BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 12:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lutego 2011, 08:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Dla kogoś kto zna się na bmw to widać albo zwarcie w elektryce albo że ktoś wymieniał lampy i źle podłączył. Nadal nie wiem po co mają świecić długie na 50% skoro mogą mijania za 100%? Dla mnie to cały sens instalacji jest niejasny.

Policja patrzy na obudowę reflektora i widzi co jest napisane. Jak światła długie - mandat. Jak w dodtaku niesprawne - 50% mocy, zabiera dowód :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lutego 2011, 09:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: e46 323ci
Kod silnika: m52
jest tu na forum temat o aktywacji takich swiatel w e46, dzialaja na tej samej zasadzie i jakos nikt nie mial takich problemow, szukanie dziury w calym takim gadaniem, jak ktos nie chce tego robic to jego sprawa nikt nikogo nie zmusza, sam bym chetniej to zrobil jakbym mial przekaznik bo te swiatla sa lepiej widoczne niz mijania a co za tym BEZPIECZNIEJSZE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lutego 2011, 11:18 
KotSylwester napisał(a):
Dla kogoś kto zna się na bmw to widać albo zwarcie w elektryce albo że ktoś wymieniał lampy i źle podłączył. Nadal nie wiem po co mają świecić długie na 50% skoro mogą mijania za 100%? Dla mnie to cały sens instalacji jest niejasny.

Policja patrzy na obudowę reflektora i widzi co jest napisane. Jak światła długie - mandat. Jak w dodtaku niesprawne - 50% mocy, zabiera dowód :ok:

A kanadyjskie BMW tego nie ma?? Chodzi mi o E36 i Z3, i oczywiście, że ma w E36 jest kanadyjski włącznik świateł który sam załącza wszystkie światła jak przekręcamy przed zapłon, a w Z3 moduł czyli ten przekaźnik właśnie przeszczepiony z tego modelu Z3 daje 50% mocy drogowych do jazdy w dzień co jest zgodne z przepisami i na szczęście nie świecą żółtym selektywnym jak w E39/E46 na 18% natężenia, ale można to zwiększyć w E39/E46 przy pomocy złącza diagnostycznego i komputera.

Ziomuś KotSylwester naprawdę nikt Cię do tego nie zmusza, jeśli nie widzisz w tym sensu i wolisz na mijania jeździć to już twoje zdanie i ja je szanuję :)

barman_2000 napisał(a):
jest tu na forum temat o aktywacji takich swiatel w e46, dzialaja na tej samej zasadzie i jakos nikt nie mial takich problemow, szukanie dziury w calym takim gadaniem, jak ktos nie chce tego robic to jego sprawa nikt nikogo nie zmusza, sam bym chetniej to zrobil jakbym mial przekaznik bo te swiatla sa lepiej widoczne niz mijania a co za tym BEZPIECZNIEJSZE


AMEN :super:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lutego 2011, 14:23 
Zdjęcia jak to na aucie wygląda - DODANE


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lutego 2011, 19:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: PL
Garaż: Było:
E36 320i, E90 325Xi
pioreckim napisał(a):

A więcej niech się wypowie użytkownik marwi, bo on już na takich światłach jeździ ponad rok i ma doświadczenie pewnie tez z niebieskimi, zobaczymy co napisze.


KotSylwester, owszem chińskie ksenony (które Ty polecasz) wyglądają ładnie i może biorą mniej prądu ale miałem już zabrany dowód rejestracyjny przez niebieskich za ich używanie i po tym fakcie je zdemontowałem.

W przypadku świateł DRL które użytkuję od jakiegoś czasu wielokrotnie zdarzyło się że mijał mnie patrol policji lub też na trasie spotykałem się z pomiarem prędkości i żadnych zastrzeżeń co do tych świateł nie miałem. ;)

Jestem osobą która nie lubi tzw "ulepszania". DRL było montowane fabrycznie w E36 więc to nie jest wymysł mój ani kolegi tylko rzecz która została po coś wymyślona i komentarze że nie rozumiesz po co to jest są trochę... niejasne ;)





Pzdr.


Ostatnio edytowano 26 lutego 2011, 20:15 przez marwi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lutego 2011, 20:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: PL
Garaż: Było:
E36 320i, E90 325Xi
Rafal788823 napisał(a):
lupanet napisał(a):
Wszystko fajnie tylko cena przekaźnika jest troche zaporowa $90.80 :dobani:
A na rynku wtórnym nie ma co szukać.


Zgadzam się z kolegą...

Osobiście nie widzę sensu praktycznego ani ekonomicznego tego projektu.


...czy wszystko co robisz przy swoim aucie jest ekonomicznie uzasadnione? ;)

ten pomysł uważam za praktyczny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 27 lutego 2011, 22:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
marwi napisał(a):
KotSylwester, owszem chińskie ksenony (które Ty polecasz) wyglądają ładnie i może biorą mniej prądu ale miałem już zabrany dowód rejestracyjny przez niebieskich za ich używanie i po tym fakcie je zdemontowałem.


Ja polecam chińskie xenony???? GDZIE?????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 27 lutego 2011, 22:51 
KotSylwester napisał(a):
marwi napisał(a):
KotSylwester, owszem chińskie ksenony (które Ty polecasz) wyglądają ładnie i może biorą mniej prądu ale miałem już zabrany dowód rejestracyjny przez niebieskich za ich używanie i po tym fakcie je zdemontowałem.


Ja polecam chińskie xenony???? GDZIE?????

Gdzie?? Kilka postów wyżej, jak nie możesz znaleźć to ci wkleję niżej..

KotSylwester napisał(a):
Nie przesadzacie z tym osczedzaniem? Przekaźnik i kabelki ile? 400zł? Ile oszczędzicie na paliwie oszczędzając prąd z żarówek... :oczami: Lepiej wstawić xenony, mnie prądu żrą :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 27 lutego 2011, 22:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
pioreckim, pisałem ogólnie o BMW. Xenon akurat do E46. Pisałem też że miałem e36 i żarówki przez ponad rok zmieniłem raz. To że mam inne zdanie, nie znaczy że musisz sobie dopowiadać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 28 lutego 2011, 13:27 
KotSylwester napisał(a):
pioreckim, pisałem ogólnie o BMW. Xenon akurat do E46. Pisałem też że miałem e36 i żarówki przez ponad rok zmieniłem raz. To że mam inne zdanie, nie znaczy że musisz sobie dopowiadać.
Nie obraź się przyjacielu, ale czy masz jeszcze coś na off topic? I wiesz, że ja wstawiłem DIY tez dla innych a tu od Ciebie zbędne komentarze dostaję, az mi powoli zaczyna sie robic :zalamany: :(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 28 lutego 2011, 19:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: PL
Garaż: Było:
E36 320i, E90 325Xi
KotSylwester napisał(a):
pioreckim, pisałem ogólnie o BMW. Xenon akurat do E46. Pisałem też że miałem e36 i żarówki przez ponad rok zmieniłem raz. To że mam inne zdanie, nie znaczy że musisz sobie dopowiadać.


Przecież temat jest o E36. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do zakładania DRL. Morał z tego taki że musisz zrobić DIY jak zaadoptować Xenony z E46 do E36 i wszyscy będą szczęśliwi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 28 lutego 2011, 22:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Po prostu nie pojmuję sensu świecenia długich na 50% żeby oszczędzać prąd i żarówki, ktore kosztują grosze - wybaczcie.


PEACE ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 6 marca 2011, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
pomysł ciekawy - na bazie oryginalnych rozwiązań.
Niestety przy kupnie nowego przekaźnika kompletnie nieuzasadniony ekonomicznie - taka jest prawda.
Ps. Ciekawiło by mnie bardzo jak zrobić tak aby automatycznie zapalały sie światła po właczeniu stacyjki.
Przy poprzenij BM-ce dodałem kilka przekaźników - podpinałem się w przełączniku - może da sie podpić bezpośrenio pod przekaźnik świateł mijania i/lub pozostałych które są w przekaźniku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 7 marca 2011, 01:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 19
Posty: 1138
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: R6+R4
Kod silnika: M52+M42
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=23277
Wszystko fajnie tylko te DRL mają jedną wadę......

































Nie pojedziesz z laską w zimie w krzaki :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
brak zgody administracji na reklame
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 7 marca 2011, 06:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 150
Lokalizacja: PL
Garaż: Było:
E36 320i, E90 325Xi
ww296 napisał(a):
pomysł ciekawy - na bazie oryginalnych rozwiązań.
Niestety przy kupnie nowego przekaźnika kompletnie nieuzasadniony ekonomicznie - taka jest prawda.
Ps. Ciekawiło by mnie bardzo jak zrobić tak aby automatycznie zapalały sie światła po właczeniu stacyjki.
Przy poprzenij BM-ce dodałem kilka przekaźników - podpinałem się w przełączniku - może da sie podpić bezpośrenio pod przekaźnik świateł mijania i/lub pozostałych które są w przekaźniku?


...domyślam się o co Ci chodzi, otóż światła zapalają się kiedy przekręcisz kluczyk w stacyjce w pozycję 2 a radio gra gdy kluczyk jest już w pozycji 1...chłopaku nie ma lipy :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 7 marca 2011, 09:22 
kanar napisał(a):
Wszystko fajnie tylko te DRL mają jedną wadę......

Nie pojedziesz z laską w zimie w krzaki :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Co za problem bezpiecznik wyjąć, który ja zrobiłem na przewodzie prosto do styku 5 :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 7 marca 2011, 09:49 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
hehe wystarczy że załączysz światła drogowe kolego, i już wszystko widzisz :) :) :P :P hehe

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 9 marca 2011, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 93
Lokalizacja: NH
Moje BMW: E36only
Kod silnika: m52b20
a nie dałoby się zrobić tego tak żeby zamiast długich świecących na 50% świecily halogeny ? tak jak na filmiku niżej? :hyhy:




tyle że w e36 oczywiście


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 13:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 767
Moje BMW: e46 330dTA
Kod silnika: M57
blackvalo napisał(a):
a nie dałoby się zrobić tego tak żeby zamiast długich świecących na 50% świecily halogeny ? tak jak na filmiku niżej? :hyhy: ...

a masz kasę na mandaty? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 10 marca 2011, 13:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
szosti, a jaka różnica czy płacisz mandat za drogowe czy za przeciwmgielne? :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL