BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 12 sierpnia 2012, 10:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
Szouek napisał(a):
Bo Ty jesteś super
no raczej :)
mrcin86 napisał(a):
W miarę Meyle, pod oryginał Lemforder.
ja zakupiłem Febi ( lewa-151 zł ) a prawa 168 zł w połączeniu z klapą gaszącą z e90 gaszenie silnika zmieniło się diametralnie

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 2 listopada 2012, 04:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Lokalizacja: Kraków / Koszyce
Moje BMW: e46 328i 1999
Kod silnika: M52TU B28
Witam Chlopaki

Mam problem i byc moze ktos mial podobny problem jak ja... mianowicie posiadam e46 328i w automacie. Jakis czas temu ja kupilem z peknieta lapa silnika (ogolnie temat jest dosc zawily i historia dosc dluga wiec nie bede opisywal z detalami), w kazdym razie tak jak wspomnialem usterka byla mi znana, natomiast przyczyny tej usterki nie znalem (lapa silnika od strony kolektorow wydechowych). Osoba (byla to matka wlasciciela auta) od ktorej kupowalem to auto, nie byla mi wstanie odpowiedziec na pytanie dlaczego ta lapa byla urwana - ogolnie auto bylo po dobrych pieniadzach. Tak wiec zakupilem nowa lape z racji ze tamta sie nie nadawala bo byla ulamana na pol. Zaprzyjaznieni mechanicy powiedzieli, ze temat nie jest trudny i zrobili dosc szybko i sprawnie, ale czy aby napewno dokladnie? Tego nie jestem pewien... okazalo sie podczas tej roboty, ze jest urwana poduszka ta przy tej lapie no ale kazalem skrecic na szybko na tej naderwanej bo mowie ze zmieni sie w pozniejszym czasie bo wtedy potrzebne mi bylo auto i ogolnie chcialem troche pojezdzic i przemyslec temat czy auto jest wogole warte wkladu finansowego czy tez nie a czas zdobycia nowej lapy wydluzal sie do 2 dni... miedzy czasie wypadl wyjazd za granice i auto stalo w garazu tyle co tylko kilka razy przejechala sie nim siostra. Wiec przejechane zostalo moze ze 100 km a Okazalo sie ze problem z mocowaniem silnika powrocil... tym razem nie ulamalo lapy a po prostu wyrwalo 2 sruby z gwintem z bloku silnika... sa to te 2 dolne... to w jakim stanie sa 2 gorne nie jestem wstanie na ta chwile ocenic.
W kazdym badz razie silnik jest teraz oparty katalizatorami o ta belke od zawieszenia.


pytania moje sa takie:
- co moze byc przyczyna ulamania lapy w tych autach?
- czy naderwana poduszka moze byc przyczyna takich przeciazen ze moze wyrywac lapy tudziez ulamywac?
- co moglo byc powodem wyrwania srub po raz kolejny?
- czy ktos gwinowal otwory w bloku i czy jest tam duzo "miesa" zeby sie miec z czego zabrac?
- jakie sa wasze wskazowki i doswiadczenia? Wie ktos jak sie za to zabrac tak zeby to zrobic jak nalezy i tak zeby na pprzyszlosc problemu juz nie bylo? Silnik swoja moc ma... wiec przylozyc sie trzeba, niestety brak o dobrego fachowca ktoremu moglbym zaufac w mojej okolicy zeby tej roboty znowu ktos nie spieprzyl... o ile wogole sa rokowania na to ze uda sie to zrobic na tyle skutecznie zeby problem juz wiecej razy nie wystapil... nie chcialbym zeby okazalo sie ze np trzeba wymieniac blok silnika lub nawet caly silnik przez jedna lape silnika... byloby to troche a nawet bardzo smutne...

Pozdrawiam i czekam chlopaki na wskazowki :) mam nadzieje ze temat opisalem dosc jasno:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 2 listopada 2012, 11:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
A czy Twoje auto jest proste? Ma zbierznosc? Nie ma przypadkiem cwiartki wspawanej? Bo na to wyglada jakby bylo po porzadnym dzwonie. Dlaczego? Zadaj sobie pytanie w jaki sposob pracuje silnik na poduszkach, a wiec co musialoby sie stac by przy normalnej eksploatacji pekla lapa? Tym bardziej, ze to benzyna:D. Moje poduszki silnika w dieslu nadawaly sie do smietnika, a lapy jakos nie urwalo. Ale co tu porownywac wibracje diesla a benzyny... Wg mnie powinienes przyjrzec sie czy zakupiles na pewno jedno auto czy 2 albo 3 w jednym;). Ewentualnie kolo pasowe na wale korbowym, ale to musialoby byc tak wyru""ane, ze by az walilo...

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 2 listopada 2012, 13:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 90
Lokalizacja: Kraków / Koszyce
Moje BMW: e46 328i 1999
Kod silnika: M52TU B28
nie no jesli chodzi o cwiare to raczej takowej byc nie powinno.... przynajmniej tak mnie sie wydaje bo auto ogladalem od spodu i nie tylko ja i w sumie nikt nic nie zauwazyl... no chyba ze tak zostalo to dobrze zrobione i ukryte ze nic nie widac... od strony karoserii tez jest tak jak nalezy i nic nie widac...
Przyczyna musi lezec gdzie indziej... czy ewentualnie zahaczenie skrzynia czy tlumikami o jakis kamien kraweznik moze byc przyczyna urwania takiej lapy? bo w 2 dwoch miejscach wskazywaloby na to ze zostalo gdzies zahaczone podwoziem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 18 listopada 2014, 16:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 105
Moje BMW: E46 330CD
Kod silnika: M57 D30TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130982
hammet1 napisał(a):
Miałem okazję zmieniać poduszki pod silnikie wczoraj i chciałem opisać zarys wymiany, bo na robienie zdjęć nie było szans niestety;).

Zabieramy się do roboty:
- ściągamy pokrywy wygłuszające silnik z góry (przednia i środkowa, do tego dolot do filtra powietrza)
- jak się okazuje później dolot sciagneliśmy aby zobaczyć ze z góry prawej nie odkręcimy;)...
- lewą odkręcamy z góry z paroma przedłóżkami do grzechotki i jest ok... Trzeba niestety troszkę się śruby naszukać, bo jest schowana między wężami...
- prawą niestety musimy odkręcać od dołu i dosłownie jest tam 1 cm na ruch;), najlepiej płaskim oczkowym (oczkowy z grzechotną to już lux)...
- dolne mocowania poduszek odkręca się normalnie, bez większych problemów;)
- poduszki wyciągamy poprzez podniesienie silnika do góry, niestety trzeba go podnieść prawie ze na maxa możliwości, uwżać nalezy czy coś się nie dzieje i żeby nie oprzeć za bardzo o ściane grodziową, nam udało się podnieść na maxa ale to nic nie dawało i trzeba było bujnąć silnikiem żeby wyciągnąć raz jedną raz drugą poduche
- następnie podmieniamy poduchy, lepiej zrobić to w opcji jedną wyciągamy, jedną wkładamy żeby nie pomylić która gdzie była;)
- jedna różni się od drugiej ale podejrzewam że tylko i wyłącznie twardością czy innymi parametrami, bo mocowania są identyczne.

.

- nie trzeba dolotu filtra powietrza sciagac,
-obydwie mozna odkrecic od gory (przynajmniej w 3 litrowym dieslu)
- poduszki na lewa i prawa strone sa takie same
- niczym nie trzeba bujac i to jest w sumie najwieksza glupota tego opisu, da sie normalnie podniesc bez wylamywania niczego np wywalajac oslony silnika od gory a jakby komus dalej bylo malo (chociaz nie wiem czemu) to moze wywalic filtr kabinowy wraz z obudowa.

pozdrawiam :))

_________________
Sprzedam: E46 330CD POLIFT 2003 grudzien. 275 KM @ 566NM viewtopic.php?f=6&t=130982


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 18 listopada 2014, 18:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57d25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 6&start=20
Ja wymieniałem u siebie w e39 525d poduszki to skorzystałem z belki do podwieszania silników. Lewa przy turbo jest łatwiejsza do wyciągnięcia. Gorzej jest z prawą bo jest dużo kabli i węży ale do ogarnięcia. A po wymianie cisza :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 8 maja 2017, 21:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 276
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57D30
Garaż: Mój garaż;-)
Chcę to zrobić teraz w 3.0d e46 ale ceny za poduszkę jest kosmiczna... 200zł za sztuke, gdzie trzeba 2?
Cena jest zaporowa.... czy to 200 jest za komplet?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 18 maja 2017, 00:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 131
Moje BMW: e46 320d+, BBS 090
Kod silnika: m47n
Garaż: moja galeria, bogato :D zapraszam :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p2115267
karolok nie pamietam dokladnie ile placilem ale na pewno nie 400. chyba 300 za obie dalem, zmien sklep poprostu :dontgetit:

tutaj post z mojej galerii z wymiany
październik 2015 wymiana poduszek silnika :) stare były średnio wybite, wymieniłem za wczasu i mam spokoj. wstrząs przy gaszeniu ustał, ale w całości dopiero po wrzuceniu klapy gaszącej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
gg 5216510

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 31 marca 2018, 08:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Moje BMW: e46 320d 150km 2005r
Kod silnika: M47n
Witam. Dzisiaj wymieniam poduszki silnika i skrzyni komplet Lemforder 360zł. Przebieg 312tyś. Zobaczymy jaki stan. Słynne klapki zdemontowane blaszki luzu nie mają na nitach ale mają luz w mocowaniach ośki i są nie szczelne w tych miejscach no i są mocno za syfione.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d wymiana poduszek silnika
PostNapisane: 17 sierpnia 2021, 19:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Siema,

Dziś wymieniłem poduszki silnika i skrzyni na lemforder.
Efekt niesamowity, auto w bez ruchu przy odpalaniu i gaszeniu, brak bicia przy hamowaniu i jakby ciszej pracował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL