BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 17:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 21:33 
Opis i zdjęcia naprawdę super... tylko cena przekaźnika spora. A ja wpadłem na taki bardzo dziwny pomysł, ale sporo tańszy. Z tego co się orientuję w światłach dziennych zazwyczaj są żarówki P21W. I pomyślałem żeby wstawić w miejsce postojówek żarówki 21W lecz P21 nie wyjdzie i trzeba by było rozwiercać otwór i ogólnie rzeźbić w gó...nie. Ale znalazłem coś takiego jak H21W które są tej samej grubości co W5W. Co o tym sądzicie? Zdało by takie coś egzamin? :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 21:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
A powiedzcie mi... po co to właściwie robić? Czemu nie jeździć na mijania? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: e46 323ci
Kod silnika: m52
dla oszczednosci, dla kogos kto duzo jezdzi moze troche oszczedzic na paliwie i zarowkach a co do pomyslu z zarowkami w postojowkach to po co?? skoro idea swiatel do jazdy dziennej jest taka ze swieca sie tylko swiatla z przodu bez tylnich, a jadac na postojowkach swieca sie tak samo tylne jak i przednie wiec po co tak kombinowac??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:07 
barman_2000 napisał(a):
dla oszczednosci, dla kogos kto duzo jezdzi moze troche oszczedzic na paliwie i zarowkach a co do pomyslu z zarowkami w postojowkach to po co?? skoro idea swiatel do jazdy dziennej jest taka ze swieca sie tylko swiatla z przodu bez tylnich, a jadac na postojowkach swieca sie tak samo tylne jak i przednie wiec po co tak kombinowac??


Tu źle mnie zrozumiałeś... w miejsce starych postojówek, które są zastąpione ringami, podłączone jako światła do jazdy dziennej w momencie włączenia zapłonu a po zapaleniu mijania gasną... tak ja w przypadku DRL.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:13 
wilko napisał(a):
Opis i zdjęcia naprawdę super... tylko cena przekaźnika spora. A ja wpadłem na taki bardzo dziwny pomysł, ale sporo tańszy. Z tego co się orientuję w światłach dziennych zazwyczaj są żarówki P21W. I pomyślałem żeby wstawić w miejsce postojówek żarówki 21W lecz P21 nie wyjdzie i trzeba by było rozwiercać otwór i ogólnie rzeźbić w gó...nie. Ale znalazłem coś takiego jak H21W które są tej samej grubości co W5W. Co o tym sądzicie? Zdało by takie coś egzamin?
Wiem, że tyle przekaźnik kosztuje, ale za to same plusy, a co do twojego pomysłu to jest całkiem fajny tylko nie wiem co powiedzą niebiesscy i na przeglądzie za brak postojowych, bo w ich miejsce masz mocniejszą żarówkę do tego szkoda niszczyć reflektor tzn rozwiercać. Ale jeśli jest to dla Ciebie za drogo to na przekaźnikach możesz zrobić tak czyli połączyć światła na przekaźnikach za 5 złotych szeregowo i też będą świecić połowy mocą.

KotSylwester napisał(a):
A powiedzcie mi... po co to właściwie robić? Czemu nie jeździć na mijania?

Po to żeby zaoszczędzić dużo pieniedzy na piwa :padam: i tak barman2000 odpowiedział na twoje pytanie, a co do mijania to też można tak zrobić, żeby świeciły tylko przednie mijania, ale nie bedzie to spełniać wymagań takich jak --> jasno, wyraźnie, widocznie, prawidłowe natężenie światła, nieoślepiające.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:15 
pioreckim napisał(a):
Wiem, że tyle przekaźnik kosztuje, ale za to same plusy, a co do twojego pomysłu to jest całkiem fajny tylko nie wiem co powiedzą niebiesscy i na przeglądzie za brak postojowych, bo w ich miejsce masz mocniejszą żarówkę do tego szkoda niszczyć reflektor tzn rozwiercać.


Dlatego znalazłem żarówki H21W które wejdą bez rozwiercania i spełniają normy świateł do jazdy dziennej. A postojówki będą w ringach. Więc myślę że nie powinno być problemów.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:17 
wilko napisał(a):
Tu źle mnie zrozumiałeś... w miejsce starych postojówek, które są zastąpione ringami, podłączone jako światła do jazdy dziennej w momencie włączenia zapłonu a po zapaleniu mijania gasną... tak ja w przypadku DRL.


wilko napisał(a):
Dlatego znalazłem żarówki H21W które wejdą bez rozwiercania i spełniają normy świateł do jazdy dziennej. A postojówki będą w ringach. Więc myślę że nie powinno być problemów.


Aaa to też tak można i trzeba było powiedzieć od razu, że ringi jako postojowe :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:23 
No to jak zrobi się cieplej to zabieram się do roboty. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:25 
wilko napisał(a):
No to jak zrobi się cieplej to zabieram się do roboty.
Powodzenia potem sprawdź natężenie światła, bo jestem ciekawy ale czarno to widzę, żeby spełniały normy, bo H21W w postojówce nie świeci jak drogowe w oczy, ale zobaczymy jak ci wyjdzie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 22:44 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nie przesadzacie z tym osczedzaniem? Przekaźnik i kabelki ile? 400zł? Ile oszczędzicie na paliwie oszczędzając prąd z żarówek... :oczami: Lepiej wstawić xenony, mnie prądu żrą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lutego 2011, 23:08 
KotSylwester napisał(a):
Nie przesadzacie z tym osczedzaniem? Przekaźnik i kabelki ile? 400zł? Ile oszczędzicie na paliwie oszczędzając prąd z żarówek... :oczami: Lepiej wstawić xenony, mnie prądu żrą :D
Przekaźnik 270 zeta, kabelki 2x8 zeta, czyli razem +/- 286 złotych więc nie tak drogo choć nie każdego odstrasza ta cena przekaźnika, ale używkę tez można kupić tylko ciężko ją dostać, ostatnio widziałem na amerykańskim eBayu, ale część elektroniczna używana NIGDY i tylko NOWA, a do BMW wszystko ma BYĆ NOWE :rotfl: :rotfl: :rotfl:

A co do oszczędności może nie dużo oszczędzimy, ale unikniemy częstej wymiany reszty żarówek, przetwornic i nawet gimnastykowania się tymi zegarami, żeby żaróweczki wymienić :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 19:16 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: www.sjnet.pl
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-tani-modul-do-swiatel-dziennych-w-samochodzie

:)
tani moduł

_________________
Oceń :)
Obrazek
www.sjnet.pl usługi informatyczne dla sektora prywatnego i dla firm
www.sjbud.pl Remonty domów mieszkań od A do Z
www.ania.sjnet.pl Biżuteria na każdą okazję
Mapy 2017, Softy do nawi , programy,
hasło: bmw
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: e46 323ci
Kod silnika: m52
hehe, pomysl dobry ale wlasnie do malucha czy poloneza, do bmw bal bym sie zalozyc takie cos zeby nie bylo zwarcia jakiegos i pozaru :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 20:00 
serfer napisał(a):
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-tani-modul-do-swiatel-dziennych-w-samochodzie

:)
tani moduł

:wstyd:
:wstyd:
:wstyd:
:wstyd:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 20:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
pioreckim napisał(a):
A co do oszczędności może nie dużo oszczędzimy, ale unikniemy częstej wymiany reszty żarówek, przetwornic i nawet gimnastykowania się tymi zegarami, żeby żaróweczki wymienić


Moja żonka robiła 70km dziennie e36 i przez rok raz zmieniłem dwie żarówki z przodu i jedną z tyłu... Z zegarami się nie gimnastykowałem... Mi się wydaję że to taka zabawa dla zabawy żeby coś zrobić. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 20:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 723
Moje BMW: E46 320Ci :)
lupanet napisał(a):
Wszystko fajnie tylko cena przekaźnika jest troche zaporowa $90.80 :dobani:
A na rynku wtórnym nie ma co szukać.


Zgadzam się z kolegą...

Osobiście nie widzę sensu praktycznego ani ekonomicznego tego projektu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 21:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
KotSylwester, mijania świecą w dół i na prawe pobocze, długie na wprost, zrób mały test w słoneczny dzień ze światłami mijania i długimi. W pierwszych lampy będą jakby wypełnione światłem, natomiast w drugim przypadku dodatkowo dadzą nam ładnie po oczach, a z przekaźnikiem drl właśnie daje nam ten błysk w oku ale nie razi. W końcu o to chodzi, mamy być widoczni! No a z innych plusów tak jak wyżej, oszczędność odbłyśników, żarówek w mijania, w tylnych pozycyjnych i wnętrzu, akumulator i alternator nie dostaje tak po dupie, w szczególności w zimie jak mamy załączoną dmuchawę i szybę tylną, stojąc w korkach na jałowym przy -15 aku nie doładuje się.

Widzę też minus, robi się ciemno, szarawo i zapominamy włączyć mijania, bo przód nam świeci, a tył ciemność :cisza:

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 21:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
lupanet, nie przesadzajmy.

Mandat 200zł za jazdę na długich od drogówki? Oni nie mierzą natężenia tylko widzę że świecą długie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: e46 323ci
Kod silnika: m52
nie jezdzisz na dlugich, ten przekaznik daje im 50% mocy, czyli swieca natezeniem swiatel do jazdy dziennej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lutego 2011, 22:48 
Ale dyskusja się zrobiła ;/... Szczerze mówiąc to chyba nie widzieliście nawet w audi jak to działa, w sumie postaram się zrobić zdjęcia w dzień (bo te co robiłem wieczorem nie odzwierciedlają dokładnie jak to działa) i wstawię, wtedy może coś wam powiedzą, że to nie taki zły pomysł i warty inwestowania, oczywiście nie zmuszam :)...

lupanet napisał(a):
Widzę też minus, robi się ciemno, szarawo i zapominamy włączyć mijania, bo przód nam świeci, a tył ciemność :cisza:
Nie zapomnicie, bo wtedy też w środku zegarów nawet nie widać tzn nie są podświetlone, ale oczywiście można skołować czujnik światła, żeby sam automatycznie załączał, jeszcze można podpiąć do pinu 7, żeby załączał tylne pozycyjne, albo te tylne pozycyjne podpiąć pod przekaźnik i do zasilania pompy, żeby zapalały się po rozruchu silnika :)

KotSylwester napisał(a):
lupanet, nie przesadzajmy.

Mandat 200zł za jazdę na długich od drogówki? Oni nie mierzą natężenia tylko widzę że świecą długie ;)

Nie, bo ten przekaźnik daje światło o natężeniu 40% mocy, czyli jak żarówka P21W w reflektorach jak w AUDI, i dzięki tej mocy nie oślepia nawet w ciemny dzień, próbowałem po 19 jeździć na DRL i załączonymi postojowymi nikt nie mrugał, że oślepia, następna próba z kolegą mijaliśmy się nawzajem i efekt DRL nawet bardzo wyraźnie widać w dzień, świeci w oczy ale nie oślepia nawet wieczorem, auto widoczne na dość dużą odległość, a na stacji diagnostycznej było sprawdzane natężenie światła i wszystko zgodnie z warunkami.

barman_2000 napisał(a):
nie jezdzisz na dlugich, ten przekaznik daje im 50% mocy, czyli swieca natezeniem swiatel do jazdy dziennej

Dokładnie ;)

A więcej niech się wypowie użytkownik marwi, bo on już na takich światłach jeździ ponad rok i ma doświadczenie pewnie tez z niebieskimi, zobaczymy co napisze.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL