PostNapisane: 27 listopada 2010, 23:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 194
Lokalizacja: Śląsk
Bardzo fajnie to opisałem bardzo dokładnie i obrazowo, ja obecnie posiadam e46 320d z 2004 roku i jest to moje pierwsze BMW w którym lusterka nie chcą grzać :/ próbowałem już włączać podgrzewanie tylnej szyby i nadal nic nie ważne jaka jest temperatura zew. lusterka są ciągle zimne i mokre. Jak można inaczej sprawdzić bez wyciągania wkładu dlaczego lusterka nie chcą grzać? Boje się że coś w nich połamie i będe miał tylko kłopoty i wydatki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Diagnostyka podgrzewania lusterek zewnetrznych
PostNapisane: 23 listopada 2018, 22:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 250
Moje BMW: Helga E53
Kod silnika: M57/TU
Odgrzeje kotleta. Czy w e53 jest tak samo.
Mam wrażenie ze lusterka nie grzeją.
Podpialem diodę. I na przewodach mam impulsy co Ok 2 sekundy e mrugnięcia.
Wiec uważam ze prąd dochodzi. Lusterka jednak nie grzeją.
Czy to wina mat grzewczych ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Diagnostyka podgrzewania lusterek zewnetrznych
PostNapisane: 24 listopada 2018, 12:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 250
Moje BMW: Helga E53
Kod silnika: M57/TU
Dzisiaj 1 stopień
Podpialem miernik. Jest napięcie w przewodach.
Tylko maty nie grzeją.
Na mierniku widać ze przewodzą. Ale nie grzeją.
Polecicie jakie można zakupić zeby wymienić ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Diagnostyka podgrzewania lusterek zewnetrznych
PostNapisane: 30 listopada 2018, 10:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 250
Moje BMW: Helga E53
Kod silnika: M57/TU
Wrzucę trochę od siebie.
Pod tym
Linkiem relacja z wymiany mat.
viewtopic.php?f=6&t=167617&start=40


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL